Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Tsjechië / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Terry Gilliam
Met onder meer: Matt Damon, Heath Ledger en Lena Headey
IMDb beoordeling:
5,9 (131.229)
Gesproken taal: Engels, Frans, Duits en Italiaans
Releasedatum: 13 oktober 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Brothers Grimm
"Eliminating Evil Since 1812."
Jake en Will Grimm, verhalenvertellers en oplichters, reizen van dorp tot dorp. Ze doen net alsof ze het volk beschermen tegen betoverde monsters en geesten. De twee broers worden pas echt op de proef gesteld, wanneer ze in een magisch, betoverd bos komen.
Externe links
Acteurs en actrices
Wilhelm Grimm
Jacob Grimm
Angelika
Cavaldi
Mirror Queen
Hidlick
Mayor
Delatombe
Bunst
Mother Grimm
Video's en trailers
Reviews & comments
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Visueel allemaal best mooi, maar het verhaal stelt helemaal niets voor. Onsamenhangend en chaotisch. In zijn nieuwste film die ongeveer tot hetzelfde genre behoort, heb ik ook niet veel vertrouwen. Terry Gilliam is duidelijk over zijn hoogtepunt heen. Sinds "12 Monkeys" heeft hij, voor mij althans, geen goede film meer gemaakt.
2,0*
ViggøJøhnny
-
- 167 berichten
- 531 stemmen
Heb hem op dvd gehaald en na herkijking was hij leuker dan de eerste keer. Er zitten zoveel leuke stukjes tussen. Het is en blijft een leuke wegkijker!
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Geweldige film, heel origineel hoe ze al die sprookjes erin verwerkten 
heb mij er redelijk mee hard vermaakt met deze film, Meneer Gilliam mag meer van zo een films voorschotelen 
Vond Heath Ledger goed acteren, samen met Matt Damon.
Zwakste was Monica Belluci, weinig screentijd ma hoe dan ook, mij maakte dat niet uit.
3,5*
Malibu Stacy
-
- 273 berichten
- 294 stemmen
Leuke film, vond het wel apart hoe ze alle sprookjes er in verwerkt hadden.
Lola3
-
- 892 berichten
- 1556 stemmen
Geweldige film, heel origineel hoe ze al die sprookjes erin verwerkten 
heb mij er redelijk mee hard vermaakt met deze film, Meneer Gilliam mag meer van zo een films voorschotelen 
Vond Heath Ledger goed acteren, samen met Matt Damon.
Zwakste was Monica Belluci, weinig screentijd ma hoe dan ook, mij maakte dat niet uit.
3,5*
Het is zeker niet origineel hoe de sprookjes erin verwerkt zijn, noch subtiel. Van dat soort concepten zijn er dertien in een dozijn. (Enchanted, Hoodwinked, etc..)
Ik hoop dat Terry Gilliam niet meer van dit soort films afleverd, maar eerder films à la 12 Monkeys 
RadioactiveMan
-
- 12 berichten
- 1572 stemmen
Het is een leuke film voor een keer te zien maar ik vind het geen topper.
Nicolettje17
-
- 11 berichten
- 8 stemmen
Leuk verhaal. Helemaal geen kopie Lola. Ken geen film waar ze dit ooit eerder hebben gedaan. Ik vind het erg orgineel! En ja het moet je smaak zijn. Er komt zeker weer zo'n film The Imaginarium of Doctor Parnassus. Ben ik ook erg benieuwd na.
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Een goeie fantasy film vind ik.maar is soms ook wel saai.
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
Het was even wennen, maar toen ik er in was was het ook genieten. Goede effecten, costuums en decors. De bijpassende muziek en een paar leke grappen zorgde voor een zorgeloze film. Maar niet speciaal.
3,5
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
De beelden waren fraai maar het verhaal stelde geen ene moer voor en wist ook niet te boeien. Heb deze film met pijn en moeite weten uit te kijken.
doodah
-
- 1538 berichten
- 1233 stemmen
Het verhaal stelde geen moer voor?
