• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.311 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jungle Cruise (2021)

Actie / Avontuur | 127 minuten
3,11 713 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 127 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jaume Collet-Serra

Met onder meer: Dwayne Johnson, Emily Blunt en Jesse Plemons

IMDb beoordeling: 6,5 (225.548)

Gesproken taal: Engels, Duits, Spaans, Portugees, Frans, Italiaans, Latijn en Pools

Releasedatum: 28 juli 2021

Plot Jungle Cruise

De jaren twintig vorige eeuw. Kapitein Frank neemt een broer en zuster mee op een missie om een boom in de jungle te zoeken die helende krachten heeft. Tijdens hun zoektocht zullen ze op de proef worden gesteld door de gevaren in de jungle en het feit dat ze niet de enigen zijn die de boom willen vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Timk

Timk

  • 178 berichten
  • 1139 stemmen

Ik vond het heerlijke zondagmiddag vermaak in de bios. Verstand op nul, en vooral ook genieten van de mooie jungle. Gewoon een hele mooie voldoende 3,5


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9799 berichten
  • 1416 stemmen

Op zich wel leuk, en ook de juiste acteurs. Blunt en Johnson zijn prima voor zo'n film.

Maar het is allemaal net iets te kinderachtig. Een beetje peper meer en wat harde actie af en toe, en het had geweldig kunnen zijn.

Nu gewoon niet meer dan leuk.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9790 stemmen

Wat geforceerde maar best lollige mengeling van Indiana Jones en Pirates Of The Caribbean. Er wordt duidelijk teveel gebruik gemaakt van cgi en tegen het einde lijkt de energie van het geheel wat weg te sijpelen, maar zowel Johnson als Blunt zijn op dreef en hun gekibbel is doorgaans erg grappig. Prima supporting cast ook, met Jesse Plemons heerlijk over de top als een maffe pre-nazi nazi.


avatar van pamela200

pamela200

  • 204 berichten
  • 333 stemmen

Toch een vermakelijke film. Het is een mengelmoes van Indiana Jones, Pirates of the Caribbean en Jumani. Dwane Johnson is niet mijn favoriet maar speelt zijn rol overtuigend. De effecten zijn van hoge kwaliteit en de snelheid van het verhaal houdt je op je stoel. Leuke rol voor Jesse Plemons als prins joachim. 3,5 points ☺


avatar van Davido

Davido

  • 184 berichten
  • 627 stemmen

Echt onwijs leuke film! Deze in 4DX gekeken, misschien daarom wel een 3xtra dimensie. Verhaal, acteerwerk, spanning en lachen allemaal goed. Special effects super. Zou zo nog een keer gaan!


avatar van bakuratje

bakuratje

  • 58 berichten
  • 3330 stemmen

Beautiful Mind schreef:

Altijd gevaarlijk als er 5 personen nodig zijn om een verhaal en scenario uit hun duimen te zuigen. Ben benieuwd.

Dwayne Johnson en Emilie Blunt spelen broer en zus, maar hun personages heten Frank Wolff en Lily Houghton.

Lap... Het mysterie begint al. lol

yonijane


avatar van blurp194

blurp194

  • 5498 berichten
  • 4195 stemmen

Wel aardig.

Jammer wel dat Johnson niet echt goed uit de verf komt, en er geen enkele chemie met Blunt uitkomt. En zijn grappen werken ook veel te vaak niet. Plemons is dan wel weer op zijn plaats als de wat dikke en domme bad guy met zijn absurde onderzeeertje. Maar het grote voorbeeld is wel echt op een heel ander niveau dan dit suffe tussendoortje. En ja, veel te veel lelijke cgi, ook dat.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Het had zijn momenten maar ik weet niet wat er precies aan schortte maar het was niet altijd even boeiend. De mopjes van The Rock waren misschien flauw maar ik vond ze soms nog wel écht grappig. Emily Blunt heeft altijd zo een stoïcijnse blik, een goede actrice wel maar ik weet niet of ze echt geschikt was voor dit soort werk. Een legende die tot leven komt is ergens wel origineel en het deed me qua sfeer nog het meest aan Pirates of The Carribean denken. Ergens had ik meer op een soort The Librarian of Indiana Jones gehoopt maar het is niet in die stijl. Jumanji komt er ook nog wel in de buurt of misschien een Journey to the Center of The Earth. Dat doet me eraan denken dat ik Jumanji 2 nog steeds moet zien.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2101 stemmen

Hoe graag ik deze film met de übersympathieke Dwayne Johnson en de knappe Emily Blunt ook leuk wil vinden: Jungle Cruise is het toch nèt niet. Zelfs de eindeloze stroom woordgrappen van "Captain Frank" kan daar niets aan veranderen.

