Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 112 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Paul Haggis
Met onder meer: Don Cheadle, Michael Peña en Matt Dillon
IMDb beoordeling:
7,7 (460.475)
Gesproken taal: Engels, Perzisch, Spaans, Mandarijn en Koreaans
Releasedatum: 20 oktober 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Crash
"You think you know who you are. You have no idea."
Het verhaal volgt een groep mensen van verschillende komaf in de straten van Los Angeles, terwijl hun levens elkaar kruisen. De rode draad is een moordzaak, en de rechercheur die belast is met het onderzoek.
Externe links
Acteurs en actrices
Jean Cabot
Det. Graham Waters
Officer John Ryan
Daniel
Rick Cabot
Karen
Cameron Thayer
Anthony
Christine Thayer
Video's en trailers
Reviews & comments
pie18
-
- 57 berichten
- 193 stemmen
Ik vond het een zeer goede film. Vooral de verschillende verhalen en dan had opeens alles wel een beetje met elkaar te maken wat ik al dacht van begin. Maar toch krijgt die van mij een 4
tj666tj
-
- 7 berichten
- 3 stemmen
Ik vond er echt geen donder aan....
Waarom in godsnaam een oscar
.
Als Amores Perros, Magnolia en traffic hebt gezien dan is dit een mislukking.
Albert Filth
-
- 24 berichten
- 541 stemmen
Ik vond het moralistische gebeuren er veel te veel boven op liggen en ik heb me dan ook doodgeërgerd aan de voorspelbaarheid en het hoge 'drama-gehalte'.
De film bevatte veel scènes die absoluut tot de deleted scenes behoorde want de film was soms te langdradig en soms gewoon zeikerig!
De muziek was al helemaal een ramp! Ongeloofelijk, het ontkracht de hele emotie en actie (mondjesmaat trouwens) in de film. Nee, geen film voor mij.
2* voor de enkele grappige momenten (de chinees onder de auto bijvoorbeeld)
AardeWerk
-
- 363 berichten
- 797 stemmen
Was Magnolia een hele tijd een van mij absoluut favoriete films, Crash doet absoluut niet voor hem onder ! (4*)
waidman
-
- 2466 berichten
- 273 stemmen
Kreeg de film op dvdv van mijn kinderen en ben er goed voor gaan zitten. Aan het einde wist ik niet goed wat ik van de film moest denken, op zich lopen de verhaallijnen goed in elkaar over, maar dat is tegelijkertijd het probleem. Doordat er zoveel verhaallijnen zijn worden de afzonderlijke gebeurtenissen nergens goed uitgediept. Bijvoorbeeld wat is de consequentie voor de winkeleigenaar na de aanslag op de slotenmaker en zijn dochter en gaat de slotenmaker nog verhaal halen? De moord op een under cover agent door een andere agent waarbij er duizenden dollars worden gevonden wat ruimte geeft voor speculatie, nadat de officier van justitie een besluit heeft genomen hoor je er niets meer van. Hoe loopt het met de vader van Dillon af? Gaat Cheadle nog weer bij zijn moeder langs om zaken recht te zetten? Omdat er juist zoveel overlappingen zijn komt het totale verhaal en daarbij de karakters niet helemaal uit de verf. Alleen Dillon maakt iets van zijn rol, dergelijke rollen zijn hem op het lijf geschreven, de rest speelt op de automatische piloot waarbij Fraser verkeerd is gecast. De film liet bij mij een beetje onbevredigend gevoel achter, maar misschien was dat juist de bedoeling.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Voor dat ik deze film ging kijken had ik wat voor oordelen. Over het algemeen houd ik niet zo van oscar winnende films. De meeste films die een beeldje winnen voor beste film vind ik persoonlijk niet veel aan, maar omdat hij toch tot beste film is gekozen heb ik hem maar eens bekeken. Ik heb daar zeker geen spijt van. Ik heb de hele film met kippenvel gekeken. Ik vind het mischien de beste film van de afgelopen vijf jaar.
Ik ben totaal positief verrast. Het verhaal is uitmuntend en net zo goed uitgewerkt. Zo volgt de ene intense scène na de andere, en haast allemaal kunnen ze als hoogtepunt beschouwd worden. De plotlijnen zijn perfect uitgewerkt en geweldig in beeld gebracht. Ik vroeg me tientallen keren af wat ik zelf in zo'n situatie zou doen. Dat is heel knap gedaan. Je wordt helemaal de film in 'gezogen'. De verhaal lijnen gaan goed in elkaar over en komen uiteindelijk perfect bij elkaar.
De onderwerpen die ter spraken komen passen zeer goed in de film. Niet alleen omdat ze goed in het verhaal passen, maar ook omdat het van deze tijd is. De cast doet zijn best om dit alles tot een goed geheel te brengen. De geweldige regie die alles mooi in beeld brengt maakt het plaatje tot een klein meesterwerk. De problemen stapelen zich op, en uiteindelijk is de schade niet meer te over zien. Ik vind dat een sterk plus punt van de film. Een redelijk onverwacht en mooi eindstuk is en waare afsluiting van dit geweldige drama.
