
The Jungle Book (1967)
Alternatieve titel: Jungle Boek
Verenigde Staten
Animatie / Familie
78 minuten
geregisseerd door Wolfgang Reitherman
met de stemmen van George Sanders, Louis Prima en Phil Harris
Het mensenkind Mowgli wordt door de wolven opgevoed in de jungle. Op een dag keert de gevaarlijke tijger Shere Khan terug in deze jungle. Shere Khan heeft een gruwelijke hekel aan mensen en wil Mowgli vermoorden. De panter Bagheera probeert Mowgli naar de mensenwereld te brengen, maar Mowgli wil in de jungle blijven. Hij wil laten zien dat hij het best kan volhouden in de wildernis. Hij wordt bijgestaan door Baloo de beer. Maar naast Shere Khan blijken ook Kaa de slang en Louie de apenkoning het op Mowgli voorzien te hebben.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=Y2eLN_a9YxU
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (7,6 / 167258)trailer (YouTube)boek (BoekMeter)filmscore (MusicMeter)game (GamesMeter)koop op iTunes voor € 16,99koop bij Google Play voor € 13,99Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 2,99kijk op Disney+
De figuren uit het verhaal over het mensenkind in de jungle zijn inmiddels klassiek en de gieren doen 'n beetje aan The Beatles denken.
Ze wilden destijds ook de Beatles de gieren laten inspreken, maar toen Lennon daar niet al te geïnteresseerd in was, haakten de anderen ook af.
Ook wilde Disney Louise Armstrong koning Lowie in laten spreken, maar omdat het hen niet al te verstandig leek om een neger een aap in te laten spreken, ging ook dit plan niet door.
Ze wilden destijds ook de Beatles de gieren laten inspreken, maar toen Lennon daar niet al te geïnteresseerd in was, haakten de anderen ook af.
Ook wilde Disney Louise Armstrong koning Lowie in laten spreken, maar omdat het hen niet al te verstandig leek om een neger een aap in te laten spreken, ging ook dit plan niet door.
LEUKE INFO. BEDANKT
Deze film heeft een leuk verhaaltje. Een jongetje groeit op in de bossen en komt de allerlei dieren tegen. Dit zorgt voor komische en spannende gebeurtenissen. Ik moet zeggen dat ik de meeste personages erg geslaagd vind. De wat mopperde panter Bagheera is een sympathiek personage. Hoewel wat te druk vind ik Baloo de beer een leuk en komisch personage. Shere Khan de tijger vind een erg goede schurk. De gieren vind ik ook erg geslaagd evenals de slang. Die olifanten vind ik ook hilarisch en dat baby olifantje is erg schattig. Alleen die apen vind erg irritant en niet zo leuk. Al was de scene dat Mowgli bevrijd werd van de apen dan wel weer hilarisch.
De muziek in deze film vind ik erg geslaagd. Leuke liedjes, goede instrumentale muziek. De tekenstel vond ik niet heel bijzonder, maar het kon er wel mee door.
Het eind van de film is mooi en hilarisch tegelijk. Hoe Mowgli zich door het meisje van het mensendorp laat verleiden en Baloo en Bagheera tegenstrijdige adviezen geven vind ik een mooi en leuk stuk.
Al met al vind ik The Jungle Book een sterke film.
4 sterren voor deze film
Ook de rol van Kaa de slang is vermakelijk.



Jungle Book is en heeft niet het beste verhaal wat Disney verteld heeft, maar de animaties zijn werkelijk briljant. De prachtige personages, het goede acteerwerk en de vele leuke scenes laten je de film's gebreken in het vertellen van het verhaal helemaal vergeten. Dat dat gedaan kan worden door zoiets simpels als een paar "tekeningen". Wel een teken dat de "Nine old men" aan de top van hun kunnen zaten. Er triest natuurlijk dat dit de laatste film was waar Walt Disney aan heeft gewerkt daar hij tijdens het maken van Jungle Book is gestorven. Geeft de film net dat beetje lading meer mee binnen de classics.
