• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.350 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.489 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Quiet Passion (2016)

Drama | 125 minuten
3,29 46 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 125 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / België

Geregisseerd door: Terence Davies

Met onder meer: Cynthia Nixon, Jennifer Ehle en Keith Carradine

IMDb beoordeling: 6,4 (6.642)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

Releasedatum: 1 december 2016

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot A Quiet Passion

A Quiet Passion vertelt het verhaal van Amerika's meest vooraanstaande dichteres, Emily Dickinson (Cynthia Nixon). Vanaf haar vroege dagen als een jong schoolmeisje tot aan haar latere jaren wanneer ze een teruggetrokken bestaan leeft als niet erkend kunstenares. Na haar dood liet ze de wereld achter met een enorme lading van emotionele en krachtige literatuur, die helaas pas ontdekt werd na haar overlijden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Emily Dickinson

Vinnie Dickinson

Edward Dickinson

Young Emily Dickinson

Austin Dickinson

Susan Gilbert

Emily Norcross

Young Austin Dickinson

Vryling Buffum

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bubbha

bubbha

  • 5 berichten
  • 36 stemmen

Voor een deel opgenomen in Gent en de filmstudio in Lint.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Opmerkelijk nieuws want deze van twee nieuwe Terrence Davies films is aangekocht door distributeur Contact Film. Is er al een release geweest in België? Zo niet, wellicht te zien op het Filmfestival van Gent?


avatar van sperwer 27

sperwer 27

  • 390 berichten
  • 341 stemmen

Bijzonder sterke poëtische film. (Terecht winnaar op het Filmfest Gent 2016)

Een biopic. Emily Dickinson wordt niet verheerlijkt.

Door haar getormenteerde geest had ze geen gemakkelijk leven. Ze leek zichzelf te haten en verwierp de klassieke religieuze en sociale rolpatronen. Daardoor werd haar leven tragisch en leidde ze een kluizenaarsbestaan. Ze werd vooral door haar zus Vinnie liefdevol ('n haar broer Austin) omringd.

Na haar dood werd ze wereldberoemd als dichteres.

Een prachtige film over een tragische ziel.

- De geheimen van ieders ziel blijven ondoorgrondelijk. Hulp is soms onmogelijk.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

Poëtisch is het goede woord denk ik. Ik zag van Davies het afgelopen jaar ook Distant Voices, Still Lives (1988), die ook al goed beviel. Davies heeft echt een eigen stijl, zo ook hier, al is hij iets anders dan in die andere film. De scènes lijken niet altijd (of beter gezegd: niet vaak) logisch op elkaar te volgen, maar ondanks dat voelde het voor mij niet 'disjointed'. Visueel is het plaatje en we hebben bij veel dialogen zitten gnuiven van plezier. Dickinson, vriendin en zus persen er menig pareltje uit. Ook het acteerwerk is verrassend, Ehle mag ik graag zien, net als Carradine, maar het is Nixon die me na het uitstekende James White (2015) voor de tweede keer dit jaar uiterst positief verrast met weer een niet gemakkelijke rol.

Al met al is het voor mij net geen achtje, en is A Quiet Passion zeker geen film voor iedereen. Maar literair en poëtisch geïnteresseerden, of liefhebbers van kostuumdrama's, krijgen met Davies' film een mooi en net wat anders kijkje in het moeilijke leven van een rebelse vrouw die weigert zich neer te leggen bij de haar opgelegde maatschappelijke ketenen van die tijd.


avatar van Ferdydurke

Ferdydurke

  • 1353 berichten
  • 854 stemmen

Een visioen. Het silhouet van een man in de deuropening; de camera volgt hem loodrecht van boven, terwijl hij de trap op loopt; een gesproken gedicht; een lied van verlangen; een vrouw op haar kamer tussen wanhoop en berusting, terwijl de kamerdeur zich langzaam sluit.

Eén sterke sequentie, één, waarin dan misschien ‘a quiet passion’ werkelijk verbééld wordt, in een rijstebrijberg van ingestudeerde volzinnen, die moeten doorgaan voor dialogen. Alsof we naar een toneelstuk uit de jaren vijftig zitten te kijken, met al die opgelegde gevatheid. De Dickinsonnetjes wisten kennelijk voortdurend in eloquente en glasheldere taal stante pede aan elkaar duidelijk te maken wat men van elkaar en van de toestand in de wereld vond, en hoe men zich daarbij voelde.

Davies focust op – vinkt wat puntjes af van - de niet al te interessante biografie van Dickinson, met name haar worsteling met de beperkingen die haar worden opgelegd als vrouw en als dichteres in een door mannen en een loodzware religie gedomineerde wereld, haar ziekte, en nagelt haar in voice over gesproken gedichten vast aan de dagdagelijkse huiselijke taferelen en familiale perikelen, waarmee die poëzie een bredere zeggingskracht ontnomen lijkt te worden.

We horen haar ‘Because I could not stop for Death’ onder beelden van haar begrafenis... het zal niet.

