• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.237 series
  • 34.020 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.131 gebruikers
  • 9.379.095 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mean Girls (2004)

Komedie | 97 minuten
3,20 2.398 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Mark Waters

Met onder meer: Lindsay Lohan, Rachel McAdams en Tim Meadows

IMDb beoordeling: 7,1 (480.385)

Gesproken taal: Engels en Duits

Releasedatum: 8 juli 2004

Plot Mean Girls

"Watch your back."

Cady Heron wordt opgenomen bij de populairste meiden, de Plastics, van haar nieuwe school waar ze, na haar hele leven in Afrika te hebben gewoond, naar toe gaat. Totdat ze verliefd wordt op het ex-vriendje van de leidster van het groepje, Regina George. Regina papt het, terwijl ze zegt een goed woordje te doen voor Cady, weer aan met Aaron en kust hem voor haar ogen. Dan besluit Cady samen met outlaw Janis en homo Damian Regina het leven zuur te maken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“If you're from Africa, why are you white?”

“I'm sorry that people are so jealous of me... but I can't help it that I'm so popular.”

“Don't have sex, because you will get pregnant and die! Don't have sex in the missionary position, don't have sex standing up, just don't do it, OK, promise? OK, now everybody take some rubbers.”

Ik zou nog veel meer gedenkwaardige quotes uit Mean Girls kunnen noemen maar ik houd het op deze drie. De film heeft ongelooflijk leuke dialogen en de acteurs en actrices weten goed raadt met het materiaal. Ster van de film is natuurlijk Rachel McAdams als de valse Regina George. Maar ook Lindsay Lohan, Lizzy Caplan, Tim Meadows en Tina Fey zijn geweldig op dreef.

Het verhaal over Cady Heron, een 16-jarige meid die voor het eerst naar school gaat na jarenlang thuisgeschoold te zijn, is erg vermakelijk en op sommige momenten verassend origineel. De strijd en hoog oplopende spanningen tussen de meiden op de High School waar Cady naartoe gaat wordt op een originele manier met het Afrikaanse dierenrijk vergeleken en levert veel komische situaties op. Lohan laat zien wat een frisse verschijning ze was en dat ze wel degelijk kan acteren. Lohan zou zo de “poster girl” kunnen zijn voor een campagne tegen drugs (en botox, drank etc.) want het is schrikbarend hoe ze er tegenwoordig uitziet. Het is altijd leuk om Amanda Seyfried te zien en ze is erg overtuigend als domme bimbo. Lacey Chabert kende ik niet maar ze speelt erg overtuigend de rijke roddeltante met alle geheimen over iedereen. Maar de film behoort toe aan McAdams en laat hier al zien een ster in wording te zijn. Mean Girls mag zich met recht de standaard voor tienerkomedies noemen.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3127 stemmen

Grool!

Heel leuk. Heel herkenbaar ook, al is het hier natuurlijk nogal gedramatiseerd. De film staat bol van leuke momenten en erg fijne dialogen met enkele geweldige quotes. Verhaal heeft verder niet heel veel om het lijf, maar heeft genoeg elementen om zich te kunnen onderscheiden van veel andere films in dit genre. De film wordt vooral gedragen en beter gemaakt door Lohan, McAdams en hun medespelers. Ook de eerste keer dat ik Tina Fey kon uitstaan. Erg leuke rol. Muziek is erg goed gekozen, al zet het Mean Girls wel een beetje vast in de tijd dat de film uitkwam Het boek heb ik niet gelezen, maar is erg goed herschreven door Fey en kent toch wel enkele memorabele momenten. De boodschap ligt er wel metersdik bovenop trouwens. Al staat dat niet echt in de weg van het vermaak wat Mean Girls bied.

Mijn nieuwe favoriete tienerkomedie.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11081 stemmen

Goeie film waarin een nieuw meisje op school aansluit bij een groepje populaire meiden. Een high-school comedie die leuk omgaat met de doorgaans standaard personages die daarbij gepaard gaan. Grappige dialogen en een vermakelijke cast waarbij dit ook het debuut betekende voor Amanda Seyfried.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

De film die de carrière van McAdams lanceerde en die ik om die reden wel eens wilde zien. De film begint in ieder geval leuk met een frisse beeldtaal (waarbij bijvoorbeeld de hoofdpersoon zich soms op school ook nog in Afrika waant zoals haar medeleerlingen zich gedragen). McAdams speelt heerlijk een enorme bitch, waardoor de hoofdrolspeelster Lohan eigenlijk behoorlijk verbleekt. Leuk om de intriges te volgen!

