• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.028 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scream (2022)

Horror / Thriller | 114 minuten
2,80 650 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 114 minuten

Alternatieve titel: Scream 5

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matt Bettinelli-Olpin en Tyler Gillett

Met onder meer: Melissa Barrera, Mason Gooding en Jenna Ortega

IMDb beoordeling: 6,3 (182.611)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 februari 2022

Plot Scream

"It's always someone you know."

Het is twintig jaar geleden dat het rustige stadje Woodsboro werd opgeschrikt door een aantal gewelddadige moorden. Inmiddels worden de bewoners opnieuw geteisterd door een moordenaar met een groep tieners als het doelwit. De vraag is wie er dit keer achter het Ghostface-masker schuilt en het stadje terroriseert.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sam Carpenter

Tara Carpenter

Chad Meeks-Martin

Mindy Meeks-Martin

Richie Kirsch

Amber Freeman

Gale Weathers

Sidney Prescott

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1411 stemmen

Ghostface is back!

Ja zeker, ik heb mij erg vermaakt met dit vijfde deel. Scream heeft zijn vorm weer terug gekregen, want na het teleurstellende vierde deel, is deze een stuk beter. Alle elementen van een slasherfilm zijn aanwezig. Precies zoals het hoort. Voorspelbaar? Ja, natuurlijk. Vermakelijk? Ja, zeker. Ik vond een aantal kills best bloederig en heftig. Sommige kills zag ik echt niet aankomen. Die politieagente die haar zoon probeert te redden bijvoorbeeld.. Wat zeker mooi gedaan is, zijn een aantal verwijzingen naar wijlen Wes Craven. Dit doet de film zeker te goede. Denk aan het horrorhuis waar Stuart (Stue) in woonde in de eerste Scream film. Toepasselijk dat we 25 jaar na dato, opnieuw in dit huis dé finale te zien krijgen. Natuurlijk is dit een eerbetoon aan Craven en het haast klassieke eerste deel. De acteurs doen eigenlijk wat ze moeten doen. Verwacht geen hoogstaand acteerwerk, maar in mijn optiek is dat niet zo nodig. Een aantal veteranen zijn ook weer van de partij. Waarom ook niet, Jamie Lee Curtis zal anno 2035 nog steeds actief zijn in Halloween films. Wat ik de film wel moet na geven, is dat het niet heel spannend wordt. De spanning opbouw had beter gekund en ook langer. De ziekenhuisscene is een voorbeeld hoe het wel moet.

Wat erg knap is, is dat Scream na vijf delen zijn kopje nog steeds boven water weet te houden. Dit doet geen één slasherhorror, Scream na. Wat stelden Halloween, A Nightmare On Elmstreet en Friday the 13th voor na het eerste deel? Vrij weinig. Sterker nog, het waren rampzalig slechte films (denk aan 5e en 6e deel van A Nightmare On Elmstreet). Met Scream zijn we nota bene bij het vijfde deel beland en nog steeds is het goed en vermakelijk tegelijk. Oke, deel 3 en vooral 4 vielen iets tegen, maar zijn zeker geen slechte films. Alleen het eerste deel is voor velen de maatstaf en ja dan gaan deze andere delen er natuurlijk niet van winnen.

Van mij mogen er gerust nog een paar delen komen, want het gaat de goede kant op! **** oh en ja, want klinkt Red Right Hand toch ook weer heerlijk


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1628 stemmen

Ik hou van de Scream films! Stuk voor stuk kijk ik ze nog steeds met veel plezier. Ik ben echt opgegroeid met Sidney en de gang. Daarom kon ik eigenlijk niet wachten om deze film te gaan zien, maar aangezien ik nog zoveel films moest kijken op mijn lijstje was het een beetje lang uitgesteld. Vanavond dus eindelijk gedaan.......

Maar wat een gedrocht van een film is dit geworden zeg. Het deel dat eigenlijk nooit gemaakt had mogen worden. Ik ben ontzettend teleurgesteld. De dvd heb ik na afloop in de prullenbak gegooid.

Helaas wist ik al een aantal plotwendingen, zoals de dood van Dewey en de dader(s). Dit heb ik per ongeluk ontdekt, ook op deze site, daar was ik zo boos over, maar desondanks maakte het achteraf niet zoveel uit, want het was toch één grote wanhoop met of zonder deze voorkennis.

Kom op! Dewey die zo'n belachelijke dood heeft? Overmeesterd door een tienermeisje, belachelijke vechtscene, zomaar de dader achterlaten (niks geleerd van de vorige 4 films?) en vervolgens nog treuzelen en dan vervolgens doodgaan op een oneerbiedige manier. Wat hebben ze dat teleurstellend tot een einde weten te brengen. Ook heeft hij geen 1 scene met Sidney meer gehad.

