• 15.270 nieuwsartikelen
  • 175.714 films
  • 11.971 series
  • 33.558 seizoenen
  • 642.760 acteurs
  • 198.328 gebruikers
  • 9.330.024 stemmen
Avatar
 
banner banner

Countdown (2019)

Horror / Thriller | 90 minuten
2,71 321 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Justin Dec

Met onder meer: Elizabeth Lail, Peter Facinelli en Anne Winters

IMDb beoordeling: 5,4 (51.444)

Gesproken taal: Engels en Latijn

Releasedatum: 24 oktober 2019

Plot Countdown

"Death? There's an app for that."

Wanneer verpleegster Quinn van een patiënt te horen krijgt dat de voorspellingen die de Countdown-app doet, over hoe lang je nog te leven hebt, volgens hem uit zullen komen én dat hij daarom denkt binnen 24 uur te sterven, besluit ze uit nieuwsgierigheid de app zelf te downloaden. Wanneer de patiënt precies op het moment dat hij verwachtte onder bizarre omstandigheden sterft, gelooft Quinn dat er duivelse krachten achter de app zitten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Een beetje wat ik ervan had verwacht, niet veel dus.

Zeker een film die ik snel zal vergeten. Van het verhaal moest de film het zeker niet hebben maar toch had ik nog gehoopt op iets van leuke gore of schrikmomenten, dit omdat ik wat gelezen had dat sommige het vergeleken met Final Destination. Maar helaas, dit was nogal een saai werkje.

2,0*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7464 berichten
  • 7376 stemmen

Viel tegen, zat geen spanning in. De vergelijking met Final Destination?

Daar kan ik me niet in vinden, die films waren gewoon veel beter en spannender.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1474 berichten
  • 1085 stemmen

Volgens het boekje

Zo nu en dan heb ik zin in een lekker simpele horror. Eentje met een voorspelbaar verloop waarvan ik op voorhand ongeveer wel weet wat ik ervan kan wachten. Countdown voldoet aan deze verwachtingen zolang je er als kijker maar niet meer van verwacht. Variaties op een verhaal als deze, heb je al talloze malen vaker gezien en de regisseur houdt zich niet bepaald bezig met het mijden van clichés. Bijvoorbeeld de hulp van een priester die ingeroepen wordt. Zolang ik mij kan herinneren is dit al vaste prik in veel horrorfilms, ook al probeert de regisseur er hier nog wel een komische draai aan te geven. Dit voorkomt niet dat Countdown soms uitgekauwd aanvoelt, maar opnieuw, soms hebben we misschien allemaal weleens zin in een voorspelbaar filmpje.

Naast het leuke uitgangspunt vond ik met name de opbouw in sommige scènes, zoals de scène met Matt op het toilet en een latere scène met een nachtlampje behoorlijk effectief. Het is daarom jammer dat de finale een beetje uit de bocht vliegt door weer teveel te laten zien waardoor de spanning volledig wegebt. De kracht van de verbeelding is moeilijk te overtreffen, blijkt ook hier weer wanneer de Demoon Ozhin die rechtstreeks uit een oude PS2 game lijkt te zijn gestapt, een aantal keer volledig ten tonele verschijnt. Ik zie dit helaas vaak met titels uit dit genre. De opbouw is prima, maar de finale weet die spanning vaak niet vast te houden. En dat is jammer.

3,0*


avatar van Noodless

Noodless

  • 10003 berichten
  • 6154 stemmen

Leuk, simpel horrorfilmpje die gewoon voldoende weet te entertainen. De cast doet het aardig en het verhaal wordt degelijk opgebouwd naar de climax. 6/10


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3359 berichten
  • 3443 stemmen

Noodless schreef:

Leuk, simpel horrorfilmpje die gewoon voldoende weet te entertainen. De cast doet het aardig en het verhaal wordt degelijk opgebouwd naar de climax. 6/10

Wat ik wilde schrijven staat hier al. Mee eens dus.


avatar van princesspeach

princesspeach

  • 504 berichten
  • 553 stemmen

Verschrikkelijk. Het begin begin nog goed, beetje final destination viBes. Daarna kon ik alles al voorspellen wat er zou gebeuren. beetje liefde in de lucht, na verwijderen van de app komt ie weer opnieuw. Jongen gaat Ofc. Als eerst dood. En de dokter had echt helemaal niks toe te voegen aan de film.