Was voor zover ik mij kan herinneren mijn 1e keer in de bios.....als kleuter.
Sindsdien tientallen keren gezien en ook als volwassenne nog leuk.
Wel nederlands gesproken vanwege het sentiment....Wat je van beren leren kan.....



Leuk dat de dieren ook elk genoeg aandacht krijgen, en niet alles weggaat naar het centrale hoofdpersonage. Er waren ook momenten dat ik dacht tijdens de film dat je met bepaalde dingen nog harder zou kunnen lachen als je stoned bent, dus ik vind het ook wel een stoner film.
Een nipte 3,5

Qua muziek zit het wel goed met een voor die tijd wellicht wel aanstekelijk liedje bij kinderen.
Qua verhaal krijgen we te maken met het Alice In Wonderland gevoel. Flinterdun, bestaande uit verschillende secties en meestal gaat die sectie dan gepaard met een muzikaal nummer. Heb er zelf geen enkel probleem mee omdat het allemaal prachtig is uitgewerkt. Allereerst heb ik de jungle altijd fascinerend gevonden. De makers doen daarbij ook hun best om je helemaal een te maken met de locatie. Je hebt de prachtige animatie, weer bestaande uit sketchy achtergronden maar hier werkt dit het best van alle films. De dieren zijn ook prachtig geanimeerd. Een zeer realistisch en mooi geanimeerd stukje was bijvoorbeeld met de introductie van Shere Khan. Als hij daar dreigend ging liggen om een hinde te vangen en je zijn schouders van boven naar beneden ziet bewegen moest ik toch even schrikken van hoe akelig echt dit eruit zag.
Niet alleen de animatie maar ook de muziek zorgt ervoor dat de jungle beter uit de verf komt. Het intronummer is gewoon geniaal. Ik had een onwaarschijnlijk leuke nostalgische trip toen ik het terug hoorde. De liedjes zijn stuk voor stuk geslaagd, misschien wel de beste liedjes die Disney ooit heeft gemaakt. Bear Necessities, I Wanna Be Like You, De mars van de olifanten, de ballade van die gieren, het lied dat het meisje op het einde zingt... echt allemaal heel sterk.
De personages blijven je allemaal bij, ook al zien we de meeste maar heel kort. Mowgli weet wat hij wil, kan zijn mannetje staan maar is kwetsbaar. Baloo was als kind mijn favoriet en blijft een grappig figuur maar als ik het nu terug bekijk , kan ik me meer vinden in Bagheera die zo wat de beschermer speelt over Mowgli. Wat ik dan wel weer knap vind is dat het toch wel Baloo is die Mowgli op het einde tegen Shere Khan probeert te beschermen. Met de zijpersonages heb ik hetzelfde gevoel als met Alice al zijn ze in Jungle Book wel veel geslaagder. Denk dus maar aan Kaa, de olifanten, Koning Louie en de gieren.
De schurk is ongelooflijk goed. We zien Shere Khan laat verschijnen maar de film krijgt van mij een dikke pluim voor de opbouw. Als kijker zien we namelijk dat de dieren ongelooflijk bang zijn voor de tijger als ze over hem spreken.
Zelf heeft de tijger alle eigenschappen voor een geslaagde schurk : bedreigend, donkere stem, sterk , een vleugje narcisme en vrij gewelddadig voor Disney standaarden.
