• 15.802 nieuwsartikelen
  • 178.295 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.091 gebruikers
  • 9.376.903 stemmen
Avatar
 
banner banner

Der Ewige Jude (1940)

Documentaire / Oorlog | 62 minuten
1,92 79 stemmen

Genre: Documentaire / Oorlog

Speelduur: 62 minuten

Alternatieve titel: De Eeuwige Jood

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Fritz Hippler

Met onder meer: Curt Bois en Rosa Luxemburg

IMDb beoordeling: 4,5 (4.091)

Gesproken taal: Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Der Ewige Jude

Der Ewige Jude, een virulente antisemitische propagandafilm, kan gezien worden als het verfilmde jodenbeeld van overtuigde nationaal-socialisten. De 'documentaire' brengt in beeld hoe het Nazi-regime eind 1940, zo'n zes maanden voordat het signaal voor de jodenmoord werd gegeven, over hun toekomstige slachtoffers dachten.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

(archiefmateriaal)

(archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

(archiefmateriaal)

(archiefmateriaal)

(archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Bas17 schreef:

...zou ZEER graag een deel van de propaganda willen zien die een heel volk zo over de schreef krijgt.

Misverstand. Het was niet alleen het Duitse volk dat de Joden discrimineerden en vervolgden. Het was het eerste land dat het akelig goed wist te structureren. In alle landen in Europa werden de Joden als paria's gezien. Daarom kwam men relatief gezien ook maar magertjes in actie tegen de Duitse vervolging.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

FisherKing schreef:

Hoogste percentage in europa, vooral in Holland en Amsterdam lag dat percentage ERG hoog. Veel rotte appels destijd daar.

Het kwam vooral omdat Nederland een erg goede burgerlijke stand had en alles opgeschreven werd zodat het vrij duidelijk was wie nu juist de joden waren en waar ze woonden.

Het is een misverstand dat we in Nederland zo graag joden aangaven.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Dat beweer ik ook niet helemaal, en is ook niet mijn bedoeling. Het was idd allemaal erg netjes gedocumenteerd.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Zeer kwalijke en walgelijke propagandafilm, waarin het Joodse volk met een rattenplaag met alle destructieve gevolgen van dien wordt vergeleken. Curiositeit: Lang's 'M', waarin Peter Lorre een kinderverkrachter en -moordenaar speelt, was naar het schijnt Hitler's favoriete film. In Der Ewige Jude echter wordt gesteld dat alleen een Jood als Lorre een dergelijke zieke geest kan spelen.

1*.


avatar van Toon1

Toon1

  • 497 berichten
  • 2798 stemmen

Wiet iemand waar deze film te zien/te krijgen is? Ik ben hier wel erg benieuwd naar, ook al is de film helemaal fout.


avatar van PatrickL

PatrickL

  • 1586 berichten
  • 2398 stemmen

Toon1 schreef:

Wiet iemand waar deze film te zien/te krijgen is? Ik ben hier wel erg benieuwd naar, ook al is de film helemaal fout.

Circuleert op Internet.


avatar van Oscar Wilde

Oscar Wilde

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

Timmy757 schreef:

Wat die 5 sterren stemmer betreft, ik denk dat dat gewoon iemand is die denkt 'stoer' te zijn om deze film 5 sterren te geven, en dat zo iemand niet op deze site hoort.

Dat is dus weer klinkklare onzin wat je nu uitkraamt. Wie die idioot ook mag wezen (degene die deze film een 5 gaf), diegene heeft recht op vrijheid van meningsuiting.

Deze film, goed vind ik m zeker niet, is op deze site gezet, en dan betekent dus dat er gestemd mag worden. En of je er nou een 0 of een 5 voor geeft, dat mag de stemmer zelf weten. Het zou hypocriet en anti-democratisch zijn om iemand die een hoog cijfer geeft te straffen of weg te schoppen. Als je dat doet, dan kan je net zo goed die hele film van de site verwijderen.


avatar van Jessu123

Jessu123

  • 182 berichten
  • 0 stemmen

ik ben ook wel van het zien. maar ik denk dat bij foute films echte enge uidrukkingen uit gezichten word gezien. ik kijk liever geen foute films,ik zou me evoorschamen straks gooi ik een keppel weg (die ik bij het jh museum heb gekocht). en het is niet beter om deze foute film te kijken want je kan misschien toch een idee krijgen dat joden slecht zijn en dat willen we toch niet. Iniedergeval ben ik benieuwd over deze foute film. ik twijfel of ik wel een goede keuze neem maar ik vind films van vroeger veel intresant


avatar van Bram v. L.

Bram v. L.

