Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Tsjechië / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Terry Gilliam
Met onder meer: Matt Damon, Heath Ledger en Lena Headey
IMDb beoordeling:
5,9 (131.263)
Gesproken taal: Engels, Frans, Duits en Italiaans
Releasedatum: 13 oktober 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Brothers Grimm
"Eliminating Evil Since 1812."
Jake en Will Grimm, verhalenvertellers en oplichters, reizen van dorp tot dorp. Ze doen net alsof ze het volk beschermen tegen betoverde monsters en geesten. De twee broers worden pas echt op de proef gesteld, wanneer ze in een magisch, betoverd bos komen.
Externe links
Acteurs en actrices
Wilhelm Grimm
Jacob Grimm
Angelika
Cavaldi
Mirror Queen
Hidlick
Mayor
Delatombe
Bunst
Mother Grimm
Video's en trailers
Reviews & comments
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Best vermakelijk. Een leuke combo van actie, avontuur en wat humor. Ik vond de special effects goed, wat in een film als deze best belangrijk is. Het was allemaal bij elkaar vermakelijk zat.
3,5*
jefke_1312
-
- 28 berichten
- 19 stemmen
mooie film waar je ook redelijk veel mee kunt lachen.
goed acteerwerk.
R.I.P. Heath Ledger.
memorylane
-
- 5 berichten
- 60 stemmen
een heel fijne film. leuk ook hoe al die sprookjes van de Gebr. Grimm naar voren komen in een verhaal die eigenlijk niets met de échte sprookjesvertlelers te maken hebben. Peter Stormare speelt een heel leuke rol, datzelfde geldt voor Matt Damon en Heath Ledger. iets geheel anders dan ze normaal altijd deden. ik vind vooral Heath Ledger heel erg stoer in deze film, geniaal bijna. ik vind vooral het verhaal ook erg leuk, goed in elkaar gezet.
gentenaar
-
- 162 berichten
- 172 stemmen
Toch heel verrassend deze film, zeer goede special effects, goed verhaal en schitterende acteerprestaties.
Een 4
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Dit zou toch een heel goede film moeten zijn als je de regisseur, de acteurs en het verhaal ziet. Jammer dat het gemiddelde anders verteld.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Dit zou toch een heel goede film moeten zijn als je de regisseur, de acteurs en het verhaal ziet. Jammer dat het gemiddelde anders verteld.
Het gemiddelde zegt helemaal niks. Het gaat tenslotte om je eigen mening.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Ik ga ook niet oordelen op het gemiddelde, maar het gemiddelde en de recensies op deze site kunnen wel iets zeggen, lijkt mij. Een echte topfilm zal geen 2,89 gemiddeld krijgen, hoewel meningen kunnen verschillen.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Ik ga ook niet oordelen op het gemiddelde, maar het gemiddelde en de recensies op deze site kunnen wel iets zeggen, lijkt mij. Een echte topfilm zal geen 2,89 gemiddeld krijgen, hoewel meningen kunnen verschillen.
Je zegt het zelf al: wat een topfilm is voor de een, is een kutfilm voor de ander. Je kunt dus nooit je mening baseren op de score van MM. Ik vind Tideland (ook van Gilliam) bijvoorbeeld een geweldige film, maar als ik dan hier kijk scoort de film ook vrij laag, en op Rotten Tomatoes krijgt deze ook een score van 28%.
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14448 stemmen
Visueel erg mooi, en bij tijd en wijle ook erg donker. Helaas is het verhaal erg moeilijk te volgen en zijn er enkele CGI effecten die gewoon niet mooi zijn. Al met al geef ik hem een kleine 3 sterren, maar ook niet meer!
3*
bartman
-
- 101 berichten
- 852 stemmen
Wat een draak van een film zeg. Dat overdreven acteren sloeg bij mij totaal niet aan; was dat leuk bedoeld?
Als je naar sleepy hollow of zo kijkt, een film die ook zo'n fantasy-verhaaltje overdreven neerzet en combineert met een beetje humor, dan zie je dat er toch absoluut meer uit gehaald had kunnen worden.
