• 15.757 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.019 gebruikers
  • 9.372.610 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Groove Tube (1974)

Komedie | 75 minuten
2,50 10 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 75 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ken Shapiro

Met onder meer: Ken Shapiro, Richard Belzer en Chevy Chase

IMDb beoordeling: 5,8 (2.480)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 15 januari 1976

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Groove Tube

'The Groove Tube' is een verzameling comedy-sketches en persiflages op reclamespots, die de consumptiemaatschappij flink op de korrel nemen. Zelfs het nieuws en andere 'serieuze' programma's moeten eraan geloven...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ko-ko / Boss / 'Near You' Singer / Robert Elgin / Mahetma Yenta / Lionel Elgin / Dancing Man

The Fingers / Geritan / Four Leaf Clover

Rodriguez / Leo Batfish / The President / The Hooker

The Hitchhiker

The Rich Guy

Food for Thought

Mouth Appeal

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3223 stemmen

Leuk filmpje in de trant van Kentucky Fried Movie & Amazon Women on the Moon. Niet te lang wat er voor zorgt dat het plezierig weg kijkt zonder dat de film langdradig wordt.

Grappige sketches, meermaals kunnen lachen!

Zeker de moeite waard als je een melige film zoekt.

Doet wat het moet doen.

3,5*


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Een bijzonder onevenwichtige collage van satirisch bedoelde sketches, met de Amerikaanse media als voornaamste doelwit. De beste sketches zijn bijzonder grappig, maar de humor is regelmatig wat platvloers

en de slechtste fragmenten zijn werkelijk niet om aan te zien. Chevy Chase maakt zijn debuut en is twee keer herkenbaar in beeld en hij speelt ook zeer overtuigend 'The Fingers' in een parodie op de reclame voor de Yellow Pages met een wat kinderachtige punchline. De 2001:A Space Odissey-parodie aan het begin echter is een hoogtepunt. Een parodie op een kookprogramma met het twijfelachtige product "Cramp's Easylube Vegetable Shortening" is ook hilarisch, evenals Koko The Clown, het eerste en laatste segment van Channel One News en de slotcommercial met de slogan: "You can put your trust in Uranus". Daartegenover staan de sneue segmenten "The Dealers" en "Sex Games". De rest zit er allemaal een beetje tussenin. De korte speelduur was een verstandig besluit .


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

De meeste stemmers die op deze korte Komedie film (sketches m.b.t. de televisie) gestemd hebben, het zijn er overigens niet veel , hebben deze film waarschijnlijk bekeken vanwege Chevy Chase die min of meer zijn debuut maakt op het witte doek met twee korte sketches (hij is in totaal circa drie minuten te zien). Maar ik heb juist deze film bekeken vanwege het meespelen van de mooie rondborstige Jennifer Welles, die ik laatst zag in de vermakelijke Komedie / Erotiek film "Sugar Cookies (1973)". Ze is in deze film overigens samen te zien met Chevy Chase en dat in het reclamespotje "The Geritan Girl", waarin ze volledig uit de kleren gaat (dat ging overigens snel, want ze had weinig aan )

"The Groove Tube", geregistreerd door Ken Shapiro die ook in de meeste filmpjes zelf te zien is, bestaat uit een reeks korte komische sketches en parodieën op reclames, die de consumptiemaatschappij flink bekritiseren. Ook het nieuws en andere zogenaamde 'serieuze' programma's worden op humoristische wijze onder de loep genomen.

Het is typische jaren 70 humor, dus de humor is vooral flauw (en dat is eigenlijk niet echt mijn soort humor), saai en oubollig. Het is beslist goed bedoeld, maar ik vond er eerlijk gezegd weinig aan en ik heb ook nergens om moeten lachen. Hooguit soms wat glimlachen.

