• 15.836 nieuwsartikelen
  • 178.425 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.127 gebruikers
  • 9.379.018 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Batman (2022)

Actie / Misdaad | 175 minuten
3,51 1.280 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 175 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matt Reeves

Met onder meer: Robert Pattinson, Zoë Kravitz en Paul Dano

IMDb beoordeling: 7,8 (913.930)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 maart 2022

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Batman

"Unmask the truth."

Het jaar van verkiezingen in Gotham City. Potentiële kandidaten voor het burgemeesterschap worden één voor één omgebracht door een mysterieus figuur dat bij elk van hen een raadsel achterlaat, geadresseerd aan de Batman. Het wordt vervolgens Batmans missie om te achterhalen wie deze schurk is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bruce Wayne / The Batman

Selina Kyle

Lt. James Gordon

Oz / The Penguin

The Riddler

Carmine Falcone

District Attorney Gil Colson

Unseen Arkham Prisoner

Bella Reál

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4334 berichten
  • 4041 stemmen

Heerlijke Batman-film, met een zalige 'The Riddler', top psycho. En het einde met de conversatie tussen 'The Riddler' en 'The Joker' was vette afsluiter.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Niet zo briljant.

Heb de film net op tijd nog in de bioscoop kunnen ervaren. Kwam klaarblijkelijk dezelfde dag op HBO Max, maar die service heb ik niet. Ik kan al die platformen tegenwoordig niet meer bijhouden, dus ik denk dat ik deze ook maar laat schieten. De film zelf werd behoorlijk de hemel in gestuurd toen het uitkwam, maar zelf vind ik het half.

Maar op het vlak van wereldschepping is het absoluut de beste film in het universum van Batman. Van Matt Reeves had ik dat niet meteen verwacht, dus dat doet hij goed. De opening vond ik ook erg geslaagd. De monoloog van Batman daarin wat minder, maar de sfeer waarbij de angst en duisternis over de stad wordt uitgeroepen werkt perfect. Op het vlak van cinematografie is het allemaal ook bijzonder sterk. Absoluut geen klachten op dat vlak.

Minder geslaagd is wat zich er allemaal in die wereld bevindt. Sowieso vind ik maar bitterweinig personages werken in deze film, hoe dicht ze dan tegen het bronmateriaal aan mogen zitten. Zo'n Kravitz hoort hier absoluut niet thuis. Vreselijk geforceerd personage. Een Dano voelt ook niet echt passend aan als zo'n excentriek figuur in een omgeving die heel serieus overkomt. Vervolgens is er nog Pattinson zelf, waarvan ik de vormgeving al helemaal niet begrijp. Het acteerwerk is goed, maar die rare look die hij heeft gekregen ziet er niet uit.

Verder is het vooral jammer dat de scenes die kunnen zegevieren met wat spannende sfeer worden overroepen door de iets te vreemde personages die je toch uit het moment halen, maar ook door de duidelijke PG-13 taferelen. Echt zware stukken worden snel weggeknipt, terwijl de film ondertussen zo duister is dat je niet zou verwachten dat een veilige aanpak überhaupt nog op tafel ligt.

Dat gezegd te hebben is dit visueel de meest aantrekkelijke Batman met een paar erg passende soundtracks (en een aantal die totaal niet passen), mooie cinematografie, sterk gebruik van kleuren en een aangenaam tempo. De film wordt ondanks de erg lange speelduur nooit saai. Genoeg balans tussen actie en thriller. Was allang blij dat ze niet expliciet voor komedie hebben gekozen, want dat had de film om zeep geholpen. Mocht er een vervolg komen hoop ik wel dat ze minstens de helft van de personages gewoon uit het verhaal schrijven.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7010 berichten
  • 9793 stemmen

Lekker duister en grimmig, maar ook erg lang en niet heel bijzonder qua plot. We hebben het allemaal eerder en beter gezien in de Nolan-trilogie. Er zijn evenwel veel sterke momenten (bijvoorbeeld een te gek in beeld gebrachte autoachtervolging), visueel steekt de film indrukwekkend in elkaar en de supporting cast is prima, met vooral Zoe Kravitz erg goed als Catwoman. Pattinson vind ik wat wisselvallig in de hoofdrol; hij ziet er wel cool uit maar ontbeert de benodigde dreigende uitstraling. Hij is iets te onzeker en bedeesd. Maar goed, dat zal wel goed komen in het tweede deel, dat natuurlijk onvermijdelijk is. Hopelijk wordt die wel wat beter.


avatar van CellarDoor

CellarDoor

  • 48 berichten
  • 1077 stemmen

Gotham, permanent geteisterd door regenval, iedere straat heeft een metrobaan en de Batman weet met zijn gezicht duizend kogels te ontwijken (inclusief hagelpatronen van twee meter afstand)... we kennen het inmiddels wel. Uiteraard met de hedendaagse toevoeging: de burgermeester, cat woman en james gordon.. alle drie zijn ze ditmaal donker. En de corrupte criminele top bestaat uiteraard uit boze witte bevoorrechte mannen. Pff, het had een Netflix productie kunnen zijn. Het kost me de grootste moeite om dan nog te geloven dat er iemand met artistieke vrijheid en passie tekeer is gegaan.. en dat dreunt door tot in de kleinste details.

