• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.673 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.486 stemmen
Avatar
 
banner banner

Vanilla Sky (2001)

Drama / Romantiek | 136 minuten
3,28 2.362 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 136 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Spanje

Geregisseerd door: Cameron Crowe

Met onder meer: Tom Cruise, Penélope Cruz en Cameron Diaz

IMDb beoordeling: 6,9 (306.090)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Portugees

Releasedatum: 24 januari 2002

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Vanilla Sky

"LoveHateDreamsLifeWorkPlayFriendshipSex"

De jonge, knappe en rijke uitgeverijmagnaat David Aames (Cruise) kan alles krijgen wat zijn hart begeert. Toch schijnt David's bekoorlijke leven niet compleet. Op een zekere avond ontmoet David de vrouw van zijn dromen (Penélope Cruz) en hij denkt dat hij misschien het ontbrekende stukje gevonden heeft. Maar een beslissend treffen met een jaloerse minnaar (Cameron Diaz) brengt David's leven plotseling uit zijn baan en stuurt hem langs een achtbaan van romantiek, seks, verdenkingen en dromen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

David Aames

Sofia Serrano

Julie Gianni

Curtis McCabe

Brian Shelby

Edmund Ventura

Thomas Tipp

Rebecca Dearborn

David's Assistant

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Nep?


avatar van Tun-89

Tun-89

  • 712 berichten
  • 510 stemmen

Ja, de film kwam op MIJ

heel nep en onrealistisch over.

ieder zijn ding


avatar van caelers8

caelers8

  • 83 berichten
  • 178 stemmen

Slechte remake op Abre Los Ojos, onnodige film (ook al speelt Cruise vrij goed moet ik toegeven).


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Slecht?


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Wat een slechte poster heeft deze film toch, echt totaal niets zeggend. Gooi de kop van Cruise er maar zo groot mogelijk op moeten ze gedacht hebben. Dit was voor mij een redelijke drempel om deze film te gaan kijken.

moet zeggen dat het me meeviel. Cruise is oke en irriteert niet heel veel. Verhaal zit best goed in elkaar met einde dat oke maar wel te verwachten was.

Grotendeels door het mysterieuze verhaal blijft deze films bovengemiddeld, maar verwacht vooral niet te veel zou ik zeggen.


avatar van Rozekoek

Rozekoek

  • 7 berichten
  • 11 stemmen

Mee eens wat de poster betreft! Toch kan ik niet snappen dat de film zo laag scoort. Ik weet nog toen ik deze film keek toen ik 16 was en hem totaal niet begreep. Ik ben nu 22 en in de laatste 2 jaar moet ik deze film eens in de twee maanden kijken om mij weer te beseffen waar het leven echt om draait. Liefde, intelect, fylosofie en romantiek. Heerlijk om weg te zwijmelen bij deze film met een perfecte soundtrack. Ik weet dat er verschillende soorten filmkijkers zijn, en ik ben het gevoelstype die graag geheime boodschappen en een diepliggende betekenis achter films zie.

Ik ervaar de film als volgt: Cruise is een player die, zoals hij zelf zegt, door het leven snowboard en alles maar voor lief neemt zonder ergens echt over na te denken. Hij komt de schitterende en bloedmooie, unieke, Spaanse Cruz tegen die hem nieuwe kwaliteiten leert kennen op een positieve manier. Die manier is heel anders dan hoe alle andere mensen hem deze willen bijbrengen. De andere, vaak jaloers en minachtend, en niet begrijpen wat er in hem omgaat. Hij betoverd veel meiden, waaronder Diaz, als tijdsverdrijf maar word helemaal van zijn stuk gebracht door de unieke Cruz. Wat er dan gebeurd is een ongeluk dat had voorkomen geworden, na de meest romantische nacht van zijn leven en tevens de nacht dat hij de meid ontmoette die hem 180 graden deed laten draaien. Het hele idee van een uniek persoon tegen komen en er de ultieme romantiek mee te bedrijven op een heel ander vlak dan dat het in het dagelijkse leven gebeurd normaliter vind ik prachtig om te zien; zoals de teken scéne. Dit zijn scénes die mijzelf toen aanzetten tot een hogere romantiek in mijn eigen leven. Daarnaast word de les van lust en de prijs die je betaald als je er teveel aan toegeeft goed belicht aangezien elke daad zijn gevolgen heeft. En dat geld niet alles is. Bovenal vriendschap ook; de manier waarop zijn beste vriend hem toch altijd heeft gesteund zoals op het eind ook duidelijk word toegeligd na zijn begrafenis. Soundtrack, achterliggende betekenissen; Vanilla sky's, "open your eyes", soundtracks. Deze film verdient zeker een plek in mijn top 10 maar ik kan begrijpen dat veel mensen, waaronder ik zelf ook, deze film zeker vijf keer moeten zien om alles fatsoenlijk te begrijpen. Hierna zal duidelijk zijn dat deze film bijna perfect in elkaar zit!


