Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sion Sono
Met onder meer: Nicolas Cage, Sofia Boutella en Bill Moseley
IMDb beoordeling:
4,2 (15.576)
Gesproken taal: Engels, Japans, Mandarijn en Frans
Releasedatum: 2 september 2021
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Prisoners of the Ghostland
"The granddaughter of the world's greatest leader is a hostage in the most dangerous place on Earth. Now only the deadliest man alive can save her."
De dochter van een gouverneur verdwijnt spoorloos. Een beruchte crimineel moet noodgedwongen naar haar op zoek en haar veilig thuisbrengen. Hij moet hiervoor de vloek doorbreken die op het geestenrijk rust, de plek die hij dient te betreden. Als hij er niet in slaagt zijn opdracht uit te voeren wordt hij door de granaten die hij met zich meedraagt opgeblazen.
Externe links
Acteurs en actrices
Hero
Bernice
The Governor
Psycho
Yasujirō
Susie
Ratman
Stella
Nancy
Curi
Reviews & comments
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Niet meer dan logisch dat Cage in Sono's eerste Engelstalige film speelt. 
Seam
-
- 991 berichten
- 2313 stemmen
Cage past wel perfect bij Sono's gestoorde personages. Hopelijk wordt het een positieve uitschieter voor Cage, gezien zijn rommel van de laatste jaren.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Cage past wel perfect bij Sono's gestoorde personages. Hopelijk wordt het een positieve uitschieter voor Cage, gezien zijn rommel van de laatste jaren.
Cage is meer en meer een cultacteur aan het worden. Mocht Cage echt heel kieskeurig zijn aan welke projecten hij wou meedoen, en meer bezig zou zijn rond status, had hij neen gezegd tegen dit, Color out of Space en Mandy. De meesten voelen zich daarvoor te pretentieus en preuts om in zo een rollen gecast te worden, en spelen meer op safe tenzij het om een bekendere naam gaat in de filmwereld van de critici. Cage trekt zich daar echt geen zak van aan, en doet gewoon waar hij zin in heeft.
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1978 stemmen
Ik heb ook begrepen dat hij gewoon het geld nodig heeft.
Het narratief van Cage als cultacteur wordt me een beetje te hard gepusht. Bij mij roept z'n bordkartonnen kop vooral irritatie op.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Wow!
Ik zit nog te speuren naar Tokyo Vampire Hotel (2017) & Escher Dori no Akai Posuto (2020)......
Maar gelukkig gaat deze dus snel in de bioscoop draaien. 
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13396 stemmen
Cage past wel perfect bij Sono's gestoorde personages. Hopelijk wordt het een positieve uitschieter voor Cage, gezien zijn rommel van de laatste jaren.
Hij had laatst ook verkondigd alleen nog maar in dit soort kleinere films te willen spelen, omdat hij klaar is met Hollywood rommel. Pakt voor nu goed uit met o.a. Mandy, Pig en deze nieuwe Sono, nog met Boutella ook. Hopelijk komt er dus meer van zulks!
Ik heb er wel zin in 
Fortune
-
- 4316 berichten
- 2772 stemmen
Ik heb ook begrepen dat hij gewoon het geld nodig heeft.
Het narratief van Cage als cultacteur wordt me een beetje te hard gepusht. Bij mij roept z'n bordkartonnen kop vooral irritatie op.
Het zijn wel interessante rollen die hij uitkiest. Het zijn als het ware goeie b films. Bijvoorbeeld Bruce Willis kiest echt hele slechte films uit en raakt snel irrelevant. Best apart om dat verschil te zien. Geld of niet, Cage blijft relevant.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Het narratief van Cage als cultacteur wordt me een beetje te hard gepusht.
Hij doet het toch vooral zélf, door eigenzinnige projecten uit te kiezen.
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1978 stemmen
Mja, de laatste jaren is hij weer een beetje relevant geworden. Daarvoor was het gewoon 10-15 jaar baggerfilms en baggeracteerwerk.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Mja, de laatste jaren is hij weer een beetje relevant geworden. Daarvoor was het gewoon 10-15 jaar baggerfilms en baggeracteerwerk.
Toen kon je inderdaad over een gepushete narratief spreken, zeker omdat de Cage memes van een 10 jaar geleden voornamelijk over z'n 80s/90s werk gingen.
