Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 123 minuten / 136 minuten (extended cut)
Alternatieve titel: Task Force X
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: David Ayer
Met onder meer: Will Smith, Jared Leto en Margot Robbie
IMDb beoordeling:
5,9 (755.188)
Gesproken taal: Engels, Japans en Spaans
Releasedatum: 4 augustus 2016
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Suicide Squad
"Worst. Heroes. Ever."
De geheime overheidsorganisatie A.R.G.U.S, onder leiding van Amanda Waller, doet een beroep op een strijdmacht bestaande uit een aantal supercriminelen. Ze staan bekend als Task Force X of ook wel de Suicide Squad. Ze krijgen gevaarlijke opdrachten toegewezen in ruil voor een kortere gevangenisstraf.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,9 / 755188)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Suicide Squad (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Floyd Lawton / Deadshot
The Joker
Harleen Quinzel / Harley Quinn
Rick Flag
Amanda Waller
George 'Digger' Harkness / Boomerang
Chato Santana / El Diablo
Waylon Jones / Killer Croc
June Moone / Enchantress
Keith Griggs
Reviews & comments
Roger Thornhill
-
- 6028 berichten
- 2453 stemmen
Enigszins chaotisch verteld, zodat ik af en toe geen idee had waar de film naar toe moest gaan (en niet in de positieve zin des woords), maar vanaf het moment dat de groep de stad intrekt wordt de film wat gestroomlijnder en krijgt hij me redelijk strak in de greep, hoewel de climax dan helaas weer niet zo spetterend is. De dialogen en de kibbelarijtjes tussen de schurken onderling zijn amusant, Will Smith overtuigt als de bonkige leider, Jared Leto zou een uitstekende rol kunnen hebben neergezet als hij daar maar de tijd voor had gekregen, en Margot Robbie steelt elke scène met haar pruilende schoolmeisje met psychopatische inborst. Al met al toch wel zeer vermakelijk.
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7287 stemmen
Verteerbaar vermaak.
Van regisseur David Ayer mag je na films als Fury en End of Watch best wel wat verwachten. Zelfs als het een superheldenfilm betreft. Will Smith en Jared Leto doen immers mee en het recept lijkt anders te zijn dan bij de vele genrefilms die ons de afgelopen jaren werden voorgeschoteld. Hier zullen de heldenrollen namelijk zijn weggelegd voor psychopathische criminelen. Althans, dat werd beloofd. Helaas worden beloftes niet altijd ingelost.
Vanaf het eerste moment dat Will Smith tekst heeft weet je dat hij een miscast is. Hij kan kennelijk geen crimineel spelen. Zelfs niet als hij wordt geïntroduceerd als gevangene. Nu wordt Smith ook niet geholpen door het script of de dolgedraaide regie. Zijn bewaker komt in elk geval een stuk minder sympathiek over. En daar zit hem gelijk de crux. Deze 'superhelden' zijn helemaal geen gestoorde boeven. Eerder vriendelijke pechvogels.
De enige die als gevaarlijke gek en tevens teamlid van Suicide Squad een beetje uit de verf komt is Margot Robbie als Harley Quinn. Dit liefje van The Joker weet de aandacht het beste vast te houden. Helaas werkt de humor rondom haar personage eveneens nauwelijks. De geslaagde grapjes zijn sowieso ver te zoeken in de film, die er eigenlijk barstensvol mee zou moeten zitten. Elke 'kwinkslag' is zo voorspelbaar dat hij doel mist. En duister wordt de film evenmin, waardoor het allemaal teveel in het midden blijft hangen.
Gelukkig is het verhaal, hoe rommelig ook, simpel en kent het een vlot tempo waardoor je niet te lang kunt stilstaan bij alle gemiste kansen. En dat zijn er nogal wat. Zo is het bijvoorbeeld jammer dat Jared Leto als The Joker een soort van bijrol heeft. Hij is namelijk wél geslaagd als schurk. Evengoed biedt de film ook een hoop vermaak en is hij absoluut onderhoudend. De overdaad aan kitscherige popliedjes raakt verder kant nog wal en benadrukt nog maar eens hoe braaf de film eigenlijk is. Toch vliegt de tijd verteerbaar voorbij.
Redelijk.
Met dank aan Warner Brothers voor het recensie-exemplaar.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Mel Gibson regisseert mogelijk vervolg Suicide Squad..
Weet je hoe gaaf dat zou wezen zeg. Dan krijgt deze franchise eindelijk het geweld en de gore die je verwacht van een groep bad guys op pad.
