Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Eddy Terstall
Met onder meer: Cees Geel, Marcel Hensema en Nadja Hüpscher
IMDb beoordeling:
7,8 (8.311)
Gesproken taal: Duits, Engels en Nederlands
Releasedatum: 30 september 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Simon
"He'll change your life"
Simon vertelt het verhaal van de onwaarschijnlijke vriendschap tussen de Amsterdamse oerhetero en hasjdealer Simon en de schuchtere homoseksuele tandheelkundestudent Camiel. Tijdens een gezamenlijke vakantie in Thailand wordt de vriendschap ernstig op de proef gesteld, waarna de twee elkaar uit het oog verliezen. Als ze elkaar twaalf jaar later toevallig weer tegenkomen, blijkt Simon ernstig ziek te zijn.
Externe links
Acteurs en actrices
Simon Cohen
Camiel Vrolijk
Sharon
Layko
Joy
Ellen
Marco
Bram
Nelson
Floris
Video's en trailers
Reviews & comments
mug13
-
- 2555 berichten
- 1015 stemmen
Bij de Nederlandse film ben ik altijd extra kritisch,maar echt niks negatiefs over deze film.Cees Geel zet een hele mooie overtuigende rol neer uitstekend acteer werk.Ben zelf niet zo emotioneel aangelegd maar deze film bezorgde mij een brok in mijn keel(aparte ervaring nog nooit gehad bij een film).Eind conclusie:deze film moet je zien of gezien hebben,wij Nederlanders kunnen dus toch mooie films maken,DIKKE 5* voor deze prachtige film.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Begint als zo een typische platte nederlandse film.
Waarschijnlijk vanwege de vlotte wisselingen in scenes en de humor doorgekeken.
Ook het sterke acteren, viel steeds meer op.
Gelukkig, want Simon won steeds meer mijn symphatie.
Wat me uiteindelijk brengt om 4* te geven is het verhaal aan zich.
Want toch blijven zitten tot 1 uur s'nachts en dat op een doordeweekse dag.
Ik moest het einde gewoon zien zonder onderbreking.
Grizzly3030
-
- 49 berichten
- 513 stemmen
Zeker wel een van de beste Nederlandse film ooit gemaakt. Mooi, gevoelig en zeker ook supergeestig. Een geweldige Cees Geel en Marcel Hensema.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31157 berichten
- 5452 stemmen
Ik had deze film al een tijdje liggen, maar ik verwachtte niet erg veel van de film. Raar eigenlijk, de film zat in de Quality Film Collection met een zogezegde B-kant (extra DVD in het doosje) met de film Grimm. Die sprak me wel aan en omdat Simon in de top 250 leek het me leuk om die op termijn ook maar eens te bekijken. Bij deze dus.
Wat begon als een film met het gevoel van een typisch Nederlands verhaaltje te creëren werd gewoon een zeer emotioneel een aangrijpend verhaal dat je omverblaast. Fascinerende scènes die echt de vinger op de wonde leggen en er geen doekjes om draaien. Met gepaste humor die mooi aansluit op het drama en het geheel een realistisch beeld geven. Geen slapstick maar ook geen melodramatisch gedoe. Dit is realiteit en is zowel hard als menselijk.
Persoonlijk de beste Nederlandse film ooit gemaakt. Vlamingen kijken sowieso al anders tegenover Nederlandse films. Al hebben evengoed titels als Zaak Alzheimer, Ex Drummer of Helaasheid der dingen het minder goed gedaan in Nederland terwijl ze zo bekend zijn in Vlaanderen. Simon is in elk geval een uitzondering dat me enorm aansprak.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Mooi geschreven en terecht zo hoogd beoordeeld!
Goed te horen dat ook een Belg een werk als dit kan waarderen!