Misschien is het daarvoor allemaal wat te laconiek, of misschien is Jesse Plemons, die zich heerlijk te buiten mag gaan als Duitse besnorde slechterik, net iets te clownesk.

De computeranimatie is over het algemeen redelijk, maar laat her en der wat te wensen over. Zo wist de jaguar me niet echt te overtuigen.

De sfeer is wel lekker en is een mooie kruising tussen Indiana Jones en Pirates of the Caribbean. Ondanks dat het geen topfilm is, blijf ik erbij dat dit soort pretentieloos, avontuurlijk vermaak te weinig geproduceerd wordt.

3 sterren, vooral dankzij het (relatief) accentloze Duits van Jesse Plemons, het beste Duits in Hollywood sinds de openingsscène uit Valkyrie met Tom Cruise.


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1868 stemmen

Mijn score komt voort uit het technische aspect en de geluidseffecten van deze film. Sommige plaatjes waren écht mooie plaatjes; complimenten voor de computeranimaties, behalve dan sommige fragmenten met Proxima (de CGI-kat) die ronduit slecht waren. Qua plot, humor en originaliteit scoort deze simpele vertoning helemaal niets bij mij. Kom zeg, de Duitsers die dwars liggen: verzin eens wat nieuws. En Blunt die de hele film strak gaat onder de make-up. Ja, dat is pas humor. Ik heb het geheel het voordeel van de twijfel gegeven door deze film compleet uit te kijken, maar het heeft veel moeite gekost. Ik ben niet het juiste publiek hiervoor; kinderen en pubers zullen dit geweldig vinden.


avatar van Seifer

Seifer

  • 805 berichten
  • 356 stemmen

Vermakelijke film, waarin je goed ziet dat het een mix is van Indiana Jones en Pirates Of The Caribbean. De rollen worden leuk neergezet, wat wil belangrijk om een film als deze te doen slagen.


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

pretentieloos vermaak, ogenschijnlijk gemaakt met veel plezier. Ik hou ervan!


avatar van Doido

Doido

  • 27 berichten
  • 27 stemmen

Wanneer Dawyne Johnson meespeelt weet je direct dat je niet te hoge verwachtingen moet hebben. Hij wordt gecast op de looks en niet op de acteurprestaties, maar dat hoeft de pret in zo'n film niet altijd te drukken. Johnson doet het in zo'n komische rol gelukkig beter dan Swarzenegger als Kindergarten Cop. Johnson's oefeningen in de Jumanji's baren kunst.

Het niveau van de actiescenes waren prima, Disneywaardig. Origineel is het allerminst. Net als de comments hierboven ontkom je er niet aan om vergelijkingen te trekken met Indiana Jones en Pirates. Maar bij mij kwam vooral qua setting ook The Mummy naar boven en een tikkeltje National Treasure. De chaos die Blunt in het begin van de film in de 'bibliotheek' maakte' was een kopie van de puinhoop die Rachel Weisz in de bieb maakte in The Mummy als mooie, slimme maar klungelige vrouw. Maar in dit genre is het lastig om aan gelijkenissen te ontkomen.

De rest is wel gezegd. Prima vermaak voor heel de familie. 3,5 score.


avatar van Doom4

Doom4

  • 617 berichten
  • 481 stemmen

Vond vooral de scenes in combinatie met het muziek het mooist.

De film begint een beetje saai maar werd wel steeds beter.


avatar van bart007bond

bart007bond

  • 1443 berichten
  • 350 stemmen

Leuke film, typisch Disney.

Actie geen geweld.

De rol van schipper zit the rock als gegoten.

De dame is superleuk .