De lange speelduur en het niet heel erg boeiende plot worden enigszins gecompenseerd door de vele puzzels die me aandacht wel vast wisten te houden (jaja, sucker for riddles). Daarnaast gewoon een paar visueel aantrekkelijke scenes, die me niet doen spijten deze in de bioscoop te hebben gezien. Maar goed, een topper is het niet. Na Marvel moe, kan Batman ook wel aan het rijtje worden toegevoegd. En eigenlijk iedere toekomstige film die bestaat uit consessies.


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 691 berichten
  • 676 stemmen

oke niet slecht misschiens toch iets te weinig spanning en actie. batman? neen deze is niet erg geliefd bij de politie de boeven zijn niet bang van hem zoals bij de andere batman films maar hij straalt dan ook geen angst in de film lijkt ook wat een deel te hebben van de tv serie gotham . en zoals steeds hebben ze er natuurlijk bij de kast ook nog een zwarte acteurs bij gezet zo dat er waarschijnlijk anders weer eens wat over gezegd word misschiens dat de rede. algemeen hij is niet slecht maar sorry can niet tippen aan de andere films van deze figuur. michael keaton zal voor mij altijd de beste zijn de scene of fragment waar in hij die boef ophangt en deze vraagt wie hij is en batman brult tegen hem zegd i am the batman. maar zeer slecht geluid online je tv moet redelijk luid staan om te horen in het begin zeker van de film


avatar van bounze

bounze

  • 159 berichten
  • 165 stemmen

Wat mij betreft de minste Batman en Batman film van alle Batman-films. Een te trage productie met in het midden en einde een beetje actie zoals we gewent zijn. De nieuwe Batman komt voor mijn gevoel niet over en is veel te soft. Het verhaal is niet echt bijzonder, en de music score is om te janken zo irritant. Continu hetzefde aanhoren is erg vermoeiend. Daarom een ster voor de moeite. Voor mij geen Batman films meer.


avatar van Mickey b

Mickey b

  • 749 berichten
  • 566 stemmen

Duistere film. Batman is door de jaren heen alsmaar darker geworden en vind dit wel ok. Geen glimlach geen mopje, geen oneliner, nada. Bruce Wayne is in deze een verbitterd man door de moord op zijn ouders. Waar er vroeger wel ergens eens een emotie was, is dit in deze echt cru en hard. Maar daar tegenover staat wel de meest menselijke Batman ooit. Geen superhero met krachten maar een verbitterd man met een masker. Geen hightech oorlog wapens en Batmobiel (is een of ander opgedreven Mustang). Ook tijdens de gevechten zie hem slagen krijgen en mankende weggaan. Is dus vrij geloofwaardig allemaal en dat maakt voor mij toch wel dat ik hou van deze verfilming. OK, is een superheld en je mag dus veel verwachten zoals in vorige versies, maar hier is het echt wel meer menselijk. Ook geen gesminkte clowns of pinguïns maar geloofwaardige tegenstanders. Ook Gotham city is een geloofwaardige stad. Zou zo New York by night kunnen zijn. Je ziet trouwens zelden het daglicht. Vnl. nacht en veel regen. Vind het wel geslaagd. Drie uur zo gepasseerd. Smaakt naar een vervolg. Voor mij 4* waard.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Goeie film waarin Batman tracht de moordenaar van een aantal belangrijke personen probeert te traceren. De zoveelste Batman-film is een stuk donkerder en vooral rauwer. Vergeleken met de superheldenfilms van afgelopen decennium zou je dit bijna geen superheldenfilm noemen en dat werkt verfrissend. Het plot zit goed in elkaar en de film is goed gecast. Net geen 4.0 sterren vanwege de toch wat te lange speelduur.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3441 stemmen

Grauwe en sobere Batman met een paar echt leuke figuren zoals the Riddler en the Penguin. John Turturro ook in orde als maffiabaas had nog wel wat meer mogen schmieren.

Enfin, het blijft voor mij een leuk universum maar waarom moet zo'n film 3 uur duren vraag ik me af. En un deze film is het af en toe wel echt potsierlijk zo'n man in een vleermuispak.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Zowel in de vrolijke serie uit de jaren ’60 als in Batman Forever was The Riddler een aangename verschijning, met zijn kleurrijke kostuums, tomeloze energie, sardonische gevoel voor humor en zijn melige raadseltjes. Reeves blijkt echter net zo’n deprimerende benadering te hebben als Christopher Nolan en dat alleen maakt deze reboot (of wat het ook wezen mag) volstrekt overbodig. Bruce Wayne [Robert Pattinson] ziet eruit als een aan heroïne verslaafde emo-rocker en kijkt gedurende de hele film alsof de wereld vergaat. Christopher Nolan en Zack Snyder hebben Batman al volledig uitgemolken en het is dan ook onbegrijpelijke dat Reeves op dezelfde voet denkt door te kunnen gaan. Denkt, want hij beschikt duidelijk over minder talent en komt niet verder dan een fletse imitatie. Goed, Batman hoeft van mij niet in het zonnetje met zijn Bat-a-rang en Bat-rope de gevels van de wolkenkrabbers te beklimmen, maar zo saai als dit mag het nooit meer worden.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7287 stemmen

Roemruchte regisseur.