De film opent met een vrij simpele parodie op de Sciencefiction / Avontuur film "2001: A Space Odyssey (1968)" genaamd "The Dawn of Man" welke vijf minuten duurt en waarin een kleine gemeenschap apen (zes stuks) wordt geconfronteerd met het mysterie van een televisietoestel in plaats van de "monilith" in de Stanley Kubrick film. Wanneer de televisie aangaat, krijgen we een soort van aftiteling / animatie te zien en verschijnt de filmtitel "The Groove Tube" in beeld. Daarna zien we de apen dansen en zogenaamd muziek maken (via botten en stokken) op het liedje "Move On Up" van zanger Curtis Mayfield en waarbij één van de apen dan per ongeluk vuur maakt met stokken die hij zogenaamde als instrument gebruikt. Oftewel zo werd het vuur ontdekt.

Daarna volgen er nog maar liefst 21 sketches (de meesten duren maar één of een paar minuten), die zeer wisselend van kwaliteit zijn, maar meestal zijn ze niet grappig.

* The Hitch-hiker (duurt vier minuten): Een hippie-achtige lifter (Buzzy Linhart) wordt opgepikt door een mooie vrouw (Richmond Baier) in een gele kever, die zich aan haar benen laat betasten door de lifter. Als ze stoppen bij een bos, beginnen ze door het bos te rennen en kleden ze zich rennend uit (dan zien we ook Richmond Baier na circa acht minuten volledig naakt). De lifter hoopt te kunnen vrijen met de vrouw als hij achter haar aan rent, maar hij stuit volledig naakt op een politieagent, waarna de flauwe sketch is afgelopen. Gedurende de hele sketch horen we overigens nog steeds het liedje "Move On Up".

* Koko the Clown (duurt acht minuten): Een televisieprogramma voor kinderen waarin Koko the Clown (Ken Shapiro) als een Bozo-achtige clown "The Koko Show" presenteert door te zingen, melk te drinken, met een handpop van een aap poppenkast te spelen, en door uit erotische boeken ("Fanny Hill" van John Cleland en "Philosophy in the Bedroom" van Marquis de Sade) voor te lezen op verzoek van kinderen. Koko sluit af met de woorden:

"Well, boys and girls! It looks like that's the end of our show! Hope you enjoyed it, and I'll see you again tomorrow! And don't forget, boys and girls, to brush your teeth. That's very important! Bye-bye. boys and girls! Bye!"

En dat is een leuke overgang naar de volgende parodie op een reclame.

* Mouth Appeal (duurt één minuut): Een commerciële parodie op tandpasta en mondwater tegelijk, waarbij een aantrekkelijk stel (Paul Norman en Victoria Medlin) de tandpasta "Mouth Appeal" demonstreert en waarover gezegd wordt:

"The first mouthwash-toothpaste that also removes superficial tobacco and food stains, to make your teeth look whiter, plus mouthwash for fresher breath. If you want to get closer, kissably closer, get Mouth Appeal!"

Daarna kust de man (die zijn tanden is aan het poetsen) zijn vrouw met tandpasta op zijn lippen en wordt er nog gezegd "The toothpaste that gets you closer!".

* Babs & Roy Dolls (duurt één minuut): Een reclamespot over Barbie-pop Babs, die de teloorgang van haar relatie met haar mannelijke poppenpartner Roy parodieert via een liedje en daarin krijgen we o.a. te horen:

The marriage was a failure, 'cause neither he nor Babs has any genitalia!

* Kramp TV Kitchen (duurt zes minuten): Een parodie op gesponsorde kookprogramma's op televisie waarin op onsmakelijke en onnozele wijze een "Fourth of July Heritage" brood wordt gemaakt door een vrouwelijke bakker (Ken Shapiro), wiens hoofd we niet in beeld krijgen te zien, en waarbij heel veel "Kramp Easy Lube" wordt gebruikt.

* The Geritan Girl (duurt één minuut): Een reclamespot voor vitaminepillen. Chevy Chase speelt de vertellende echtgenoot, die over zijn vrouw zegt:

"My wife's incredible. She took care of the baby all day, cooked a great dinner, and even went to a school meeting, and, look at her. She looks better than any of her friends. She takes care of herself, gets her rest, does her sit-ups, watches her diet, and to make sure she gets enough iron and vitamins, she takes Geritan every morning."