Als je vervolgens de special-effects en casting bekijkt dan vrees ik dat er een heleboel geld verkwist is aan deze treurige wanvertoning. Gelukkig dat enkele andere kijkers zich klaarblijkelijk wel hebben kunnen vermaken.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Redelijke film. Prachtige beelden worden afgewisseld met matige CGI. Leuk acteerwerk van de beide heren, vooral Ledger vond ik erg leuk. Voor de rest is het eigenlijk allemaal maar een beetje rommelig en ik denk ook dat Gilliam hier veel meer mee had kunnen doen. Opzich wel eens leuk om te zien, maar geen hoogvlieger. Ben wel erg benieuwd naar de nieuwste film van Gilliam: The Imaginarium of Doctor Parnassus.
606
-
- 23879 berichten
- 12278 stemmen
vond het wel vrij aardig en leuk gebracht.
vond cavaldi wel goed acteren
3,5 ster
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Ultraflauwe film zeg.. van meet af aan al niet grappig of eng.
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Toen ie destijds ging draaien leek het me helemaal niks, maar vanavond toch maar eens gekeken en ik moet toegeven dat ik hem heel bijzonder vond. Eens een keer wat anders. Wel even wennen aan de bepaalde stijl en humor, maar ik vond hem zeker de moeite waard.
Visueel erg mooi (heel sprookjesachtig) met prachtige decors en make-up. Special effects varieerde wat van erg goed tot redelijk goedkoop: duidelijk uit de computer.
Vier sterren!
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Eng werd natuurlijk sowieso niet beoogd... Maar mooi dat als je versterkwoorden als ultra gebruikt, je verder niets meer hoeft toe te lichten.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Één woord kenmerkt deze film: chaos. Er zit geen moment van rust in, de scenes vliegen van de hak op de tak, waardoor het er heel rommelig uitziet en ik geen moment in de film kwam. Jammer, dit leek me een leuk sprookje.
Baggerman
-
- 10839 berichten
- 8285 stemmen
Visueel erg mooi (heel sprookjesachtig) met prachtige decors en make-up.
Inderdaad. Qua verhaal vond ik het wel minder, maar nog vermakelijk genoeg voor een dikke voldoende.
Ledger vond ik het ook zeer aardig doen, ik heb vroeger toch te hard over hem geoordeeld.
606
-
- 23879 berichten
- 12278 stemmen
vliegen van de hak op de tak, .
ja er waren zeker takken genoeg om op te springen 
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Ondanks de wat lage beoordelingen in de Veronica-gids en op MovieMeter besloot ik toch deze film te kijken. De trailer die ze lieten zien bij Veronica zag er namelijk erg goed uit en ik verwachtte dat Terry Gilliam er wel wat leuks van had gemaakt. Maar ik kwam van een koude kermis thuis.
Ik denk dat ik de film het beste kan beschrijven als irritant. Vooral de rollen van Matt Damon, Heath Ledger en Peter Stormare zijn veel te overgeacteerd. Ik vond ze enorm irritant. Visueel is de film wel mooi al is alles wel een beetje erg snel in elkaar gemonteerd naar mijn mening. Het ging allemaal zo vlug dat ik het moeilijk bij kon houden. De CGI was op sommige momenten erg nep. Bij sommige films is het niet erg maar hier stoorde ik me er enorm aan.
Maar het jammere is dat de combinatie humor/fantasy niet echt lekker uit de verf komt. Van alle grappen die worden gemaakt vond ik er maar een paar leuk. Terry Gilliam maakt bijzondere films maar dit is veel te veel van het goede. En van een Monthy Python regisseur mag je wel wat betere humor verwachten!
Gelukkig wordt de film aan het einde nog iets leuker en zijn de sets erg mooi. Er zitten ook een wel originele scenes in. Zo vond ik het wel leuk dat dat ene kind haar ogen, mond, neus enz. verloor aan iets. Jammer dat hier de CGI zo slecht was
.
2* 
tommykonijn
-
- 5140 berichten
- 2357 stemmen