De andere slechte dingen:

- De openingsscène is de slechtste tot nu toe. Het was niet memorabel, het was slecht geacteerd en die dialogen zo cringe. Dan was zelfs de opening van Scream 3 nog beter.
- Alles aan deze film is zo ongelofelijk random. Alles hangt samen met geforceerde dialogen om vervolgens tot een bepaalde actie/scene te komen. Hoe wisten ze ineens waar Dewey woonde? Waarom gingen ze daarheen? Die aanval in het ziekenhuis met Sam, Billy Loomis die ineens verschijnt in haar gedachten, Loomis die een dochter heeft (LOL! hoe kan je dit bedenken!), de hele vriendengroep is nu een afstammeling van iemand uit het origineel of vorig deel, Billy, Randy, Stu en Judy (dat sloeg echt nergens meer op en veel te ver gezocht allemaal), Dewey die ineens regels gaat opsommen waar je aan moet denken, de moord van die junk bij de auto (wat was dat?), heeft ze even opgezocht op internet dat hij gerelateerd was aan Stu (dat was zo debiel), Judy die het blijkbaar niet uitmaakt dat Ghostface weer terug is, want de politie deed helemaal niets, terwijl je al meerdere keren een bloedbad hebt gehad in Woodsboro, laat haar zoon ook gewoon alleen, het over en weer van elkaar beschuldigen de dader te zijn, mensen worden 10 keer gestoken en leven nog steeds (vooral Tara blijkt bovennatuurlijk te zijn, kan ineens ook gewoon weer lopen en iemand neerslaan met volle kracht terwijl ze daarvoor nog met moeite zichzelf voort kon bewegen in een rolstoel), Sam die ineens uitvalt tegen Sidney en Gale (waarom in godsnaam?), Sidney die ineens alles weet (welke auto ze rijden om een tracker te plaatsen, wat haar mobiele nummer is, dat ze de dochter is van haar ex vriendje enzovoorts enzovoorts), Stu Macher's huis die ineens als random locatie gebruikt wordt, maar wie woont daar nu, waarom zijn ze daar, het heeft ook helemaal geen toegevoegde waarde, want het wordt niet gebruikt om emotie op te wekken ofzo (daar hadden ze veel meer uit kunnen halen, maarja het draaide nu om die verwende tieners en niet om Sidney), wat was het motief van de daders, wat wilde ze bereiken, waarom hadden ze het voorzien op familieleden van de personages van voorgaande delen (terwijl elk deel heel goed wordt beschreven waarom ze tot het moorden drijft en wat de beweegredenen erachter zijn, het hoeft niet altijd een reden te hebben, maar zoals ik al zei alles in deze film is random).
- Het slotstuk (ook een hoogtepunt in de Scream reeks), was hier ook teleurstellend, weinig goede dialogen, geen emotie, geen motief, het was een rommeltje. Heel amateuristisch van de hak op de tak.
- De personages zijn heel irritant, echt van die tieners die je in elke film ziet tegenwoordig, waar je totaal geen connectie mee voelt. Ook geen bekende acteurs, allemaal nobody's. De vorige delen kon je nog verheugen op bekende gezichten waar je naar uit zou gaan kijken. Maar het tijdperk van de 'filmster' is dus echt definitief voorbij. De enige leuke momenten zijn met Gale, Dewey en Sidney, maar dat zijn er maar heel weinig. Maar ook zij hebben hun glans een beetje verloren.
- De moorden zijn heel erg belabberd, het is elke keer hetzelfde, ze draaien zich om en ze worden gestoken. Er zit geen verrassing in, geen variatie, geen uniekheid. Er zijn er trouwens ook weinig gestorven. Bijna iedereen overleefde het zowat. En helaas zien we die allemaal terug in het vervolg. Zucht... Behalve Sidney dan jammer genoeg. Ik weet niet wat ik zie in reacties hierboven! Geslaagde kills, heftige kills. Heb ik een andere film gezien?
- De vorige Scream films bevatte zoveel. Humor, referenties naar andere horrorfilms, drama, schrikmomenten, detective achtige setting naar wie is de moordenaar (hier kon je het eigenlijk al snel weten, aangezien die 2 daders volgens mij de enige waren die geen connectie hadden met oudere personages). Deze film miste elk punt.