Dat Matt Reeves een begenadigd filmmaker is, weten we al een tijd. Maar hij zou niet de eerste roemruchte regisseur zijn die zijn tanden stukbijt op een superheld. Zo niet hier, gelukkig. The Batman is juist een van de betere films van de laatste tijd. En misschien wel de beste Batman-film ooit, al zullen de fans van Christopher Nolan het hier niet mee eens zijn. Voor hen - en wellicht het grootste publiek - staat The Dark Knight op eenzame hoogte. Mede dankzij een gehypete, maar evengoed sterke Heath Ledger, die helaas de première niet mocht meemaken vanwege zijn plotselinge dood.

Toch is The Batman vele malen beter. Zo is Pattinson een zeer goede vertolker van de gemaskerde held, die hier menselijker overkomt dan menig afgetrainde voorganger. Het detectiveverhaal, dat in een Noir-saus wordt opgediend, kijkt weg als een prachtig stripboek en is duisterder dan ooit. Toegeven, het is een lange zit. Maar inkakken zit er niet in; het is drie uur lang genieten van een spannend script, puike performances en coole camerabeelden. Hij draait op dit moment overal maar is ook te zien via HBO. Er is dus eigenlijk geen excuus om de beste superheldenfilm sinds jaren te missen.

****

Met dank aan Warner Brothers voor het recensie-exemplaar.


avatar van Diederik58

Diederik58

  • 835 berichten
  • 1468 stemmen

Prima film.

Sobere sfeer paste helemaal in deze puzzelthriller. Jammer dat The Batman wel erg snel al die puzzels oplost.

Duurde wat te lang. Een beetje meer tempo had de film geoed gedaan.

De apotheose was dik in orde. Er is van alles uit de kast gehaald om een er een spectakel van te maken. Al leek mij de overlevingskans niet zo erg groot. Nou ja, past een beetje bij dit type

films. Visueel heel mooi gemaakt. En de slotscene vraagt om een vervolg.

Rob Pattinson als The Batman acteerde overtuigend als de psyhisch gemankeerde jongeman.

Zoë Kravitz als The Catwoman acteerde sprankelend.

Paul Dano speelt vaker een "creep" en dat deed hij hier ook weer uitstekend.

Sowieso was het acteerwerk goed verzorgd.

Kortom: zeker de moeite waard om te kijken. Ben benieuwd naar het vervolg.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4318 stemmen

Eén van de sterke punten van The Batman is de rolbezetting. Robert Pattison is batman. Een interessante mengeling van fysieke dreiging en emotionele uitputting. Een man die alles heeft wat de wereld hem materieel te bieden heeft maar tegelijkertijd iemand die zich tamelijk onwennig gedraagt in diezelfde wereld. Colin Farrell en Paul Dano met sterke optredens als respectievelijk Penguin en Riddler. Verder grote namen als John Turturo en Peter Sarsgaard. En natuurlijk met Zoë Kravitz als de nauwsluitende belichaming van Catwoman.

The Batman is eens geen gebruikelijke superhelden-actiefilm. The Batman is veel meer een misdaadfilm annex thriller. Batman in de rol van superspeurder die samen met politieman James Gordon op een gestoorde seriemoordenaar jaagt. De eerste helft van de film is duister en spannend. Met een prima ongure sfeer, prima actiescènes en prima introducties van de personages is de vermakelijkheidsgraad hoog. Het speurwerk dat een groot onderdeel van de lol vormt, valt helaas wat tegen. De raadsels van the Riddler worden heel snel opgelost en zorgen amper voor spanning. Erg schandalig om het handelsmerk van de Riddler zo laatdunkend te verkwanselen.

De weinige aandacht voor de raadsels wordt overgecompenseerd met teveel aandacht voor andere zaken. De muziek bijvoorbeeld. Erg aanwezig. Of de dialogen. Erg pathetisch. De finale. Erg uitgerekt. Daar had best wel wat snijwerk mogen plaatsvinden. En dat brengt mij op de lengte van de film. Erg overdreven.

The Batman is een interessante interpretatie van het bekende verhaal. De sterke cast, de jacht op een seriemoordenaar en de fijne duistere sfeer zorgen voor een spannende eerste helft. Enkele minder interessante zijplotjes en een wijdlopige finale zorgen er vervolgens voor dat The Batman als een goede adaptie van de comic eindigt en niet als een supergoede.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Ik vond het vrij matig. Batman lijkt hier behoorlijk richting een emo-Batman te gaan maar toch voelt het erg afstandelijk. Pattinson is geen match voor Christian Bale en ook Serkis kan niet echt bekoren tegenover Michael Caine.De villain is een maf figuur die denkt Jigsaw te zijn. Ook daar faalt de film. Raadsels zijn op zich wel tof maar keer op keer weet Bruce het direct. Dat vond ik echt belachelijk. Je hebt een alleswetende Batman om het verhaal te leiden. Dit vond ik behoorlijk storend. Mooie cinematografie voor de rest maar qua verhaal ook niet zo fantastisch. Geef mij maar Batman Begins.


avatar van Jynxter

Jynxter

  • 506 berichten
  • 437 stemmen

Het is niet dat ik perse op weer een nieuwe Batman film serie zat te wachten, maar doet niks af aan de kwaliteit van deze film. Het scenario lijkt een nog wat realistischere wereld te willen schetsen dan de Nolan films deden. Dat pakt prima uit, hoewel de vleermuizen-outfit zo toch echt wel wat misplaatst lijkt. De grimmige sfeer en dito beelden doen hun werk en Pattinson bevalt prima als een iets minder stoere versie van de Caped Crusader. Al steelt Farrell in zijn paar scenes toch wel de show.

