• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.265 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.081 gebruikers
  • 9.376.411 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gandhi (1982)

Biografie | 191 minuten
3,68 1.070 stemmen

Genre: Biografie

Speelduur: 191 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / India

Geregisseerd door: Richard Attenborough

Met onder meer: Ben Kingsley, Edward Fox en John Gielgud

IMDb beoordeling: 8,0 (246.456)

Gesproken taal: Engels en Hindi

Releasedatum: 10 maart 1983

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gandhi

"His triumph changed the world forever."

Deze film vertelt de geschiedenis van Gandhi, één der meest monumentale persoonlijkheden van de vorige eeuw. Hij begon zijn loopbaan als jurist en werd na een jarenlange strijd voor zijn idealen een moderne Messias, wiens passief verzet leidde tot het eind van de Engelse koloniale overheersing in India. Zijn naam is synoniem aan een levenshouding die de loop der geschiedenis heeft gewijzigd en nog steeds een inspiratiebron is voor miljoenen mensen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mahatma Gandhi

Margaret Bourke-White

General Dyer

Lord Irwin

Judge Broomfield

Lord Chelmsford

Kasturba Gandhi

Vince Walker

Reverend Charlie Andrews

Nathuram Godse

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Heb 'm heel lang geleden is op school gezien. Vond 'm destijds ook wel mooi.

Ik hou het op 3 sterren


avatar van zenboy1969

zenboy1969

  • 166 berichten
  • 0 stemmen

Zeer mooie en boeiende film op alle gebied, vind ik persoonlijk. Heeft reeds indruk op mij gemaakt toen ik nog kind was... voor mij was dit didactisch materiaal en een uitstap met de klas. Over de historische juistheid kan ik als Westerling van een veel latere generatie niet juist oordelen, maar ik denk toch dat Gandhi ergens iets (ik weet het... een vage uitspraak van mij) in gang heeft gezet. Misschien net zoals we nooit zeker zullen weten of Jezus wel geleefd heeft of niet en hij nu - eeuwen later - toch nog stof voor heel wat discussie is en deel uitmaakt van filosofisch en godsdienstig gedachtengoed.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Interessante film. Ik wist maar weinig van Mahatma Gandhi, alleen dat hij geweldloosheid predikte en belangrijk was voor de onafhankelijkheid van India. Maar na deze film ben ik niet echt veel meer te weten gekomen over het personage zelf. Zoals iemand al eerder zei: deze film voelt als een geschiedenisles. Weliswaar een boeiende, maar ook ietwat te lang. 3,5*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

renske schreef:

"Gandhi goes by in a cloud of serenity, and everyone who sees him knuckles under (with the exception of a few misguided fellows, of course). Ben Kingsley ... is impressive; the picture isn't ... Kingsley can't give his role a core, because it has been written completely from the outside. A viewer's reaction: 'I felt as if I had attended the funeral of someone I didn't know.'" — Pauline Kael.

Ik kan het niet beter verwoorden.

Ik ook niet. Verder plaats ik mijn mening ergens tussen die van Starbright Boy en Queto. Gandhi was een bewonderenswaardig man en de film weet zijn grote daden overtuigend in beeld te brengen. Zo'n figuur kunnen we ook in deze tijden nog gebruiken. Maar ik had toch gehoopt dat ik meer te weten zou komen over Gandhi als mens. Hij wordt hier neergezet als het unanieme goede, als een soort God, maar zelfs Gandhi was een mens en zal ergens slechte eigenschappen gehad hebben. Dat had de film meer karakter gegeven denk ik. Nu is het mij iets teveel een geschiedenisles, die iets te lang duurt en met name het laatste uur wat minder interessant wordt. Gandhi is een nobel bedoelde film, maar de persoon Gandhi verdient toch ietsje meer, lijkt me.