Ik denk dat films van tegenwoordig gewoon niet meer voor mij gemaakt zijn. Ze kunnen er gewoon helemaal niets meer van in Hollywood. Ik stop er daarom mee. Voor nu alleen nog films <2012. En gelukkig heb ik er nog duizenden te kijken.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2279 berichten
  • 2077 stemmen

Delen 1 tot en met 3 - en zelfs deel 4 mag er nog bijstaan - zijn spannend, grappig, sexy … alles wat dit deel 5 niet is. De casting is echt wel treurig met een stel kids dat niets uitstraalt en vooral is er géén chemie tussen de personages. Ook de oude getrouwen Cox, Campbell & Arquette kunnen het niet meer rechttrekken, zien er verveeld uit. Neen de houdbaarheidsdatum wordt hier overschreden. Te veel drama, te veel pretentie, te veel ernst, de filmreferenties zijn serieus afgezaagd intussen, de finale als climax duurt dan nog veel te lang en is niet spannend maar lachwekkend. Wes is weg en met hem ook de ziel van de serie.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Scream 5 is weer eens leuk om met een knipoog naar het verleden te zien wat we toen zo mooi vonden. De knipoog naar het verleden krijg met sommige typetjes ook gestalte. Dit samen met de nieuwe generatie probeert het weer nieuw leven in te blazen. Of dit echt is gelukt betwijfel ik ten zeerste.


avatar van Levivdm01

Levivdm01

  • 67 berichten
  • 171 stemmen

Wat een topfilm!

Heb me enorm vermaakt tijdens het kijken naar deze film! Wat een goede film is dit zeg, leuk om te zien dat de oude cast weer terug is en deze keer ook met andere top acteurs, openingsscene is erg goed, voor het eerst dat er niemand doodgaat in de openingsscene, einde is enorm goed, back to where it all started oftewel Stu zijn huis

Al met al, wat een geweldige film!
4.5 sterren!


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Ze zitten ondertussen al aan 6, maar eerst eens deze kijken. Het duurde wel even vooraleer de originele cast te voorscheen kwam, maar uiteindelijk waren ze toch weer allemaal van de partij. Het was geen slechte film, maar een waw gevoel had ik er ook niet bij. Af en toe zaten er wel wat grapjes in, die het geheel wel luchtig maakte.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2952 berichten
  • 2077 stemmen

Deze film herzien, en is weinig orgineel.

Bij vlagen spannend en de cast speelt verder prima.

Wel leuk enige bekende cast leden terug keren.

Jenna Ortega is de enige die er echt uitspringt.

Wat een grandioze actrice is.

Maar deze film, is niet haar sterkste rol.

Een redelijk vervolg, maar borduurt door, op hetzelfde gebeuren.

Van 3,5* naar 3*


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2742 stemmen

Inmiddels zijn we berust in het feit dat de reeks wilt uitbouwen tot iets van een franchise en heeft het regisseursduo achter Ready Or Not blijkbaar inspiratie gevonden om Scream 11 jaar na dato weer leven in te blazen met een nieuw deel. Het zelfbewuste meta-niveau kan met enkele nieuwe regels uitgebouwd en aangevuld en aan een nieuwe generatie geserveerd worden. Lees: requels en legacyquels, aldus het nichtje van originele filmgeek Randy.

Het probleem op dit punt is dat Scream geen antagonist heeft met bovennatuurlijke krachten of een mysterieuze vorm van onsterfelijkheid, waardoor er telkens nieuwe daders gezocht moeten worden, met nieuwe motieven maar ook nieuwe protagonisten kunnen niet zomaar geïntroduceerd worden. Dit steekt de film niet onder stoelen of banken; het is letterlijk wat Amber tijdens de reveal in de mond gelegd wordt. Nu we zijn aanbeland bij protagonist Sam, de dochter van de oorspronkelijke moordenaar Billy Loomis en dat het eerste slachtoffer de zoon van de zus van oorspronkelijke moordenaar Stu Macher is, kunnen we wel stellen dat de reeks wat moeite heeft om daar creatief in te blijven - of in ieder geval de familiebanden tot het uiterste probeert te rekken om een brug van oud naar nieuw te slaan.

In alles is dit dus een transitiefilm en kunnen we na deel 6 waarschijnlijk nog een deel of twee verwachten, totdat de bron rondom Sam en Tara opgedroogd is. Mocht de franchise tegen die tijd nog lucratief blijken, zal het wel weer een brug slaan naar een nieuwe generatie. Inherent aan de formule is dat Scream de ontwikkelingen in filmland een beetje op de voet kan blijven volgen, om daar vervolgens een quirky, zelfbewuste saus overheen te gieten en het snel uit te serveren - voordat de geformuleerde regels uitgekauwd aandoen.

Zoals deel 4 liet zien vallen technologische ontwikkelingen daar ook onder, dus vraag je gerust af wat bijvoorbeeld AI, VR en de kruisbestuiving met gaming voor invloed gaan hebben op de creativiteit en output van (horror)filmmakers, Scream zal er niet omheen kunnen naar te knipogen vóór de reeks in de dubbele cijfers loopt. 2,5*