The Northman (2022)
Genre: Historisch / Drama
Speelduur: 137 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / China / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Robert Eggers
Met onder meer: Alexander Skarsgård, Nicole Kidman en Claes Bang
IMDb beoordeling:
7,0 (295.462)
Gesproken taal: Engels en IJslands
Releasedatum: 14 april 2022
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Northman
"Conquer your fate."
'The Northman' volgt een Noorse prins, Amleth genaamd. Als zijn vader op een dag wordt vermoord, zint hij op wraak. Tijdens zijn jacht op de moordenaar zal hij echter door diepe dalen moeten gaan.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 295462)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- The Northman (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Amleth
Queen Gudrún
Fjölnir the Brotherless
King Aurvandil War-Raven
Olga of the Birch Forest
Thórir the Proud
Gunnar
Heimir the Fool
Hallgrímr Half-Troll
Finnr the Nose-Stub
Reviews & comments
Jeremiah j Merdy
-
- 8 berichten
- 102 stemmen
Verwacht je niet aan een gladiator of braveheart achtig iets
Want we spreken niet echt van een held...
Vond ik niet erg want dat heb ik al veel gezien!!
Er Werd goed geacteerd
Vond wel net iets te veel van die lsd droomscenes
Voor de rest wel goeie film als je er de juiste interpretatie voor vind
3.5
gondwana
-
- 1212 berichten
- 1464 stemmen
Ik heb nooit het gevoel gekregen dat The Northman gaat over sfeer en world-building. De focus in The Northman, mede door het vlotte tempo, lag mijn inziens bij het verhaal en, jawel, de actie. De film besteed nauwelijks tijd om ons de wereld van de Vikingen daadwerkelijk te laten aanvoelen. Met The Witch was dat wel even anders. Daar werd ik wel getransporteerd naar het tijdperk en de wereld van de film. Ik herinner mij zelfs het verhaal niet meer van The Witch, enkel de voortreffelijke, tastbare sfeer. Ik denk dat hij met The Northman toch ergens een blockbuster wou maken en niet het grote publiek wou vervelen met een trage sfeerfilm. Het Conan The Barbarian gedeelte kreeg de bovenhand op het Andrei Rublev gedeelte. Misschien dat er toch iets te veel geld mee gemoeid ging?
Vreemd. Volledig uitgewerkte kostuums, rituelen, dorpen, visioenen, wapens, etc.
Toch duidelijk dat de aandacht naar worldbuilding ging, net als in the VVitch.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Vreemd. Volledig uitgewerkte kostuums, rituelen, dorpen, visioenen, wapens, etc.
Toch duidelijk dat de aandacht naar worldbuilding ging, net als in the VVitch.
Niks van gemerkt of gevoeld. Ja, ze hebben kostuums, dragen wapens en je ziet een dorp maar dat kan je zeggen van zowat alle historische films
deRappe
-
- 106 berichten
- 318 stemmen
Eigenlijk.....ja inderdaad, eigenlijk vond ik het een grote flop! Snap ook niet dat deze film zo'n hoge waardering krijgt....brrrr....waardeloos!
clubsport
-
- 3850 berichten
- 6964 stemmen
Niet mijn ding , het geschreeuw gaat je op de zenuwen werken , en die zogenaamde mythologische droomscenes
daar heb ik weinig mee .
Visueel ziet het er allemaal wel mooi uit maar de uitvoering vond ik niet veel aan .
Boneka
-
- 2726 berichten
- 1398 stemmen
Vond 'm echt tegenvallen. Dacht hier ga ik eens goed voor zitten. Maar de brullende beren schreeuwen mij iets te hard. Bovendien vond ik het maar een mager verhaaltje om van goede dialogen maar te zwijgen. Visueel en soundtrack zijn dan wel top. Beeld vooral donker en geluid ook niks mis mee, maar dat zijn vooral de hoogtepunten van deze brulfilm.