avatar van marcelvkan

marcelvkan

  • 153 berichten
  • 854 stemmen

Had er meer van verwacht !


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Zoals?


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Mooie film. Hij zit heel goed in elkaar. Ik herinner me dat ik deze film heel vroeger al een keer gezien heb en toen vond ik hem heel erg wazig. Nu ik hem een tweede keer heb gekeken vind ik dat eigenlijk wel meevallen. Maar goed, dat is waarschijnlijk logisch als je het einde al weet.

Het acteerwerk van Cruise stond weer als een huis. Je kan veel van de man zeggen maar ik vind dat hij toch heel goed kan acteren Ook Diaz kwam heel overtuigend over als een wanhopige en geobsedeerde vrouw.

Ik vind het verhaal ook echt heel goed gevonden. Het zal je maar overkomen dat je leven eigenlijk een lucide droom blijkt te zijn. Die bizarriteit vond ik ook heel sterk overgebracht naar de kijker.

Mocht je de film niet snappen wat begrijpelijk is omdat er zoveel dingen door elkaar lopen, dan raad ik toch aan om hem nog een keer te kijken. Mij heeft dat zeker wel geholpen. Ik vond hem de eerste keer maar matig omdat ik toch wel wat dingen had gemist maar bij de tweede keer kijken vielen toch heel wat puzzelstukjes op zijn plaats. Deze film is een tweede keer kijken zeker wel waard.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Fran schreef:

Ik herinner me dat ik deze film heel vroeger al een keer gezien heb en toen vond ik hem heel erg wazig.

"Wazig". Dat hoor je wel vaker in Nederland. Nooit begrepen waarom zoiets als kunst net daarop wordt afgerekend. Het zijn net de dingen die ik graag wat vaker zou willen tegenkomen in film.


avatar van Yamato

Yamato

  • 93 berichten
  • 457 stemmen

Goede film. Mijn enige opmerking is dit: Als Aames elk moment in zijn leven mag kiezen om zijn lucide droom te starten. Waarom kiest hij dan niet gewoon het moment vlak nadat hij het huis van Sofia verlaat voordat Julie hem in haar auto staat op te wachten. Dan zou in zijn lucide droom hem de hele lijdensweg bespaard blijven.


avatar van Maligne

Maligne

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

TheShadowking schreef:
Wat een slechte poster heeft deze film toch, echt totaal niets zeggend. Gooi de kop van Cruise er maar zo groot mogelijk op moeten ze gedacht hebben.

Wat een zwakhoofdig commentaar zeg, jij hebt de film duidelijk niet begrepen. De 'kop' van David Aames (ofwel Tom Cruise) en een lucht die overeenkomt met die uit het schilderij 'Vanilla Sky' van Monet, beide gevisualiseerd op deze poster, zijn de hoofdfactoren uit deze film.
Door de verminking van deze 'kop' werd David in essentie gescheiden van zijn Sofia, waardoor hij zelfmoord pleegde en in een staat van Life Suspention kwam. De lucht van Monet staat centraal voor de droomwereld waarin hij terecht kwam.
Dit samenbrengen in een afbeelding maakt DE perfecte poster; hij is dus absoluut niet 'niets zeggend' en het denkproces erachter is echt niet zo oppervlakkig als werd voorgesteld door jou.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Ja, Shadowking, dat je dat niet door had zeg!


