• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.078 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mississippi Burning (1988)

Misdaad / Drama | 128 minuten
3,83 1.714 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 128 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Alan Parker

Met onder meer: Gene Hackman, Willem Dafoe en Frances McDormand

IMDb beoordeling: 7,8 (126.554)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 maart 1989

Plot Mississippi Burning

"1964. When America was at war with itself."

Mississippi 1964. Drie mensenrechtenactivisten worden op gruwelijke wijze vermoord. Reden genoeg voor onderzoek. Twee FBI agenten, de jonge Ward (William Dafoe) en de wat oudere, doorgewinterde Anderson (Gene Hackman), merken al snel dat ze niet welkom zijn in het stadje. Hoe meer bewijzen er naar boven komen, hoe meer huizen als waarschuwing in brand worden gestoken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Prima film dit over rassenhaat, die van begin tot eind weet te boeien. Het verhaal is vrij simpel, maar de uitwerking en invulling ervan is gewoon meer dan goed. Dafoe en Hackman zijn twee tegenstrijdige personages die hun handen vol hebben om de rassenhaters uit Mississippi aan te pakken. Dafoe speelt redelijk, maar Hackman speelt echt fantastisch en zet een zeer kleurrijk personage neer, terwijl de twee ook leuke dialogen met elkaar hebben. Verder mag het rolletje van Frances McDormand ook niet onvermeld blijven, die het zoals gewoonlijk ook prima doet. Verder is de cinematografie gewoon goed, evenals de muziek en weet de film door de harde, rauwe sfeer en de soms heftige beelden een behoorlijke indruk te maken. Verder komt de film behoorlijk gedetailleerd en realistisch over. Vakwerk dus!

4,0*


avatar van Willie_Baas

Willie_Baas

  • 60 berichten
  • 130 stemmen

Erg mooie film over de rassenhaat (god, wat een origineel begin..). Moest deze fillm voor Geschiedenis bekijken en de lessen zijn me erg goed bevallen. Vooral Gene Hackman speelt hier echt goed. ik vind Dafoe op een gegeven moment irritant worden, maar dat ligt aan mij. Al met al een heel erg prima film!


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Willie_Baas schreef:

Moest deze fillm voor Geschiedenis bekijken en de lessen zijn me erg goed bevallen.

Ik voor Maatschappijleer. Maargoed, deze film is gewoon verplichte kost voor op school.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

Goed begin, slecht einde.

Een film die het vooral moet hebben van karakterkoppen. Dafoe (die overigens niet al te best is gecast), Dourif, Rooker en zelfs Tobin 'Jigsaw' Bell die eventjes doorheen het scherm wipt. Toch een beetje B-List acteurs, maar wel met een enorme presence. Maar ook de rest van de cast doet het leuk.

Vlot verteld eerste uur verder, al zijn de romance en het kibbelde politieplotje dan niet echt interessante opvulsels. Gelukkig erg op de achtergrond. De film is vlot, nog best aardig geschoten (hoewel niks al te speciaal) en er zit ook een best te pruimen soundtrack onder.

Gaat zich na een uurtje wel herhalen (hoeveel huizen kan je in brand steken), alles blijkt wel erg zwart/wit te zijn en ook de switch naar "alteratieve methoden" is niet even geslaagd. Tijdens het tweede deel voelt het toch vooral alsof het allemaal wel wat korter had gemogen, en dat er wat meer subtiliteit in had mogen zitten.

Beetje jammer, want begon allemaal wel goed. In ieder geval een stuk beter dan A Time To Kill, geen droge rommel, maar vlot en interessant het eerste uur. Daarna is het wat jammerlijk uitbollen naar een niet al te best einde.

2.5*


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Roger Ebert verwoordde iets wat ik ook dacht tijdens het zien van deze indringende film uit '88:

What "Mississippi Burning" evokes more clearly than anything else is how recently in our past those rights were routinely and legally denied to blacks, particularly in the South. In a time so recent that its cars are still on the road and its newspapers have not started to yellow, large parts of America were a police state in which the crime was to be black.

