• 15.791 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.054 gebruikers
  • 9.374.084 stemmen
Avatar
 
banner banner

Al Pacino, le Bronx et la Fureur (2022)

Documentaire | 53 minuten
2,90 36 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 53 minuten

Alternatieve titel: Het Vuur van Al Pacino

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Jean-Baptiste Péretié

Met onder meer: Al Pacino, Sarah-Jane Sauvegrain en John Cazale

IMDb beoordeling: 6,9 (209)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Al Pacino, le Bronx et la Fureur

Een blik op leven en werk van Al Pacino, die precies vijftig jaar geleden zijn doorbraak beleefde als Michael Corleone in ‘The godfather’ (1972). Regisseur Francis Ford Coppola had zijn zinnen gezet op Pacino, toen nog een onbekende acteur. Hij stond hierin alleen, want zowel de filmstudio en de producers als een groot deel van de cast zagen niets in Pacino, die vanwege zijn geringe lengte steevast met ‘dwerg’ op de set werd aangesproken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5462 berichten
  • 3624 stemmen

Als zeer bondige opsomming van 's mans carrière wel aardig, maar veel te karig verder voor zo'n grootheid...


avatar van Kronos

Kronos

  • 1009 berichten
  • 1476 stemmen

Dat bondige maakte wel dat het boeiend bleef. Ik was al blij dat er geen resem collega's voortdurend in beeld was om te vertellen hoe fantantisch de acteur Al Pacino is.


avatar van Basto

Basto

  • 11938 berichten
  • 7406 stemmen

Ik vond m best aardig omdat de docu een best aardig tijdsbeeld schetste van de 70’s in relatie tot zijn films. Maar vanaf Scarface wordt het snel afgeraffeld. Nu was dat ook een minder interessante periode, maar had het dan helemaal bij z’n ‘beginjaren’ gehouden.

3*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

Dit had inderdaad wat uitgebreider gemogen. De afgelopen 20 jaar gaan wel erg hard. Maar dan nog, niet slecht.

Kom op luie donders, linkje delen: Het Vuur van Pacino - NTR


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Lees de Wikipedia-pagina er maar op na en dan heeft deze documentaire niet zo heel veel meer toe te voegen. Filmliefhebbers die het werk van Al Pacino kennen wachten veelal tevergeefs op interessante onthullingen of nieuwe feiten in dit portret van de gevierde acteur die aanvankelijk The Method omarmde, maar zich vanaf de jaren ’80 een andere benadering eigen maakte die hem bepaald geen windeieren heeft gelegd. Deze documentaire richt zich op Pacino’s jonge jaren maar negeert een groot deel van zijn vroege werk en richt zich vooral op zijn triomfen uit de jaren ’70: The Panic in Needle Park, The Godfather, Scarecrow en Dog Day Afternoon. Scarface komt ook voorbij, maar de rest van zijn filmografie was blijkbaar niet de moeite waard?!


avatar van Basto

Basto

  • 11938 berichten
  • 7406 stemmen

mrklm schreef:

maar de rest van zijn filmografie was blijkbaar niet de moeite waard?!

Die is ook een pak minder Interessant.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

Basto schreef:

Die is ook een pak minder Interessant.

Op 1 na.


avatar van RedLine

RedLine

  • 298 berichten
  • 1418 stemmen

De jaren 90 waren voor Pachino ook indrukwekkend met Scent of a Woman, Carlito's Way, Heat, en Donnie Brasco bijvoorbeeld.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4409 berichten
  • 3093 stemmen

Matig.

Korte, maar daardoor ook te vluchtige docu over Al Pacino. In een paar minuutjes wordt de jeugd van Pacino uit de doeken gedaan met een oude foto, nadien is het plichtbewust overlopen van zijn filmcarrière, waarin er naar mijn gevoel nogal gewichtig wordt gedaan over zowel de successen als de tegenslagen. Zijn eerste succesperiode is te danken aan het feit dat hij toch zoooo veel voeling had met de problematieken van The Bronx, een geflopte film later was hij die voeling kennelijk alweer verloren. In het beste geval is deze korte docu tof om de filmografie van Pacino nog eens chronologisch te zien passeren, maar veel inzichten in de mens achter de acteur krijg je niet.

2,5