Film 3,0
Beeld 4,5 4k
Geluid 5,0
Flavio
-
- 4901 berichten
- 5237 stemmen
Had er ook iets meer van verwacht, maar nog steeds wel een prima film van Eggers. Doet nogal denken aan Refn's Valhalla Rising, al vond ik die film nog wel een stuk beter. Dat The Northman een simpel rechttoe rechtaan verhaal heeft over wraak vind ik geen bezwaar, de simpelste verhalen leveren niet zelden de beste films op, en bovendien is dit kennelijk een soort oer-versie van Hamlet wat wel een leuke bijkomstigheid is.
De wijze waarop het verteld wordt is soms geweldig en enerverend, maar het hoge niveau van het begin wordt niet vastgehouden voor de hele duur van de film, al zakt het ook nooit helemaal in. Skarsgard maakt indruk als brute vechtmachine, maar als acteur niet bepaald, daar vond ik hem tekort in schieten. Taylor-Joy leek een interessant personage maar dat kwam er niet helemaal uit en Kidman vond ik toch wel een miscast. The Northman heeft prachtige shots en de mystiek en de Viking-cultuur vond ik wel veel toevoegen, maar het is toch niet de film geworden waar ik op had gehoopt. Ik geef hem nog wel een tweede kans ooit, want ik was gisteravond ook wel vrij moe en dat speelt mogelijk toch een rol in mijn beoordeling.
Antonev
-
- 1804 berichten
- 1186 stemmen
Goed verzorgde film die de meeste punten scoort op het gebied van aankleding, landschappen en camerawerk. Het kijkt daarnaast makkelijk weg en de actie scènes en rituelen zijn bijzonder vermakelijk.
De verhaallijn is wat mat, maar enkele twists ontbreken zeker niet. Ik had wel moeite met de hoofdpersoon, waarmee ik niet echt een binding wist te krijgen. Je komt daarmee toch wat minder lekker in de film vond ik persoonlijk.
Ik heb me er mee vermaakt.
jpbosch
-
- 228 berichten
- 589 stemmen
Wat een vreselijk misbaksel. Veel geschreeuw, vaak zonder context en héle matige, soms ronduit slechte actie/vechtscenes. Het lijkt dan wel zo’n jaren tachtig film waarbij ze om beurten een slag uitdelen zonder ook maar enige verdediging hooghouden.
Hoofdpersoon krijg je nul binding mee omdat hij maar 1 emotie heeft, namelijk woede. Daarnaast maakt hij zich schuldig aan het doden van onschuldige mensen wat nou niet bijdraagt aan het voelen van sympathie voor hem.
Daarnaast speelt deze film leentjebuur bij natuurlijk Vikings, de game Skyrim en zelfs Game of Thrones. En daar is an sich niks mis mee maar jat het dan goed.
Nee deze film mag nog niet in de schaduw staan van de serie Vikings.
Daarnaast is het verhaal ultra cliché, maar dat is nog niet eens echt storend, het wordt vervolgens wel oninteressant verteld. Eigenlijk heb je alles gezien als je de trailer kijkt
devidia
-
- 203 berichten
- 314 stemmen
Donker, brutaal, met een mythologische twist. Zeker m'n ding maar dat neemt niet weg dat niet alles even boeiend was. Sterk begin, middenstuk was iets minder en einde gaf helaas geen originele twist aan het typische wraakverhaaltje.
blurp194
-
- 5505 berichten
- 4199 stemmen
Narratief en visueel verreweg de beste film in een heel lange tijd.