Terwijl Chevy Chase dit vertelt, zien we Jennifer Welles als zijn energieke vrouw, die zich strippend uitkleedt (dan zien we Jennifer Welles na circa 22 minuten ook volledig naakt) en waarna ze met elkaar seks hebben in bed en Chevy Chase zegt:

"I think I'll keep her."

Dat zou ik ook zeker doen met een vrouw als Jennifer Welles

De slogan voor de vitaminepillen is overigens "Take care of yourself. Take Geritan."

* Food for Thought (duurt twee minuten): Vijf deelnemers aan een panelprogramma raken afgeleid van hun onderwerp door een gestaag toenemend aanbod van koffie, gebak, boterhammen en broodjes.

* Let Your Fingers Do It (duurt één minuut): Een parodie op de "AT&T Yellow Pages 'WALKING FINGERS'" uit de jaren 70 voor de telefoongidsen van de "Gouden Gids", waarbij we twee wandelende vingers over een telefoongids zien lopen en die daarna seks met elkaar hebben en waarbij de slogan is "Let your fingers do it".

* The Dealers (duurt maar liefst negentien minuten): Een veel te lange en saaie sketch over een paar stedelijke drugsdealers (Ken Shapiro en Richard Belzer), die geïntroduceerd worden in "Blues Brothers" stijl. Één van de twee heeft o.a. seks in een bioscoop met een vrouw (Christine Nazareth), die hem aftrekt en pijpt, maar dat wordt afgedekt met een jas zodat je niets ziet.

* Butz Beer (duurt één minuut): Een parodie op bierreclames uit de jaren 70, met de naam "Butz", die zich afspeelt in een bar en waarin gevochten wordt en waarvan de slogan is "When you're out of Butz... You're out of guts!"

* Channel One Evening News part one (duurt drie minuten): Ken Shapiro portretteert een nieuwslezer die achter een bureau zit en die verslag doet van landen en plaatsten met grappige woordspelingen, zoals de plaats "Suc Muc Dik" (oftewel "Suck my Dick") in Vietnam.

* Uranus Corporation part one (duur één minuut): Promotiefilmpje voor "Uranus Corporation", waarin we verschillende voorwerpen (zoals een pop, banaan, geslachte kip, brug, kunstarm, handschoen, etc.) samen in beeld te zien krijgen en waar op het einde dan gezegd wordt:

"In how many ways can one make the world... a little bit better? At Uranus, we're just beginning to find out."

* Channel One Evening News part two (duurt één minuut): Een nieuwslezer (Robert Fleischman) doet verslag over een ijdele en idiote Amerikaanse president (Richard Belzer) die op bezoek gaat bij een hoogwaardigheidsbekleder in India, een soort van Indira Gandhi gespeeld door Ken Shapiro, en waarop een aanslag wordt gepleegd en die door de president verijdelt wordt en waarop dan door de nieuwslezer wordt gezegd:

"The assassination attempt in the Rose Garden was the 23rd such incident since the President took office, and the 2nd in the last five days."

* Uranus Corporation part two (duurt één minuut): In een reclamespot van Uranus wordt het polymeerproduct "Brown 25" aangeprezen, dat verdacht veel op menselijke uitwerpselen lijkt. Er wordt op het einde ook over gezegd "At Uranus, things come out a little differently." en dat is natuurlijk een leuke woordspeling m.b.t. de bedrijfsnaam en het product

* Channel One Evening News part three (duurt vijf minuten): Een nieuwslezer (Robert Fleischman) doet verslag achter zijn bureau over prostitutie in New York. Als hij klaar is zegt hij "No matter what the news may be, this time or any time, until next time, have a good time, all the time." waarna de camera's minuten lang blijven lopen en hij niet weet wat hij moet doen. Hij zakt dan op een gegeven moment onder zijn bureau en kruipt dan stiekem weg.