Kortom, de film leek op weg om net als bijvoorbeeld Clueless een leuke pretentieloze tienerfilm te zijn, weliswaar met veel meer venijn, wat ook vermakelijk kan zijn. Echter, halverwege de film wordt het visueel wat meer standaard, en lijkt de film wat dood te bloeden. Finale doodsteek is het laatste kwart van de film waarin we op een moraalles getrakteerd worden. Ik kan me daar altijd zo ontzettend aan ergeren, en voor mij doet het flink afbreuk aan het aardige begin. Tel daarbij op de zoveelste cliché uitbeelding van jongens die goed in wiskunde zijn, en ik kom op 1,5* uit.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Wel leuk.

Ik ben altijd wel in voor dit soort filmpjes, zeker om dat jonge koppie van Lohan te zien. Toen zag ze er pakweg toch echt een stuk leuker uit dan toen ze aan de drugs ging zitten. Jammer dat ze dat überhaupt heeft gedaan, ze is er absoluut niet mooier op geworden.

Lohan acteert leuk, evenals McAdams, Seyfried en Chabert. Alle 4 weten ze wel een bepaald charme uit te stralen die ze echt high schoolers maakt. Het verhaal is alles behalve sterk en behoorlijk voorspelbaar, maar wel prima om te volgen.

Geen topper, maar dit zijn typisch de films die af en toe weleens leuk zijn om te zien. Zo valt ook Mean Girls onder deze categorie en is zelfs een van de betere in zijn soort. Prima acteerwerk en een prima vlot verhaal.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Beter dan verwacht. Bij dit type film denk je snel aan een simpele tienerkomedie, die krijg je ook wel te zien maar het zit best goed in elkaar. Over het algemeen bevat het weinig cliché personages en cliché grappen. De personages zijn goed doordacht, geen typisch slechte of typisch goede personen maar meer echte tieners met bepaalde trekken. Ook de humor is best aardig, met een vrij hoge grapdichtheid. Een van de betere binnen het genre, prima luchtig vermaak. 3,5*


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14537 berichten
  • 4522 stemmen

Geinig filmpje wel, leuke personages en het sfeertje op school is behoorlijk neergezet. Het verdere verloop is helaas weer wat voorspelbaar en er wordt ook weinig mee gedaan om er iets leuks van te maken, dan duren zelfs die 97 minuten voor mijn gevoel nog lang, al is dit ding best goed uit te zitten. 3,0*.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12854 stemmen

Best geinig.

Eigenlijk probeer ik al jaren Clueless een keertje te zien, maar ik eindig blijkbaar altijd bij films die er wel wat op lijken. Toch maar een keer die titel proberen onthouden, of gewoon actief naar op zoek gaan. Wat deze Mean Girls betreft, een leuke toevalstreffer. Had er niet zoveel van verwacht, maar het viel erg goed mee.

Ik heb normaal niet zoveel op met de Amerikaanse high school bedoening, maar het maakt het wel wat leuker als er actief de draak gestoken wordt met de personages in die film. Niet dat het er zo dik bovenop ligt, maar het is toch net iets scherper dan de gemiddelde high school comedy. Met dank aan een paar geslaagde grappen en best aardig acteerwerk.

Het einde is wel een sof, plots moet het toch blijkbaar nog op een erg klassieke en makke manier aflopen. Pluspuntje is wel dat Orbital - Halcyon + On + On plots opduikt, al komt dat nummer écht wel uit het niets en past het niet eens zo goed in de film. Maar verder dus erg vermakelijk allemaal. Een leuk tussendoortje.