The Batman is een solide en interessante actieprent geworden, die alleen in het eindgevecht wel verzand in flauwe Michael Bay achtige onzin. ik ben benieuwd naar het volgende deel, waarvoor natuurlijk al weer een opzetje is gegeven.


avatar van rondh

rondh

  • 599 berichten
  • 2316 stemmen

Een prima film. Niet te vergelijken met the dark knight trilogy, ook wat minder goed. Deze film is een stuk minder snel, en heeft vaak weg van een donkere thriller net zoals seven. Er komt wel genoeg actie in, dus op die manier kom je ook wel aan je trekken. Het acteerwerk is niet het beste van wat ik heb gezien. Overigens wel een eng mannetje, the Ridler. Er komen genoeg bekende personages in voor. 4*


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Batman: The Telltale Series

Als speler van Batman: The Telltale Series, een episodische point-and-click adventure videogame uit 2016, kwam het verhaal uit deze filmversie mij wel heel bekend voor. Sommige elementen leken zelfs wel rechtstreeks uit de game gekopieerd. In plaats van deels, had de regisseur alleen beter de volledige verhaallijn over kunnen nemen – en deze desnoods over meerdere delen verspreiden – omdat The Batman nu wel een erg lange zit geworden is. Dit komt omdat in mijn optiek niet altijd genoeg gebeurt. Hiervoor worden raadsels veel te gemakkelijk opgelost en is het verhaal simpelweg niet spannend genoeg en te uitleggerig. Een goed voorbeeld is wanneer de Riddler opgepakt word. Was dat vraagteken in die koffie nu echt nodig om duidelijk aan ons te maken dat het hier om de Riddler gaat? Ook voelt de dramatiek soms net iets te sterk aangezet en merk je gewoon te duidelijk dat het hier om een Hollywood productie gaat.

Wanneer je naar mijn beoordeling kijkt zie je dat ik, ondanks mijn kritiek toch nog een aardige beoordeling afgeef. Gelukkig gaan er namelijk ook een aantal dingen wel goed. Te beginnen met de casting. Robert Pattinson zet een geloofwaardige Batman neer, maar ook Selina Kyle en de Riddler vind ik erg goed gecast. Al moet wel worden gezegd dat ik het idee had dat de chemie tussen Batman en Catwoman ontbrak omdat de romance in deze bewerking op mij in ieder geval behoorlijk geforceerd en ertussen gemoffeld over kwam, terwijl het wel degelijk een grote rol speelt in het oorspronkelijke verhaal. Colin Farrell heeft een toffe metamorfose ondergaan voor zijn rol als the Penguin maar toch vond ik de dreiging vanuit zijn personage niet groot genoeg. John Turturro als Carmine Falcone vond ik inwisselbaar.

Maar terug naar de positieve punten. Het altijd grauwe en regenachtige Gotham komt perfect over in deze adaptie en qua sfeer moest ik geregeld terugdenken aan de voormalig Netflix Original Daredevil. Dit was inclusief een erg toffe gevechtsscène in een donkere hal waarbij Batman beschoten word. De cinematografie in deze scène vond ik erg tof.

Mijn beoordeling stel ik vast op een 6,5 en rond ik met mijn beoordeling ruim naar boven af. Dit eerste deel uit wat waarschijnlijk een nieuwe trilogie gaat worden, komt redelijk uit de startblokken, maar heeft nog flink wat zaken te verbeteren om mij volledig tevreden te stellen.

De glimp die we opvangen van de joker stelde mij in ieder geval nog niet gerust voor zijn mogelijke rol in een vervolg. Alleen de lach al vond ik veel te geforceerd en aangezet . Maar wie weet bewijst Barry Keoghan zich in de toekomst nog.

3,5*


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1979 stemmen

Een opmerkelijk matig verhaal dat op een overgewichtige manier wordt gebracht, in een heel consistente look qua production design, wat echter door de lengte ook weer saai en zeurderig wordt, met halfgegromde dialogen zonder een spatje lucht, een vervelende score, en dan wel weer een aantal tof geschoten scenes. Dan heb ik het niet over de echte actiescènes (de achtervolging, meh, of de vechtpartijen, ook meh, hoewel onze held in elk geval regelmatig moet incasseren, dat is al iets), maar wat ik heel cool vond was het moment dat Batman van die toren afspringt en de camera vanaf de rug filmt. Ook gaaf is de vechtpartij in het totale donker (in de club), waarbij je alleen ziet wat er gebeurt als iemand een salvo afvuurt. Maar als geheel vond ik The Batman nauwelijks onderhoudend, ook vooral het eerste uur/anderhalf uur niet wat hier zo wordt geprezen. Het heeft daarbij lang niet zo'n interessant moreel drama op de achtergrond als Joker.


avatar van Ummmagummma

Ummmagummma

  • 133 berichten
  • 115 stemmen

Lang uitgesteld, want tja, wat moet je nog na Nolan's Dark Knight trilogie?