Jungle Book is de favoriete Disneyfilm van zowel mijn vader als mijn beste vriend. Diezelfde mening deel ik na het kijken niet, maar het maakt wel veel kans om in mijn top 10 van Disney te komen. 4,5*
Verder zitten er naar mijn smaak ook wat teveel liedjes in de film, waarvan uiteindelijk ook maar twee nummers echt bijblijven. Het voor zo'n korte film misschien wat teveel gebruikte The Bare Necessities en I Wanna Be Like You, het hoogtepunt van de film. Shere Khan en Kaa zijn lekker vals ingesproken personages, maar enorm indrukwekkend en dreigend zijn ze ook weer niet. Daar is de film wat te braaf voor uiteindelijk. De personages hebben allemaal relatief weinig menselijke trekken (op de gieren na misschien), blijven op wat plukjes haar relatief dicht bij hun oorspronkelijke uiterlijk, en wat me verder ook wel opvalt aan de stemacteurs is dat alles zo kalm wordt opgelezen. Het maakt de film zoveel rustiger dan wat we nu gewend zijn van Amerikaanse animatie. Dat is op zich wel een pluspunt, maar soms slaan ze wel door. Een zin als "run, Mowgli, run!" mag best wel met enige stemverheffing gebracht worden lijkt mij. Het einde voelt wat abrupt, maar dat krijg je bij een film die weinig lijn of opbouw kent. 3.0*.
Aardige film met een goed verhaal. Die liedjes hoeven niet van mij.
Zonder die liedjes is het geen Disney film he

Ongeacht welke leeftijd je hebt, dit is een film voor iedereen, zowel jong als oud, hij blijft leuk.
En dat is niet alleen door het verhaal dat ie zo goed blijft voor ons, 'ouderen', de muziek, die me altijd al heeft aangesproken blijft nu nog steeds swingend in de oren klinken.
Net als toen ik hem voor het eerst zag, inmiddels toch al zo'n 40 jaar geleden, heb ik me nu net zo goed kunnen amuseren bij het bekijken ervan als toen.
De film is ook prima gerestaureerd en de klank is prima omgezet naar een surround sound, wat vooral de muziek ten goede komt.
Puike film dus, voor jong én oud !!!
Deze prachtige film opnieuw bekeken en wederom veel plezier aan beleefd. Vooral de muziek is zo leuk dat je er onmogelijk bij kan stil blijven zitten.
Ontelbare keren gezien en The Jungle Book heeft nog niets van zijn magie verloren. Voor die tijd is de animatie en hoe alles getekend is echt waanzinnig, en je ziet de jungle bijna voor je ogen tot leven komen. De wereld van The Jungle Book spat van het scherm, en daar komen dan ook nog de leuke personages en het tijdloze verhaal bij. Mowgli, Bagheera, Baloo, Shere Kan, Kaa etc. Iedereen kent deze personages. En dat is ook de grote kracht van The Jungle Book, het is een herkenbaar verhaal over opgroeien, opvoeden en loslaten. Daarom is het laatste gedeelte voor mij nog steeds perfect.
Natuurlijk is het verhaal zoals ook in The Lion King vrij simpel. Niet erg want hij is natuurlijk vooral voor kinderen bedoeld. Ik vind de karakters van alle dieren eigenlijk wel het mooiste. Met name de olifanten die bij mij eigenlijk een beetje overkwamen als "Daar komen de Schutters". Ook de apen hadden een hele leuke rol. Eigenlijk vond ik de slang een van de minste rollen al zijn de handelingen van de slang wel leuk gemaakt. Sowieso zijn alle karakters goed in beeld gebracht. En dan denk ik vooral aan kinderen die in bijna anderhalf uur het hele dierenrijk leert kennen. De liedjes en stemmen zijn ook voortreffelijk gemaakt. In mijn beleving duurde alles veel langer, maar het is toch maar een film van 1 uur en 18 minuten.
Heb de film zoals ik wel vaker doe beluisterd in het Engels met Ned. subs.
Film 3.5
Beeld 4.0
Geluid 4.0
Extra's 5.0
Die VR van de laatste jaren probeert die magie terug te brengen vanuit de original, maar ondanks de knappe beelden slaagt het daar maar half in. Visueel is deze ouwe kraker nog steeds van een goed niveau, zeker bij de herwerking, maar het blijft knap dat dit uit 1967 komt (of nog ouder als je naar andere prenten kijkt).
Geweldig verhaal dat tot de verbeelding spreekt, deed me als kind wegdromen. Dieren doen het altijd prima in films, dat is hier niet anders. Vooral qua beleving een leuke animatiefilm, zeker als kind, maar stiekem ook nog steeds als volwassene ...