3*


avatar van zenboy1969

zenboy1969

  • 166 berichten
  • 0 stemmen

Zeer mooie en boeiende film op alle gebied, vind ik persoonlijk. Heeft reeds indruk op mij gemaakt toen ik nog kind was... voor mij was dit didactisch materiaal en een uitstap met de klas. Over de historische juistheid kan ik als Westerling van een veel latere generatie niet juist oordelen, maar ik denk toch dat Gandhi ergens iets (ik weet het... een vage uitspraak van mij) in gang heeft gezet. Misschien net zoals we nooit zeker zullen weten of Jezus wel geleefd heeft of niet en hij nu - eeuwen later - toch nog stof voor heel wat discussie is en deel uitmaakt van filosofisch en godsdienstig gedachtengoed.


avatar van jherb

jherb

  • 131 berichten
  • 311 stemmen

The One Ring schreef:

Maar ik had toch gehoopt dat ik meer te weten zou komen over Gandhi als mens. Hij wordt hier neergezet als het unanieme goede, als een soort God, maar zelfs Gandhi was een mens en zal ergens slechte eigenschappen gehad hebben. Dat had de film meer karakter gegeven denk ik.

dat mensen hier liever wat 'slechte eigenschappen' van gandhi hadden willen zien vind ik werkelijk onbegrijpelijk. de man geeft het beste voorbeeld van politiek bedrijven, de oplossing voor het huidige israel-palestina probleem, eigenlijk alle politiek zou zo bedreven moeten worden! waarom zou je dan een gandhi willen zien die smakt tijdens het eten of zich aftrekt terwijl hij denkt aan kleine, verschrompelde vrouwtjes? willen we dat ECHT zien jongens en meisjes?

wat die man gepresteerd heeft is werkelijk geweldig. zonder geweld het britse rijk van je afschudden.

als mensen hier het gevoel hadden dat ze naar "een begrafenis keken van iemand die ze niet kenden" dan raad ik aan in de spiegel te kijken en razendsnel te weten te komen wie diegene is die je daar aanstaart.

een dikke 4,5


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

jherb schreef:

waarom zou je dan een gandhi willen zien die smakt tijdens het eten of zich aftrekt terwijl hij denkt aan kleine, verschrompelde vrouwtjes? willen we dat ECHT zien jongens en meisjes?

Niet die kleinigheden waar jij het over hebt nee, ik denk aan een groter niveau. Zelfs Gandhi zal niet perfect zijn geweest, ook al mogen we dat graag denken. De Gandhi in deze film is vrij eendimensionaal. De film is niets anders dan een opsomming van Gandhi's greatest hits, om het zo maar te noemen. Ik heb intussen ergens gelezen dat Gandhi bijvoorbeeld helemaal niet vond dat de moslims gelijkwaardig waren met de hindoes. Dat laat de film natuurlijk weg.


avatar van Kokopelli

Kokopelli

  • 35 berichten
  • 32 stemmen

Prachtige film die tot mijn favorieten behoort. Het is eigenlijk niet zo interessant of Gandhi ook "slechte" kanten had. De geschiedenis leert dat zijn goede kanten de Britse berg heeft verzet en dus ook vele mensen aan het denken heeft gezet. Zijn denken beïnvloed in ieder geval ook mijn leven. De film laat prachtige opnamen zien van de omgeving waarin de film zich afspeeld. Zeer sfeervol. Als ik er naar kijk, wat ik zeker 1 keer per jaar doe, zou ik zo naar India willen.


avatar van Kokopelli

Kokopelli

  • 35 berichten
  • 32 stemmen

Wat toch niet mag worden weggelaten in een reactie op deze film is het geweldige acteerwerk van Sir Ben Kingsley. Wat een groot acteur is deze man!