Gaat wel, Heath Ledger en Matt Damon acteren het wel Goed maar het Verhaal heeft soms net ietsje té veel fantasie en oké Harry Potter en Lord Of The Rings zijn ook van die dingen die nooit op een waargebeurd verhaal zouden kunnen gebaseert zijn maar toch ... in zo'n geval vond ik deze Slechter. Maar Goed soms had de Film ook de wind mee en zaten er Goede scenes in, Kortom : Geen topper in zijn genre en ook niet zowieso maar wel Leuk om eens te bekijken.
2.5* (Net over de 2*).
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Er zitten ook een wel originele scenes in. Zo vond ik het wel leuk dat dat ene kind haar ogen, mond, neus enz. verloor aan iets.
Dat was dan ook meteen de beste scene.
.Saar.
-
- 9 berichten
- 19 stemmen
Geweldig leuke film! Ik ben echt een sprookjesliefhebber.
Super leuk dat in deze film bijna alle sprookjes van de gebroeders Grimm voor komen. "Angelika" deed me in het begin van de film erg denken aan Keira Knightley in Pirates of the C. Ook vond ik dat Heath Ledger in het begin "Jack Sparrow" trekjes had: de manier waarop hij bewoog (vooral met zijn armen). Maar gelukkig zit Ledger snel weer goed in zijn rol en maakt hij de film snel leuker. Zelfs Ledgers (voor mij) beroemde "Hello There" kwam erin voor.
Matt Damon vond ik het trouwens ook niet slecht doen. Al met al dus een geslaagde film! 
Bombong
-
- 480 berichten
- 2704 stemmen
De film ziet er best mooi uit (visueel lijkt hij wat op Ridley Scotts Legend) maar heeft een verschrikkelijk warrig plot, is niet spannend en bezwijkt onder het aanstellerige acteren van vrijwel alle acteurs, waarbij Ledger, Stormare en Bellucci de kroon spannen. Ik had er al niet zo veel van verwacht, maar hij viel toch nog tegen.
CTK
-
- 141 berichten
- 1002 stemmen
Bij deze film ben je blijkbaar volledig voor en net volledig tegen.
Ik vind de acteerprestaties juist geweldig in deze film, net omdat ze op zo een aparte manier doen. Dit past volledig bij de sfeer van de film.
Ik begrijp niet dat men het plot warrig kan vinden. Is toch vrij simpel...
Ach, ik koester deze film.
5*
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Het plot is chaotisch en in die zin warrig. En niet zo'n klein beetje ook.
Bombong
-
- 480 berichten
- 2704 stemmen
Bij deze film ben je blijkbaar volledig voor en net volledig tegen.
Nou volgens mij klopt dat niet. Kijk maar eens naar de stemverdeling: een perfecte piramide met de top op 3*
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Ik vond het maar een matige en rommelige film. Het verhaal werd er mij ook niet echt duidelijker op....Ik begreep op een gegeven moment ook niet meer wat nou eigenlijk de bedoeling was.
Van de acteurs had ik ook meer verwacht, al kan dit ook de schuld van Gilliam zijn geweest.
Rudeo
-
- 135 berichten
- 2162 stemmen
Ik houd erg van sprookjes, dus zou deze film me wel moeten liggen. Maar het tegendeel is daar. Ik vind dat ze alle sprookjes er maar gewoon in gepropt hebben zodat het een erg hectisch optreden is geworden, zonder al te veel sfeer en een zwak script. Het acteren kon ik wel mee leven maar omdat ik geen sprookjesachtige rillingen kreeg van deze film krijgt hij van mij een onvoldoende.
Het laatste nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'
Bekijk ook

The Magdalene Sisters
Drama, 2002
190 reacties

Brokeback Mountain
Drama / Romantiek, 2005
1.384 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties

Sleepy Hollow
Horror, 1999
572 reacties

North Country
Drama, 2005
106 reacties

Finding Neverland
Drama / Familie, 2004
439 reacties
Gerelateerde tags
duitslandbroer of zus relatieliteratuurbrothers grimm oplichterhistorical fictionpost-credits scene19e eeuwfictieve geschiedenisfake exorcism
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








