Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 170 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Brian De Palma
Met onder meer: Al Pacino, Michelle Pfeiffer en Steven Bauer
IMDb beoordeling:
8,3 (1.002.742)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 5 april 1984
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Scarface
"The world is yours..."
Scarface vertelt het verhaal van Tony Montana, een Cubaanse bootvluchteling die zich langzaam op weet te werken in het cocaïne-circuit van Florida. Na een tijdje de klusjes van anderen opgelost te hebben, begint hij z'n eigen imperium op te bouwen. Als het grote geld binnenloopt wordt de inmiddels verslaafd geraakte Montana overvallen door paranoia, en heeft de plaatselijke misdaadbestrijding het op hem gemunt.
Externe links
Acteurs en actrices
Tony Montana
Manny Ribera
Elvira Hancock
Frank Lopez
Mama Montana
Omar Suarez
Alejandro Sosa
Bernstein
Chi Chi
Video's en trailers
Reviews & comments
El*Mariachi
-
- 56 berichten
- 55 stemmen
Ik vind dit de beste film allertijden, ben een grote fan van de film en Al Pacino. Het acteerwerk van Pacino is geniaal en ook Steven Bauer doet het goed. Ik kan deze film zovaak kijken als ik wil, het blijft me boeien. De quotes blijven legendarisch, elke scene boeit me. Misschien praat ik nu als een fanboy, maar deze film kan echt niet slecht beoordeeld worden.
Scratt
-
- 466 berichten
- 0 stemmen
Voor de tweede keer gezien en ik verlaag mijn stem. Tuurlijk blijf ik het een geweldige film vinden en krijgt hij nog een 4,5 maar toch vind ik het wat té overschat. Niemand had de rol beter kunnen doen dan Pacino en de citaten zijn geweldig, wat ik het belangrijkste vind ik de film. Bauer paste er goed hoewel Pfeiffer het als doodongelukkig, verwend kind maar kleurloos speelde. Wat ik heel belangrijk vind is filmmuziek.. die hier eigenlijk op geen klote trekt.. als montana razend wordt als hij zijn zusje ziet dansen met een andere kerel, verpest de achterlijke muziek het toch grondig
Wel blijft de film, ondanks een beetje té lang, toch nog boeien, allemaal dankzij Pacino. Met een andere acteur had het wel eens dik kunnen floppen.. maar dat is natuurlijk met veel films:)
Mooiste scènes => Tony die in het restaurant goed van zijn oren maakt en de scène waarin zijn moeder z'n geld teruggooit. Hoewel het einde voorspelbaar was, was het bijzonder goed...
kArIzMa_TuRk
-
- 3642 berichten
- 0 stemmen
What Are you lookin' at? You're all a bunch of fuckinG assholes.
You know Why? You don't have the guts to be what you wanna be.
You Need People like Me! You need people like Me so you can Point your Fucking fingers,
And say "that's The Bad guy." So, What that make you? Good?
You're not good. You Just know how To hide, how to Lie. , I don't have that problem.
Me, I Always tell the truth... even when I Lie!
So Take a Good Fucking look at the bad guy,
cause you will never See A Bad guy Like this Again..
El*Mariachi
-
- 56 berichten
- 55 stemmen
Voor de tweede keer gezien en ik verlaag mijn stem. Tuurlijk blijf ik het een geweldige film vinden en krijgt hij nog een 4,5 maar toch vind ik het wat té overschat. Niemand had de rol beter kunnen doen dan Pacino en de citaten zijn geweldig, wat ik het belangrijkste vind ik de film. Bauer paste er goed hoewel Pfeiffer het als doodongelukkig, verwend kind maar kleurloos speelde. Wat ik heel belangrijk vind is filmmuziek.. die hier eigenlijk op geen klote trekt.. als montana razend wordt als hij zijn zusje ziet dansen met een andere kerel, verpest de achterlijke muziek het toch grondig
Wel blijft de film, ondanks een beetje té lang, toch nog boeien, allemaal dankzij Pacino. Met een andere acteur had het wel eens dik kunnen floppen.. maar dat is natuurlijk met veel films:)
Mooiste scènes => Tony die in het restaurant goed van zijn oren maakt en de scène waarin zijn moeder z'n geld teruggooit. Hoewel het einde voorspelbaar was, was het bijzonder goed...
Ik vind de muziek als Push it to the limit, Tony's theme e.d wel erg goed. Maar ja, smaak verschilt.
TimD
-
- 1095 berichten
- 0 stemmen
Pfeiffer en Bauer speelden absoluut niet kleurloos. De muziek zit ook hartstikke goed wat mij betreft.
movinnie
-
- 28 berichten
- 116 stemmen
Sommige vinden gangster/maffia-films echt geweldig, zoals the Godfather en Goodfellas, ik vind het allemaal niet zo veel bijzonders, het is niet me favoriete genre, maar toch vind ik Scarface een geweldige film,
- de Uitstekende Regie van Brian De Palma