avatar van DBTim

DBTim

  • 854 berichten
  • 1151 stemmen

Moet hem nog eens een keer rustig opnieuw gaan bekijken. Kwartje is nog niet helemaal gevallen, maar vond het een interessant en intrigerende film. Cruise zet een erg goede rol neer en ik vond de setting erg mooi met prachtige locaties uit en in New York. Voorlopig 3,5*


avatar van wood23

wood23

  • 361 berichten
  • 243 stemmen

Dit is absoluut een meesterwerk. Origineel verhaal, wel voor meerdere interpretaties vatbaar, wat het verwarrend kan maken. Maar als je meegaat met het verhaal en niet de logica volgt, wordt het een ware beleving die je veel leert over het leven in het algemeen.

Fantastisch geacteerd en zeer ontroerend. De enige vraag die overblijft is, van wie is de stem op het eind?


avatar van host

host

  • 64 berichten
  • 161 stemmen

Tja - aan de ene kant denk ik: mooi gedaan, aan de andere kant voel ik me als kijker een beetje gemanipuleerd, lijkt het plot wat te simpel (het droomgegeven) en de uitwerking (de aankleding van de film vooral) wel erg op het effect gemaakt. Een dubbel gevoel dus, misschien ook omdat ik me niet helemaal kon inleven in de acteurs en het toch wat absurde verhaal.


avatar van Rozekoek

Rozekoek

  • 7 berichten
  • 11 stemmen

De enige vraag die overblijft is, van wie is de stem op het eind?
. Nou, deze film is een remake van een Spaanse versie, waarin Penélope Cruz ook dezelfde rol speelt. Ze zegt dus gewoon "Open your eyes", maar dan in het Spaans. Wat betreft de mensen die zeggen dat het plot te simpel is: wat?? waarom??
Yamato: Ik denk dat hij op deze avond echt spijt kreeg van hoe erg hij het verpest had, misschien wou hij geloven dat hij Cruz het hem zou vergeven en hem zou bijstaan door zijn hele lijdensweg. Wat toch wel staat voor true love.


avatar van Snakesonic

Snakesonic

  • 61 berichten
  • 61 stemmen

Ik verwachte een slechte love triangle film, maar dit is waarschijnlijk een van de beste films die ik gezien heb. Voor het eerst een film, waar voor mijn gevoel alles klopte. Ik kon niet wachten hoe ze hier een einde aan gingen breien. De soundtrack vond ik persoonlijk erg mooi.

Tom Cruise kan ik echt waarderen nu, vooral vanwege zijn rollen in Eyes Wide Shut, Rain Man, Magnolia.


avatar van Malli

Malli

  • 500 berichten
  • 148 stemmen

Weemoedige parel over de dood, schuld, dromen en verlangens. Tom Cruise was nooit beter in vorm, Cameron Diaz herinnerde mij er even aan waarom ze tien à vijftien jaar geleden mijn favoriete filmchick was en Penelope Cruz slaagt erin om met een subtiele wimperbeweging je hart te laten smelten als een klontje boter in een oververhitte pan . Tel daar nog de uitstekende soundtrack bij en we hebben weer voldoende zuurstof om een maand of vier zonder morren naar rotslechte films te kijken.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Malli schreef:

we hebben weer voldoende zuurstof om een maand of vier zonder morren naar rotslechte films te kijken.

Leuk gezegd. Inderdaad, af en toe moet je een film zien die in staat is om je geloof in film te herstellen. Geen gemengde gevoelens over het verklarende einde?


avatar van Malli

Malli

  • 500 berichten
  • 148 stemmen

AC1 schreef:

Geen gemengde gevoelens over het verklarende einde?

