Superman (1978)
Genre: Sciencefiction / Fantasy
Speelduur: 143 minuten / 151 minuten (gerestaureerde versie) / 188 minuten (extended version)
Alternatieve titel: Superman: The Movie
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Richard Donner
Met onder meer: Christopher Reeve, Marlon Brando en Gene Hackman
IMDb beoordeling:
7,4 (206.173)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 februari 1979
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Superman
"You'll believe a man can fly."
Omdat Jor-El de raad van Krypton niet kon overtuigen dat hun planeet zal verwoest worden, stuurt hij zijn zoon Kal-El naar de planeet aarde, zodat hij hun ras kan redden. Daar wordt Kal-El opgevoed door de familie Kent, ze noemen hem Clark Kent. Op aarde blijkt hij over superkrachten te beschikken, met die krachten wil hij het slechte in de wereld bestrijden. Als hij volwassen is gaat hij in Metropolis bij de Daily Planet werken als reporter. Daar leert hij zijn eerste liefde kennen, Lois Lane. Maar terwijl dit alles gebeurt is het grootste crimineel brein op aarde een verschrikkelijke misdaad aan het voorbereiden, hij wil de wereld overnemen. De enige die hem kan stoppen is de man van staal, Superman. Nu moet hij Lex Luther alleen nog op tijd vinden.
Externe links
Acteurs en actrices
Clark Kent / Superman
Lois Lane
Lex Luthor
Jor-El
Otis
Perry White
Pa Kent
1st Elder
Non
Eve Teschmacher
Reviews & comments
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Aardig verhaal, maar belabbert uitgevoerd. Die Special Effects kan je nu niet meer serieus nemen en de relatie tussen Clark en Louise is nogal oppervlakkig en moeilijk serieus te nemen. Toch was hij niet onaardig om te kijken.
2,5
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Pure nostalgie.
Waardeloze special effects en een houterige rol van wijlen Christopher Reeve als Superman.
3*
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
ik vond het wel leuk zonder dat science fiction. dat vond ik juist het slechtste van de film.
2,5
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Ze zijn Superman IV wel vergeten op deze site.
Dat denk jij. Hij staat er al meer dan vier jaar op.
moviefreak#1
-
- 14390 berichten
- 25163 stemmen
Die valt nog wel mee. Margot Kidder (Lois Lane) is echt stuitend slecht 
Flipman
-
- 7111 berichten
- 1141 stemmen
Hij is erg goed, hier kunne de andere superheldenfilms nog een puntje aan zuigen qua verhaal.
In deze film zit gewoon alles.
4,0
Ik weet niet, het verhaal is erg globaal net als andere superheldenfilms, maar er is wel echt ruimte voor een vervolg. Bovendien gaat de tegenstander in bijna alle andere superheldenfilms meestal dood aan het einde, in deze niet, wat een enorm pluspunt is!
Waar je ook gelijk in hebt, is dat deze film een vier verdient in plaats van een drie en 'n half
!
Mescalino
-
- 257 berichten
- 686 stemmen
Waardeloze special effects??? Hebben ze daarom een oscar gekregen voor special effects??
Dit is gewoon de beste superman film met C. Reeves als superman! en Gene Hackman speelt een geweldige Lex Luthor.
Ruim 4 sterren!!
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Bijna perfecte actiefilm en zeker DE beste supermanfilm ooit.
Alles lijkt in deze film te kloppen, de casting, het script, de muziek en de voor toen goede sfx.
Brando is goed (hoewel overbetaald voor een relatief kleine rol) als Supermans vader, zoals Glenn Ford dat is als zijn aardse pleegvader, Hackman is fantastisch als de superschurk en Margot Kidder perfect gekozen als Laine,
maar het is uiteraard Reeves die de ultieme superman neerzet.
Misschien dat het verhaal nog wat meer bijzonderder had gekund, maar verder is het wat mij betreft de beste superhelden verfilming ooit.
4,5 ster!
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Aardige verfilming, die echter wel gedateerd en nogal knullig is. Vooral Clark Kent als stuntelaar is echt knullig uitgewerkt. Gelukkig neemt de film zichzelf met een korrel zout en is de rol van Hackman net zo belachelijk als goed gespeeld. Beatty's karakter is zo weggelopen uit een Bassie en Adriaan aflevering.