Ongelofelijk voorspelbaar en totaal niet eng. Horror?whereee??


avatar van Elchapo

Elchapo

  • 1008 berichten
  • 1925 stemmen

Vond 'm tegenvallen,het is idd een beetje Final destination maar die films zijn véél beter uitgewerkt dan dit simpele verhaaltje.2 stars.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1373 berichten
  • 1407 stemmen

Jammer een tof gegeven met die app. En de film was best ok. Alleen vond ik die onnodige griezelmomenten in de film eerder storend dan spannend. Er was veel meer met dit gegeven te doen. Dan een aftreksel van films als Final Destination enz. Te maken


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1920 berichten
  • 1662 stemmen

Leuk idee, wordt helaas niet echt goed uitgewerkt. Het is soms even best spannend, maar over het algemeen is het maar een matig verhaal. De horror is soms echt ver te zoeken en 'regels' zijn vaag en vergezocht. Die meid speelt wel leuk en heeft een sympathiek hoofd, ze draagt samen met haar tegenspeler (ook een knapperd) de film net naar een voldoende. Maar gelukkig niet in de bioscoop gezien. Te zwak.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Doet onder meer wat aan The Ring (2002) denken waarbij ook een soort countdown je levenseinde inluidt. Minder sterk deze Countdown, maar de idee is best goed. Wanneer de nieuwsgierigheid het haalt van de onwetendheid ... Was alleen niet helemaal mee - of ik lette net niet goed genoeg op - bij de voorwaarde dat je je lot niet mag ontlopen. Ik neem aan als je dat wel doet je opgescheept zit met de demon om je een handje te helpen. Alleen zijn die voorafgaande schrikmomenten en verschijningen dan wel niet te rijmen met het plot.

Het subplot met die dokter is verder onnodig en heeft niets te maken met de film op zich. En die priester deed ook onnodig ridicuul, maar kom. Voor de rest redelijk vermakelijk, maar had het gevoel dat de jump scares te frequent aan bod kwamen. Wat verbeelding en sfeer had de film beter gedaan dan het te forceren. Niet slecht slecht, maar het einde deed er ook weinig goed aan, zoals zo vaak.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11105 berichten
  • 6531 stemmen

Niet verkeerd.

Film werd destijds in de bios niet bepaald goed ontvangen en na het zien van de trailers werd ik er ook niet warm of koud van. Overslaan in de bioscoop dus en een keertje thuis kijken was daarom de conclusie. Dat keertje thuiskijken is bij deze gebeurd.

Het is vooral een luchtige horrorfilm geworden met een leuk concept. Dit soort digitale horrorfilms beginnen uitgemolken te worden, maar zoals het nu gaat zijn ze nog leuk en bij vlagen creatief. Jammer dat deze film het enkel bij een aftel-app houdt en niet veel meer doet dan dat.

Wat er nog bij komt kijken zijn een hoop geesten, demonen en magere heinen. Erg denderend klinkt dat niet voor de doorgewinterde horrorfan, maar de "hoofddemoon" is nog best goed gelukt, lijkt net op een verschijning die je in het universum van The Conjuring kan tegenkomen.

De horror is niet denderend of zenuwslopend, maar er zitten enkele geslaagde schrikmomenten bij. Het script vertoont genoeg mankementen en ongeloofwaardigheden, maar de luchtige toon maakt dit wel een beetje goed. Het is een film die vooral voor het vermaak gaat en dan vooral het soort vermaak waar je niet te lang bij stil hoeft te staan.