  • 68 berichten
  • 28 stemmen

Uiteraard een walgelijke film, maar bijzonder interessant om te zien hoe de jood in het algemeen hier naar voren komt. Wat dat betreft is het doel van de makers, het rechtvaardigen van het antisemitisme (de film werd overal in de bezette gebieden verplicht in de periode tussen augustus 1941 tot april 1942 gedraaid), absoluut geslaagd. Het is wagelijk, maar meesterlijk hoe de makers van de film, door middel van de propaganda, destijds afstotende gevoelens hebben proberen op te wekken bij de bevolking, jegens de joden in het algemeen.


avatar van stefkuh

stefkuh

  • 54 berichten
  • 211 stemmen

Toon1 schreef:

Wiet iemand waar deze film te zien/te krijgen is? Ik ben hier wel erg benieuwd naar, ook al is de film helemaal fout.

deze is gewoon te vinden op youtube


avatar van markie1978

markie1978

  • 597 berichten
  • 397 stemmen

Geslaagde film, de film was immers een propaganda film voor de Nazi's en joden haat te kweken, daar is de film erg goed in geslaagd. Dit komt omdat de film destijds nog niet zo bekend was, en mensen namen aan dat alles wat ze zagen op waarheden berust is. Ik zelf vind de film niet gelaagd natuurlijk. Het is een film, die misschien wel de meeste invloed heeft gehad in de wereld geschiedenis, daarom vind ik het wel terecht dat deze film op Moviemeter staat.


avatar van pascal83

pascal83

  • 2736 berichten
  • 2480 stemmen

markie1978 schreef:

Het is een film, die misschien wel de meeste invloed heeft gehad in de wereld geschiedenis, daarom vind ik het wel terecht dat deze film op Moviemeter staat.

Juist helemaal niet. Het Duitse volk vond deze film zelfs te ver gaan en waren 'betere' nazi-propaganda films gewend als de films van Riefenstahl en zelfs Jud Süß.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

stefkuh schreef:

(quote)

deze is gewoon te vinden op youtube

O Ja? Ik zie alleen een paar korte fragmenten.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Google video.


avatar van Spartaan

Spartaan

  • 98 berichten
  • 0 stemmen

Vakkundige documentaire, stijlvol en schokkend. De makers van deze horrordocumentaire hebben hun opdrachten vlekkeloos uitgevoerd.

Alleen geloof ik niet dat de Duitse bevolking en heel Europa hierna de joden zijn gaan haten. Ten eerste omdat joden een uniek volk zijn en altijd al zijn gehaat, door de gehele mensheid.

En ten tweede doordat het onmogelijk is beinvloed te worden door een film of een documentaire. Ik zie hier wel allerlei moraalridders over elkaar heen struikelen met het afkeuren van deze docu omdat het zou ''aanzetten tot jodenhaat''.

Als je SAW I, II of III ziet dan wordt je geen Jigsaw. Als je Seven bekijkt dan wordt je geen John Doe. Als je Scarface ziet dan wordt je geen drugsverkoper. Dus als je deze Der Ewige Jude bekijkt dan ga je dus ook geen joden haten. Tenminste ik niet.

3,5


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Spartaan schreef:

En ten tweede doordat het onmogelijk is beinvloed te worden door een film of een documentaire.

Natuurlijk is dat wel mogelijk. Er was echt niet zoveel propaganda geweest als het niet had gewerkt. De denazificatie was anders ook niet nodig geweest.


avatar van Sander2

Sander2

  • 2816 berichten
  • 0 stemmen

Spartaan schreef:

Als je SAW I, II of III ziet dan wordt je geen Jigsaw. Als je Seven bekijkt dan wordt je geen John Doe. Als je Scarface ziet dan wordt je geen drugsverkoper. Dus als je deze Der Ewige Jude bekijkt dan ga je dus ook geen joden haten. Tenminste ik niet.

Nee, natuurlijk ga jij dan geen joden haten. Je moet het in die tijd zien. Duitsland zat in een crisisperiode, economisch ging het heel erg slecht dus heel veel mensen waren arm/werkeloos. En wie hadden er wel heel veel geld? De joden! In zo'n periode geven mensen nou eenmaal graag de schuld aan 1 iemand, of 1 hele groep mensen. Als je dan maar ver genoeg gaat met propaganda voeren (door deze film, door boeken, door toespraken van Hitler, door bioscoopuitzendingen enz.) dan gaan mensen echt wel massaal joden haten. Je vergelijkingen met Saw, Scarface en Seven slaan dan ook nergens op.


avatar van Spartaan

Spartaan

  • 98 berichten
  • 0 stemmen

Beetje tegenstrijdig is dat. Ik heb op school altijd van mijn docenten geleerd dat kinderen of mensen niet beinvloedbaar zijn door visualiteit.

Vandaar dat er op de Nederlandse tv vanaf 4 uur smiddags tot 5 uur in de ochtend pornoreclames en erotische belprogammas te zien zijn. Er zijn honderdduizenden kinderen die zulke beelden zien. Desondanks gebruiken we dit niet als een argument voor de verloedering van de jeugd.

In Engeland was er ooit iemand die een handjevol mensen neerschoot op een station. Toen de politie hem ondervraagde, bleek het een die hard fan van Rambo-films te zijn. Er ontstond een discussie in het hele land of mensen geweldadig worden van geweldadige films. De ontkenners wonnen.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1978 stemmen

Spartaan schreef:

Beetje tegenstrijdig is dat. Ik heb op school altijd van mijn docenten geleerd dat kinderen of mensen niet beinvloedbaar zijn door visualiteit.

