Genre: Muziek / Drama
Speelduur: 174 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Wise
Met onder meer: Julie Andrews, Christopher Plummer en Richard Haydn
IMDb beoordeling:
8,1 (288.720)
Gesproken taal: Engels, Frans, Italiaans en Duits
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Sound of Music
"The happiest sound in all the world!"
De weduwnaar Kapitein Von Trapp leidt zijn huishouden nabij Salzburg zoals hij deed bij het schip dat hij ooit leidde. Dit verandert echter wanneer het nieuwe kindermeisje Maria, die mislukt is als non, arriveert. Ze danst door de heuvels en inspireert iedereen om te zingen en om schoonheid in de kleinste dingen te zien. Wanneer de kapitein een feestje organiseert om zijn nieuwe verloofde te introduceren weet Maria het zeker: een leven als non is niets voor haar. Ze trouwt met de kapitein, maar wanneer de Duitse overheersers de kapitein terug willen in militaire dienst komt het geluk in gevaar.
Externe links
Acteurs en actrices
Maria
Captain Georg von Trapp
The Baroness
Max Detweiler
Mother Abbess
Liesl von Trapp
Louisa von Trapp
Friedrich von Trapp
Kurt von Trapp
Brigitta von Trapp
Video's en trailers
Reviews & comments
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31157 berichten
- 5452 stemmen
in het begin zijn er de soms wat melige nummers, maar het gedeelte met de nazi's is totaal anders. Net als de dramatiek als ze moeten vluchten en alles kunnen verliezen...
Jammer dat deze film soms al op voorhand wordt afgebroken. Lijkt in het rijtje van 'foute' films te horen, terwijl dit imo een klassieker is en zeker een sterke film is.
LachesisBenton
-
- 7 berichten
- 24 stemmen
De Kerstfilm bij uitstek! De liedjes komen mijn oren uit, maar ik betrap me erop dat ik ze toch telkens luid zit mee te kelen.
Een heerlijke feel-good film.
970cxi
-
- 12 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dit een prachtfilm! Echt heel mooi. Hij gaat misschien wel vervelen, maar dan moet je hem eens per jaar kijken ofzo. Ik vind die kinderen ook heel leuk acteren! Een dikke 5!
moviegirl2
-
- 315 berichten
- 310 stemmen
lekkere muziek-film. Misschien een beetje ouderwets bezien door mijn generatie, maar toen ik klein was vond ik hem fantastisch en nu nog steeds wel leuk om ff weg te kijken, maar toch, nu is het een beetje ouderwetsig.
(eigenlijk logisch; is een tijd geleden gemaakt)
3*
movielau
-
- 40 berichten
- 39 stemmen
super leuke film! ken alle liedjes uit mijn hoofd:P beetje ouderwets inderdaad, maar toch heel leuk.
boekenutje
-
- 29 berichten
- 281 stemmen
De film begint zo meteen op BBC 1 maar ik vind het toch veel te mooi weer om binnen te blijven om hem te kijken. Heb deze film al ik weet niet hoeveel gezien, vind hem nog altijd even leuk. De muziek staat op mijn pc, en kheb hem inderdaad ook op videocassette. Niet dat ik hem ooit in mijn video steek om hem te bekijken, maar ik moest hem hebben, voor de collectie hé en voor binnen een jaar of twee aan mijn kleinste spruit te tonen.
3,5*
italian
-
- 1391 berichten
- 262 stemmen
Mierzoet en soms wat kitscherig, maar die liedjes blijven dagen in je hoofd hangen en de meesten zijn fantastisch ! Het duurt misschien wat te lang en de overgangen tussen de liedjes en het gewone verhaal zijn nogal bruusk, maar Wise weet de Alpen mooi in te blikken met een aantal sfeervolle shots. Mooi ook hoe Wise de situatie binnen de verdeelde Oostenrijkse bevoling weet te schetsen.
3.5*
Drazenko
-
- 127 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dit de beste en de mooiste musical die ik gezien heb
!!
Maaike_92
-
- 3 berichten
- 25 stemmen
Dit is echt de kerstfilm! Ik kijk hem altijd gezellig met mijn moeder! we zingen alle liedjes mee
Ik vind het een leuke film.
3,5*
fieko
-
- 409 berichten