Luchtig geregisseerd, een beetje herhaald hier en daar. Met een concept zoals deze zou je toch meer moeten kunnen doen. Het had ook allemaal iets minder veilig gemogen, het is nu typisch PG-13 horror. Hier en daar spannende momenten, maar het had allemaal een stuk enger en uitdagender kunnen zijn. Acteerwerk is voor de rest niet briljant, maar dat is in dit soort films niet erg meer van belang. Ik ben goed vermaakt, en niet veel meer.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2519 berichten
  • 1856 stemmen

Best aardige horror, maar een beetje raar uitgewerkt, zeker naar het einde toe. De cast is niet in alle rollen even sterk, maar het is te doen. Drie sterren.


avatar van Soldier-Joey

Soldier-Joey

  • 40 berichten
  • 204 stemmen

Wat is dit slecht.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3477 berichten
  • 6562 stemmen

Weer zo'n net niet horror , het idee om the ring en final destination te combineren klinkt op papier misschien leuk , ze hadden het wat mysterieuzer moeten houden .

Het is wel duidelijk met overtuiging in beeld gebracht of beter gezegd het ziet er niet uit als een lowbudget film .

Het einde was wel oke , zoals een horror film beaamd . Maar voor mij was de grootste reden om dit af te kijken de aanwezigheid van Elizabeth Lail die beter bekend is als Beck uit YOU . Wat een ongelofelijke babe is dat zeg !

2*


avatar van TimF

TimF

  • 284 berichten
  • 397 stemmen

Ok, het is wel slecht. Maar wel ongecompliceerd en vermakelijk. Ik zou 2,75 geven als dat kon.


avatar van hatebreeder

hatebreeder

  • 1060 berichten
  • 866 stemmen

Prima film. Gezien de nogal wat lage waarderingen hier twijfelde ik deze film te gaan kijken, maar gelukkig ben ik hem toch gaan kijken. De film kijkt prima weg en her acteerwerk is zeker niet slecht.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6892 berichten
  • 9701 stemmen

Vermakelijk, niet al te serieus horrorfilmpje dat flink leentjebuur speelt bij Final Destination. Al te storend is dat gelukkig niet. Het script zit best leuk in elkaar en de film balanceert vakkundig tussen enge en grappige scenes. Hoofdrolspeelster Elizabeth Lail doet het daarnaast prima en is zeker geen straf om naar te kijken.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3515 berichten
  • 2856 stemmen

Iemand de app al uitgeprobeerd. Hij is te downloaden in de app store.

Zeer aangenaam filmpje. Leuk uitgangspunt, er zit een lekker tempootje in, en er valt hier en daar wat te griezelen.

Door alle reacties had ik er niet heel veel van verwacht.

3,5 * viel alles mee


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2350 berichten
  • 1796 stemmen

voor de latere / jongeren is het denk ik wel een leuk filmpje.

Maar als je van de generatie bent uit de " Final Destination" is het grootste mysterie er al vanaf.

Het had leuker geweest al het ook wat interactief was zoals bij de Nederlandse film " APP" uit 2013

Dit had er ook wel iets van weg, maar vanwege je bij "APP" zelf ook actief mee doet met je eigen mobiel die ineens af gaat tijdens bepaalde scenes is het veel leuker / spannender.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4347 berichten
  • 3757 stemmen

Dit was nog een vermakelijk filmpje. Het zag er goed uit en het verhaal verveelde niet, al was het wel een soort mix van verschillende films. De cast deed het niet slecht. Verder was de speelduur goed, niet te lang en niet te kort.

Leuke film om eens gezien te hebben.


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 842 berichten
  • 741 stemmen

Een mooie film, behalve die laatste 5 minuten van de 'monsters'.


avatar van ibendb

ibendb

  • 5021 berichten
  • 3174 stemmen

Een app die kan moorden? Ok, dan.

Countdown heeft een simpele premise. Moest die goed uitgevoerd zijn, had dit wel wat kunnen zijn. In plaats daarvan krijg je een zeer saaie, lachwekkende en tenenkrommende film voorgeschoteld. De film weet precies ook niet welke toon hij wil hebben. Het ene moment zou het "eng" moeten zijn terwijl het andere moment een stoned priester hallelujah loopt te verkondigen. Moest het intentioneel grappig geweest zijn allemaal, dan was het nog steeds erg belabberd. Wanneer er dan nog een reden voor het bestaan van de app wordt gegeven wordt het nog meer standaard en ridicuul. De demon zag er niet uit en de climax was uitermate teleurstellend. Het acteerwerk is hooguit ok te noemen. Zowat elk personage kon me helemaal niet boeien en werd ogenlijk expres verschrikkelijk dom en unlikeable gemaakt.