Een geweldige film die het zeker een beeldje verdiend. Ik geef hem de volle 5 *-en en een top 10 notering. Geweldig mooie film.
arie mes
-
- 18 berichten
- 7 stemmen
toppertje 1 ste klas veel goede acteurs goed verhaal
zeker een aanrader..
GerwinF
-
- 1643 berichten
- 0 stemmen
Aan het begin (wapenverkoop) zegt die verkoper ook nog "do you know what these are?". Aan de hand daarvan had ik het wel door 
Superfilm overigens!
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
Genoeg te klagen, met name over het gekunstelde scenario vol met vooruit- en terugwijzende scenes die alles net even ronder en meer af moeten maken. Een eerste half uur waar je een schoolvoorbeeld van elk racistisch vooroordeel voor je kiezen krijgt met bijbehorende schoolvoorbeelden van personages. Verder werken dit soort films met meerdere verhaallijnen beter als het thema grootser en universeler is. Meer eenduidige gevoelens dan een duidelijk benoembaar thema. Allemaal van racisme doordrenkte verhaallijnen aan elkaar koppelen, het loopt niet altijd even lekker.
Maar ondanks dat weet deze film er zich toch opvallend goed aan te ontworstelen. Haggis' regie, de cast en een behoorlijk aantal losstaande scenes (zeker in de tweede helft) zijn zo goed, dat de film, ondanks alle bezwaren en ergernissen uit het begin, me langzamerhand toch pakte en ging boeien. Genoeg op aan te merken, maar toch een goede film.
3.5*
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ik wou hem vanmiddag even snel kijken, maar én ik had te weinig tijd én die titeling duurde al ontzettend lang. Hopelijk is de film op een ander tempo.
michaeleo
-
- 19 berichten
- 1344 stemmen
Ik neem aan dat hij de opening credits bedoelt. Daar nemen ze idd de tijd voor maar het stoorde mij niet.
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Ik neem aan dat hij de opening credits bedoelt. Daar nemen ze idd de tijd voor maar het stoorde mij niet.
Mij ook niet, want (als ik het me goed herinner) zie je een soort van wazig gefilmde koplampen van auto's of iets dergelijks, wat volgens mij redelijk geslaagd was.
joe black
-
- 364 berichten
- 1462 stemmen
wint een oscar geloof ik, maar hij is het niet waard. Gedurende de hele film erg onsamenhangend. Pas op het einde zie je het verband tussen de verschillende verhalen, en dat is veel te lang. De regisseur wou een beetje een Tarantino-stijl hanteren, niet gelukt dus.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Klopt, ik bedoelde de titeling. Ik ergerde me er kapot aan. Vooral omdat je eerst de logo's van de filmmaatschappijen ziet en daarna nog een keer de titels. Vervolg door alle hoofdrolspelers en belangrijke crewmembers.
Hoe dan ook, de film was het waard. In het begin is het even vaag, maar al gauw zit je helemaal in de sfeer van de film. Prachtig gewoon. De verschillende verhaallijnen zijn op zichzelf al aardig, samen zijn ze geweldig. Tijdens de aftiteling zat ik nog na te denken over de manier waarop mensen elkaars leven beïnvloeden. Het knappe van deze film is dat dat perfect wordt uitgewerkt, daarbij zijn alle acties van de hoofdpersonen begrijpelijk, hoe ver deze ook gaan.
Terecht winnaar van een oscar en een geweldige film in het algemeen.
4.5
Cyberjoi
-
- 42 berichten
- 53 stemmen
De film zit qua verhaal goed in elkaar. Ik ergerde alleen aan het moraal. Dat lag er TEVEEL bovenop... En dat thema wordt al tevaak gebruikt in Amerikaanse films. Maar goed, omdat het goed elkaar zat voor mij 3,5 punten.
007
-
- 202 berichten
- 170 stemmen
Erg goede film, een klein meesterwerkje zelfs. Niet te verwonderen dat deze oscars heeft gehaald.
Het verhaal zat goed in elkaar, maar zo van die dingen waaruit blijkt dat alles en iedereen zo een beetje met elkaar verbonden is, ja dat hebben we nog al gezien natuurlijk. Maar toch een erg sterk verhaal.
Het is allemaal mooi gefilmd en mooie kleuren.
Er wordt erg goed geacteerd, door iedereen trouwens.
4 sterren.
Vinco
-
- 365 berichten
- 995 stemmen
Ik snap niet waarom er zo groots over deze film word gedaan.
Niks boeiend aan deze film,oke het acteer werk was goed.
Maar qua verhaal niks boeiends aan!
2,5 ster
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ik vond het anders erg indrukwekkend hoe die levens elkaar beïnvloedden en de acties die mensen ondernamen door o.a. misverstanden...