- 1685 stemmen
echte familie-film om tijdens de feestdagen met z'n allen te kijken
Tommy De Vito
-
- 592 berichten
- 1411 stemmen
Een van de beste en mooiste musicals ooit!
Raar dat die niet in de top 250 staat..
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Vroeger echt honderd keer gezien. Gisteren heb ik hem weer gekeken na een lange tijd. Nog steeds een hele leuke film! Maar wel best traag.
3,5*
I love those songs =)
tommykonijn
-
- 5144 berichten
- 2358 stemmen
Erg vermakelijk om eens rond de kerstdagen te bekijken, daar dient deze film echt goed voor (vooral mijn oma vind deze film geweldig!) dus ik heb hem wel eens op rtl4 gezien geloof ik en dat was rond kerstmis en juist dàn is deze film leuk om te bekijken!
3.5*
Vandernagel
-
- 404 berichten
- 0 stemmen
verschrikkelijk
4,0 sterren
villasappho
-
- 23 berichten
- 42 stemmen
kort en bondig:
geweldig, jeugdsentiment, ooeoeoe Julie Andrews:D
4.0
Twilight
-
- 194 berichten
- 403 stemmen
Vreselijke film. Ik snap niet dat deze na 40 jaar nog steeds op tv te zien is. Bij uitstek hét voorbeeld van oubolligheid en suffe muziek.
Slecht geacteerd, totaal geen stilering en een duf verhaal wat veels te lang duurt.
0,5* Eerlijk verdiend.
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Wederom kom ik hier weer eens een zinloos en nutteloos bericht tegen van mezelf. Wat kon ik heerlijk zinvolle dingen zeggen.. Is nu hopelijk wel ietsje veranderd. The Sound of Music is inderdaad een zuurstok zoete film. Maar blijkbaar (graag even Mochizuki Rokuro aanhalen hiermee in een topic) kan het mij inderdaad toch niet zoet genoeg zijn. Julie Andrews doet namelijk niet voor Amy Adams onder (Enchanted). Ik heb maar een heel klein stukje van Sissi/Romy Schneider gezien, maar is genoeg om me weer eraan te herinneren hoe zoet die is.
Dat gezegd hebbende, net als al die andere lieve, zoete musical-films, verdient dit zeker de volle 5*. Gewoon, vanwege de herinneringen, vanwege het spel en de nostalgie die nooit verloren zal gaan, hoop ik. Dat is de magie van film.
mikey
-
- 28993 berichten
- 5144 stemmen
Gelukkig werd deze film uitgezonden in sing a long version. Zodat mijn hele familie stond te jodelen voor de tv. Alleen ik kon het zonder de ondertiteling 
Yoost
-
- 9 berichten
- 440 stemmen
Persoonlijk vind ik het nogal flauw en vooral van een flinke dosis onvolwassenheid getuigen wanneer je deze film 0,5* geeft en het afdoet als 'verschrikkelijk'. Deze film staat ook elk jaar bij ons aan met de kerst en ikzelf heb ook altijd geroepen dat dit een ontzettend lachwekkende, tenenkrommende en ouderwetse film is waar ik zeker niet serieus naar ga kijken.
Dit jaar ben ik echter toch maar serieus gaan meekijken, want ja, het blijft toch een klassieker. En hoewel het nog steeds totaal geen film voor mij is, ben ik wel in gaan zien dat het voor zijn tijd een enorm leuke film is. Ja, het blijft af en toe lachwekkend, tenenkrommend en ouderwets, maar als ik zie hoeveel plezier mijn moeder heeft bij het kijken van deze film kan ik niet zeggen dat het een slechte film is. Het is een pure 'feel-good' film, ik ben blij dat ik de film een kans heb gegeven, want achteraf gezien heb ik best genoten - en de liedjes zitten inmiddels in m'n hoofd 
Twilight
-
- 194 berichten
- 403 stemmen
Mijn 0,5 is kinderachtig maar ondertussen geef jij 4* omdat je moeder er plezier aan beleefd en je het zelf een tenenkrommende en ouderwetse film vind?
Dat hij elk jaar weer op tv is wil niet zeggen dat het dan automatisch een film is die iedereen goed en leuk vind.
Ik vind het geen mooie film, maar omdat een film niet altijd mooi hoeft te zijn maar wel entertainment moet bieden voor mij meet ik ze ook daarvoor, maar zelfs daarmee haalt deze film gewoon helemaal niks binnen. Ik erger me echt kapot bij het kijken, zelfs als m'n moeder de film wel leuk vind. 