- het Geweldige Script van Oliver Stone
- en natuurlijk de geweldige acteerprestaties
Al Pacino als Tony Montana, pfeiffer & bauer doen het ook goed
- en als laatst de fantastische Soundtrack
Deze film is gewoon de beste gangster film ooit, ik vind hem beter dan the godfather etc.,
het heeft een veel andere sfeer, jaren 80 enzo
Immigration Officer #1: Okay, so what do you call yourself? ¿Cómo se llama?
Tony Montana: Antonio Montana. And you, what you call yourself?
Immigration Officer #1: Where'd you learn to speak the English, Tony?
Tony Montana: Uh, in a school. And my father, he was, uh, from the United States. Just like you, ya know? He was a Yankee. Uh, he used to take me a lot to the movies. I learn. I watch the guys like Humphrey Bogart, James Cagney. They, they teach me to talk. I like those guys. I always know one day I'm comin' here, United States.
Tony Montana: Hey, Frank, you're a piece of shit.
Frank Lopez: What are you talking about?
Tony Montana: You know what I'm taking about about, you fucking cockroach.
In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women
I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with the best!
Say hello to my little friend!
You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!
Ik kan hier nog wel veel meer neerzetten, het hele filmscript zou ik hier wel kunnen plaatsen, echt een geweldige film, 5 sterren van mij !
al_pacinO
-
- 42 berichten
- 0 stemmen
Van Uiensnijer tot de machtigste maffiabaas
Ik heb het over tony montana
Dit is een meesterwerk van brian de palma die iedereen kent en later zelfs nog aan zal denken als je hem ziet hoe goed deze film is
Say hello to my little friend,
Every dog has its day mel
wat mij betreft en jullie natuurlijk:P
dikke 5* want hij heeft het verdiend
Mac Hammer Fan
-
- 6026 berichten
- 7447 stemmen
Dat is natuurlijk een heel knappe film van Brian de Palma, het geweld neemt hier groteske vormen aan maar toch vind ik de hoge waardering hier wat overdreven.
Toegegeven, Al Pacino steelt de show maar je kan hem hier nog moeilijk au serieux nemen.
al_pacinO
-
- 42 berichten
- 0 stemmen
volgens mij weet jij niet dat dit zo'n immense film is
scarface is alles
jayytjee
-
- 258 berichten
- 0 stemmen
dit is zo'n immens goede gangster film, gewoon om tranen van in je ogen te krijgen.. dit is pacino op z'n best.. z'n uitspraak ook prachtig !!! ik heb scarface al 5 keer gezien maar het verveelt gewoon niet
Urbanoetang
-
- 24 berichten
- 239 stemmen
Geweldige film, echt geweldig.
Maar doordat tegenwoordig al dat "tuig" erover praat van de beste film allertijden? Dat vindt ik zekers overdreven. 
Als ik een film als Shawshank Redemption een 5-ster heb gegeven, en ik zeg dat deze minder is, moet ik dus 4,5 sterren geven. Beste gangsterfilm aller tijden, dat klopt O_O
Skyper
-
- 646 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film, echt geweldig.
Maar doordat tegenwoordig al dat "tuig" erover praat van de beste film allertijden? Dat vindt ik zekers overdreven. 
Als ik een film als Shawshank Redemption een 5-ster heb gegeven, en ik zeg dat deze minder is, moet ik dus 4,5 sterren geven. Beste gangsterfilm aller tijden, dat klopt O_O
Heb je ze allemaal gezien?
Radjali
-
- 16 berichten
- 14 stemmen
Deze film blijf ik kijken.
Ookal geeft ie op tv.
Wanneer deze te zien valt blijf ik kijken.
Deze film is gangstaaaaa
5 ster
haji
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Ik vind scarface echt een bangelijke film. je kijkt die meer dan 100 keer en word je niet beu. als ik kan kan ik er zelfs meer dan 5 sterren er op zetten. tony montana is een zware acteur, het is mijn droom om zijn opvolger te zijn. wat kan ik doen?
wait_here
-
- 98 berichten
- 360 stemmen
...kijkt die meer dan 100 keer...
Ja, het is wel goed...
Eén keer is meer dan genoeg, hoor, en zelfs dan was het nog maar matig. 
thunderball
-
- 5880 berichten
- 1414 stemmen
Goede film, maar toch wel zeer overschat!
Het gekke is dat toen hij uitkwam hij juist door de serieuse critici de grond in werd geboord.
Ik had hem ooit eind jaren tachtig van Veronica opgenomen en keek hem een tijdje iedere week wel een keer, maar nu volwassen en al vind ik hem wel goed voor een keer, maar zeker geen meesterwerk, daarvoor is de film te lang en op bepaalde momenten te melodramisch, bijna soapachtig.
Dat nu plotseling de jeugd en allerlei tuig deze film ontdekt hebben en er mee weglopen (en hele stukken tekst citeren) geeft me toch een wat nare smaak in de mond.