Ik vond het juist schitterend gedaan hoe ze al die sprookjes zo subtiel met elkaar hebben kunnen verweven tot een boeiend verhaal.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8161 stemmen
Leuke film toch wel, met een fijne aankleding. De film wordt op een redelijk originele wijze gebracht, waarbij er ook een aantal sprookjes van de broeders Grimm voorbij komen, zoals bijvoorbeeld Hans en Grietje. Damon en Ledger zijn goed op elkaar ingespeeld en doen hun best, maar de show wordt gestolen door Peter Stormare, die zich geweldig kan uitleven in de rol van geschifte Italiaanse officier, iets wat hem op het lijf geschreven is. Denk bijvoorbeeld aan Fargo, waarin hij ook zo'n geweldige rol neerzet. Het verhaal oogt soms wel enigszins rommelig rommelig, maar regisseur Terry Gilliam heeft wel een leuke sfeer en omgeving neergezet. Hierdoor deed de film mij erg aan enkele films van Tim Burton denken, alleen zijn die nog wel van een iets hoger niveau. Desondanks is dit een leuk modern sprookje voor volwassenen geworden!
3,0*
hpdw
-
- 42 berichten
- 92 stemmen
gasten wat is dit voor gemiddelde ik ga hier van janken.
deze film is ijzer sterk verdorie
Jan met de pet
-
- 998 berichten
- 1182 stemmen
Leuke film, zeer mooie beelden en het aankijken waard, al met al een mooi sprookje voor de hele familie: 3.5
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2537 stemmen
gasten wat is dit voor gemiddelde ik ga hier van janken.
deze film is ijzer sterk verdorie
Kennelijk is niet iedereen het hier mee eens. 
aburex
-
- 843 berichten
- 2189 stemmen
Goede fantasierijke film voor volwassenen. Goede speciale effecten en de betreurde Heath Ledger speelt zijn rol fantastisch
Liesha
-
- 47 berichten
- 465 stemmen
Visueel allemaal best mooi, maar het verhaal stelt helemaal niets voor. Onsamenhangend en chaotisch.
couldnt agree more.
( J )
-
- 106 berichten
- 290 stemmen
Het begin van de film vond ik nog wel leuk,maar naar mate de film vorderde vond ik het verhaal afzwakken en moest de film het meer hebben van de visuele effecten,deze waren goed maar niet bijzonder voor een film uit 2005.
Jammer dat het resultaat uitgepakt heeft zoals doet,na 12 monkeys,The fisher king e.a hoopte ik zelfs na alle slechte reacties gelezen te hebben op een mooie originele film,was helaas niet het geval.
Vond b.v het stukwaar het meisje in een koek veranderde echt niet om aan te zien,en dit is maar 1 van de punten die de film voor mij gewoon niet interesant maakt.
Hoop stiekem een beetje dat The Imaginarium of Doctor Parnassus die op de planning staat weer een meesterwerkje word,want Gilliam heeft al vaker laten zien dat hij ook weet hoe het wel moet.
2.0 voor het ontbreken van wat Gilliam te bieden heeft.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1630 stemmen
Een vreemde maar ook leuke film. Heb echt zitten lachen soms.
En heb zeker genoten.
Langzaam maar zeker werd het steeds leuker omdat ik op het begin zoiets dacht: Dit word niet zoveel.
Maar ik had het compleet mis. Deze film vind ik leuk voor 1 keer maar niet om nog een keer te kijken vind ik of je moet er echt zin in hebben. Acteer prestaties waren niet heel super maar zeker niet slecht. En het verhaal was zeer goed net als de wederopbouw van de film.
Matt Damon en Heath Ledger zijn zoo lekker knap. Dat is ook de voornaamste reden waarom ik bleef kijken maar niet alleen daarom hoor 
Heath Ledger was ook echt grappig en schattig vond ik.
4*
groovermeisje
-
- 6 berichten
- 4 stemmen
Ik moet eerlijk zeggen dat ik meer van de film had verwacht. Goede acteurs en een goed verzonnen verhaal. Soms net niet goed uitgewerkt .. (zoals dat meisje dat in een koekje zonder gezicht veranderd), of vreemde wendingen in het verhaal. Alles vind ik ook een beetje "donker".