Misschien dat het in de grime (viezigheid, bedoel ik, niet de franse uitspraak die iets van makeup bedoelt) te ver gaat voor het gemiddelde publiek. Ver als we in Nederland van zaken als modder en derrie af denken te staan, en hoe een hekel ik er ook aan heb, de morsigheid maakt de sfeer van de film - net als dat de intensiteit van de acteurs dat doet. Skarsgård en Taylor-Joy voorop vanzelf, maar ook Kidman in wellicht haar beste rol ooit - zover voorbij de opstandige trophy wife rollen die ze in Eyes Wide Shut of Days of Thunder mocht neerzetten. Zo veel mooie bijrollen - ik noem alleen maar even Hawke, Dafoe, Björk omdat dat de bekende namen zijn, maar de hele cast is gewoonweg perfect.
Maar dat is allemaal bijzaak eigenlijk - het gaat om de grimmigheid, de niet aflatende druk van het lot, van de onontkoombare ontknoping van de voorzienigheid. En de onontkoombare manier waarop onze antiheld Amleth daar zonder schijnbare eigen wil naar toe geleid wordt - een noodlot, een klassieke tragedie, een welhaast perfecte vertelling van een traditioneel Noorse saga, de bron van talloze vertellingen en legendes die in zo ongeveer elke huidige westerse cultuur zijn echo's kent.
En die vertelling krijgen we te zien in een landschap dat daar perfect bij past - onherbergzaam en hard als de mensen in het verhaal, en bars als het verhaal zelf. Zo groen als IJsland, zo onherbergzaam als Groenland, ongerept met gras waar nog haast geen dier van gegeten heeft, en dan vooral omdat het er gewoon te meedogenloos, te onleefbaar is, zelfs al zonder de ongekend nare mensen die er hun onderdak zoeken.
Waarvan acte - voorbeelden zat, maar ik noem dan maar even de scene waarin de slaven geselecteerd worden - en waarbij heel kies onvermeld en buiten beeld blijft wat er dan met de rest gebeurt. Nee, het is geen Hollywood film, maar die krijgen vanzelf geen happy ending, zoveel is wel duidelijk. En met de rest gaat het al even fijntjes, met als fraaie voorbeeld het spelletje lacrosse - zonder scheidsrechter of overbodige regels zoals dat je de bal moet spelen. Toch wel allemaal een fraai voorbeeld van dat de huidige samenleving ons best wat voordelen brengt, ondanks alle geklaag van vandaag de dag. Zet vooral je eigen kolonie op denk ik dan, op een of ander eiland in die richting, en laat me weten hoe het gaat. Of kijk de film tot het einde, dan weet je het ook al wel zo'n beetje.
Ook in dat opzicht vind ik dit een erg goede film - een spiegel van de tegenwoordige mentaliteit, de steeds sterker wordende focus op het eigen plezier en de eigen belangen tegenover de samenhang van de groep en wat beter is voor ons allemaal.
Hopelijk kan Eggers de lijn van grotere, meer ambitieuze producties voortzetten ondanks het initiele gebrek aan succes van deze film. Er zijn al zat MCU films, alles wat daar op een met deze film vergelijkbare manier tegenin gaat verdient sowieso al alle credits - en al zeker als het dan ook nog zo'n geniaal kijkfestijn oplevert. Wie maalt er dan nog om de cijfers uit de eerste week in de VS. Of om geld.
Ebenezer Scrooge
-
- 2150 berichten
- 3092 stemmen
Kan er inkomen waarom mensen dit verschrikkelijk vinden, vond zelf dat er wel mooie stukken in zaten. Het is niet altijd even goed, maar bij sommige shots had ik toch echt even iets van pff, wow, zeer fraaie cinematografie.. Dat zilverachtige grijs bijvoorbeeld, in de scène met Björk onder andere, die ik halverwege pas herkende aan haar stem. Björk is net als Eggers ook zo iemand die je fantastisch vindt of helemaal niet. Ik vond Björk in de jaren '90 en eerste helft van '00 geweldig, heb haar zien optreden. Daarna werd het mij bij ieder volgend album te gortig allemaal, te experimenteel, maar ook saaier, vooral. Toen las ik ergens op internet ook nog 's een grap van iemand die heel droogjes meldde dat hij pas na járen doorhad dat Björk in het Engels zong en dat vond ik zo geestig haha...