Ik verslond de Batman Comics vanaf eind jaren '70, en de eerste drukken van de Dark Knight en Killing Joke strip zitten in mijn collectie. De beide filmtrilogieën staan hier uiteraard ook op de plank, en ik vond dat het wel af was.

Ik ga hier niet het verhaal lopen herkauwen, maar persoonlijk vind ik de terugkeer van Batman als "echte detective" wel fraai gelukt, en deze lange, vrij trage film is voor dan ook mij een hommage aan de oude Detective Comics (DC), waarin Batman meer de detective dan superheld was.

Waar de films uit de jaren tachtig meer de "campy" kant op gingen, en de Dark Knight trilogie de donkere, cynische wat overgestyleerde kant (met uiteraard de onvergetelijke Joker van Heath Ledger) met een tough guy playboy Batman lieten zien is dit misschien wel de film die voor mij het dichtst bij het origineel komt.

Mooi rauw gestyleerd, een heel behoorlijke verhaallijn en goede dialogen voor een uitstekende cast die er duidelijk plezier in heeft, Kravitz doet het heel leuk, net als Pattinson, maar Dano steelt toch echt de show als psychopathische, nerdy Riddler. Sirkis is een originele verrassing als Alfred met te weinig schermtijd, Wright een overtuigende Gordon (Gary Oldman blijft de beste) en is Turturro lekker casual overtuigend als Falcone.

Lang, ja, te lang? Nee. Aanrader?

Zeker, ik ga hem vast nog eens kijken, en de film mag echt naast de andere in de kast komen te staan.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

“Our scars can destroy us, even after the physical wounds have healed. But if we survive them, they can transform us. They can give us the power to endure, and the strength to fight.”

En om mijn marathon af te sluiten eindig ik met de nieuwste ’Batman’ film uit de franchise. Eentje waar ik echt ook wel een klein beetje tegen op zag. De film bleek het ontzettend goed te doen in de bioscopen, kreeg hoge cijfers en lovende recensies en met een aardig mooi gemiddelde staat hij hier ook op ‘MovieMeter’ in de spotlights, toch snap ik de vele kritieken ook wel weer. Deze film is weer totaal in een ander perspectief geplaatst dan we eigenlijk langzamerhand gewend zijn, het theatrale van ’Burton’ is er al een tijd niet meer van af te lezen, en ‘Reeves’ kiest er toch voor de gladde look van ’Nolan’ door te trekken in deze film. Toch creëert ‘Reeves’ over het algemeen wel zijn eigen blik over de nieuwe ‘Batman’, en zit er weer een ander likje verf over. Zo kunnen we langzamerhand makkelijker kiezen welk nou ons favorietje is, gezien de franchise zo vaak is herhaald.

En dit keer geen acteur die ik kende, ‘Robert Pattinson’ heeft voornamelijk gespeeld in films die ik niet heb gezien én ook niet echt wil zien (The Twilight), dus voor mij stonden er nog wat vraagtekens achter zijn naam. Ik vond dat hij het leuk deed, na een toch droevige ‘George Clooney’ en een wat houterige ‘Ben Affleck’ pakt ‘Robert Pattinson’ deze rol weer heerlijk op. Zeker niet mijn favoriete versie overigens maar, ik had wel wat met deze iets meer depressievere versie van ‘Batman’ en daarin speelde ‘Robert Pattinson’ een fantastische rol. Ook ‘Paul Dano’ was goed gecast als ‘The Riddler’, een personage die ik nog niet goed kende maar, ‘Carrey’s’ versie vond ik niet bepaald goed. Hier is ‘The Riddler’ minder aanwezig, duisterder, en spannender, en ‘Dano’ gaat met vlagen toch richting een personage in de stijl van ‘Joker’. Voor de rest sprong de cast er in mijn ogen niet echt uit, ‘Alfred’ was in deze film toch wat meer aan de kant geschoven, en er wordt veel aandacht geschonken aan ‘Zoë Kravitz’ die er als zogenaamde ‘Catwoman’ niet echt spetterde, beter gezegd; ze was bij vlagen wat irritant.

Toch beviel me deze film niet altijd, de film duurt simpel weg gewoon te lang. De film opent overigens wel goed met het nummer ‘Something In The Way’ van één van mijn favoriete bands ‘Nirvana’, en dat zorgde ook wel voor een wat meer deprimerende setting, iets wat ‘Reeves’ toch veel probeert te creëren. Alsnog duurt de film echt te lang, en dit nodigt niet echt uit om te gaan kijken, en zeker niet om de film makkelijk nog eens te gaan herzien. De film maakte wel aardig wat indruk, toch blijft het allemaal wat wazig hangen. De film gaat in mijn ogen te vaak over zaken die er eigenlijk niet echt toe doen, terwijl ik véél meer over ‘The Riddler’ had willen zien. Soms leek het wel alsof hij weggedrukt werd, en rustig moest wachten op zijn beurt. Dit zorgde voornamelijk dat de film zolang duurde, de film zit te vol met dialogen die ook niet hadden gehoeven. De film heeft zijn duisternis immers wel weer terug gevonden, iets wat ik zo nu en dan toch wat mistte.