Ik zeg doen.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Ik zeg ook doen Ajax&Litmanen1. Maar ik vrees dat het dan toch weer PG-13 gaat worden.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik zeg ook doen Ajax&Litmanen1. Maar ik vrees dat het dan toch weer PG-13 gaat worden.
Daar geloof ik niks van. DC heeft wel door dat ze fout bezig zijn geweest met hun voorgaande films.
Daarbij zag de hele wereld dat Deadpool bewees dat R-rated superheldenfilms ook als een malle kunnen verkopen.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Deadpool heeft slechts 58 miljoen gekost en Suicide Squad 175 miljoen. Wanneer een film veel geld kost, zijn de studio's denk ik vaak iets voorzichtiger en wordt het al snel PG-13. Maar misschien zit ik er naast hoor.
Maar goed, Marvel houd het ook altijd netjes en maakt over het algemeen goede (PG-13) films. En Deadpool was meer een onafhankelijke film/productie. Wel heeft Deadpool inderdaad bewezen dat R-rated ook extreem goed kan scoren. De film is een monster hit en heeft zo'n beetje het 6 dubbele opgeleverd! Maar inderdaad, bij Suicide Squad heb ik ook wel die behoefte aan meer geweld en gore.
Ik ben heel benieuwd wat dit gaat opleveren wanneer Gibson met WB/DC in zee gaat! 
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
kos
-
- 46701 berichten
- 8856 stemmen
Weet je hoe gaaf dat zou wezen zeg. Dan krijgt deze franchise eindelijk het geweld en de gore die je verwacht van een groep bad guys op pad.
Ik zeg doen.
?? heeft Mel Gibson ooit gore en gewelddadige films gemaakt.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Volgens mij heb je heel recent nog die film gezien over die soldaat die niet wilde vechten, terwijl de ingewanden om hem heen vlogen 
tbouwh
-
- 5813 berichten
- 5402 stemmen
Gibson is wel de laatste regisseur die ik nog eens had verwacht bij een DC of Marvel.
kos
-
- 46701 berichten
- 8856 stemmen
Volgens mij heb je heel recent nog die film gezien over die soldaat die niet wilde vechten, terwijl de ingewanden om hem heen vlogen
Dat is oorlog. Realisme. Gore en gewelddadig is wat anders.
SilverGun
-
- 1151 berichten
- 818 stemmen
Hacksaw Ridge heeft gore en geweld in een realistische (oorlogs)setting, omdat het om oorlog en realisme gaat zijn gore en geweld niet plots uitgesloten. Erg idiote stelling. En bij een eventuele SS2 zou Gibson dat dus kunnen toepassen in een ander genre.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Hacksaw Ridge heeft gore en geweld in een realistische (oorlogs)setting, omdat het om oorlog en realisme gaat zijn gore en geweld niet plots uitgesloten. Erg idiote stelling. En bij een eventuele SS2 zou Gibson dat dus kunnen toepassen in een ander genre.
Kos heeft niks met Mel Gibson en dus gaat hij rare redenen noemen waarom dat geweld inderdaad niet in een SC2 past.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Oh god, alsjeblieft niet. Gewoon nog een keer Ayer, a.u.b.
Rvdz
-
- 633 berichten
- 2693 stemmen
Oh god, alsjeblieft niet. Gewoon nog een keer Ayer, a.u.b.
Ayer is bezig met Gotham City Sirens, film over Harley Quinn en andere vrouwelijke DC-personages, dus dat wordt hem sowieso niet, van wat ik begreep.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Ayer is bezig met Gotham City Sirens, film over Harley Quinn en andere vrouwelijke DC-personages, dus dat wordt hem sowieso niet, van wat ik begreep.
Ah, janmer.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
Ik vind Gibson een begenadigd regisseur en een superheldenfilm van hem kan interessant zijn. Maar zijn films zijn erg serieus. Of hij ook met humor om kan gaan weet ik niet.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11081 stemmen
Matige film over een groep supercriminelen die bij elkaar wordt gebracht om de aarde te redden. De film begint met een vermakelijke introductie van alle personages, maar hierna weet het slappe en magere uitgewerkte personages niet echt meer te boeien. Ook is de actie nergens noemenswaardig. Van de cast springen vooral Margot Robbie en Jared Leto eruit in twee leuke rollen.
clubsport
-
- 3849 berichten
- 6964 stemmen
weer een typische superhelden formulefilm waarvan we er de laatste tijd van marvel al veel hebben gezien , het komt allemaal op hetzelfde neer , en hoewel er waanzinnig met geld word gesmeten levert het nauwelijks iets verrassends of verfrissends op .