Things are not great for blacks today, but at least official racism is no longer on the law books anywhere. And no other movie I've seen captures so forcefully the look, the feel, the very smell, of racism. We can feel how sexy their hatred feels to the racists in this movie, how it replaces other entertainments, how it compensates for their sense of worthlessness. And we can feel something breaking free, the fresh air rushing in, when the back of that racism is broken.

Ik kan het niet beter zeggen, goede film met een uitstekende Gene Hackman.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Waarom vindt iedereen Willem Dafoe toch de mindere? Goed, Hackman speelt de warmhartige, en Dafoe de kille, berekenende, maar die laatste doet het met verve. Dafoe is zeer overtuigend, zoals altijd. Hackman neigt daarentegen meer naar routine.

En het citaat van Roger Ebert dat Vinokourov hierboven weergeeft is inderdaad treffend, maar Ebert weet vaker zijn mening voortreffelijk neer te zetten en de inhoud van een film naar een hoger (sociaal / politiek) plan te trekken.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Indrukwekkende film over racisme in de zuiden van VS.

Gene Hackman levert prima acteerwerk als de doorgewinterde agent.

Was één van de daders paar jaar terug niet in het nieuws?


avatar van Sideshow Bob

Sideshow Bob

  • 110 berichten
  • 1102 stemmen

Zat meer in het einde. Net als je denkt dat je een spetterend einde gaat krijgen is het helaas afgelopen. Vond Dafoe ook prima spelen, maar die had niet het geschikte hoofd voor deze rol. Wel voor een rock 'n roll / 60s film.

Aanrader in hetzelfde genre: a time to kill.


avatar van RedLine

RedLine

  • 298 berichten
  • 1418 stemmen

Jammer dat de KKK nooit zal verdwijnen.


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

Net gezien. Goede film.

Wat is KKK?

4.0*


avatar van Jurruh

Jurruh

  • 25 berichten
  • 263 stemmen

De Ku Klux Klan natuurlijk: Ku Klux Klan - Wikipedia - nl.wikipedia.org


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

RedLine schreef:

Jammer dat de KKK nooit zal verdwijnen.

Met de juiste inzet van derden mag je die hoop niet verliezen.


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

Oh, dat is dus gewoon een afkorting daarvoor


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

En dat is niet tot je doorgedrongen na het zien van deze film!?


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

De film boeide tot het eind! Ik snap nog steeds waar al die haat vandaan kwam!


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

Lexcoaster schreef:
En dat is niet tot je doorgedrongen na het zien van deze film!?


Nee
Ik heb de afkorting alleen gehoord in de film toen een van de agenten wat zij over 3 vingers in de broekzak bij een bruiloft of zo iets.


avatar van RedLine

RedLine

  • 298 berichten
  • 1418 stemmen

Lexcoaster schreef:

(quote)

Met de juiste inzet van derden mag je die hoop niet verliezen.

Kinderen worden er mee opgevoed en daarom zal het nooit verdwijnen.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2255 stemmen

Mississippi Burning schuwt het cliché niet: de jonge en de oude agent die moeten samenwerken; de achterlijke Zuiderlingen (overigens wel een vermakelijk stereotype, daar niet van); de ene vrouw die heus wel beseft dat het fout is (zie ook: The Long Walk Home); een ontluikende romance tussen die vrouw en de politieagent - nee, de originaliteitsprijs zal deze film zeker niet winnen. Daartegenover staat wel een goeie rol van Gene Hackman, die een sympathieke FBI-agent speelt die, als het geheel uit de hand dreigt te lopen, er zijn hand niet voor omdraait iemand bij de ballen te grijpen: erg vermakelijk. Voor de rest is Mississippi Burning een filmpje dat doet wat 't moet doen, en niet veel meer. De cinematografie is standaard, de muziek behoorlijk gedateerd en het verloop van het verhaal vrij voorspelbaar; een standaardthriller.