Ik dacht dat de film nog iets zou zijn aangezien de score overal nog meevalt. Ik was echter enorm verkeerd.

1,5*


avatar van lang pee

lang pee

  • 2964 berichten
  • 1274 stemmen

Het was inderdaad aftellen naar het einde van deze film, was echt niet goed....


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4763 berichten
  • 1427 stemmen

Verassend vermakelijke horrorfilm. Concept is niet bijster origineel maar wel erg goed uitgevoerd. Prima geacteerd, vlot tempo, en op momenten enorm spannend met een goed stel jumpscares. Wat dat betreft best wel serieuze horror, terwijl ik bang was voor een schijtlollige teenhorror.

Helaas ontspoort het het laatste half uurtje wel een beetje. Dat begint eigenlijk bij die 'hippe' (lees: irritante) priester en vanaf zijn introductie wordt het eigenlijk ook niet meer echt eng.

Desondanks was alles wat daaraan vooraf ging meer dan prima horror.


avatar van Malibu Stacy

Malibu Stacy

  • 272 berichten
  • 293 stemmen

Helemaal niet verkeerd, natuurlijk niet nieuws, maar heb me er best mee vermaakt.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11493 berichten
  • 2840 stemmen

"You have more computing power in your pocket than NASA did when they put a man on the moon, but you use it for mostly texting and Facebook. This is why humanity's doomed."

In 2016 bracht regisseur Justin Dec een short film uit onder de zelfde naam als deze film. Eigenlijk een pilot die blijkbaar goed aansloeg, waarna men er een potentiële horrorfilm in zagen en we nu ook een 90 minuten versie hebben gekregen. Deze film is mij in 2019 helemaal ontgaan, wat ik eigenlijk best vreemd vind want dit zijn nou die typische horrorfilms die ik samen met vrienden of mijn vriendin zou hebben gekeken. Neemt niet weg dat het nu nog steeds een vermakelijke horror film was.

Deze film kwam ik tegen, eigenlijk toevallig toen ik de nieuwe aanwas van Amazon Prime aan het bekijken was. Het sprak me direct aan, en ik had eigenlijk ook een vrij slecht tussendoortje verwacht die eigenlijk niet zou bevallen. Maar de film heeft het tegendeel bewezen, en ik heb eigenlijk een onwijs leuke horrorfilm gezien die gewoon met vlagen echt goed spannend kon worden. De jumpscares in deze film waren zelfs effectief, want ik schrok toch twee keer enorm. Heerlijk, ik ben dat eigenlijk niet echt meer gewend om dat in mijn eentje te kijken op mijn kamer, en dat het zo zou werken.

Daarnaast kent de film best een leuk portie gore, niet al te heftig trouwens. Is de CGI best aardig gedaan, en is de film vooral sfeervol, en daar wint de film het voor mij wel echt! Ik vond die demoon er nog best leuk uitzien maar, de film overwon mijn hart wel echt door de gebruikte scare momenten die deze filmt kent!

Erg leuk, zeker voor een avondje wegkijken met een vrij makkelijke film daar past deze film wel echt tussen hoor. Het is natuurlijk geen hoogstaand werk, en nergens heel bijzonder of uniek maar, de uitvoering is best leuk. Duidelijk een geslaagd project van Dec, die op het einde al wel schreeuwt naar een vervolgdeel maar, geen idee of ik daar op zit te wachten..


avatar van Vicksel82

Vicksel82

  • 236 berichten
  • 222 stemmen

Vermakelijke Horrorfilm met een paar goede creepy scènes.

Niks nieuws onder de zon maar dat mag de pret niet drukken.

De bewuste app is overigens ook te downloaden op je playstore, ik heb nog zo'n 20 jaar de tijd