3.0*


avatar van gizzegiz

gizzegiz

  • 465 berichten
  • 3136 stemmen

Wat een flauwe zever! Misschien leuk voor pubers? Het enige pluspunt is dat er prachtige meisjes in spelen


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1718 stemmen

Degelijke high school film. Het acteerwerk is in orde en de film kijkt best aardig weg. Hier en daar wat aardige humor. Er spelen veel bekende gezichten in mee, vaak nog ergens aan het begin van hun carrière. Jammer dat de film naar het einde toe nogal voorspelbaar en zoetsappig wordt, dat had niet zo gehoeven.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

De film nog eens terug gezien en ik moet zeggen dat het best wel genieten is. Mean Girls is ondertussen al een cultfilm geworden. En terecht met pittige humor en de nodige zelfspot. De clichés worden tegelijk bevestigd en ontkracht door ze wat overdreven naar voor te schuiven. De humor is ook wat zwart en niet allemaal melig gedoe. De cast is daarin perfect en het resultaat is een film die meer geeft dan je er van zou verwachten.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Oh my God, Karen, you can't just ask people why they're white

Er zijn zo van die films die je vreemd genoeg altijd wat ontgaan. Mean Girls heeft vandaag een grote fanbase en betekende de grote doorbraak bij een breder publiek voor Lindsey Lohan, maar ik had hem nog nooit gezien. Het was de eerste niet-Disney rol voor Lohan en hoewel het in de loop der jaren met haar carrière niet al te goed liep, een licht understatement dat gepaard wordt met veel drank en drugs, was de film alleszins een schot in de roos. In een interview uit 2020 met David Spade gaf Lohan aan dat ze een sequel op Mean Girls wel ziet zitten met de originele cast en dan werd het voor mij toch echt tijd om het origineel is te gaan zien.

In 2011 volgde trouwens al een sequel maar die lijkt iedereen het liefst te willen vergeten. In ieder geval is dit een typische higschool film die net een extra tandje bijsteekt waardoor het een erg genietbare film wordt. De evolutie van de ietwat schuchtere en wereldvreemde - alleszins toch op vlak van hoe ze zich moet gedragen op school - Cady naar de Queen Bee van de Plastics is gevuld met een aantal geweldige one-liners en situaties. Zeker de sporadische vergelijking met de jungle is een heerlijke zet en dat zorgt ervoor dat een aantal mindere scènes (de twist dat Regina wordt aangereden door een bus vind ik wel erg flauw) makkelijk vergeten kunnen worden. Verder gewoon een fijne dwarsdoorsnede van de Amerikaanse highschools waarin de nodige clichés niet ontweken worden maar dat is misschien niet zo verrassend. De film baseerde zich namelijk op een zelfhulpboek genaamd Queen Bees & Wannabees: Helping Your Daughter Survive Cliques, Gossip, Boyfriends, and Other Realities of Adolescence (zeg dat maar eens 10x na elkaar!) van Rosalind Wiseman en dat soort boeken durft wel eens vaker te vervallen in generalisaties en clichés. Lohan geeft dan wel aan dat ze een sequel ziet zitten, maar ik vraag me toch eerlijk gezegd af hoe ze dat exact zouden aanpakken. De film is nu toch echt wel een mooi afgerond geheel.

Lindsey Lohan dus. Hier nog jong en onschuldig en het zoveelste bewijs dat er echt wel zoiets bestaat als te vroeg beroemd worden. Lohan speelde in de loop der jaren nog wel flink wat rolletjes, maar geen enkele maakte een impact zoals Mean Girls dat deed. Terecht, want Lohan blijkt perfect te zijn voor de rol van Cady en weet beide kanten van het personage heerlijk te spelen. Rachel McAdams mag haar rolletje uit The Hot Chick lichtjes overdoen en doet dat op zich ook wel goed, al ben ik toch vooral blij dat ze later voor een ander soort rollen is gegaan. Mean Girls is meteen ook het debuut voor Amanda Seyfried die hier de leeghoofdige Karen mag spelen en hoewel haar personage wat onderbelicht blijft, bewijst Seyfried dat haar komische timing al goed zat. Het is echter ook in de volwassen rollen dat een aantal leuke figuren zitten. Tina Fey - die ook het script meeschreef - is leuk als Ms. Norbury, haar hartsvriendin Amy Poehler heeft ook nog een over the top rolletje gekregen als de moeder van Regina en Tim Meadows neemt ook nog een aantal leuke momenten voor zijn rekening.