Toch is die dood een opluchting, want op dat moment weten we dat er ook een einde komt aan deze film, die zich de hele speelduur door moeizaam naar dat graf toe sleepte, zonder ooit echt tot leven gekomen te zijn.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Ik ben wat verbaasd dat het niemand opvalt dat Davies of dan in ieder geval zijn cameraman geen kaas heeft gegeten van compositie. Film niet afgezien, maar igg tot die vriendin gaat trouwen enkel Cinemascope beelden gezien die prima in 16:9 zouden passen. Op een enkel rijtje acteurs na helemaal in het begin, die 1,2,3,4 op 1 as het beeld vullen.

Daarnaast lijkt cameraman / Davies ook niet bekend te zijn met "the longest axis" wat juist in een film die zich binnen afspeelt prima werkt. We krijgen bijna alleen maar beelden te zien die PAL van voren geschoten zijn. Met als resultaat dat het zo vlak is, dat het bijna van het scherm afvalt.

Een ander probleem is de compositie, voorgrond en achtergrond is echt zeer slecht te onderscheiden in de meeste scene's. Ik vondt het echt tenenkrommend slecht gefilmd. Neem nu als voorbeeld het vertrek van de tante, de scene buiten met de koets. En dan vooral de compositie en verschil achtergrond / voorgrond. Dat meen je toch niet? Dat is schitterend gefilmd?

En het is niet expres gedaan, daarvoor wisselt het veel te veel. Het is echt onkunde. Sorry voor deze lange rant. Heb 1 dag gewacht, maar het zit me nog steeds hoog genoeg.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6026 berichten
  • 7447 stemmen

Biografisch drama over de Amerikaanse dichteres Emily Dickinson, die leefde in de 19de eeuw, voor het kluizenaarschap koos en vastbesloten was om de verstikkende sociale normen te doorbreken. De regisseur hanteert een poëtische en claustrofobische vertelstijl. Het resultaat is een loodzware film over de puriteinse Victoriaanse periode met oeverloos lange dialogen en lyrische monologen. Wellicht zullen liefhebbers van het werk van de protagoniste hun hart kunnen ophalen maar ik en meerdere personen die in de zaal zaten konden de film maar moeilijk verteren. In het begin moest ik zelfs vechten om niet in slaap te vallen. De vertolking van Cynthia Nixon kon mij ook al niet overtuigen. De prent heeft wel een aantal mooie beelden maar verveelde mij door zijn langdradigheid.


Inderdaad een niet evidente film voor mensen die niet echt van poëzie houden. De conversaties zijn geen 'luchtige' dialogen maar geven een beeld weer in welk tijdperk ze leefde. Het is niet alleen Emily maar ook de hele vrouwenwereld in die periode die zich al dan niet voegen aan de morele sfeer. Vanuit hun standpunt zien we dat 'mannen' getolereerd worden om pragmatische redenen. De vrouwenemancipatie begon duidelijk al in de Victoriaanse periode. De fotografie is prachtig uitgewerkt maar de montage is wat theatraal. Af en toe kunnen we de prachtige gedichten smaken in een randgesproken tekst. Een kunstenares die pas later beroemd wordt, waar hebben we dat nog gehoord?


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9965 berichten
  • 4652 stemmen

Stijlvolle saaiheid. Een prijs op Filmfest Gent vind ik teveel eer voor dit houterig biografisch drama vol hoogdravende intellectuele dialogen en quotes waarbij de slimme dames bijna schrikken dat ze elkaar nog begrijpen. Je kan echt niet geloven dat mensen zo met elkaar praatten. Filmfest Gent prijs zal wel weer om commerciële redenen zijn, omdat het in Gent gefilmd geweest is en de technische crew voor de helft uit Vlamingen bestond. Zeker niet omdat dit een meesterwerk is.

Dit is een hoogdrempelige film voor een elitair kringetje freaks van (amerikaanse) literatuur. Een gemiste kans om Emily Dickinson op een meer lichtvoetige manier te presenteren aan een breder publiek. Nu kreeg ik het portret van een hoogst onaangename tegendraadse vrouw die een hoge dunk van zichzelf had (toch wanneer je haar bezig ziet tegenover anderen), maar eigenlijk totaal wereldvreemd was. Ze praat veel over "de wereld" maar is haar hele leven niet buiten Amherst geweest. Om dan betweterig tegen iedereen te willen doen...

Ze wordt neergezet als een vurige feministe die de gelijkheid van vrouw en man verdedigt tot ze zelfs met haar eigen familie in de clinch ligt. Wat vooral bijzonder moet zijn bij haar, is dat haar literair werk pas lang na haar dood de nodige erkenning kreeg.

Nu heb ik ook weinig met poëzie: het prikkelt me niet en het zit niet in me dus rara wat ze met al deze schone en ondoorgrondelijke woorden werkelijk bedoelde... Na Sunset Song (3,5*) en The Deep Blue Sea (3,5*) te hebben gezien, vond ik deze film van Davies tegenvallen.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Filmkriebel schreef:

Een gemiste kans om Emily Dickinson op een meer lichtvoetige manier te presenteren aan een breder publiek.