Eggers gebruikt veel te veel bekende namen. Zo'n Nicole Kidman bijvoorbeeld, wat heeft die hier nou weer te zoeken, dat overbekende Hollywoodhoofd past totaal niet tussen die Vikingen. Anya Taylor-Joy, ben ik ook niet kapot van. Ik hou niet zo van die alienachtige botstructuur van haar gezicht, die grote ogen en dat kleine mondje.
Graaf Machine
-
- 9807 berichten
- 1421 stemmen
Anya Taylor-Joy, ben ik ook niet kapot van. Ik hou niet zo van die alienachtige botstructuur van haar gezicht, die grote ogen en dat kleine mondje.
Hahaha... goed omschreven.
Warning
-
- 456 berichten
- 575 stemmen
Ik had 'm grootser verwacht. Plotwending met Kidman was welkom en prettig, maar helaas hadden ze niet genoeg budget aan het einde van de film en vochten ze in hun nakie.
Duke Nukem
-
- 1791 berichten
- 1988 stemmen
Verwacht je niet aan een gladiator of braveheart achtig iets
Want we spreken niet echt van een held...
Vond ik niet erg want dat heb ik al veel gezien!!
Er Werd goed geacteerd
Vond wel net iets te veel van die lsd droomscenes
Voor de rest wel goeie film als je er de juiste interpretatie voor vind
3.5
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Dat dit een financiële flop is, vind ik niet zo vreemd. Eggers is te eigenzinnig om 100den miljoenen binnen te slepen bij een mainstream publiek. Geef hem 10 of 20 miljoen en hij maakt ook gewoon een prima film volgens mij. Want dat was dit wel weer. Eigenlijk het enige wat iets teleurstellend was, was de choreografie van sommige gevechten. Ook Skarsgard is eigenlijk wat te oud. In Big Little lies was Kidman nog zijn vrouw, hier zijn moeder. Tja.
Maar verder lekker duister en rauw. Prima vermaakt, maar dan wel net even met een eigen handtekening. 3,75 *
EIGER3970
-
- 412 berichten
- 1327 stemmen
Het enige positieve waren de natuurscènes, maar dan kon ik beter naar National Graphic kijken. Hebben we iets nieuws gezien? Behalve misschien de nadruk op sjamanisme.
sportfan27
-
- 385 berichten
- 294 stemmen
Zeer aangenaam verrast door The Northman.
Had de film al een poosje op de HDD staan en gister maar eens een kans gegeven.
Na recente teleurstellingen van o.a. Indiana Jones 5, The Equalizer 3 en Mission Impossible Dead Reckoning eindelijk weer eens een film die positief verrast.
Prachtige beelden, geen oerlelijke CGI, goede vertolkingen, lekker rauw en vooral een goed verhaal met een onverwachte twist.
Het Noormannen/Vikingen sfeertje moet je wel liggen anders kun je deze film beter overslaan.
Dikke voldoende.
3,5*
Filmreiziger
-
- 588 berichten
- 512 stemmen
Lastig om te beoordelen: het is duidelijk niet mijn ding, maar dat maakt het niet perse een slechte film.
Voor mij gaf deze film veel te veel expliciet geweld en vernedering voor een zaterdagavond. Het verhaal stelt niets voor en de dialogen passen beter bij een toneelstuk van Shakespeer. Er is bovendien veel te veel tijd genomen voor mythologische scenes die opgeklopt zijn met mysterieuze muziek met een paar mistmachines die overuren draaien. En dan dat continue geschreeuw en gebrul. Mogelijk authentiek, maar in deze film komt het zo niet over. Allemaal zo ver over de top, dat het bijna lachwekkend wordt voor me. Het brengt me niet naar een andere wereld.