avatar van gipspoot

gipspoot

  • 19 berichten
  • 21 stemmen

Opzich wel interressant, een film over zo'n invloedrijk figuur als Gandhi. Ik vond het al met al wel erg langdradig moet ik zeggen. 2,5 ster


avatar van zenboy1969

zenboy1969

  • 166 berichten
  • 0 stemmen

Ben Kingsley... wat is die man toch geweldig. Zeer mooie en boeiende film op alle gebied, vind ik persoonlijk. Heeft reeds indruk op mij gemaakt toen ik nog kind was... voor mij was dit didactisch materiaal en een uitstap met de klas. Over de historische juistheid kan ik als Westerling van een veel latere generatie niet juist oordelen, maar ik denk toch dat Gandhi ergens iets (ik weet het... een vage uitspraak van mij) in gang heeft gezet. Misschien net zoals we nooit zeker zullen weten of Jezus wel geleefd heeft of niet en hij nu - eeuwen later - toch nog stof voor heel wat discussie is en deel uitmaakt van filosofisch en godsdienstig gedachtengoed.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3962 stemmen

Wat een film! Erg mooi in beeld gebracht. Gandhi was een geweldig persoon en is zeer goed neergezet door Kingsley.

Echt een topper in z'n soort.

4*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Ik vond het vooral boeiend uit geschiedkundig oogpunt. De indiase geschiedenis wordt verteld aan de hand van een vluchtige schets van Gandhi's leven. Helaas filmisch gezien wat saai en plichtmatig verteld.

Waarom de zoon van Gandhi uit zijn levensverhaal wordt gehaald is me een raadsel. Die ging nota bene mee op zijn eerste (en enige?) reis naar Engeland.

Waarschijnlijk een keuze van de makers om het verhaal wat te versimpelen.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ik vind Kingsley een goeie acteur, deze moet ik nog maar eens bekijken...


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Ik ben er maar weer eens drie uur voor gaan zitten (voor de vierde keer) en het blijft een grootse, gepassioneerde film. Ben Kingsley speelt Gandhi niet, hij is het!


avatar van ik_ben_gilles

ik_ben_gilles

  • 100 berichten
  • 181 stemmen

goeie film, Ben Kingsley zit Ghandi krachtig neer


avatar van Chucky92

Chucky92

  • 1688 berichten
  • 378 stemmen

Kan iemand me vertellen wat de verschillen zijn in deze film, met het echte leven van deze man?


avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Mwah, deze film kon me niet echt boeien ondanks de fantastische vertolking van Ben Kingsley als Gandhi. De film 'pakte' me niet, hij kabbelde eigenlijk maar voort en ik vond hem wel érg lang duren. Afgezien van een paar mooie scènes, is deze film helaas niet aan mij besteedt.

2.5*


avatar van Twilight

Twilight

  • 194 berichten
  • 403 stemmen

Mooie film vond ik het. Niet een film waar ik helemaal van ondersteboven ben, maar wel een mooi biografisch verhaal.

Er wordt gevraagd naar een intiemer en persoonlijker beeld van Gandhi, een Gandhi die ook wel fouten heeft begaan.

Fouten van hem zullen er ongetwijfeld zijn, gelukkig worden er ook wel een paar in de film vertoond, maar dat is op jongere leeftijd.

Verder ben ik denk ik eigenlijk niet echt geïnteresseerd in wat hij verder tussen de geiten deed en met wie hij precies om ging. Waar ik de film voor keek is wat hij teweeg heeft gebracht en hoe hij zijn ideologie probeerde te verspreiden.

Dat deze man zulke dingen durfde te doen is heel bijzonder, zeker voor die tijd. En de film mag dan 3 uur duren, maar vergeet niet dat er tussen gebeurtenissen heus nog wel wat tijd zit. Als de man echt geniaal was zou hij inderdaad binnen 10 minuten een oplossing voor elk conflict weten, maar in deze film wordt toch wel een wat langere tijdspanne belicht.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een bijzonder mooie verfilming van de met afstand meest inspirerende man aller tijden. Ben Kingsley zet Gandhi op voortreffelijke wijze neer. Naast het boeiende levensverhaal van Gandhi zijn de indrukwekkende beelden van het betoverend mooie India mij bijgebleven.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

speranza schreef:

de met afstand meest inspirerende man aller tijden.