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31157 berichten
- 5452 stemmen
Wat mij betreft is dit een zeer sterke film. Het feit dat hij zo stroperig overkomt heeft meer te maken met het feit dat ze dit elke kerst draaien en de nummers (Edelweiss, Do Re Mi, ...) al plat gespeeld zijn en eindeloos gecoverd. Maar het is nu eenmaal een musical, dus je kan niet zonder liedjes. Je moet een horrorfilm ook niet afschrijven omdat je niet tegen schrikscenes kan.
In tegenstelling tot vele musicals heeft dit wel een mooi verhaal. Het is meer dan een gevallen non die kinderen leert zingen. We situeren het verhaal tijdens de WO als iedereen en alles gevolgen kent van de bezetting door de nazi's. Legerdienst, de bezetters, kleur bekennen, ... Ook het liefdesverhaal tussen Maria en de kapitein is leuk uitgewerkt.
Het lijkt uiteraard allemaal melig, maar je zit nu eenmaal met twee elementen die dit een stuk stilumeren: liefde en kinderen. Blijkbaar willen de 'meerwaardezoekers' dat er minstens 3 kinderen sterven, dat de mooie bergen ingewisseld worden met een donkere achterbuurt, dat de liefde van Maria onbeantwoord blijft, ... Vooral het spannende deel met de nazi's die de familie Von Trapp achtervolgen en de gedurfde zangwedstrijd zijn heel onderschatte scenes. Dus ik kan aanraden om de film niet meteen af te zetten maar het gehele plaatje te zien.
Yoost
-
- 9 berichten
- 440 stemmen
Op zich snap ik wel dat je 0,5* geeft als je je alleen maar loopt te ergeren aan deze film. Het is je eigen mening en films moet je vooral beoordelen vanuit je eigen perspectief; dat maakt het ook leuk om de cijfers hier op moviemeter te bekijken. Maar wat Film Pegasus zegt klopt ook wel: het is een beetje hetzelfde als het afkraken van een horrorfilm omdat er schrikscènes in voorkomen. In dat geval kun je de film denk ik beter helemaal niet kijken en beoordelen, dat scheelt een hoop 
Overigens heb ik mijn cijfer toch nog iets verlaagt, omdat hij toch niet helemaal bij mijn andere 4*-films hoort 
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
De muziek was verschikkelijk. Wel mooie beelde van de bergen. Het verhaal was lang niet slecht, maar een 16 jarig meisje en een 14 jarige jonge die als de dood zijn voor onweer...
3*
Twilight
-
- 194 berichten
- 403 stemmen
Maar wat Film Pegasus zegt klopt ook wel: het is een beetje hetzelfde als het afkraken van een horrorfilm omdat er schrikscènes in voorkomen. In dat geval kun je de film denk ik beter helemaal niet kijken en beoordelen, dat scheelt een hoop 
Dat is misschien wel een beetje zo, ik ben helemaal geen fan van musicals. Maar toch hoop ik dat er tegenwoordig wel wat meer variatie zit in dit genre (wat volgens mij ook gewoon zo is), want dit is voor mij gewoon te braaf. En dat komt niet omdat het een musical is. 
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Blijkbaar willen de 'meerwaardezoekers' dat er minstens 3 kinderen sterven, dat de mooie bergen ingewisseld worden met een donkere achterbuurt, dat de liefde van Maria onbeantwoord blijft, ...
Eindelijk iemand die het snapt 
Gerelateerd nieuws

Deze vijf films scoren op MovieMeter aanzienlijk beter of slechter dan op IMDb

Noten op de zang: De allerbeste verfilmde musicals

Canadees acteur Christopher Plummer (91) overleden
Bekijk ook

Walk the Line
Muziek / Biografie, 2005
731 reacties

Make Way for Tomorrow
Drama, 1937
22 reacties

L'Homme Qui Plantait des Arbres
Animatie, 1987
5 reacties

Anne of Green Gables
Familie / Drama, 1985
4 reacties

Rain Man
Roadmovie, 1988
434 reacties

Amadeus
Biografie / Muziek, 1984
386 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