Ja, hier kan ik wel wat mee! Mooi dat dit meer dan 15 jaar na datum nog altijd herkenbaar aanvoelt (of is dat misschien te wijten aan het feit dat ik toen rond dezelfde leeftijd als de hoofdpersonages draaide?) maar gewoon een aantal erg fijne personages en dito situaties. Die sequel uit 2011 ga ik sowieso laten schieten, dat kan enkel maar tegenvallen, maar een opvolger met de originele cast? Daar ben ik stiekem toch wat benieuwd naar. Ik vraag me af of het er ooit van zal komen.

4*


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Deze Mean girls meegepikt vanuit de idee dat hij nieuw binnengekomen is in de Top 1000 lijst van 2021. Al bij al blij verrast deze op het eerste zicht banale high school movie. Er zit duidelijk wel een idee achter de film. Bovendien werd alles redelijk uitgewerkt. OK, bij momenten wat karikaturaal, maar de boodschap was wel erg duidelijk. Afgunst, jaloezie, egocentrisme en erbij horen zijn centrale thema's die als rode draad doorheen de film lopen.

De rivaliteit tussen de meiden neemt zo'n hoge proporties aan tussen 2 kampen dat de ene dezelfde persoon wordt welk ze eigenlijk haat en zelf bestrijdt. Daarnaast, het moet gezegd, hier en daar best spitsvondig en grappig. Subtiele en expliciete humor wisselen elkaar af, maar het is best geslaagd.

Allemaal een beetje clichématig en opgeblazen natuurlijk, maar dat er diverse subgroepen zijn onder de jongeren is niet zo vreemd. Degelijke cast en acteerwerk ook. Best wel eens de moeite om te zien.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3097 stemmen

Tja.

De reputatie (en de beoordeling hier op MovieMeter) van Mean Girls verbaast mij zeer. Dit zou 'de' slimmere, scherpere high school comedy moeten zijn, maar dat zie ik er in de verste verte niet in. Het moraaltje is overduidelijk, maar wordt niet echt volwassen of cynisch gebracht. Uiteindelijk zit je toch naar een braaf lesje te kijken. De giechelende huppeltrutjes mogen dan wel een karikatuur zijn, het blijven giechelende huppeltrutjes. Grappig zijn die geenszins. Dat wil gelukkig niet zeggen dat er nooit een komisch momentje in zit. Zo nu en dan lukt het wel om even grappig te zijn. Lindsay Lohan, voor wie Mean Girls haar grootste wapenfeit is als actrice, kan mij absoluut niet bekoren. De rest van de scholierencast is een jaar of 5 à 10 te oud voor z'n rol, ook zo'n Hollywoodcliché.

2


avatar van El  Loco

El Loco

  • 1110 berichten
  • 2385 stemmen

De top 250 van de 21e eeuw die op deze site georganiseerd werd, is een uitstekend middel om nieuwe tips op te doen of een reminder voor mezelf om werk te maken van films die ik eigenlijk al veel langer moest gezien hebben. Waar beter te beginnen dan aan de film die om plaats 250 is geëindigd, nl. Mean Girls.

Echter stelt de film niet zo heel veel voor buiten het leuke, frisse high school sfeertje van begin jaren 2000 dat aardig wordt neergezet. Het voelt erg nostalgisch aan en blijft de dag van vandaag nog makkelijk overeind. De humor is dan weer over de hele lijn weinig bijzonder met grappen die nergens die middelmaat bovenuit steken en een moraal die er te vingerdik opligt (maar daar stoor ik me zelden aan in films).

Verder is het leuk om Lindsay Lohan nog eens bezig te zien, want de begin jaren 2000 waren duidelijk haar betere tijden. Geen idee wat ze de laatste jaren heeft gedaan, maar hier komt ze erg fris en leuk over als high school girl dat haar prima ligt. Ook is er een leuke bijrol voor Tim Meadows als schooldirecteur die regelmatig een glimlach bij mij kan teweegbrengen met een aantal droge reacties op de gebeurtenissen op de campus.

2.5*