* Uranus Corporation part three (duurt één minuut): Hierin zien we de zwaar vervuilde rivier "The Mayopak River" en horen we een liedje en wordt er gezegd m.b.t. de vervuiling:

"We are doing something about it. Three years ago, the Uranus Corporation hired thirty men highly respected in their fields, and one million dollars later, they came up with this new advertising campaign. You can put your trust in uranus".

En dat is natuurlijk wederom een leuke woordspeling m.b.t. de bedrijfsnaam.

* International Sex Games (duurt zeven minuten): Een sportprogramma, te weten "Wild World of Sports", met twee sportverslaggevers die verslag doen over de jaarlijkse "International Sex Games" via videobeelden en waarop we een West-Duitsland stel (Paul Norman en Mary Mendum) zien dat seks heeft (waarbij we dan Mary Mendum volledig naakt te zien krijgen) en welke becommentarieerd wordt. De meest expliciete handelingen worden verdoezeld door vervorming of door een "Please Stand By" aankondiging in beeld, terwijl de sportverslaggevers beschrijven wat het publiek niet kan zien.

* Democratic Mumbles (duurt één minuut): Nieuwsbeelden van hoorzittingen, waarbij deelnemers praten en we hen niet horen en daarvoor in de plaats hoor je dan het onzinliedje "Mumbles" van scatzanger Clark Terry.

* I'm Looking Over a Four-Leaf Clover (duurt één minuut): Chevy Chase en Ken Shapiro, gekleed in rood-wit gestreepte outfits, voeren het liedje "I'm Looking Over a Four-Leaf Clover" uit 1927 uit. Waarbij Chevy Chase zingt en Ken Shapiro op Chevy Chase zijn hoofd slaat voor de percussie en op het einde slaat hij Chevy Chase uit beeld en kijkt hij boos in de camera.

* Safety Sam (duurt twee minuten): Een aankondiging van de gezondheidszorg, waarin wordt gewaarschuwd tegen geslachtsziekten. De aankondiging wordt gedaan door een zittende "Safety Sam" op een bankje, welke een pop is met een wandelstok in zijn hand en een piemelgezicht (en dat ook letterlijk) en waarbij we de ballen (waarop men dan de ogen heeft gedaan) en de piemel (die de neus en mond moet voorstellen) continue in beeld zien. Hij zegt o.a. over de geslachtsziekten:

"If you are a man, and experience a burning sensation or itching when you urinate, you may have gonorrhea. If you are a man or a woman, and discover a change on your privates, you may have syphilis. If spotted in time, a doctor can cure you of a venereal disease infection."

Terwijl ik het voorgaande getypt had, moest ik even naar het toilet en voelde ik een branderig gevoel tijdens het plassen

"Safety Sam" sluit af met de woorden:

"Remember, the war against venereal disease is your war! Therefore, observe the Golden Rule of good health. A bird in the hand is better than one in the bush. Thank you."

* Just You, Just Me (duurt twee minuten): Ken Shapiro, gekleed in een seersucker-pak en een zakenkoffertje in zijn hand, danst en zingt uitbundig het liedje "Just You, Just Me" uit de Drama / Romantiek film "Marianne" uit 1929 in de straten van New York voor andere voetgangers en doet vervolgens een gechoreografeerd dansnummer met een politieagent, waarna hij op het einde in een waterfontein valt.

Na de laatste sketch is de film gelukkig na circa 71 minuten afgelopen en het was eerlijk gezegd een hele marteling om deze niet grappige onzin uit te kijken en hier en daar heb ik ook wat zitten vooruit te spoelen (en zeker bij "The Dealers" die gewoon veel te lang duurt). Het meest heb ik me nog vermaakt met de sketches "The Hitch-hiker", "The Geritan Girl" en "International Sex Games", want daarin valt tenminste nog wat naaktheid te zien en dat o.a. van Jennifer Welles waarvoor ik deze film gekeken heb en wat ik beter niet had kunnen doen. Want de humor is gewoon erg gedateerd en flauw en saai en is tegenwoordig niet meer grappig. En de fans van Chevy Chase hoeven deze film ook niet te kijken, want hij is in totaal maar circa drie minuten te zien via twee sketches.