Vibe van pirates, cutthroat Island en romancing the stone, met een vleugje mummy.

Muziek geniaal, Metallica onder deze film.

De jaguar vond ik juist erg goed gedaan, ondanks wat anderen beweren.

4*


avatar van jstinissen

jstinissen

  • 336 berichten
  • 17994 stemmen

wat een saaie kut film zeg... leuk voor 12 jarige onder ons


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4320 stemmen

Een typische Disneyfilm met het verhaal wat al vele malen in andere films te zien is geweest. Stoere man met mooie vrouw gaan de jungle in om een kostbaar iets te vinden wat in legenden wordt vermeld.

Veel gelijkenis met The Jewel of the Nile (1985) (is trouwens te zien op Disney+) maar het blijft toch wel leuk van tijd tot tijd zo'n soort van film.

Een 7.


avatar van bart007bond

bart007bond

  • 1443 berichten
  • 350 stemmen

knusse stoel schreef:

Een typische Disneyfilm met het verhaal wat al vele malen in andere films te zien is geweest. Stoere man met mooie vrouw gaan de jungle in om een kostbaar iets te vinden wat in legenden wordt vermeld.

Veel gelijkenis met The Jewel of the Nile (1985) (is trouwens te zien op Disney+) maar het blijft toch wel leuk van tijd tot tijd zo'n soort van film.

Een 7.

Meer romancing the Stone. Wel zelfde vibe


avatar van macrobody

macrobody

  • 2232 berichten
  • 1850 stemmen

Een aardige familiefilm die het moet hebben van het leuke acteerwerk van de hoofdrolspelers, niet van het digitale geweld van Disney in ieder geval. Less is more Disney!

Zal allemaal wel weer een aardige duit gekost hebben schat ik zo in, maar dat mag de pret niet drukken op onze laatste reis als mensheid richting de afgrond. In welke vorm en op welke termijn die dan ook moge komen.


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1788 berichten
  • 1986 stemmen

De poster is wel mooi. Maar de film zelf eerder kinderachtig, met veel overacting en cartooneske bad guys. Ook dat homo broertje is erg flauw. Dwayne Johnson heb ik normaal gezien graag, maar zijn woordgrapjes lijken wel geschreven door een tiener. En dan heb ik het nog niet gehad over het overmatig gebruik van overduidelijke CGI en de lelijke gele kleurenfilter. Ik lees hier dat sommigen deze film durven vergelijken met toppers als Indiana Jones en Romancing The Stone. Nee, deze film kan niet eens in hun schaduw staan. Men tracht weliswaar de vorm van deze oude klassiekers na te bootsen, maar dat is duidelijk niet voldoende om een goede film te maken.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76937 stemmen

Ik dacht dat Disney zijn dieptepunt had bereikt maar nee. Wat een vreselijke flauwe meuk , kinderen van een jaar of 7 pruimen dit nog wel maar ik niet, zonde van het budget.


avatar van martijnk

martijnk

  • 774 berichten
  • 310 stemmen

Een mislukte mix van Indiana Jones en Pirates of the Caribbean. Niet mijn ding, unlikeable cast en de CGI was niet mijn ding.


avatar van aeverhoog

aeverhoog

  • 260 berichten
  • 402 stemmen

Beautiful Mind schreef:

Altijd gevaarlijk als er 5 personen nodig zijn om een verhaal en scenario uit hun duimen te zuigen. Ben benieuwd.

Dwayne Johnson en Emilie Blunt spelen broer en zus, maar hun personages heten Frank Wolff en Lily Houghton.

Lap... Het mysterie begint al. lol

Hoe kom je erbij dat ze broer en zus spelen? Doet doen ze niet en dat is geen spoiler.


aeverhoog schreef:

(quote)

Hoe kom je erbij dat ze broer en zus spelen? Doet doen ze niet en dat is geen spoiler.

Staat hier al ergens, hoor.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

De twee hoofdrolspelers spelen met aanstekelijk plezier. En met Jesse Plemons in een excentrieke rol, hij kan zich hier goed uitleven.