Het detectiveverhaal vond ik niet zo boeiend, had voor mij zozeer ook niet gehoeven. Ik heb geen comics gelezen waar dit overigens wel in gebeurt, ik denk dat, dat niet van “mijn tijd” is geweest. Toch ben ik er niet echt fan van. Al moet ik toegeven dat het een leuke poging is om daar toch wat van te maken, en wat mee te doen, iets wat we dus nog niet echt veel eerder hebben gezien. Maar, het script laat aan zijn wensen over, en dat is toch iets wat ik al eerder vermeldde, de film stelt op veel vlakken gewoon niet veel voor; het is allemaal al eens gedaan en beter. Een achtervolging hier, wat geschiet daar, en er wordt maar weinig uitgehaald en is immers niet altijd even spectaculair. Daarbij zeggende dat ik meer van de vijand had gehoopt, en het verhaal niet altijd even boeiend was om te volgen.

Ik ben overigens wel wat blijer over het einde, waar we duidelijk zien dat er gedoeld wordt op een tweede deel waar we dan de Joker in gaan zien, die immers in de gevangenis zat en met ‘The Riddler’ aan het lachen was. Ook blijkt er een short video te zijn ergens waarin we duidelijk de Joker zien, díe heb ik niet gezien maar zo staat het wel op IMDb. Dus voor de toekomst ben ik best opgewekt, hopelijk maakt ‘Reeves’ (als hij het weer mag doen) er wat van, en houdt hij het dan wat korter.

Helaas is de film mij minder goed bevallen als dan ik had verwacht en vooral had gehoopt. De film laat op veel momenten erg veel punten liggen, waardoor niet datgene eruit gaat wat ik had verwacht. Ik denk inderdaad dat je deze actie prent moet zien in een soort bioscoop, waarschijnlijk haalt hij daar zijn kracht wel vandaan, zo thuis vond ik het overigens niet zo speciaal. Zoals ik al zei, mocht er een vervolg komen hoop ik toch dat er wat meer gefocust word op de vijand, en niet om alle pruttel daaromheen, en wellicht een uurtje korter?


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1868 stemmen

Mijn waardering wordt voor een groot deel bepaald door de setting en de sfeer. Qua plot, cast en muziek vond ik het maar matig. Bijna drie uur van zo'n beetje allemaal hetzelfde vind ik sowieso iets teveel van het goede. Ik sluit me dus met mijn mening aan bij al mijn voorgangers die dit 'spektakel' met <= 3* hebben gewaardeerd.

Qua muziek toch een kleine correctie: er zat wél een heel goed stuk in, namelijk het Avé Maria van Schubert.


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 521 berichten
  • 465 stemmen

Goede film, maar nergens subliem, langzaam, lang, iedereen corrupt..... Te weinig held, te zwart, te donker ..... Te monotoon.... Goed gespeeld, maar.... Heeft het niet echt


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Deze een aantal weken geleden op een Engelse 4K aangeschaft en inmiddels twee keer bekeken.

Op zich is dit een interessante ietwat andere insteek in de Batman reeks, want ditmaal meer een thriller in de trend van films als "Seven" en "The Bone Collector", dan een actie knaller als bijvoorbeeld "Batman and Robin", of "Batman Begins".

Pattinson is goed in hoofdrol als een nog jonge Bruce Wayne, die verbeten achter schurken aan zit. Het Batman pak zit hem als gegoten. Aan hem ligt het dan ook zeker niet. Het is meer dat het script hier en daar hapert en niet altijd de meest gelukkige keuzes zijn gemaakt.

Zolang Batman achter een geheimzinnige moordenaar aanzit, die allerlei corruptie en hypocrisie wil blootleggen, onder de gezaghebbers en notabelen van Gotham City en voortdurend aanwijzingen persoonlijk aan Batman adresseert via achter gelaten raadsels, is de film behoorlijk boeiend, maar halverwege bewandelt men plotseling allerlei zijpaden, waardoor de film enigszins in kracht en urgentie inboet.

Ook nu kan men het weer niet laten om het bij één enkele schurk te houden, maar meerdere op te laten draven, waardoor het scenario steeds meer alle kanten dreigt op te gaan.

Wat mij nog het meeste stoorde was dat er weliswaar een aantal van de grootste iconische schurken uit het batman universe in zitten, maar dat deze eigenlijk allen op een niet al te indrukwekkende manier worden neergezet.

The Riddler, gespeeld door Dano, is goed totdat hij tegen het eind van de film zonder vermomming te zien is, want dan blijkt hij eigenlijk niet meer dan een doorsnee nerd te zijn, die feitelijk totaal geen indruk maakt en geen partij is voor Batman; Turturro als Falcone oogt eigenlijk veel te sympathiek om voor grote, belangwekkende schurk door te gaan en The Pinguin lijkt meer op Robert DeNiro in weer één van zijn maffia rollen, dan op het iconische karakter wat wij uit de films en strips kennen, neergezet door een onherkenbare Farrell. Ik kan eigenlijk nog steeds niet geloven dat hij het echt is. Ik herken hem totaal niet.

Tenslotte is daar dan nog Kravitz als Catwoman, zij doet het niet onaardig, maar veel te doen heeft ze ook weer niet, zeker niet naar mate de film vordert. Redelijk vreemd ook dat ze nergens in de film Catwoman wordt genoemd. We weten allen dat zij het is, maar blijkbaar vond de regisseur het niet nodig haar ook maar ergens in de film zo te noemen. Nolan deed overigens tien jaar geleden hetzelfde.

