• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.291 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.089 gebruikers
  • 9.376.848 stemmen
Avatar
 
banner banner

Friend Request (2016)

Horror / Thriller | 92 minuten
2,74 171 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titel: Unfriend

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Simon Verhoeven

Met onder meer: Alycia Debnam-Carey, Brit Morgan en William Moseley

IMDb beoordeling: 5,2 (28.913)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Friend Request

"Be careful who you click with."

Door op de knop 'vriendschap beëindigen' te klikken, begint het ongeluk voor een studente. Zodra ze op een sociaal netwerk de vriendschap beëindigt met een mysterieus en onbekend meisje, komen de bedreigingen niet alleen via het virtuele netwerk maar ook uit de echte wereld. Plots vermoordt iemand, met demonische wreedheid, één voor één haar beste vrienden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mr-Mcmovie

Mr-Mcmovie

  • 517 berichten
  • 2382 stemmen

Not bad, not so bad indeed!

Een boel erg goede jump scares die er wel genoeg in zaten, maar het is weer zo een horror met een einde dat ik graag anders had gewild.

De mensen acteerde nog behoorlijk (voor een horror als deze toch)

De film is veel veel beter dan Unfriended die ik eerder een tijd terug heb gezien Die gaat wel over Skype, en deze over facebook.

Kortom Friend Request is geworden wat ik min of meer zeker had verwacht.

één van de betere simpele horror films die ik al heb gezien.

Een dikke 3,0 sterren.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Cybernatural vond ik toch dan weer beter.

Het concept in die film kwam gewoon enger over en werd gewoon boeiender gebracht.

Niet dat deze film zwak is, maar de film bracht te weinig spanning en teveel verwachte scènes.

Het slot leek mij althans niet te verrassen. De onbekende cast doet het eigenlijk niet zo slecht. Vermakelijk in zijn eenvoud. 6/10


avatar van n00r

n00r

  • 669 berichten
  • 1069 stemmen

Heerlijke film.

Ja, inderdaad. De film moet het hebben van zijn jump-scares maar dat maakt hem niet minder spannend. Ik vond Cybernatural (2014) ook goed en blijf het een origineel concept vinden.

Het laatste half uurtje vond ik het wel wat langdradig worden en hij had iets korter gemogen. Ik ben een paar keer goed geschrokken (gelukkig), want dat is natuurlijk ook de bedoeling.

De soundtrack op het einde vond ik ook bijpassend en goed.

7/10


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2566 stemmen

Tegenvaller dit....een film die raakvlakken heeft met de eerder genoemde film.

Ook lijkt de film een beetje op The Den (2013) die ik overigens zeer sterk vind.

Acteerwerk was niet boeiend genoeg om naar te kijken en ook vond ik de CGI niet om aan de gluren.

Ik ben niet echt tegen jumpscares maar dan moet de film voor de rest ook een beetje oke zijn.....en dat was het in mijn ogen niet.


avatar van perceived

perceived

  • 1781 berichten
  • 5601 stemmen

Spekglad bij elkaar geraapt filmpje vol met "inspiratie" en ideeën uit andere Thrillers en Horrors.

Inderdaad wat je noemt een tegenvaller. Deed mij ook denken aan The Den (2013) en tevens aan App (2013) Zelfs laatst genoemde vond ik een stuk beter. Acteurs, plot en cinematografie: het is allemaal zwaar onder de maat.

Simon Verhoeven kan denkelijk beter comedy's blijven maken die ook een ander publiek bedienen, aan de scores te zien is hij daar in ieder geval beter in.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Redelijke horror.

Aangezien ik eerder Unfriended zag, wou ik nog wel een keer een Social Media horror zien. Dit keer is Facebook de klos. Laura Woodson dan, op facebook. Opnieuw redelijk origineel vanuit een bepaald punt maar het verhaal zelf stelt dan weer weinig voor.

Vooral de "freaky girl" is niet echt dreigend of eng. En haar jumpscares zijn ook niet erg effectief. Daarnaast is de CGI ook niet al te best. Veel niet erg effectieve momentjes en daarmee is hij soms ook wat saai. Maar dan om positief te zijn.

Acteerwerk was best goed om eerlijk te zijn, maar vooral het eerste deel. Het tweede deel was wat stroever. Soms is de spanning wel effectief, en de beelden op Facebook van Ma Rina zijn daar een goed voorbeeld van. Daarnaast zijn de beelden van Facebook leuk in elkaar gestoken en gemaakt.

Redelijk horrortje, niks bijzonders.


avatar van ZZ TOP

ZZ TOP

  • 507 berichten
  • 2193 stemmen

Friend Request probeert een moderne horror te zijn die inspeelt op onze angst voor sociale media en dat idee is op zich best relevant. De film heeft een paar momenten die best spannend zijn, prima acteerwerk hier en daar en visueel ziet het er geregeld strak en creepy uit.

Maar toch voelt het geheel niet echt overtuigend. Het verhaal zit natuurlijk vol clichés, matige dialogen en het bovennatuurlijke aspect voelt niet echt bevredigend.

Voor een zondagmiddag een prima film om te kijken, maar verwacht niet iets origineels. The Den vond ik dan toch iets beter.

2.5*