Maar ik kan me voorstellen dat mensen hier toch voor vallen: de mooie, mysterieuze beelden, de bijpassende muziek, de indringende blikken en de bloederige actie die zeer expliciet in beeld wordt gebracht. Voor mij hoeft het niet: Ik hoef geen close up te zien hoe iemand een zwaard door iemands strottenhoofd heen ramt. Ik kon ook niet meeleven met de hoofdpersonen: de hele film werd voor 90% gedagen door maar één emotie: wraak/woede. Het was een lange zit. Meest positieve waren de mooie beelden die op IJsland zijn geschoten.
Ik kan zo'n film slecht 1 ster geven. Ik bedoel: als dit je doel was, ben je geslaagd. Ik houd alleen niet van het doel. Daarom 2 sterren.
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Op eerste kerstdag aan deze Robert Eggers die zich met het sublieme The Lighthouse toch wel op de kaart heeft gezet. The VVitch: A New England Story viel iets minder goed maar overweeg ik voor een herkijk. Het mag duidelijk zijn dat ik wel iets verwachte van deze The Northman met The Lighthouse in het achterhoofd en dat bleek iets dat gedeeltelijk uitkwam.
De synopsis mag duidelijk zijn rond Prins Amleth die zijn vader vermoord ziet worden, zelf ternauwernood weet te ontkomen om in alle stilte groot en sterk te worden en te dromen over wraak. Iets dat hem toch wel bijna op een presenteerplaatje wordt aangeboden, maar de weg is lang en de obstakels zijn zwaar met uiteindelijk de hamvraag wie er nu echt slecht is en dat het geheel een circulaire lijkt van wraak op wraak, iets dat met de paplepel ingegoten lijkt. Maar goed, met dit enigszins simpele verhaal wordt de film van Eggers toch een beetje tekort gedaan, want ja het verhaal is simpel, maar de rest...poeh...
Want The Northman gaat meteen op weergaloze wijze van start op visueel vlak. Fantastisch zijn de nietsontziende en koud ogende locatie, en sfeerverhogend is de geweldige soundtrack. Ja, dit is de Eggers op zijn best met een goed oog voor het visuele en audio technisch gedeelte dat doet denken aan de unieke sfeer die hij creëert in The Lighthouse. Maar waar de laatste om sfeer draait is het bij The Northman een adembenemende visuele schoonheid met prachtige camerawerk en bij tijd en wijlen fenomenale plaatjes die telt. Temidden van het harde en zware leven van die tijd is het de wreedheid die opvalt, neem het dorpje waar een gemiddelde Einsatz Gruppe dat niet beter gedaan had, en een sterke mythologische inslag met gebruiken, offers, riten en hallucinante visioenen en dromen.
Prachtig is in het laatste geval de dans, bij vuur en regen, die de Noormannen doen voor ze het dorpje aanvallen. De actie is zoals te verwachten bruut en wreed, en hangt er constant een licht mythische sfeer rond het geheel. De cast mag uiteraard benoemd worden met verschillende bekende gezichten en loopt het geheel over van de styling en geliktheid. Ja, hier is veel tijd en aandacht in gaan zitten met een overtuigende Skarsgard als lichtelijk doorslaande Engel Des Wrake. Toch komt de verwachtte avonturenfilm met veel gevechten a la Gladiator of Braveheart niet van de grond omdat The Northman dat simpelweg niet is en meer de kant van psychologische thriller/horror of drama opgaat met al het getoonde.
The Northman kan ik ook niet anders omschrijven dan een waanzinnige visuele en audio technische trip die een klein beetje tegenvalt omdat ik qua verhaal en script iets anders verwacht had. Ik ben dan ook een beetje terughoudend met een hele hoog cijfer, mede omdat ik moeite had mijn hoofd erbij te houden, maar daar zal wellicht snel verandering in komen met een herkijk op termijn. Een 3,5 voor nu.
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
Dat religieuze gedroom de hele tijd, ook met die witch/sjamaan, was echt bloedirritant.