deppfan
-
- 78 berichten
- 57 stemmen
Leuke en vermakelijke superfilm, hoewel ik superman zelf soms nog lachwekkender vond dan clark. Vooral die scene dat ie om de aarde heen suist vond ik ''werelds''. Geinig om eens gezien te hebben.
3*
jack-sparrow
-
- 683 berichten
- 0 stemmen
best een leuke superman-film.
niet direct mijn favoriet , maar ik geef hem toch maar 3.0
D-ark
-
- 1755 berichten
- 420 stemmen
Ik ben echt geen superman fan maar deze film vondt ik best aardig.
Een 2,5
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
even off topic......
In de TV-KRANT staat Superman op plaats 3 van de Superhelden
1: Spider-Man
2: Batman
3: Superman
4: ben ik even vergeten
5: De Hulk
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
SUPERMAN is dikke bucht. Ik weiger hier veel woorden aan vuil te maken. Ze acteren ronduit ongeloofwaardig, het verhaal is ridicuul, de special effects zijn knudde, ... Alleen de muziek is onvergetelijk, en redt de film van 2 sterren naar 3 sterren.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Muziek is van John Williams dus dan is het zo wie zo prachtig 
Kaffeefiltjer
-
- 543 berichten
- 0 stemmen
even off topic......
In de TV-KRANT staat Superman op plaats 3 van de Superhelden
1: Spider-Man
2: Batman
3: Superman
4: ben ik even vergeten
5: De Hulk
Ik vind Superman ook de minste van de top 3,
alleen is bij mij Batman toch op de eerste plek.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Nou ja, zo zie je maar dat het bj ieder verschilt. Voor mij mag Superman op plaats twee, en Batman op plaats één.
Minority_Check
-
- 877 berichten
- 3301 stemmen
de officiele lijst
ik vind x-men de beste superhelden
over de film:
hij was wel leuk
maar de einde was echt kut en ongelofelijk nep
ik snap echt niet waarom het zo is gegaan het had totaal niks met superman te maken
3*
Replicant
-
- 115 berichten
- 123 stemmen
Echt een top film!
Zit heel goed in elkaar en weet zelfs anno 2007 nog te boeien.
Erg leuk voor degene die tot nu toe alleen returns hebben gezien, aangezien dit natuurlijk al een hoop voorgeschiedenig geeft.
Je waardeerd returns ook een stuk meer als je deze hebt gezien, want de acteurs in returns zijn zo goed, ze lijken zoveel op de acteurs in de oude Supermans.....
Ik heb dus eerst Retuns gezien, en toen pas de eerste Supermans.
Het lijkt gewoon wel of het na al die jaren dezelfde Lex is gebleven.....
Castor Troy
-
- 307 berichten
- 3051 stemmen
Ik vond de film erg sterk beginnen, een mooie rustige opbouw hebben en ook de special effects zijn sjiek maar zo gauw hij als Clark in superman verandert begint de film slecht te worden en erg nep idd. Gene Hackman is dan nog het enige lichtpuntje bij een gezapig einde, en zo geweldig vond ik het verhaal nou ook weer niet, maakt het nog minder als je de uitvoering ziet.
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
even off topic......
In de TV-KRANT staat Superman op plaats 3 van de Superhelden
1: Spider-Man
2: Batman
3: Superman
4: ben ik even vergeten
5: De Hulk
Nja, de meest actuele staan helemaal bovenaan. Moet je toch rekening mee houden.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Goh nog een wonder dat dit destijds geen grote commerciele flop is geworden, er word een spektakel belooft, maar alles wat mis kan gaan is mis gegaan in deze film. Het begint nog redelijk spectaculair maar al vanaf het moment dat superman op de aarde terecht komt valt de film compleet in duigen. Te beginnen met de special effecten die gewoon zo amaturistisch over komen dat het gewoon lachwekkend is, het kan aan mij liggen maar ik vond zelfs de effecten in metropolis spectaculaider. Reeve die de rol van superman vertolkt is erg slecht gecast ik vond hem zo houterig spelen, en ook de altijd leuke kiddler