Productioneel komt het allemaal wat zielloos over. Het is allemaal wel heel gelikt, flitsend en snel. Dat gaat op een gegeven moment vervelen. Het verschil tussen een Disney animatie en live-action wordt steeds kleiner. Dezelfde digitale trucendoos. Het is allemaal wel erg vol en overdadig. Dan verlang je naar de analoge film, met het bloed, zweet en tranen van Aguirre, der Zorn Gottes. Less is more.

Die jaguar is wel erg cool trouwens, maar ook wel erg CGI.

En hier mist nogal de magie van de Indiana Jones films. Nou zijn dat ook wel de absolute uitschieters in het genre, maar toch.

De film leunt te sterk op het komische aspect, het soms oeverloze duel tussen Johnson en Blunt.

Vrouwenrollen in hedendaagse actie of avonturenfilms beginnen wel wat eenzijdig en voorspelbaar te worden. Het bijdehante en koppige typetje 'ik doe wat ik zelf wil en luister niet'. Nou wil ik niet beweren dat mannenrollen gespeend zijn van clichés.

Pas tegen het eind van de film wordt het allemaal wat grimmiger en avontuurlijker.

In de opbouw van het verhaal en in de montage wordt helaas steeds maar van een tempo gebruikt gemaakt, waardoor enige spanning ver te zoeken is.

Die homoseksuele broer hadden ze beter uit de film kunnen schrijven. Wat een irritante stoorzender. Voegt helemaal niets toe aan deze productie en zit alleen maar in de weg.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Jungle Cruise een heerlijke Disney film in een beetje dezelfde stijl als POTC. Leuk verhaal, mooie beelden en grappige karakters met goed acteerwerk. Uiterst mee vermaakt hele leuke film dit.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2101 stemmen

kappeuter schreef:

Die homoseksuele broer hadden ze beter uit de film kunnen schrijven. Wat een irritante stoorzender. Voegt helemaal niets toe aan deze productie en zit alleen maar in de weg.

Afgezien van een stukje wokeness (gay is woke) is hij een soort klungelige comic relief, maar dat slaat eigenlijk nergens op omdat de hoofdrolspelers ook al voortdurend grappen maken. Wat mij dan weer tegenstaat is dat hij een archetype relnicht is, met zijn koffers vol kleren. Ik bedoel, wil je woke doen, maak dan van The Rock een homo. Maar wel een stoere. En zonder snor en leren pet. Hollywood wil wel een beetje virtuesignallen maar het moet ook weer niet tè gewaagd hè.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Captain Pervert schreef:

(quote)

Afgezien van een stukje wokeness (gay is woke) is hij een soort klungelige comic relief, maar dat slaat eigenlijk nergens op omdat de hoofdrolspelers ook al voortdurend grappen maken.

Klopt. Deze film pikt natuurlijk veel van films als The Mummy, die ook zo'n derde wiel aan de wagen hadden. Maar daar waren beide hoofdpersonages vrij serieus en was wat luchtigheid wel gewenst. Hier zijn de hoofdpersonages grappiger dan de persoon die voor de extra humor moet zorgen.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2953 berichten
  • 2078 stemmen

Eindelijk weer is na de Indiana Jones en Tomb raider films, weer is een keer een schitterende avonturen film.

Voor jong en oud een genot om te zien.

Mooi verhaal erin verweven en op het wonderschone Hawaii gefilmd op prachtige locaties.

De spelers zijn fantastisch voor deze avonturen film van de bovenste plank.

Genieten voor wie van dit genre houd.

De makers hebben uitermate hun best gedaan.

Subliem


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Captain Pervert schreef:

(quote)

Afgezien van een stukje wokeness (gay is woke) is hij een soort klungelige comic relief, maar dat slaat eigenlijk nergens op omdat de hoofdrolspelers ook al voortdurend grappen maken. Wat mij dan weer tegenstaat is dat hij een archetype relnicht is, met zijn koffers vol kleren. Ik bedoel, wil je woke doen, maak dan van The Rock een homo. Maar wel een stoere. En zonder snor en leren pet. Hollywood wil wel een beetje virtuesignallen maar het moet ook weer niet tè gewaagd hè.

Gay = woke?

Haha, we zijn inmiddels alweer enkele decennia teruggeworpen of niet?