Niet echt, want ik vond een woordje uitleg wel nodig. Hadden ze er een soort van open einde van gemaakt, dan had ik denk ik met te veel vragen gezeten om de film echt goed te vinden. Door de verklaring vielen alle puzzelstukjes op hun plaats en kon ik de schoonheid van het geheel zien. Tot dan was het prettig om je hoofd te breken over wat er precies allemaal aan de hand was, en het einde maakte het dan af. Voor mij werkte het.

Als ik al ergens minder begrip voor heb, dan wel voor het feit dat deze film door de gevestigde critici zowat collectief neergesabeld is geweest en als een complete flop bestempeld wordt. Daar snap ik werkelijk niks van. Maar goed, mijn mening staat wel eens meer haaks op die van professionele filmliefhebbers. (Voor de volledigheid moet ik er wel aan toevoegen dat ik het Spaanse origineel nooit gezien heb.)


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Ik denk dat het vooral werd neergesabeld vanwege het einde. Mijn mond viel er ook van open (er kwam letterlijk iemand om het allemaal aan de kijker uit te leggen, wat ik nog zelden heb meegemaakt - op dat moment respecteer je je publiek niet meer, je kan beter de kijker het zelf laten uitvinden door af en toe wat van de sluier op te lichten) maar alles daarvoor vond ik intrigerende cinema.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Inderdaad van het niveau van Scooby Doo, dat einde.


avatar van oemoemenoe

oemoemenoe

  • 659 berichten
  • 617 stemmen

Erg vervelend om naar te kijken , had er veel meer van verwacht......

Cruise speelt zichzelf ,een dekadent verwend Hollywood kreng /

Met de filmcritici eens , deze had beter niet uitgebracht kunnen worden....


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Knisper schreef:

Inderdaad van het niveau van Scooby Doo, dat einde.

Dat is alleen maar jammer voor diegene die wel iets zien in de film, hoor. Als je alles bagger vind dan doet het einde er ook niet meer toe.


avatar van rodneyVL

rodneyVL

  • 64 berichten
  • 84 stemmen

Intrigerende film. En sta met enorme kijkers te aanschouwen waarom dit briljante verhaal blijft steken op het middle of the road cijfer 3.29.

Hier en daar merk ik op dat de 'uitleg' aan het einde van de Life Extension representative nogal kinderachtig overkomt. Vind ik niet. Het is een mooie hulp om aan te geven wanneer David droomt en wanneer niet, en wanneer zijn life extension programma in is gegaan en op welke manier. (Of je hebt met een enorm arendsoog en mega fingerspitzegefuhl de Monet hemel gezien toen David op de stoep wakker werd, hoewel dit slechts een summiere en vage aanwijzing is). Ik durf namelijk te wedden dat niemand dit tijdens de eerste keer kan aangeven!

Ook wel geinig. Herkende de Bob Dylan platenhoes (The Freewheelin') meteen. Was natuurlijk ook onderdeel van zijn Life Extension programma die hij helemaal volgens eigen inzicht volgt. Ik zeg natuurlijk, maar vatte het ook pas aan het einde bij de uitleg..:)


avatar van jawaka

jawaka

  • 162 berichten
  • 3312 stemmen

Wood23 schreef

Dit is absoluut een meesterwerk. Origineel verhaal

Een remake is een kopie, en dus nooit een meesterwerk!


avatar van ChelseaH

ChelseaH

  • 106 berichten
  • 128 stemmen

Vond de film erg goed! zou het zeker kijken! Prachtig acteer werk van Tom Cruise! (de meeste kennen hem alleen van actie films maar hij kan echt heel goed acteren! (denk aan born on the fourth of july en collateral) Maar je moet je er wel echt aan de film en het bizzare verhaal overgeven anders ga je je alleen maar ergeren.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

jawaka schreef:

Wood23 schreef

(quote)

Een remake is een kopie, en dus nooit een meesterwerk!

Dat slaat nergens op. The Wizard Of Oz is een remake.


avatar van jawaka

jawaka

  • 162 berichten
  • 3312 stemmen

Okee, je hebt gelijk!

Ik had moeten schrijven:

Een remake is een kopie , en dus nooit origineel!

Zo beter?