is in deze film niet op haar plaats. en dan hebben we nog de hebberige brando wiens rolletje niet langer dan 10 minuten is en in totaal meer verdiende dan hoofdrolspeler reeve (brando deed niet eens zijn best.) Het verhaaltje in de film is ook maar wat onsamenhangent en is gewoon niet te volgen, het word gewoon niet goed opgebouwt vond ik (in vergelijking met die andere superhelden films) Een groot pluspunt van de film is de rol van hackman die het sneuwe geheel nog een beetje opfleurt met zijn goede rol als de bad guy en een aantal effectjes op het begin en eind zorgen er nog voor dat de film nog een beetje vermakkelijk is. Kortom een grote flop in mijn ogen, slechte effecten (zelfs voor zijn tijd). De acteurs in de film zijn compleet misplaatst (behalve hackman dan he). Bovendien duurt de film ook nog eens veels te lang, en zitten er een hoop onzinnige scenes in de film. De film is echter geen complete flop vooral het begin en het einde van de film is nog wat spectaculair te noemen, maar voor de rest vond ik het niets. Oja er kwamen ook nog eens 3 vervolgen 
2 sterren (omdat het toch al een tijdje geleden is, en ik toch niet al te laag wil stemmen, want misschien doet een tweede kijkbeurt wonderen, maar zoals het er nu uitziet denk ik niet dat ik hem voorlopig ga herkijken
Dirigent
-
- 271 berichten
- 0 stemmen
Ja ook wel een leuke film van een superheld erg vermakelijk vooral met veel actie wat bij superman ook niet mag ontbreken!
3.5*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Topfilm! Mede dankzij de geweldige mensen die aan deze film hebben gewerkt. Want Richard Donner is gewoon een goede regisseur, het script komt van Mario Puzo (jaja, die van The Godfather) en de muziek van John Williams is erg mooi! De film is gewoon vermakelijk om naar te kijken en de special effects zijn voor die tijd redelijk te noemen. Alles lijkt vaak erg nep, maar dat schaadt de film ook niet want de prachtige sfeer maakt het dan weer goed!
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Ik bespeur een aantal correcte zinnen HarmJanStegenga! Het script was goed de film en de Cast, hé maar dan vergeten we nog iets. De prachtige muziek van Williams die weer een prachtige sfeer geeft en dat geeft deze film echt het toefje op de slagroom. Een vermakelijke film die ik liever kijk als films zoals de Hulk.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
hé maar dan vergeten we nog iets. De prachtige muziek van Williams die weer een prachtige sfeer geeft en dat geeft deze film echt het toefje op de slagroom.
Was ik niet vergeten te zeggen hoor 
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Oh ik las erover heen en ik wilde het zelf natuurlijk ook even vermelden.
Maar dat is toch al een aanwenning geworden...
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Oh ik las erover heen en ik wilde het zelf natuurlijk ook even vermelden.
Maar dat is toch al een aanwenning geworden...
En ik vind het geweldig!
Pre- en sequels

Superman Returns
2006
501 reacties

Superman IV: The Quest for Peace
1987
42 reacties

Superman III
1983
58 reacties

Superman II
1980
111 reacties
Gerelateerd nieuws

'Superman'-acteur Terence Stamp overleden: zijn beste films op een rijtje
Bekijk ook

Inherit the Wind
Drama, 1960
102 reacties

Kidô Keisatsu Patorebâ: The Movie 2
Animatie / Sciencefiction, 1993
54 reacties

Rocky
Drama / Sport, 1976
641 reacties

The Endless Summer
Documentaire / Sport, 1966
14 reacties

Planet of the Apes
Drama / Sciencefiction, 1968
173 reacties

La Guerre du Feu
Avontuur / Drama, 1981
171 reacties
Gerelateerde tags
saving the worldjournalistdc comicscrime fightergeheime identiteitnuclear missilegalaxysuperheldgebaseerd op stripdestruction of planetcrimineelsabotagesuperkrachtnorth polemidwestnewspaper officekryptonite superhuman strengthpost-credits scenesave the dayevil genius rural life
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








