• 16.228 nieuwsartikelen
  • 179.622 films
  • 12.347 series
  • 34.234 seizoenen
  • 650.675 acteurs
  • 199.497 gebruikers
  • 9.407.829 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Substance (2024)

Drama / Horror | 141 minuten
3,55 990 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 141 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Frankrijk

Geregisseerd door: Coralie Fargeat

Met onder meer: Margaret Qualley, Demi Moore en Dennis Quaid

IMDb beoordeling: 7,2 (412.563)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 19 september 2024

Plot The Substance

"Have you ever dreamt of a better version of yourself?"

Met de Substantie wordt een nieuw product op de markt gebracht dat iemand in staat stelt om op elk vlak een betere versie van zichzelf te maken. Ook is het mogelijk om deze versie zowel jonger als mooier te verkrijgen. Daartegenover staat dat je je tijd moet verdelen; een week voor de ene persoon en een week voor de andere. Zolang dit evenwicht gerespecteerd wordt, kan niets fout gaan. Of toch?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Icer

Icer

  • 336 berichten
  • 506 stemmen

Alles is al gezegd, sterk origineel begin en onderhoudend verhaal, maar de afronding onnodig en onvoldoende wat mij betreft.


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 570 berichten
  • 503 stemmen

Bizar... Het begon suspense, sciencefiction... En daarna steeds maffer... Flut manier om een boodschap over te brengen.... Dat je dit maken kunt.... En dat je dit leuk vind..... Dan is je gevoel wel vreselijk afgestompt


avatar van Richardus

Richardus

  • 2138 berichten
  • 1199 stemmen

^ het huidige niveau van mm in een notendop van pakembeet 10 posts


avatar van wihu61

wihu61

  • 1017 berichten
  • 543 stemmen

Richardus schreef:

^ het huidige niveau van mm in een notendop van pakembeet 10 posts

Nou ja, de meeste zijn wel treffend, waarom zou je ook nog veel tekst aan zoiets besteden?


avatar van KritischVentje

KritischVentje

  • 190 berichten
  • 245 stemmen

Deze film kon mij niet vermaken.

Ik snap de boodschap en alles eromheen, maar ik voelde geen drama, geen spanning en hij was al helemaal niet "eng". Vind het ook heel moeilijk merk ik om een degelijke recensie te schrijven, dus ga ik het ook niet forceren.

Niet mijn ding en de body horror en expliciete beelden van Demi Moore voegde voor mij niks toe.


avatar van milan90

milan90

  • 195 berichten
  • 25 stemmen

De boodschap is duidelijk, alles is tijdelijk en dat kun je aanpassen of accepteren zoals het is. De film deed me enigszins denken aan Death becomes her. Dennis Quaid had een grappige rol.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4438 berichten
  • 3120 stemmen

Redelijk.

Vlot gebrachte body horror met een flinke scheut satire en kritiek op het schoonheidsideaal. Ik vind het wel wat cynisch dat Demi Moore, tegenwoordig toch ook allesbehalve naturel, de hoofdrol speelt, maar wie weet is dat ook een stukje humor van de makers. Erg verrassend is het allemaal niet, het is eerder wachten op de onvermijdelijke scènes waarin de twee dames het blok aan mekaars been worden. Dat resulteert in een behoorlijk sappige finale, maar erg origineel komt men daar niet uit de hoek.

3


avatar van Tapa

Tapa

  • 86 berichten
  • 188 stemmen

Had 3 kwartier korter gekunt, erg langdradig


avatar van Dievegge

Dievegge

  • 3187 berichten
  • 8248 stemmen

Demi Moore ziet er verbazend goed uit voor iemand van begin de zestig. Toch wordt ze onvermijdelijk weggeconcurreerd door actrices die jonger, mooier en slanker zijn. Deze horrorproductie geeft kritiek op de buitensporige schoonheidsnormen in de showbusiness. Deze normen gelden voor vrouwen, maar worden opgelegd door mannen die hen aanstaren met de male gaze en bepalen wie de felbegeerde rol krijgt. Het kan ook leiden tot zelfhaat bij vrouwen, die zichzelf te oud en verrimpeld vinden - voorbij de houdbaarheidsdatum.

De protagonist wordt hier in tweeën gesplitst: Elizabeth en Sue. Laatsgenoemde is de publieke persona; de jongere, slankere, glimlachende versie van een vrouw die haar ware zelf verbergt. Liever zou ze alleen als Sue verder gaan, maar dat gaat niet. Het leidt tot een bloedige climax met body horror - Beauty wordt the Beast. Het is een lugubere maar ook humoristische satire op een milieu dat geobsedeerd is door uiterlijke schijn.