Maar de laatste vijf jaar doet hij z'n eigen imago meer dan alle eer aan.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
"The wildest movie I've ever made" aldus Nicolas Cage.
Tsja, als iemand dat kan flikken... dan is Sono dat wel.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Haha, fantastisch. Geweldige zet Cage en Sono samen. Die trailer ziet er geweldig uit!
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Misser van Sono. Absolute teleurstelling. Prisoners of the Ghostland had eigenlijk de CrazeCage-film moeten zijn van 2021, aangezien 2018, 2019 en 2020 er ook al eentje hadden. Deze film is het nauwelijks, en Sono does Cage dirty. Opgeblazen, lelijk gefilmde en behoorlijk slecht geacteerde film met mooie decors. Wat een knotsgek geheel had kunnen zijn is een lomp resultaat geworden.
Cage in gekke horror gaat bergaf. Recensie volgt snel.
schumacher
-
- 4579 berichten
- 4280 stemmen
Ik zie Cage graag spelen maar deze film vond ik echt niet goed.
Kijk gewoon zelf.
Ik vond het saai en vervelend om naar te kijken, niet spannend, verhaal boeide niet , weinig aktie ook en het acteren tja...
Ik dacht ook we gaan hier ne zotte Cage zien, niets van.
riddler59
-
- 4 berichten
- 2 stemmen
Ik heb ook begrepen dat hij gewoon het geld nodig heeft.
Het narratief van Cage als cultacteur wordt me een beetje te hard gepusht. Bij mij roept z'n bordkartonnen kop vooral irritatie op.
Goed opgemerkt. Woorden als cult of baanbrekend passen niet bij Cage. De man die ooit miljoenen verdiende met spektakels en plotseling denkt de avantgarde te ontdekken. Cage blijft Cage. Voorspelbaar, vaak over de top en permanent in geldnood
mcdaktari
-
- 7305 berichten
- 0 stemmen
Best wel sick dat je veel films al op internet kunt zien voordat ze in de bioscoop draaien.
Daar zullen ze echt niet blij mee zijn, wat ik ook wel kan begrijpen.
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Tja, noch vlees noch vis voor Left4Dead. Het mag allemaal met een behoorlijke knipoog zijn, maar het was me toch een partij worstelen om dit te doorstaan zeg. Bill Moseley mag weer eens een leuke rol spelen al zie ik hem liever met Zombie werken. Daarnaast is het natuurlijk de gevallen ster Cage in de hoofdrol. De man heeft volgens eigen zeggen Hollywood de rug toegedraaid. Nou volgens mij is het een feit dat de man gewoon niet meer aan de bak kwam daar, want als ik eerlijk moet zijn heb ik nooit een echte superrol gezien van de beste kerel. Daarnaast zou ik ook geen traan laten dat je geen Hollywood-prent meer doet, Hollywood heeft haar kwaliteit al jaren geleden in de uitverkoop gedaan.
Voor de rest een niet boeiende cast, nog dat ik iets heb met de regisseur. Het verhaal is simpel en de film is eigenlijk samengeraapte beelden op verschillende locaties met weirde gasten in een apocalyptische omgeving. It's done before and certainly better. Een combi van verschillende stylen maakt het een aardig ondoorzichtig werkje van, en voor mij was het maar niets. De aankleding is dan wel leuk, en gelukkig heeft Cage maar weinig tekst, iets wat hem staat.
De humor moet je liggen, zo niet dan heb je ook niets aan de prent. Sterker nog, ik begon me al heel snel te ergeren aan het gebrek van goede humor. Maar humor is relatief, dat laat de prent zeker zien. Veel stylen in de mix, maar een perfecte blend is het niet geworden. Zonde van mijn tijd. Ik wens Cage veel succes na al die klungelige prenten van de afgelopen jaren.
Prima bagger.
Robson1968
-
- 73 berichten
- 64 stemmen
Deze film moet je echt alleen kijken als je in een flinke trip zit. Clean en nuchter is dit een drama van jewelste....pfff... Alsof de hele film een psychedelische nachtmerrie is. Ik kan werkelijk niets noemen dat me geboeid of verrast heeft. Het verhaal an sich is natuurlijk al dunnetjes: crimineel moet van nog grotere crimineel dochter gaan redden, om zijn vrijheid terug te krijgen. Maar wat je ervoor krijgt slaat nergens op. Ver buiten alle realiteit en ver buiten het genre van fantasy of actie. Ja, fantasie is het wel, maar behoorlijk warrig. 3 dagen de tijd om te zoeken en het is praktisch om de hoek, waar Bernice zich bevindt. Dit is echt de laatste film die ik kijk met Cage. Wat een gedrocht van een film, voor mij dan....
