Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 131 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jon Turteltaub
Met onder meer: Nicolas Cage, Diane Kruger en Sean Bean
IMDb beoordeling:
6,9 (374.287)
Gesproken taal: Latijn, Engels en Spaans
Releasedatum: 13 januari 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot National Treasure
"In order to break the code, one man will have to break all the rules."
Benjamin Franklin Gates komt uit een familie vol schattenzoekers. Alle familieleden hebben hetzelfde levensdoel gehad: het vinden van een oorlogsbuit die na de Revolutie door de Founding Fathers werd verstopt. Ben staat op het punt om de schat te vinden, maar wordt verraden door twee vrienden die de schat zelf willen hebben. Om de schat zo snel mogelijk te vinden, moet Ben eerst een goed bewaakt document stelen, wat helaas tot gevolg heeft dat ook het FBI hem op de hielen zit.
Externe links
Acteurs en actrices
Benjamin Franklin Gates
Abigail Chase
Riley Poole
Ian Howe
Patrick Gates
Peter Sadusky
John Adams Gates
Shaw
Powell
Shippen
Video's en trailers
Reviews & comments
ex_uva
-
- 156 berichten
- 116 stemmen
In het licht van hetgeen Cicero heeft toegelicht, is deze film dus op niets gefundeerd. De schat die in de loop der eeuwen zou zijn verzameld is misschien niet een materiele, maar een theologische. Zoals Cicero aangaf, is het Vrijmetselaarswezen niet langer een religie-gebonden tijdsverdrijf, maar een gesloten open-minded cutuur.
dit in het achterhoofd hebbend, is de film nog iets leuker. (Wellicht voor anderen minder leuk...)
LeeGer
-
- 176 berichten
- 328 stemmen
Langdradige low-budget film, slecht geacteerd en een script van kleuter-nivaeu. Zelden hem ik me zo geergerd aan een film. The Grudge bijvoorbeeld, die was zo slecht dat ik er om moest lachen. Maar deze film, die was zoooo slecht dat ik er van moest janken.
Met veel verwachtingen snelde ik naar de bios, te meer omdat Nicolas Cage eindelijk weer in een ''spektakel'' zat, dacht ik. Vanaf minuut 1 ging het al mis. Slappe en slaapverwekkende dialogen over een onvindbare schat, lachwekkende acteerprestaties, weinig tot geen actie. Kortom, een soort Indiana Jones uit Afghanistan.
Een leuke, spannende en humoristische avonturenfilm is zoals The Mummy, Jumanji en in mindere mate The Pirates of The Caribian.
Maar deze film, oh Lieve Heer. Na een relatief mooie reputatie (Con Air, Face Off, 8MM, Leaving Las Vegas, Snake Eyes, Gone in 60 Seconds, The Family Man) zet Nicolas Cage zich uiteindelijk voor joker in een low-budget & kinderlijke Disney-productie.
Nadat de goede acteur Hugh Jackman het slachtoffer werd van de kinderlijke & kitscherige avonturenflop ''Van Helsing'', is het nu de beurt aan Nicolas Cage met deze langdradige B-film. Disney probeert alle acteurs kapot te maken. Schandalig. (0,5)
kittyklitty
-
- 299 berichten
- 1511 stemmen
Langdradige low-budget film, slecht geacteerd en een script van kleuter-nivaeu. Zelden hem ik me zo geergerd aan een film. The Grudge bijvoorbeeld, die was zo slecht dat ik er om moest lachen. Maar deze film, die was zoooo slecht dat ik er van moest janken.
Cicero is zoooo vervelend dat ik bijna ga hopen dat er op de nieuwe moviemeter site de mogelijkheid is om posts van bepaalde mensen gewoon te kunnen blokken. Hoef ik deze onzin niet meer te lezen.
davidov
-
- 3466 berichten
- 2169 stemmen
Langdradige low-budget film, slecht geacteerd en een script van kleuter-nivaeu.
Budget
$100,000,000 (estimated)