Dit keer word er zelfs een oeroude heks bijgehaald , iets wat je in in dit soort setting niet had verwacht en het past ook totaal niet qua sfeer wat ik er vooraf van had verwacht .
Ook de special effects zijn weer doorsnee , leuk en aardig maar verder niks byzonders .
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Superhelden, heksen en soldaten, ... wat een zootje ongeregeld in een onsamenhangend verhaal dat barst van de clichés en, ondanks op papier enkele interessante personages, vervalt in stompzinnig formulewerk. Natuurlijk zitten er ook nog enkele ontploffingen bij. Jared Leto is wat mij betreft het enige lichtpunt, helaas krijgt hij maar 10 minuten screentime. Symptomatisch voor de narratieve onkunde van de makers is personage Harley Quinn wier labiele geestestoestand voortdurend wordt aangehaald alsof de kijker een kleuter is. De hele tijd wordt er "gezegd" dat ze gek is, maar in geen enkele scène wordt zulks daadwerkelijk "getoond". Pure chaos in uitvoering wordt afgewisseld met goedkoop sentiment bij de superhelden en de finale is helemaal om van te huilen. Zo mat en inspiratieloos. De enige scènes die indruk maken zijn die met The Joker, al de rest is snel afgeraffelde en oppervlakkige kulkoek. Jezus, wat is dit slecht!
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
Ha, dit is wel een mooie statistiek. Alle films die minder Oscars dan SS hebben gewonnen. Films that have won fewer Oscars than Suicide Squad, a list of films by Callum Perritt • Letterboxd
Malse filmpies
-
- 332 berichten
- 392 stemmen
Helaas vond ik dit een tegenvallend filmpje. Dit komt zeker niet door de acteerprestaties, aangezien Smith, Leto en zeker Robbie een prime werkje neerzetten. Het probleem was vooral dat het verhaal, na de leuke introductie, veel te rommelig en gehaast was, waardoor het op veel momenten niet duidelijk was wat er nou precies gebeurd was en wat er überhaupt aan de hand was. Dat samen met de verschrikkelijke soundtrack die voor geen meter bij de film paste, liet de film enigszins onverzorgd ogen.
Naarmate de film vorderde werd alles wat duidelijker, maar toch erg knap dat zo'n dun verhaal zo verwarrend gebracht kan worden. Visueel was er weinig aan te merken.
Het grootste minpunt vond ik echter dat de personages lang niet zo bad-ass zijn dan ze aanvankelijk werden geportretteerd. Robbie speelde dan wel een leuk gek meisje, maar eigenlijk waren al deze supercriminelen poeslieve mensen en bleven prima binnen alle lijntjes. Door het gebrek aan bravoure, miste de personages 'iets' wat de film stiekem wel nodig had.
2,5*
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Blijft ook als extended version op blu-ray moeiteloos overeind. Een van de leukere, frissere superheldenfilms van de laatste jaren.
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Het verhaal is de oorzaak van het slechte cijfer.
Niet alleen het verhaal in mijn ogen.
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Ik vind Gibson een begenadigd regisseur en een superheldenfilm van hem kan interessant zijn. Maar zijn films zijn erg serieus. Of hij ook met humor om kan gaan weet ik niet.
Gibson zou een meesterzet zijn. Suicide Squad hoeft niet heel grappig te zijn (de comic relief zal vooral van HQ moeten komen).
Dit zijn foute gasten die vast zitten voor moord. Geef mij maar een keiharde R-rated Suicide Squad met Mellie aan het roer. Als dat het plan is, reserveer ik nu alvast m'n tickets.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Oftewel: een aaneenschakeling van vermoeiende slowmo's met een enorme bak aan bombastische muziek eroverheen gestort. Nee, dank je.
Pre- en sequels

The Suicide Squad
2021
151 reacties

Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn
2020
187 reacties
Gerelateerd nieuws

David Ayer blikt terug op hevige kritiek op zijn 'Suicide Squad'-film: "Die sh*t heeft me gebroken"

James Gunn heeft plannen voor een nieuwe film met Margot Robbie

James Gunn: 'Margot Robbie is de beste acteur waarmee ik ooit heb gewerkt'

Deze tien grote films verdwijnen nog deze maand van Netflix
Bekijk ook

Titanic
Romantiek / Drama, 1997
4.999 reacties

One Life
Documentaire, 2011
47 reacties

Zootopia
Animatie / Avontuur, 2016
146 reacties

The Jungle Book
Avontuur / Drama, 2016
256 reacties

Logan
Actie / Sciencefiction, 2017
382 reacties

Al Final del Túnel
Misdaad / Thriller, 2016
11 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