Dit is geen slechte film, misschien net wat te lang, maar voor mij is het grootste probleem dat er niet echt hele bijzondere scènes, of memorabele actie te bespeuren valt. Ik kan mij een paar weken later eigenlijk amper nog wat van de film herinneren, laat staan enige werkelijke opvallende actie scenes op noemen, die zaten er dan ook nauwelijks of niet in. Dat is toch vrij karig voor bijna drie uur film.

Het was best vermakelijk, maar alles bij elkaar toch enigszins tegenvallend.

Een zeventje, ofwel 3,5 ster.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10047 berichten
  • 6182 stemmen

Aan de cast ligt het niet echt want Robert Pattinson als Batman en Zoë Kravitz als Catwoman spelen zeker verdienstelijke rollen. De rest van de cast is degelijk, maar in andere films van Batman weten die toch wat meer op te vallen, denk bijvoorbeeld aan Gary Oldman en Tom Hardy. De film weet ook niet volledig te boeien. Redenen zijn een standaard misdaadverhaaltje dat veel te lang wordt uitgetrokken dat op bepaalde momenten ook de aandacht wat verliest. Ook qua actie blijf je toch wat op je honger zitten wat niet wil zeggen dat er constant actie in de film moet aanwezig zijn. Conclusie : het is voldoende genietbaar maar er zitten te weinig memorabele actiescènes of bijzondere scènes in de film. De verwachtingen lagen toch wel hoger. 7/10


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Batman moet kennelijk zo duister dat je bijna niet eens meer ziet wat er op het scherm gebeurt en de uitgelopen mascara van Bruce Wayne (Robert Pattison) verraadt een getormenteerde ziel. Zelfs voor een Batman-fan als ik begint het allemaal een beetje uitgekauwd te raken. Toch heeft 'The Batman' (2022) me enigszins positief verrast in de manier waarop het teruggaat naar de film noir-roots van weleer. Met behoorlijke expliciete verwijzingen naar seriemoordenaars als The Zodiac Killer en de bizarre bomconstructie die Brian Wells het leven kostte. Het is ook verfrissend dat de aandacht eens verlegd wordt naar andere superschurken uit de Batman-mythologie als The Riddler (Paul Dano) en The Penguin (Colin Farrell). Charismatische antagonisten, maar voor de verandering nemen ze niet zoveel ruimte in als diverse Joker-acteurs in voorgaande adaptaties. Het gaat om de verwordingsgeschiedenis van een getroebleerde Bruce Wayne die zijn eigen rol in dingen leert accepteren. Bij vlagen is 'The Batman' (2022) magisch in hoe het speelt met de mythologie, zoals wanneer een schurk angstvallig in een donker steegje tuurt omdat hij vreest dat de vleermuisman verhaal komt halen. Maar bij vlagen is het ook een tikkeltje kolderiek met een weinig subtiele grunge soundtrack en het schmierende acteerwerk van Pattison.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9717 berichten
  • 2378 stemmen

Enerzijds leuk dat de film meer de grimmige sfeer en look van een graphic novel uitstraalt.

Anderzijds een belachelijk lange film met saaie oppervlakkige rollen, met niet al te sterke vertolkingen en een platvloers verhaal. Dat had Nolan wel een stuk beter onder de knie moet je hem nageven.

Actiescenes waren net zo grimmig als de sfeer, maar vrij onnavolgbaar en rommelig.

Soms vind ik Pattinson best een interessant acteur, maar achter dat masker werkte het totaal niet. Zonder masker was het trouwens niet veel beter.

2*


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

I AM VENGEANCE!

Eindelijk kwam het er dan van. Een biosbezoek was mislukt net als een voorstelling in het plaatselijke theater en poeh...wat baalde ik daarvan. Dan maar de blu-ray aankoop en een snelle thuispremiere en dat lukt dan vrijdag eindelijk. En de verwachtingen waren wat mij betreft hoog, ondanks het wisselvallige ontvangst en berichten van anderen, maar gelukkig stelde The Batman mij niet teleur. Sterker, dit smaakt naar meer...

De vraag is waar te beginnen met mijn comment... één van de punten van kritiek die ik veelvuldig gehoord heb is het gebrek aan verhaal en het karakter Bruce Wayne/ Batman met zijn looks en instelling 'this is what I am'. Wat het verhaal betreft, ach...niet bijzonder, maar dat hoeft ook niet want daar draait de film niet zo zeer om. En om dan meteen een parallel te trekken met de Nolan/Bale reeks, die eerst vond ik qua verhaal en bad guys ook niet super. In dit geval lijkt het verhaal ondergeschikt en eerder een vehikel om de sfeer en situaties te creëren dan andersom. Dan Bruce Wayne zelf, treffend vind ik de dialoog tegen Alfred waarin Bruce duidt wat zijn roeping is, en duidelijk zien we een beschadigd man die zich wil wreken op zoveel mogelijk gespuis. Een heel ander beeld dan de andere films waarin Bruce Wayne als persoonlijkheid met een dubbel leven gepresenteerd wordt maar de getormenteerde en getraumatiseerde kant amper naar boven komt zoals nu. En eerlijk gezegd vind ik dit geloofwaardiger als je het mij vraagt. De grootste kritiekpunten vallen wat mij betreft daarmee weg waarop de pluspunten alleen maar kunnen uitblinken.