lul niet, als je gewoon hoge verwachtingen had en de film kon er niet aan voldoen zeg dat dan, maar ga geen onzin posten....ik weet dat je pissig bent dat je geld nu weggegooid is maar MM kan het ook niet helpen dat de bios zo duur is in nederland...
enfin...dit is toch wel een film die ik vrij graag wil zien *vervloekt tentamen weken*
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
Kort door de bocht film.
Het verhaal rammelt aan alle kanten.
Hoe simpel er even snel steeds weer iets ondekt word. Zonder problemen op prive plekken kunnen komen zonder dat iemand het in de gaten heeft. enzo. enzo.
Film heeft verwachting niet waar kunnen maken. Teleurstellend. Het had heel wat beter uitgewerkt kunnen worden.
2* voor entertainment
Boebeltje Bap
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Cicero shreef dat disney alle acteurs kapot wil maken. In mijn ogen zijn de acteurs allemaal volwassen mensen die zelf kiezen in welke film ze wel of niet willen spelen. Trouwens Snake Eyes was ook een film die niet echt geweldig is, alleen de openingsscene is geweldig!
Persoonlijk heb ik erg genoten van National Treasure omdat ik van te voren wist dat het een soort Indiana Jones film zou zien. Cicero had dat ook kunnen weten als hij zich van te voren een klein beetje had verdiept in de film. Verder vond ik het verhaal redelijk goed uitgewerkt.
P.S. Een avonturen film hoeft niet perse waarheidsgetrouw of realistisch te zijn. Het gaat om de avonturen!
BenicioDelToro
-
- 4178 berichten
- 1391 stemmen
Heb de film *schaam schaam* nog niet gezien, maar alles waar Sean Bean in zit zit ik meestal wel uit.. haha!
Zodra ik hem gezien heb, kon ik met mijn ongezouten mening!
don_mikey
-
- 9 berichten
- 10 stemmen
Laten we stoppen te reageren op Cicero aub.
National Treasure is een leuke Disneyfilm. Ik vond hem onderhoudend en absoluut niet slecht.
N. Cage kan in deze film wel alles (father Downing-stijl) en het verhaal is ook niet origineel. Je moet ook niet nadenken maar gewoon genieten....
Leuke film!
mrdig
-
- 499 berichten
- 2690 stemmen
Ach, ik vind het wel grappig om de sterk afwijkende meningen van cicero te lezen. Alle happende reacties zijn dan mooi meegenomen en bezorgt mij in ieder geval dan weer wat leesplezier.
Deze film inmiddels 2x gezien, het blijft een heerlijke flauwekul film. 4 *
Tomsen
-
- 23 berichten
- 0 stemmen
Ach, ik vind het wel grappig om de sterk afwijkende meningen van cicero te lezen. Alle happende reacties zijn dan mooi meegenomen en bezorgt mij in ieder geval dan weer wat leesplezier.
Deze film inmiddels 2x gezien, het blijft een heerlijke flauwekul film. 4 *
Ik vind het domme onzin die hij uitkraamt
zitterd
-
- 10 berichten
- 6 stemmen
Laten we stoppen te reageren op Cicero aub.
National Treasure is een leuke Disneyfilm. Ik vond hem onderhoudend en absoluut niet slecht.
N. Cage kan in deze film wel alles (father Downing-stijl) en het verhaal is ook niet origineel. Je moet ook niet nadenken maar gewoon genieten....
Leuke film!
ik zal de film nog eens kijken vanmiddag of wanneer ik weer tijd heb, maar nu in een keer de vorige keer heb ik hem steeds moeten uitzetten, misschien leef ik me dan meer in en schrijf ik een nieuwe review
Shyamalan
-
- 30 berichten
- 26 stemmen
Ben het helemaal eens met Cicero. Kom net thuis van de film en dacht kom effe kijken wat de anderen ervan vonden, zal zeker een rating van in de 2 sterren zijn. Maar nee, 3,5 sterren? :S
Dan geef ik ze maar. :S
Cicero
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
Duidelijk een recensie van kleuterniveau. Kraakt alles af zonder argumenten. Geef dan eens voorbeelden van wat er zo slecht aan is, maar dat kunnen ze vaak niet, alleen een hoop algemeen gezwets van hij is zo slecht! Waarschijnlijk in de hoop interessant of populair over te komen.
Daar gaan we dan...:evil
Ten eerste is het al bijvoorbaat geen intelligent verhaal. Van het speuren en ontrafelen van de geheimzinnige raadsels en aanwijzingen moet je je dan ook niet te veel voorstellen; wat dat betreft zat Bassie & Adriaan vele malen beter in elkaar. Eigenlijk is er ook geen tijd voor het uitgebreid ontcijferen van ingewikkelde raadsels. Zoals het een echte Bruckheimer betaamt, verslapt het moordende tempo in de film geen moment en dus wordt elk raadsel - hoe cryptisch ook - binnen enkele seconden opgelost, want we moeten natuurlijk wel weer door. De enorme haast van de filmmakers slaat ook over op de karakters in de film. In één van de eerste scènes zien we Nicolas Cage met zijn team op expeditie op de zuidpool om de restanten van een eeuwenoud schip op te speuren. Wanneer hun GPS-systeem begint te piepen dat ze op de goede coördinaten zijn aangekomen (hoe ze aan die coördinaten komen weet niemand, maar who cares) stappen ze uit hun snowcat, lopen 5 passen, kijken in het rond, krabben zich op hun kop en zeggen zoiets als: "Naah d'r is hier niks, ik zie geen schip. Dit was een slecht idee, laten we weer naar huis gaan." Als kijker heb je zoiets van "Toe, jongens jullie hebben zoveel moeite gedaan om daar te komen zoek nu nog even een paar minuutjes door." Gelukkig doen ze dat ook en vinden ze het schip. Het vermaledijde ding zat nota bene onder de sneeuw verstopt. Wie had dat kunnen bedenken!
Daarnaast had ik ook last van kartonnen karakters, een vliesdun Mickey Mouse-verhaaltje, een meestal onverteerbare dosis Amerikaansch patriottisme en karrevrachten aan heroïsche prietpraat.
Steefje
-
- 8 berichten
- 17 stemmen
Deze film is echt een dikke aanrader hij zit goed in elkaar omdat ze de spanning er weten in te houden, je hebt wel het idee wanneer vinden ze die schat nou eens.
Maar verder mooi acteer werk, behoort wel tot de betere films van Nicolas Cage.
mandy18
-
- 40 berichten
- 3 stemmen
cicero heeft het ook over een low-budget film. Als ie dan zo een filmkenner is moet ie toch weten dat Jerry Bruckheimer en het woord low budget niet echt samen gaan he!
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Geinig, vermakelijk filmpje. Je verwacht een stukje popcornvermaak en je krijgt het. Plot weet prima te boeien, de score klinkt prima en de regisseur weet het allemaal goed in beeld te brengen. De cast en de scenarioschrijver leveren dan wel lopende band werk af, amusant en goed verzorgd is National Treasure wel.
Cicero
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
cicero heeft het ook over een low-budget film. Als ie dan zo een filmkenner is moet ie toch weten dat Jerry Bruckheimer en het woord low budget niet echt samen gaan he!
Kan jij mij dan vertellen welke scenes er in de film enorm veel geld gekost moeten hebben? Voor het verbaal oplossen van puzzels? Of voor het jatten van de Onafhankelijkheidsverklaring? Of die achtervolgings-scene waarin Diane Kruger aan een busje hangt?
Wat was nou zo enorm kostendragend?