Het eind is wel erg cool en origineel.
Pacino is heel goed opdreef, maar dit soort rollen liggen hem nu eenmaal erg goed!
De muziek vind ik ook erg goed bij de beelden passen.
vier sterren.
tommytouch
-
- 11 berichten
- 4 stemmen
zag hem vd week liggen voor 5 euri.
mooie film. goed acteer werk van pacino, en pfeifer speelt ook erg goed. ik denk ook dat niemand anders dan pacino die film nog zo goed had kunnen maken. dat accent dat opvliegende pure klasse! pakkende gesprekken. goed einde. top gangster film!
4 *
Lord Flashheart
-
- 6454 berichten
- 2375 stemmen
Aardig filmpje, meer niet. Het buiten proportionele geweld doet mij de das om. De meeste reageerders hier vinden dat erg stoer merk ik, maar dat heeft meer te maken met de populariteit van de Gangsta cultuur en alles wat daarbij hoort, dan met enige filmkennis. Kill Bill, Reservoir Dogs of Boondock Saints; het maakt niet uit. Stuk voor stuk hoog in de toplijsten. Voor deze MTV-BrEaZAh generatie is geweld verworden tot een lolletje, een verzetje. Als er maar genoeg doden vallen is een film goed. Want dat is stoer. Hoe zou het toch komen dat dingen als zinloos geweld, 'happy slapping', groepsverkrachtingen en 'loverboys' de laatste jaren zo'n hot item zijn? Zouden films en media in het algemeen dan helemaal geen invloed hebben op mensen en in het bijzonder op de jeugd? Nee, zeggen de heren en dames 'deskundigen'. Toch vreemd dan dat aan Triumph des Willens, Der Ewige Jude of Olympia zo'n grote invloed op het Duitse volk wordt toegeschreven. Is dat niet hetzelfde?
En even terug naar de film: de eindscene is dan ook nog eens ronduit lachwekkend (nee, niet stoer) en zo kom ik uit op 2*. 1 voor de moeite en 1 voor Al Pacino, die gelukkig ook zat goede films heeft gemaakt.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3281 stemmen
Deze film wordt door alle leeftijdsgroepen goed gewaardeerd, dus ik denk niet dat je uitspraak klopt.
Lord Flashheart
-
- 6454 berichten
- 2375 stemmen
Deze film wordt door alle leeftijdsgroepen goed gewaardeerd, dus ik denk niet dat je uitspraak klopt.
Ik zie dat misdaad films bij twintigers en dertigers wel degelijk veel lager scoren dan bij tieners. Deze film is misschien niet het beste voorbeeld, maar dat doet niet af aan mijn conclusies.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3281 stemmen
Over welke films heb je het dan? Alle misdaadfilms die in de toplijst van de tieners staan komen ook bij andere leeftijdscategoriën voor.
thunderball
-
- 5880 berichten
- 1414 stemmen
Met dit verschil dat van deze film allerlei posters, T-shirts, poppetjes worden verkocht die toch echt duidelijk vooral populair zijn bij de jeugd, noem me een misdaadfilm van meer dan twintig jaar oud waar de jeugd zo mee wegloopt en hele stukken uit kan citeren.
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
Ik denk eerder dat ouderen wat minder waarde hechten aan posters, T-shirts en poppetjes. 
thunderball
-
- 5880 berichten
- 1414 stemmen
Heb je mijn Bond en Stones verzameling nog niet gezien, maar ik ben dan ook nooit volwassen geworden! 
Latesta
-
- 408 berichten
- 146 stemmen
Alleen snap ik niet waarom je deze zeer overschat vindt. Vooral als je zelf 4 sterren geeft en het verschil dus maar 0,20 is...
thunderball
-
- 5880 berichten
- 1414 stemmen
Het verschil of ik vier of vijf sterren geef is volgens mij een heel punt, maw:
een zeer/hele goede film of
een uitmuntende film/meesterwerk
dat is toch wel een behoorlijk verschil lijkt mij!
Latesta
-
- 408 berichten
- 146 stemmen

2460 stemmen
gemiddelde: 4,20
Jij zegt: "Zeer overschat", terwijl je zelf 4 sterren geeft...
Verschil is dus 0,20...
Gerelateerd nieuws

Beroemde misdaadfilm 'Scarface' met Al Pacino verdwijnt gauw uit het Netflix-aanbod

Beroemde misdaadfilm 'Scarface' met Al Pacino vanavond te zien op televisie

Dat hebben we al eens gezien: Enkele van de best beoordeelde remakes ooit

'Scarface' komt naar Netflix: 'Wat heeft die Pacino toch een charisma en wat kan die man acteren'
Bekijk ook

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.090 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

Goodfellas
Drama / Misdaad, 1990
1.877 reacties
Gerelateerde tags
broer of zus relatiemiami, floridacorruptieverlies van geliefdecubaprohibition eracocaïnegangsterrise and fallremakedrug cartelmaffiagewelddrug lordbitternessrise to powermiami beachcuban refugeesdrug war
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