Dat is dan onzin. Onderzoek lijkt erop te wijzen dat er bijvoorbeeld een verband bestaat tussen geweld op televisie en gewelddadig gedrag bij kinderen (volgens Bernstein, Psychology, 2003). Overigens is daar eigenlijk geen wetenschap voor nodig, gezond verstand brengt je tot dezelfde conclusie.

Daarnaast bestaat er een verschil tussen een film die zorgvuldig in elkaar wordt gezet met als doel een bepaalde mening uit te dragen en een willekeurig tonen van die mening op zich.

Tenslotte wordt je denk ik door alles wat je raakt beinvloedt. Ook door films dus.


avatar van Sander2

Sander2

  • 2816 berichten
  • 0 stemmen

Spartaan schreef:

Vandaar dat er op de Nederlandse tv vanaf 4 uur smiddags tot 5 uur in de ochtend pornoreclames en erotische belprogammas te zien zijn. Er zijn honderdduizenden kinderen die zulke beelden zien. Desondanks gebruiken we dit niet als een argument voor de verloedering van de jeugd.

Vanaf 4 uur 's middags? Nou, dan heb ik dat heel toevallig tot nu toe altijd gemist...


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

eRCee schreef:

Dat is dan onzin. Onderzoek lijkt erop te wijzen dat er bijvoorbeeld een verband bestaat tussen geweld op televisie en gewelddadig gedrag bij kinderen (volgens Bernstein, Psychology, 2003). Overigens is daar eigenlijk geen wetenschap voor nodig, gezond verstand brengt je tot dezelfde conclusie.

Er is anders ook genoeg onderzoek dat het tegendeel beweert. Vind dat je het wel erg snel afschilderd als onzin. Eenkennige uitkomsten zijn er nog helemaal niet.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1978 stemmen

as schreef:

Eenkennige uitkomsten zijn er nog helemaal niet.

En daarom is het dus onzin om te beweren dat kinderen niet te beinvloeden zijn door visualiteit. Waarbij ik moet toegeven het wel wat sterk uit te drukken.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Zeker Ik denk dat er nog zoveel meer factoren meespelen, zoals eigen perceptie: het zien wat je wilt zien, en de rest niet, opvoeding en ga zo nog maar door. Daarmee bedoelde ik te zeggen dat er nog helemaal niet zo'n duidelijk antwoord te formuleren is. Wel reuze interessant onderwerp.


avatar van Spartaan

Spartaan

  • 98 berichten
  • 0 stemmen

De fabrikanten van videospellen hebben altijd luid en duidelijk geroepen dat geweldadige games geen slechte invloed hebben op jonge kinderen.

Ook de Nederlandse gemeentes en bedrijven staan sterk achter de filosofie dat mensen niet beinvloedbaar zijn door visualiteit. Vandaar dat er op tram- en bushaltes allerlei blote dames in bikini afgebeeld staan, immers, voor kinderen is het niet schadelijk.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Spartaan schreef:

De fabrikanten van videospellen hebben altijd luid en duidelijk geroepen dat geweldadige games geen slechte invloed hebben op jonge kinderen.

Waarom zouden ze 't tegendeel roepen ? Niet echt objectief.

Ook de Nederlandse gemeentes en bedrijven staan sterk achter de filosofie dat mensen niet beinvloedbaar zijn door visualiteit. Vandaar dat er op tram- en bushaltes allerlei blote dames in bikini afgebeeld staan, immers, voor kinderen is het niet schadelijk.

Da's de vraag. Ik weet bijna zeker dat 't schadelijk kan zijn.


avatar van Sander2

Sander2

  • 2816 berichten
  • 0 stemmen

Spartaan schreef:

De fabrikanten van videospellen hebben altijd luid en duidelijk geroepen dat geweldadige games geen slechte invloed hebben op jonge kinderen.

Gek hè?

Ook de Nederlandse gemeentes en bedrijven staan sterk achter de filosofie dat mensen niet beinvloedbaar zijn door visualiteit. Vandaar dat er op tram- en bushaltes allerlei blote dames in bikini afgebeeld staan, immers, voor kinderen is het niet schadelijk.

Wat is het nou? Bloot of in bikini? Verder zie ik de link niet echt tussen joden haten en dames in bikini...


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Spartaan schreef:

En ten tweede doordat het onmogelijk is beinvloed te worden door een film of een documentaire.

Hoe naief.


avatar van Spartaan

Spartaan

  • 98 berichten
  • 0 stemmen

Dan zouden dus die groteske debatten op televisie waarin politici elkaar voor rotte vis uitmaken verboden moeten worden omdat er anders lone gunmens kunnen opstaan die een aanslag zouden plegen.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Ietsjes minder zwart/wit denken lijkt me hierbij geen overbodige luxe...


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Inderdaad, tuurlijk is het niet zo dat je van zo'n docu van helemaal nul geen naar heel veel Jodenhaat komt. Maar dit is slechts één van de zovele soorten propaganda die op dat volk werd losgelaten. Als je de hele dag niks anders dan dit soort dingen hoort en ziet wil je nog wel eens iets gaan geloven.