De film kijkt goed weg, maar ik had er meer in verwacht.
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2700 stemmen
Viel mee. Niet echt heel goed. Verhaal is goed. Duurde redelijk lang voor wat er eigenlijk maar gebeurd. Matt Damon en Heath Ledger speelde wel goed hun rol.
skitz0frenix
-
- 126 berichten
- 347 stemmen
Aparte film... De gebeurtenissen volgen elkaar chaotisch snel op met korte shorts. De special effects zijn dramatisch voor een film uit 2005. Het is leuk bedoeld hoe de sprookjes in 1 verhaal worden verwerkt, maar de uitvoering is niet al te best. Het acteerwerk van de 2 hoofdrolspelers en enkele bijrollen redt het verhaal nog enigszins. De omgevingen zijn wel erg mooi.
Al met al had er veel meer uit gehaald kunnen worden en is het niets meer dan een leuk 'wegkijkfilmpje'.
3*
StickStickly
-
- 57 berichten
- 33 stemmen
Who's the fairest of them all, now?
Zeer leuke en boeiende film, moet ik zeggen. Iets wat niet regelmatig verschijnt in de filmwereld.
Zeer mooie beelden, met leuke muziek. Fantastisch om te zien hoe de gebroeders Grimm aan al hun sprookjes komen.
Soms toch een beetje te eng en grimmig voor een kinderfilm. Zoals het paard, de man met de bijl en de Mirror Queen. Ook de nodige humor is in deze leuke film te vinden.
Acteerwerk was goed. Leuk om Heath Ledger terug te zien. Wat een zonde, zeg. Zo'n goede acteur. Minpunten waren sommige scénes die een beetje saai zijn, soms een beetje voorspelbaar en een paar slechte special effects die er nogal fake uitzien. Voor de rest is deze film zeker en vast een aanrader voor Fantasy fans.
7/10
Cinemaniak
-
- 566 berichten
- 513 stemmen
Entertainment...daar gaat het toch om?
En een groot pluspunt is de aanwezigheid van:
(L) Monica Bellucci
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Het idee in deze film vind ik briljant. Alle sprookjes samen laten komen in 1 verhaal. Jammerlijk is het niet echt lekker uitgewerkt, maar toch zeker vermakelijk in mijn ogen.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Niet de beste film van Terry Gilliam maar hij is in ieder geval erg sfeervol. Ik was erg gecharmeerd van het donkere randje wat zeer zeker bij (de originele) verhalen van de gebroeders Grimm past. The Brothers Grimm is een prima stukje fantasy.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Who's the fairest of them all, now?
Zeer leuke en boeiende film, moet ik zeggen. Iets wat niet regelmatig verschijnt in de filmwereld.
Zeer mooie beelden, met leuke muziek. Fantastisch om te zien hoe de gebroeders Grimm aan al hun sprookjes komen.
Soms toch een beetje te eng en grimmig voor een kinderfilm. Zoals het paard, de man met de bijl en de Mirror Queen. Ook de nodige humor is in deze leuke film te vinden.
Acteerwerk was goed. Leuk om Heath Ledger terug te zien. Wat een zonde, zeg. Zo'n goede acteur. Minpunten waren sommige scénes die een beetje saai zijn, soms een beetje voorspelbaar en een paar slechte special effects die er nogal fake uitzien. Voor de rest is deze film zeker en vast een aanrader voor Fantasy fans.
7/10
Het laatste nieuws

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken
Bekijk ook

The Magdalene Sisters
Drama, 2002
190 reacties

Brokeback Mountain
Drama / Romantiek, 2005
1.384 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties

Sleepy Hollow
Horror, 1999
572 reacties

North Country
Drama, 2005
106 reacties

Finding Neverland
Drama / Familie, 2004
439 reacties
Gerelateerde tags
duitslandbroer of zus relatieliteratuurbrothers grimm oplichterhistorical fictionpost-credits scene19e eeuwfictieve geschiedenisfake exorcism
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