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ik vond het geen slechte film. Maar of ie de Oscar waardig is ?? Ik persoonlijk vind van niet. Het komt allemaal een beetje verwarrend over door de vele verhaallijnen door elkaar. Misschien wat minder van dat en dan had alles veel duidelijker geweest. En had ook de boodschap, want daar draait het tenslotte om, beter over gekomen. Over de acteerprestaties niets dan goeds... ik vond het zelfs verrassend Sandra Bullock te zien in een andere rol dan komisch (al is haar deel maar zeer miniem). De film heeft mij niet verveeld, maar zoals gezegd, je moet je aandacht er heel goed bij houden om alles goed te kunnen volgen. Het had iets beter gekund.
silhoupin
-
- 238 berichten
- 213 stemmen
Zonder twijfel een zeer goede film met stuk voor stuk prachtige acteerprestaties.
Wat me van het begin al opviel waren de mooie kleuren in de film. Het was al van begin iets speciaal.
Het verhaal was misschien niet zeer origineel maar hoe het gebracht word is gewoon uitmuntend.
Het is ook een film die je met je volle interesse vasthoud.
Eigenlijk is over het algemeen alles wel goed in deze film, sterke dialogen, prachtige acteerprestaties, zeer maar dan ook zeer mooi camerawerk en een zeer boeiend verhaal, ookal hebben we dit al eens gezien.
Het is mooi, hoe het rasistische onderwerp er zo sterk word opgelegd.
Het is een zeer serieuze, maar ook een zeer mooie, misschien zelfs ontroerende film.
Crash heeft zijn oscars meer dan dubbel en dik verdiend.
4 sterren voor crash, een intens meesterwerk.
narva77 (crew films)
-
- 12734 berichten
- 6540 stemmen
Ik vond "Crash" een mooie film. Natuurlijk, het is een gladde film, commercieel en des Hollywoods, maar voor mij werkte het wel. Ik vond hem af en toe wat traag, maar dat geeft niet. Sterke rollen van Matt Dillon, Don Cheadle, Ryan Phillippe, verrassend serieuze rollen van Sandra Bullock, Brendan Fraser en Tony Danza (Who's The Boss?).
Trouwens ook nog een piepklein rolletje voor Daniel Dae Kim, de Koreaan Jin in "Lost" (ik had hem echter niet herkend)!
En een bepaalde scene die héél erg veel leek op een scene uit "Basic Instinct"; Iemand wordt neergeschoten door een ander. De schutter denkt dat het slachtoffer een pistool uit zijn zak wil pakken, maar achteraf blijkt dat hij iets heel anders uit zijn zak wilde halen, namelijk een onschuldig geluks-....uuuh, hoe heet zo'n ding?!
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Trouwens ook nog een piepklein rolletje voor Daniel Dae Kim, de Koreaan Jin in "Lost" (ik had hem echter niet herkend)!
Ik wel! Vond het echt leuk dat hij mee deed, hij alleen niet echt veel te doen..
paramount
-
- 112 berichten
- 1387 stemmen
Een film wat gaat over de wet van oorzaak en gevolg. Oftewel: What goes around comes around. Mooi neergezet. Van mij 4*. 
bert_vl
-
- 82 berichten
- 512 stemmen
Ik vond het op zich wel een goede film. Alleen het verhaal is af en toe heel vaag en ik vond het meer een stukje uit een soap dan een film met een begin-middenstuk-einde.
3.5 *
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Gisteren gekocht en gelijk gezien.. Ten eerste vind ik dat de film op moviemeter zeer ongewaardeerd word. Als iedereen deze film goed heeft gekeken zoals hij bedoeld is: conclusie van de film is dus, iedereen is racistisch op een eigen manier, maar dan werd er in Crash laten zien ( bij Sandra Bullock ) dat het aan jezelf ligt, en niks met mensen te maken heeft die een ander huidskleur hebben dan jij.. ik vind dat het verhaal geweldig van elkaar afhangt... Dit is een regel rechte topper.. 5*
davidov
-
- 3466 berichten
- 2171 stemmen
Gisteren gekocht en gelijk gezien.. Ten eerste vind ik dat de film op moviemeter zeer ongewaardeerd word. Als iedereen deze film goed heeft gekeken zoals hij bedoeld is: conclusie van de film is dus, iedereen is racistisch op een eigen manier, maar dan werd er in Crash laten zien ( bij Sandra Bullock ) dat het aan jezelf ligt, en niks met mensen te maken heeft die een ander huidskleur hebben dan jij.. ik vind dat het verhaal geweldig van elkaar afhangt... Dit is een regel rechte topper.. 5*
Een gemiddelde van 3.9 noem ik enorm verdienstelijk. Meer dan hij zou moeten krijgen imo.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Als iedereen deze film goed heeft gekeken zoals hij bedoeld is: conclusie van de film is dus, iedereen is racistisch op een eigen manier
Ik denk eigenlijk niet dat iemand dit gemist heeft; praktisch elke scène ging hierover.
Bekijk ook

The Pianist
Oorlog / Drama, 2002
1.424 reacties

Cidade de Deus
Drama / Misdaad, 2002
1.084 reacties

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Der Untergang
Historisch / Oorlog, 2004
1.639 reacties
Gerelateerde tags
race politicsdochterinstaller politiefallauto ongelukracismelos angeles, californiëbigotrysocial servicescollision
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