Vraag: zou een dergelijke "lichtvoetige manier" recht doen aan wie zij daadwerkelijk was?

Nu kreeg ik het portret van een hoogst onaangename tegendraadse vrouw die een hoge dunk van zichzelf had (toch wanneer je haar bezig ziet tegenover anderen), maar eigenlijk totaal wereldvreemd was. Ze praat veel over "de wereld" maar is haar hele leven niet buiten Amherst geweest. Om dan betweterig tegen iedereen te willen doen...

Vraag: hoe wordt een vrouw wanneer zij zich (terecht) uitgesloten en genegeerd voelt, buitenspel gezet omdat mannen nu eenmaal de samenleving domineren? Is het dan niet tot op zekere hoogte logisch dat ze zich terugtrekt in een strenge morele code, vasthoudt aan starre principes die haar sociale vacuüm en haar integrale "wereldvreemde zijn" proberen te stutten? Is dat geen verdedigingsmechanisme waartegenover vooral mededogen gepast is?

Terence Davies heeft met 'A Quiet Passion' vermoedelijk vooral een eerlijke biografie willen afleveren, zonder piëdestal. Vraag: moeten we dat niet moedig vinden?

Meer nog: de film lijkt een poging om het gestileerde van Dickinsons taal naar het witte doek te vertalen, alsof het visuele register hetzelfde raffinement als haar poëzie moest uitwasemen. Anderzijds realiseert Davies zich dat ook het historische personage vooral bestaat uit wat ze heeft nagelaten, uit gedichten die geen publiek vonden, waar ze tegen wil en dank mee doorging, steeds verder weg van het wereldse gewoel...haar meest absolute daad, de essentie van haar biografie, ligt kortom besloten in het schrijven zelf! Vraag: Ferdydurke, hoe zou Davies haar verhaal kunnen verfilmen zonder haar woorden, haar eloquentie, haar tot proza geadapteerde poëzie tot voorbeeld te nemen?

Dit gezegd zijnde: ook ik ben niet wild van 'A Quiet Passion', een film die ondanks de verbluffende cinematografie inderdaad wat onecht, stoffig, museaal aanvoelt. Oorzakelijke factor is het script, dat eerder aan taxidermie dan aan volbloed dialogen doet denken. Enfin, de essentie had Filmkriebel al geschreven:

...houterig biografisch drama vol hoogdravende intellectuele dialogen en quotes waarbij de slimme dames bijna schrikken dat ze elkaar nog begrijpen.

Laat ons, om voornoemde redenen, toch mild zijn!

3*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9965 berichten
  • 4652 stemmen

JJ_D schreef:

Vraag: hoe wordt een vrouw wanneer zij zich (terecht) uitgesloten en genegeerd voelt, buitenspel gezet omdat mannen nu eenmaal de samenleving domineren? Is het dan niet tot op zekere hoogte logisch dat ze zich terugtrekt in een strenge morele code, vasthoudt aan starre principes die haar sociale vacuüm en haar integrale "wereldvreemde zijn" proberen te stutten? Is dat geen verdedigingsmechanisme waartegenover vooral mededogen gepast is?

Terence Davies heeft met 'A Quiet Passion' vermoedelijk vooral een eerlijke biografie willen afleveren, zonder piëdestal. Vraag: moeten we dat niet moedig vinden?

Het is daarmee duidelijk dat Davies inderdaad een eerlijke regisseur is. Dat hij geen crowdpleaser is en zich de mening van het publiek niet aantrekt mag een pluim voor hem zijn. Je opmerking is zeker terecht. Film gaat ook om persoonlijke beleving : ik kreeg een aversie voor het personage waardoor het geschetste personage me absoluut niet motiveert om Dickinson te gaan lezen of me erin te gaan verdiepen. Er hangt niks aan haar dat me fascineert. Ter vergelijking : Mr. Turner (2014) deed dat bvb wel, al is het personage een groot varken. Wat ik bedoel is dat Davies mss zijn doel wat voorbij schiet door eerlijk te willen zijn.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Het levensverhaal van Emily Dickinson (gespeeld door Emma Bella als kind en door Cynthia Nixon als volwassene), die met Walt Whitman wordt beschouwd als de belangrijkste negentiende-eeuwse Amerikaanse dichter, hoewel er gedurende haar leven voor zover bekend slechts 10 van haar 1800 gedichten werden gepubliceerd. Haar vader [Keith Carradine] was een vooraanstaande advocaat en politicus, haar moeder [Joanna Bacon] een eenvoudige, loyale echtgenote en huisvrouw en de opvoeding was afstandelijk en strikt. Emily heeft vooral een sterke band met haar zus Lavine [Jennifer Ehle] en haar broer Austin [Duncan Duff] en de vriendschap met de intelligente en gevatte Vryling Buffam [Catherina Bailey] inspireert haar tot het volgen van een levenspad dat afwijkt van de conventies. Het scenario zit vol scherpe dialogen en amusante spitsvondigheden, maar door Davies’ gewichtige regie valt voor Bailey door de mand. De tweede helft is wat beter, ook al blijft het tempo aan de lage kant.