Ik heb de film hier liggen, maar nog niet gezien. Ik kan dus nog niet oordelen, maar ik durf wel je uitspraak in twijfel te trekken.

Er bestaat nog iemand als Nelson Mandela.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Mahatma Gandhi inspireert mij meer dan Nelson Mandela. Zijn geweldloze verzet tegen de Britten en het oproepen tot burgerlijke ongehoorzaamheid spreken mij bijzonder aan. Verder heeft hij nooit partij gekozen in het oplaaiende conflict tussen Moslims en Hindoes.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben zeer benieuwd speranza, ik zal de film binnenkort kijken.


avatar van gipspoot

gipspoot

  • 19 berichten
  • 21 stemmen

Zeker een interressante film dit. Toch een film die je een keer gezien moet hebben. Wel ontzettend langdradig ook en dat is erg jammer


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Zeer boeiende en mooie film met veel mooie beelden. Schitterend gespeeld door Ben Kingsley. De film duurt ruim 3 uur maar verveeld eigenlijk nooit.


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

het bijzondere van gandhi was dat hij alles zonder geweld deed


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Uitstekend.

Zeer vakkundig gemaakte film over het leven van de meest indrukwekkende man op aarde. Misschien ietwat rechtlijnig, maar wel met zeer mooie plaatjes en formidabel acteerspel. Het verhaal is uiterst boeiend.

Zoals Einstein zei: "Generaties later zal men niet kunnen geloven dat zo een man de aarde heeft betreden".

De BluRay zit boordevol extra's maar maakt gebruik van de originele bron, en die is niet zo best. Dit soort pareltjes verdienen een digitale remaster.

Zeer goed.

(Beeldkwaliteit BluRay 5/10)


avatar van Simon E

Simon E

  • 12 berichten
  • 1 stemmen

Ik vind het echt hele interessante film ik heb hem zojuist gekeken op TVblik (film gandhi). Adembenemend hoe Gandhi geleeft heeft constant zo beheerst.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Mahatma Gandhi, een beroemd historisch figuur, maar ik moet zeggen dat ik tot gisteravond eigenlijk zeer weinig van de beste man afwist. Verder is de film, zoals anderen ook al aangeven, vooral vanuit geschiedkundig oogpunt interessant. Zo wist ik bijvoorbeeld ook niet dat Pakistan en India ruim een eeuw geleden nog hetzelfde land waren.

De film zelf is vooral de eerste twee uur redelijk boeiend. Het laatste uur voelt dan wel wat langdradiger aan, mede ook doordat er uiteindelijk maar weinig over Gandhi zelf wordt verteld. Gandhi zelf wordt overigens subliem gespeeld door Ben Kingsley. Hij speelt zo goed dat ik op een gegeven moment het idee had, dat ik naar de echte Gandhi zat te kijken, i.p.v. een acteur. Verder zitten er af en toe wel mooie plaatjes van India tussen, maar voor de rest is de cinematografie van de film redelijk vlak en braaf, net als eigenlijk de hele film. Het ziet er echter wel verzorgd uit en mede doordat ik me in drie uur eigenlijk niet verveeld hebt, kan ik ondanks dat het allemaal nogal rechtlijning oogt, hier makkelijk een voldoende aan kwijt.

3,0*


avatar van zamna

zamna

  • 36 berichten
  • 447 stemmen

Film die het vooral moet hebben van zijn verhaal. Dat is vooral 'n compliment voor Gandhi die een uitzonderlijk boeiend figuur is. Filmistisch is alles degelijk zoals je 't zou verwachten maar verwacht geen overweldigende dingen. Een must-see voor ieder van ons, al was het maar uit historisch/humaan opzicht.