En ook daar is weer de vraag waar te beginnen. Pattinson is gewoon strak, Dano een griezel als altijd en Kravitz is prima, Colin Farrell zo goed als onherkenbaar. Praktisch iedere scene straalt een waanzinnige sfeer uit, een zekere intensiteit en op fraaie wijze wordt er een aantal keren op prachtige wijze naar een situatie toe gebouwd zoals de knokpartij met de gangmembers in de metro. Dit is zo'n beetje de opening, duidelijk is dan al dat dit bruut gaat worden, en rauw. Prachtig is net zo goed de minimalistische neo-noir achtige setting, Gotham was zelden zo smerig en vooral duister. Samen met de soundtrack maakt dit The Batman niet zo zeer tot een film als wel een beleving waar je je in mee moet laten voeren. Fantastisch en nog zeker het waard te benoemen is de vechtpartij in het donker die slechts belicht wordt door de mondingsvlammen van vuurwapens. Interessant zijn dan nog te benoemen de pijlen die op vader Wayne gericht worden en de naam Arkham die volgens mij nooit in de films is voorgekomen maar waar wel in een pc game bestaat.

Tenslotte rest mij alleen het volgende de zeggen: next please! Wanneer komt het vervolg uit?


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1854 berichten
  • 795 stemmen

Matig. Een vrij bloedeloze bedoening. Wat ben ik weer blij dat ik deze overgeslagen heb in de bios. Ik heb maten die echt alles willen zien maar de trailer vond ik al te weinig indruk maken.

All anyone cares about in this place are these white privileged assholes

Tsja, als die privileged assholes nu gewoon zwart waren was het allemaal veel minder erg he, Catwoman?

Jammer dat deze racistische CRT woke onzin geinjecteerd moest worden in een verder best aardig plot in een film over vergaande corruptie die vooral te lijden heeft aan een gebrek aan persoonlijkheid en opwindende actie.

Een aantal scenes laten pijnlijk duidelijk zien dat de makers wat lui waren. Zo zien we Batman op een gegeven moment bijna zijn batlijn gebruiken maar het omhoogschieten sloegen ze maar over, we zien hem alleen door een raam vallen. Ook moeten we overtuigd worden van een enorme overstroming maar we zien alleen wat water rondom Catwoman's voeten. We zien later meer van die overstroming en dan is het even wat grootser opgezet maar nog steeds weet het nergens op te winden. En lekkere vechtscenes hoef je ook niet te verwachten. Ja, het is meer detective achtig. Maar zonder echt veel sfeer. Af en toe proefde ik even een vleugje Se7en, maar de soundtrack is compleet inwisselbaar.

Catwoman is een ongeinspireerde vertolking van Zoe Kravitz (de zus van Lenny) die te lijden heeft onder de oersaaie opzet en dat is een voortzetting van Christopher Nolan's fantasieloze Gotham City waarbij het kleurrijke en stripachtige vervangen is door het modale. Weg is het speelse en verleidelijke, humorvolle karakter van de Catwoman zoals we die kennen uit strips, games en Michelle Pfeiffer. En Catwoman is gewoon Selina Kyle met pakje, geen enkele poging tot alter ego.

Pattinson overtuigt ook totaal niet als Batman, al helemaal niet als we hem fysiek zien met ontbloot lichaam, te tenger. Een beetje met zware stem mompelen of brullen, de bekende wezenloze Twilight blik (misschien een beetje het idee van de Sony Spiderman films met Andrew Garfield, dus extra suf kijken want hij slaapt weinig natuurlijk) en dat is het dan. Als Bruce Wayne is het al helemaal een futloze dweil.

Het enige wat The Batman echt de moeite maakte was The Riddler (een prima Edward Nashton) en wat die voor raadsels achterliet maar die zagen we te weinig. Daarnaast een goeie Penguin (een onherkenbare Colin Farrell, ik had werkelijk geen idee dat die het was) maar die heeft niet een heel grote rol.

Dan de speelduur...te lang gewoon.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2812 berichten
  • 3915 stemmen

Zeer donker geschoten film zodat de kijker enkel maar de contouren ziet van een gevecht en de rest er zelf bij moet fantaseren. Voorts duurt de film ook ruim een uur te lang zodat het echte gevecht zich op de bank afspeelt, tegen de slaap.


avatar van shugenja

shugenja

  • 650 berichten
  • 1606 stemmen

Tja hoe vaak moeten we weer dat flinterdunne Batman verhaaltje gaan zien? Boehoe zn pa was slecht en Bruce was een wees en Alfred was als een vader. Elke.keer.weer gvd alsof we met zn allen Alzheimer hebben. Natuurlijk de film is goed gemaakt niks mis mee kijkt lekker weg etc. Etc. Maar ik had dit keer op iets nieuws iets frissers gehoopt. Het is week serieus donker zoals we gewend zijn. Naja voor een Batman film is hij goed dus 3.5 ster. En dit lijkt weer de opmaat voor het hele circus dat weer op nieuw gaat beginnen.