Septua
-
- 102 berichten
- 428 stemmen
Noorse mythologie, ik vind het wel mooi. Ook in deze film wordt het prima weergegeven. Juist de visioenen, sjamanen, het geschreeuw en de offers zijn wat je mag verwachten als we het hebben over Vikingen. Robert Eggers werkt zich langzaam omhoog naar één van mijn favoriete regisseurs.
kos
-
- 46701 berichten
- 8856 stemmen
Echt tegenvallend, had van Eggers wel heel wat beters verwacht.
Dit was naast een cliche verhaaltje ook gewoon bijzonder matig uitgewerkt en staat bol van de irritante scenes.
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
The Northman is een regelmatig volslagen belachelijke historiefilm en wekt de suggestie gemakkelijk op dat regisseur Robert Eggers niet echt vatbaar is geweest voor enige vorm van feedback. Hij boekte met zijn voorgaande films grote successen bij een specifieke groep liefhebbers, waardoor ik persoonlijk denk dat zijn arrogantie teveel is gevoed. Niettemin kent de film een indrukwekkend opgebouwde omgeving, rijk aan detail en met een duidelijk gevoel voor authenticiteit. Het precieze camerawerk, de nauwkeurige cinematografie en het soms opvallend brute geweld wekken tevens de indruk dat er mensen met visie achter het roer stonden. Anna Taylor-Joy levert een goede acteerprestatie af, maar Alexander Skarsgård daarentegen is absoluut drakerig. Hij geeft vorm aan een compleet achterlijk personage die geregeld de meest merkwaardige handelingen mogelijk laat zien en hetzelfde kan gezegd worden over Nicole Kidman, Ethan Hawke en Claes Bang. Het helpt dan ook niet dat de dialogen van Eggers en medescenarist Sjón kant noch wal raken en de algemene achterlijkheid bereikt een hoogtepunt wanneer het moet neerkomen op ritualistische scenes. Eggers toont een duidelijke passie en liefde richting historie, maar de inhoud van deze film wekt geregeld onbedoelde hilariteit op die het geheel niet ten goede komt.
bjerik76
-
- 2359 berichten
- 1807 stemmen
had hier iets meer van verwacht helaas, mooie beelden, maar kwam toch wat rommelig over.
Ook ( dat zal zo vroeger wel gegaan zijn) dat poëtische gedoe qua praten soms..
het werd zo een lange zit.
Bob Gray
-
- 1224 berichten
- 2049 stemmen
Erg sterke film weer van Eggers. De film ziet er weer schitterend uit en er wordt subliem in geacteerd. Het wraakthema is natuurlijk niets nieuws, maar door de ontzettend goede worldbuilding maakt dat niets uit.
Gerelateerd nieuws

Vikingfilm 'The Northman' van Robert Eggers morgen te zien op televisie

Mythologische film 'The Northman' met Alexander Skarsgård is een hit op Netflix

Mythologische film 'The Northman' met Alexander Skarsgard is 16 juni te zien op Netflix

Mythologische film 'The Northman' is wereldwijd een hit op Netflix, maar waar kijk je hem hier?
Bekijk ook

Junk Head
Animatie / Actie, 2017
13 reacties

Ennio
Documentaire / Muziek, 2021
32 reacties

Roadrunner: A Film about Anthony Bourdain
Documentaire / Biografie, 2021
15 reacties

Faust: Eine Deutsche Volkssage
Drama / Horror, 1926
54 reacties

Gladbeck: Das Geiseldrama
Documentaire / Misdaad, 2022
20 reacties

The Alpinist
Documentaire, 2021
16 reacties
Gerelateerde tags
zwaardfather murderprinsijslandvikingnorthern irelandwraakdeath of fatherfatekoningwreedheidhamletbased on myths, legends or folklorenordic 10th centuryshot on filmviking age fantasygraphic violencebased on legend
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