3,0*


avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4294 stemmen

hoe bedoel je de muziek is gedateerd? karl..


avatar van J. Clouseau

J. Clouseau

  • 976 berichten
  • 1074 stemmen

Een sterke film die helaas iets te lang duurt.

De film begint zeer krachtig en het eerste uur gaat het zeer goed. Gene Hackman is schitterend, maar de anderen ook. Het verhaal is echt aangrijpend (die nodeloze haat...), mooi in beeld gebracht (knappe nachtscènes) en de muziek (een beetje country-achtig) past er goed bij.

In het tweede uur daarentegen had dan weer wat gesnoeid mogen worden. Het is niet slecht, maar het gaat wat traag en er zitten hier en daar wat onnodige stukken tussen.

Een goede film, die wat korter had gemogen.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2255 stemmen

Banjo schreef:

hoe bedoel je de muziek is gedateerd? karl..

Die jaren '80-synths vond ik niet altijd even goed overkomen. Het kwam de sfeer af en toe zeker ten goede, maar het maakte wel behoorlijk duidelijk uit welk decennium deze film kwam. Vooral tijdens de openingsscène (als ik me niet vergis) hoorde je voortdurend zo'n blikkerige aangehouden toon met wat drums erdoorheen. Ik had de muziek graag iets subtieler gehoord.


avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4294 stemmen

Ik vind dat je veel te krities naar deze film kijkt!

oke de film is niet foutloos maar ik heb vooral in de eerst helft echt genoten van Gene hackman en in iets mindere mate Willem dafoe..


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2255 stemmen

Er is niks mis met een kritische blik, volgens mij. Begrijp me niet verkeerd, ik vond het een heel aardig filmpje, en inderdaad was Gene Hackman leuk om naar te kijken, maar uiteindelijk vond ik - en ja, dit is dus mijn geheel persoonlijke, eigen mening - deze film weinig bijzonders. En dat is overigens niet alleen aan de muziek te danken


avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4294 stemmen

Ik wil ook niet zeggen hoe jij naar een film moet! kijken..

zo komt het misschien over maar zo bedoel ik het natuurlijk niet


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Zoals velen al hebben gezegd, een goede film die in het tweede uur iets beter gekund had. Zo vond ik dat de zogenaamd grote overstap van gewone procedures naar de alternatieve procedure niet zo ingrijpend is als je zou mogen verwachten (wellicht omdat Hackman's personage al de hele film zo bezig is). Had ook niet zoveel met die synthesizer-muziek die gelijk op kwam zodra een 'boef' in beeld kwam, iets teveel van het goede. Regie en acteerwerk is verder wel uitstekend.


avatar van Valii

Valii

  • 206 berichten
  • 303 stemmen

Prima film, af en toe zelfs geniaal. Maar over de gehele lengte bleven er nog wel wat steken liggen. Laatste uur sloeg de verveling af en toe toch toe, maar door het sterke eerste uur wil je hem toch uitkijken.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Zeer indrukwekkende prachtge film

Sterk geacteerd.

4,5 ster


avatar van predator

predator

  • 1667 berichten
  • 1951 stemmen

Mee eens, indrukwekkend en prima spel.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Hmmm je zou bijna zweren dat dit een jaren '70 vehicel was, de film doet op één of andere manier gedateerd aan. Wel mooi rauw in beeld gebracht, al zijn de hicks allicht iets te dom afgebeeld en zitten er meer van dat soort van-dik-hout-zaagt-men-planken momenten in (die vreselijke Gospels bijvoorbeeld). De zoveelste zwarte pagina in het bestaan der mensheid. Hackman is wel gemaakt voor dit klusje, 3* dan maar.


avatar van N_SANE

N_SANE

  • 248 berichten
  • 211 stemmen

Na de hoge notering en de lovende reacties had ik veel verwachtingen van deze film. Deze verwachtingen zijn ook waargemaakt. Dit is een hele mooie en vooral sterke film, waarbij het onderwerp goed naar voren wordt gebracht. De acteurs acteren top, de sfeer zit er goed in en je kan je heel gemakkelijk meeleven.

Aanrader,

4*