mandy18
-
- 40 berichten
- 3 stemmen
als je het over geld hebt die in een film wordt gestoken, gaat het niet alleen om wat jij zegt bv dure scenes, het gaat om het soort camarawerk (bruckheimer gebruikt vaak versnelde beelden>monteren is zeer duur), de actuers, muziek, de locaties enzo....
Er komt meer bij kijken.... dan alleen het opnemen van scenes....
Cicero
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
als je het over geld hebt die in een film wordt gestoken, gaat het niet alleen om wat jij zegt bv dure scenes, het gaat om het soort camarawerk (bruckheimer gebruikt vaak versnelde beelden>monteren is zeer duur), de actuers, muziek, de locaties enzo....
U heeft gelijk, de helft van het budget is dan ook gegaan naar Harvey Kietel, die na het lezen van de script de kotsbrokken in z'n keel kreeg en een enorm bedrag vroeg.:D
johanm3
-
- 272 berichten
- 433 stemmen
Vond dit zeker niet 1 van de betere films van cage. Toch vond ik het een leuke wegkijk film. Die je wel snel weer vergeet.
don kisot
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
euhm betere films van Cage >? dacht het niet nee
goed acteerwerk ? valt reuze mee, goede cast hoeft niet te zorgen voor goed acteerwerk zoals je in deze film zult opmerken.
film zit vol standaard moralistische bagage van hollywood en de propaganda van amerikanistische gedachtengoed.
Verder is het gebruik van " vrijmetselaars organisatie" op een sympathie wekkend manier op zijn zachts gedrukt buitengewoon irritant.
Dstalker8
-
- 211 berichten
- 689 stemmen
Hm....Ik vond het een goede film maar ik had wel paar vallen verwacht aan het einde in de schatkamer...zoveel moeite om het te verstoppen en geen een val
Maar...4,5
cyrus the virus
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
nicholas cage als de nieuwe indiana jones.
soms een beetje langdradig toch de moeite om te bekijken.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Best een aardige avonturenfilm, die soms een beetje té veel leent van Indiana Jones/The Da Vinci Code (Nicolas Cage noemt zich op een gegeven moment zelfs Mr. Brown), maar die me toch de hele speelduur kon boeien. Het wordt namelijk allemaal zo enthousiast gebracht dat ik uiteindelijk niet kon weer staan aan avontuurlijke heen-en-weer tussen de meest uiteenlopende locaties. Nicolas Cage is een fijne held, Diane Krüger een leuke sidekick en Sean Bean zoals gebruikelijk weer een goede slechterik.
Alleen jammer dat de scenaristen zich al meteen aan het begin van de film verslikken in hun gepuzzel. Cage's redenering (om uiteindelijk bij de Declaration of Independence te komen) was voor geen meter te volgen. Gelukkig gebeurt dat geen tweede keer, en zijn de rest van de hints wel logisch (voor zover dat mogelijk is, natuurlijk). Voor de rest is National Treasure prima entertainment voor een regenachtige zondagmiddag.
3 sterren.
Lillytjuh
-
- 40 berichten
- 70 stemmen
Deze film is echt vet! Het acteerwerk is zeer goed, de acteurs zijn erg leuk en de film zelf is helemaal super! Echt een aanrader dus.
3,5*
Boob
-
- 10 berichten
- 5 stemmen
Gisteren naar deze film geweest, geen topfilm, gewoon lekker onderuitzakken en genieten v/d actie.. Zitten wat gaten in het verhaal maar a la.. Bij sommige scenes krijg je idd een beetje een IJ-flashback, maar de totale film is mijns inziens wel de moeite waard om te bekijken.
Pre- en sequels