RickStarMovie
-
- 31 berichten
- 972 stemmen
Begint zeer sterk maar vind hem na een tijdje toch wat afzwakken...
3,5*
ArnoldusK
-
- 584 berichten
- 2060 stemmen
Nou ja, zware tegenvaller.
Had ook een mooie prent verwacht na het lezen van alle reacties hier.. Maar come on.
Van de hak op de tak (is er een scene die langer dan 1:30 minuut duurt?) , natuurlijk flauwe (Nederlandse) dialogen, geen enkel gebruik gemaakt van muziek en wat betreft visueel nu ook niet bepaald een hoogstandje. Kortom; geen film voor mij.
Maar wel hier en daar een leuke grap ("Klaar is Kees", "Neuke?") en een leuk einde (behalve dat van de sprong in het diepe, tsja).
Haalt net een 3.
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2584 stemmen
De scènes mogen dan wel niet zo lang duren, (in mijn beleving vond ik de film ruim de tijd nemen, overigens kan ik me hier wel wat bij voorstellen) denk ik dat er wel duidelijke verhaallijnen in Simon zijn te vinden en dan kon je ook zien dat meerdere scènes een grote scène vormde. Daarnaast vind ik zo'n ''Morgen ben ik de bruid''-stukje toch wel veel pakkender dan een soundtrack onder wat gejank zetten, Simon komt recht in je gezicht. En om het einde nou leuk te noemen, vind ik, al vond je de film een 0,5 ster waard, erg ongepast aangezien het thema.
Clochard deluxe
-
- 30 berichten
- 41 stemmen
Ik vond het knap dat een film je emotioneel aan 2 kanten kan raken. positief en negatief. mooi gedaan, subtiel en grof op de juiste momenten..
Vester
-
- 3 berichten
- 3997 stemmen
Het genre zegt het al: op een komische manier iets dramatisch als het leven naar je eigen dood weergeven. Mooie film.
gi4nt
-
- 58 berichten
- 86 stemmen
Mooie film, jammer dat vaak kritisch over NLse films gedaan wordt, dit is een meer dan duidelijk voorbeeld van een film met topklasse!
Sterk verhaal, goed weergegeven en overtuigend gespeeld. En hoog emotie-gehalte.
4*
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Een lach en een traan. Simon heeft het allebei in zich. Echt een ijzersterke film blijft dit.
Ondanks dat er een paar, waaronder de Mol absoluut niet kunnen acteren maakt dit de film niet slechter. Geel speelt 1 van de beste Nederlandse rollen die ik ooit heb gezien.
De interactie tussen Simon en Camiel is grandioos. Zo verschillend, maar ze weten precies wat ze aan elkaar hebben. En humor sleept ze altijd weer door de moeilijkste momenten heen. Zwaar verdiend zo hoog in de top 250. Verhoog mijn stem naar 4 sterren.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Aardig. Beter dan verwacht ook. Sentimenteel, maar niet overdreven vals. Cees Gaal is buitengewoon sympathiek, ook de anderen zijn erg goed. Het einde is een beetje net niet. Mooi.
Tup&Joep
-
- 210 berichten
- 2578 stemmen
Een van de betere Nederlandse films. Geweldige rol van Cees Geel.
Rory Breaker
-
- 203 berichten
- 666 stemmen
Blijft voor mij de beste Nederlandse film die ik gezien heb. Eerste 1 uur is lekker luchtig met een geweldige Cees Geel. Wat heeft die kerel een aanstekelijke lach zeg
De humor is geweldig met leuke scheldwoorden:) Vooral het stukje waarin Geel Duits praat over die zwarte Jimmy. Echt hilarisch
Na het 1ste uur wordt ie steeds serieuzer wat eindigt met een hele mooie eindscene. Vooral de flashbacknaar Thailand met de zin:"Het is toch wel hoog he." pakte mij opnieuw in. Geel is echt geweldig en het verslappen van zijn gezondheid is ook heel goed in beeld weergegeven. Toch laat de film af en toe wat steekjes vallen met wat minder geacteerde scenes. Ook oogt Hupscher bepaald niet als 19-jarige.
Ondanks dat blijft het mijn favoriete Nederlandse film en twijfel ik sterk of ik hem naar 4,5* moet opschroeven.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
D'n Hollander wil plat.. tis nie anders.
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
D'n Hollander wil plat.. tis nie anders.
??????????????? beetje vreemde reactie. Je hoeft niet alles leuk te vinden maar, oke.
Rory Breaker
-
- 203 berichten
- 666 stemmen
D'n Hollander wil plat.. tis nie anders.
Hmm, beetje raar wat je zegt. Smaken verschillen toch?
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
D'n Hollander wil plat.. tis nie anders.
Platte humor kan zeker leuk zijn. Zelden moet ik lachen om een Nederlandse Komedie of film, maar Simon knalde de ene na de andere oneliner eruit en ik moest er gewoon nog steeds om lachen. Die kop van hem erbij, meesterlijk.
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
Rory Breaker orbit moet ook veel reacties plaatsen, anders gaan zijn aantal geschreven berichten niet snel genoeg omhoog en dat is niet echt stoer 
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
D'n Hollander wil plat.. tis nie anders.
Zo geraakt mijn berichten tellertje ook wel boven de 10.000
Rory Breaker
-
- 203 berichten
- 666 stemmen
Rory Breaker orbit moet ook veel reacties plaatsen, anders gaan zijn aantal geschreven berichten niet snel genoeg omhoog en dat is niet echt stoer
Sja, als je het een kutfilm vindt, mag je dat van mij best zeggen, maar doe de mening van anderen dan niet af.
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
Sja, als je het een kutfilm vindt, mag je dat van mij best zeggen, maar doe de mening van anderen dan niet af.
hahah ja ik vind het ergens ook wel komisch. Hij plaatst even een droog berichtje en iedereen zit er meteen op. En hij lacht zich kapot om al dat commentaar.
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Wat acteert Cees Geel goed in deze aangrijpende film. Prachtige beelden van Thailand en gelukkig geen preuts gedoe.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Zo geraakt mijn berichten tellertje ook wel boven de 10.000
Alsof ik hier zoveel post
Post hoogstens een keer of 6 per dag op MoMe, en dan nog vaak op het forum..
aspro
-
- 570 berichten
- 1518 stemmen
heeft me diep ontroerd die film,zeker als je aan de lijve hebt meegemaakt wat simon op het laats meemaakt.
denk dat deze film nog lang in mijn gedachte blijft.
Gerelateerd nieuws

Oranje boven! Dit zijn de best beoordeelde Nederlandse films ooit gemaakt

De beste Nederlandstalige films per genre, volgens MovieMeter
Bekijk ook

Karakter
Drama, 1997
300 reacties

De Aanslag
Oorlog / Drama, 1986
194 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties

Flodder
Komedie, 1986
572 reacties

Zusje
Drama / Mystery, 1995
118 reacties

Alles Is Liefde
Komedie / Romantiek, 2007
1.014 reacties
Gerelateerde tags
seksthailandvriendschapterminale ziektekankermarihuanaassisted suicide
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