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Matig.
Zeer teleurstellende Sono die zichzelf hiermee niet bepaald eer aan doet. Ik was al geen fan van Sono, dat zal ik meteen eerlijk zeggen, maar ik betwijfel of deze film ook bij de fans echt gaat aanslaan. Het was een nogal levenloze vorm van cinema die wel heel graag vol leven wil zitten. Voor Cage is dit ook een stap terug.
Fans van een wilde Cage opgelet, deze film zal je in geen enkele manier bevredigen. Buiten wat schreeuwmomenten en een paar leuke acties krijg je een nogal saaie Cage te zien die veel serieus kijkt en dwaze dingen doet, maar nooit echt aanslaat bij het publiek. Het acteren was goed, maar het personage is een grote stap terug voor NicCraze.
Visueel zitten er veel mooie decors tussen, met aandacht voor kleur, detail, architectuur en versiering. Moseley speelt een goede rol, beter dan al die nutteloze bijpersonages. Het "geestenland" ziet er ook geweldig uit. Sono heeft budget gekregen en maakt er gebruik van. Het levert wat mooie plaatjes op, en die weten je geboeid te houden van begin tot eind.
Het camerawerk is absoluut belabberd en alle gevechten worden te futloos in beeld gebracht. De editing is ver ondermaats, iets dat Sono in het verleden wel onder de controle had. Eigenlijk wordt geen enkele scene goed in beeld gebracht. Voor een film die je een waar avontuur beloofd is deze film dan ook een teleurstelling. Cinematografisch qua kleur nog wel in orde, maar het wordt allemaal zo ontzettend saai in beeld gebracht.
Deze film promoot zichzelf als gek, ondanks dat Sono daar juist een ander antwoord op had. Voor een gekke film ontbreekt het Prisoners of the Ghostland aan werkelijk alles. Gestoordheid, grafische horror, een hoog tempo en een energiek verloop. Ik weet niet wat er met Sono is gebeurd. Nogmaals, ik was nooit een fan, maar wat hij hier doet, daar schrik ik gewoon van. Deze film kent waarschijnlijk de lelijkste samoeraigevechten in beeld gebracht ter wereld. Grote teleurstelling, en ver ondermaats voor zowel Cage als Sono.
Basto
-
- 11957 berichten
- 7413 stemmen
Nou gaat lekker met de scores hier. Toch kijk ik er nog steeds naar uit.
Master Blaster
-
- 747 berichten
- 1639 stemmen
WTF! gewoon slecht
wel 1 keer moeten lachentoen ze elkaar tegelijk in de ballen sloegen
2*
james_cameron
-
- 7007 berichten
- 9792 stemmen
Maffe maar tegelijkertijd tamme en vooral weinig boeiende mengeling van western, musical en post-apocalyptische fantasie. Cage doet zijn ding maar ook hij kan niet voor vuurwerk zorgen. Tegenvaller van de doorgaans op hol geslagen japanse regisseur Sion Sono, die zich hier in zijn engelstalige debuut hoofdzakelijk lijkt in te houden. Het is het allemaal net niet.
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Lachwekkend die score. Moviemeter in een notendop.
Uh. De andere sites zijn niet veel beter hoor. 4,4 en dalend bij IMDb bijvoorbeeld 
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Na een paar leuke films de laatste jaren met Cage in de hoofdrol is dit toch wel terug een sisser van formaat. De film weet alleen qua kleurgebruik en mooie decors punten te scoren. Het verhaal is chaotisch opgebouwd en stelt eigenlijk niks voor. Je zou de durf en de originele insteek van de regisseur nog kunnen waarderen, maar het moet nog iets zijn. De actiescènes zijn vaak duf uitgewerkt en ondanks er heel wat personages in de film zitten, weet geen enkel te boeien. 3/10
Gerelateerd nieuws

Regisseur nieuwe Nicolas Cage-film "had geen andere keus" dan een bom op zijn testikel te plaatsen

Nicolas Cage vecht tegen cowboys en samoerai in bizarre trailer 'Prisoners of the Ghostland'
Bekijk ook

Dune: Part One
Sciencefiction, 2021
639 reacties

Ku Bei
Horror, 2021
40 reacties

Old Henry
Western, 2021
79 reacties

The Last Duel
Historisch / Drama, 2021
133 reacties

Mad God
Animatie / Horror, 2021
30 reacties

Mass
Drama, 2021
17 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