National Treasure: Book of Secrets
2007
398 reacties
Gerelateerd nieuws

Justin Bartha geeft hoopvolle update over mogelijke 'National Treasure 3': "Er is een script"
Bekijk ook

Fail Safe
Drama / Oorlog, 1964
16 reacties

Indiana Jones and the Last Crusade
Actie / Avontuur, 1989
418 reacties

Anne of Green Gables
Familie / Drama, 1985
4 reacties

Cast Away
Drama, 2000
793 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.746 reacties

Ocean's Eleven
Misdaad / Komedie, 2001
564 reacties
Gerelateerde tags
new york cityphiladelphia, pennsylvaniariddlewashington dcschattranslationfbiexpeditionsecret societyfamily historyconstitution wall streethistorisch figuurschattenjachtarctic polar circle regionhistorical fictionkerkarchaeologistrevisionist historyarcheologybased on myths, legends or folkloreusa historyrevolutionary war aircraft carrierfather son conflictvader-zoon-relatiedecipher anxioushidden historylincoln memorialhistory and legacyfictionalized historynational archivesgeorge washingtonclue huntingarchaeologyben franklindeclaration of independencesecret historyrelic hunterhidden cluesthomas jeffersonbenjamin franklinarctic circlehistorical artifactsindependence hall
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










