• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.379.946 stemmen
Avatar
 
banner banner

Polar (2019)

Actie / Misdaad | 118 minuten
3,07 677 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Jonas Åkerlund

Met onder meer: Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens en Katheryn Winnick

IMDb beoordeling: 6,3 (106.129)

Gesproken taal: Engels en Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Polar

"If the job doesn't kill you, retirement will."

Duncan Vizla is 's werelds nummer 1 huurmoordenaar. Hij wordt echter een jaartje ouder en besluit dat het tijd is om te stoppen. Dit wordt door zijn opdrachtgevers gezien als een groot gevaar en ze huren enkele jongere, snellere moordenaars in om Vizla uit te schakelen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Noodless

Noodless

  • 10047 berichten
  • 6182 stemmen

Geweldige wraakfilm met zowat alles erop en eraan. Lekker bruut, mooie locaties, kleurrijke personages, wat bloot, goed acteerwerk, goed tempo, heerlijke actiescènes en een waanzinnige Matt Lucas die totaal geen medelijden kent wat zich uit in een bloederige marteling.
Het wraakverhaaltje is simpel, maar wel boeiend tot het einde en heeft uiteindelijk ook een leuke plottoevoeging. Heerlijke pulp ! 8/10


avatar van JdeB

JdeB

  • 159 berichten
  • 1458 stemmen

Lekker bot en lomp. Film komt een beetje traag op gang, maar na een half uurtje schakelen we snel door naar een versnelling die prettig aan doet. Lekker filmpje voor de doordeweekse avond.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Erg leuk.

De vergelijking met John Wick is ergens wel te begrijpen, Polar leeft in een soortgelijke wereld, maar de uitwerking is compleet anders. Waar John Wick nog enige stijl en serieux poogt aan te houden, is Polar vooral maf en over-the-top. Veel meer mijn ding.

Åkerlund brengt het er ook best vanaf, al moet gezegd dat hij het geen 2 volle uren vol weet te houden. Het tweede uur is net wat braver, terwijl ik net op een compleet spetterende finale zat te wachten. Heeft allicht ook wat te maken met het zijplotje van Hudgens, had er wat mij betreft volledig uit gemogen.

Een paar geinige bad guys, grotesque geweld, zwarte humor. Het doet mij wat denken aan de actiefilms die een jaar of 15 geleden hip waren (type Shoot em Up, Running Scared, Domino enzo). Åkerlund komt dicht in de buurt, maar uiteindelijk mist het toch nog paar momenten die er écht over gaan. 15 jaar laten is dit misschien net iets te braaf en verwacht geworden.

Maar aangezien er een nijpend gebrek is aan dit soort films, ga ik er niet te veel over klagen. Erg amusant, doe maar een tweede deel. Misschien met een regisseur die er nog nét wat beter geschikt voor is.

3.5*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9976 berichten
  • 4658 stemmen

Erg slecht. Nochtans beloofde de trailer wel wat. Ja, het eerste waar je aan moet denken is de schietgrage John Wick maar misschien ergens ook het stripachtige van Sin City. Zo heeft Polar ook zijn yellow bastard figuur en diens knokploeg zijn ook vrij gekleurde figuren. Nu, Polar kan op geen enkel moment aan deze films tippen door de rommeligheid waarmee alles is opgezet. Action packed zoals John Wick wordt het ook nooit en alle pogingen tot dramatisering (met flitsende flashbacks) falen, ondanks men toch een hoop tijd steekt in het saaie personage van Vanessa Hudgens. Daardoor sleept het aan tot vervelens toe. Tijdens één van de actiescènes komt ook nog een karakter uit het luchtledige vallen waarvan je toch denkt hoe zoiets nou kan . Enkel op het einde gaan de remmen los in een corridor maar had liever wat meer van dat gezien. Nu is het een flauw aftreksel geworden van wat het zou moeten zijn.


avatar van hader

hader

  • 88 berichten
  • 58 stemmen

Een erg vermakelijke film. Mads Mikkelsen speelt echt een goede rol als ijskoude huurmoordenaar kort voor zijn pensioen. Vond het echt afknapper dat ze voor de rol van baas voor Matt Lucas (Little Britain) hebben gekozen. Dat maakte zijn rol echt belachelijk. Heb eerst een andere film gezien, en besefte dat Polar een prequel was. Het verhaal is hetzelfde. Een vrouw verongelukt tijdens een sneeuwscooter reis.Hij (de huurmoordenaar) neemt haar in huis in zijn afgelegen hut in het noorden om op te knappen. Ik kan die film niet meer terug vinden wat ik vreemd vindt.


avatar van garfreek

garfreek

  • 34 berichten
  • 39 stemmen

Oh god. Dit noem ik stijl om de stijl films. Er zijn zoveel stijlvolle shots, actie en cinematography... Ze vergeten er alleen nog een fatsoenlijk verhaal aan te plakken.

Deze film duurt veeeeel te lang en zou met flink wat knip werk en een focus op het verhaal nog best oké zijn. Maar nu was het echt uitzitten!


avatar van wilofski

wilofski

  • 202 berichten
  • 575 stemmen

Een beetje een ambetante film, niets is echt echt goed genoeg om de film leuk te vinden maar niets is echt slecht genoeg om hem af te zetten.

Het einde van de film paste dan weer wel hele goed, dus een half sterretje erbij daarvoor.

Wat vooral irritant was is dat heel duidelijk was welke ideeën, stijlen, patronen,... de regisseur wou gebruiken maar ze eigenlijk nooit echt tot hun recht kwamen in een samenhangend geheel.

Bv het extravagante van Blut vs het droge van de black kaiser blijft niet meer dan een gimmick die ergens wel grappig is maar het nooit echt tot een samenhangend geheel maakt. Mss dat dit in de strip wel werkte?

Het loze geweld, de seks, de gore,... het weet voor mij nooit echt de sfeer te scheppen die het zou moeten krijgen.

Nu ja, al bij al een degelijke film die voor mij een ietsje vlotter mocht gaan maar heb er uiteindelijk wel een fijne avond mee gehad.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3099 stemmen

Erg vermakelijk.

Niet echt gigantisch hoogstaand of stijlvol, maar een enorme meevaller. Polar is een ietwat atypische actiefilm. Een beetje John Wick-achtig, maar dan weer gekker. Het contrast tussen het grauwe en het kleurvolle is leuk om zien. Ook in de personages komt dat contrast sterk naar voren.

De immer karakteristieke Mads Mikkelsen - wat heeft die toch een geweldige uitstraling - tegenover een schmierende Matt Lucas of zijn henchmen - een niet alledaagse maar m.i. zeer geslaagde combo.

Met af en toe een paar geslaagde droogkomische scènes en een goed vlottende pacing, een must-see. Al is het maar als tussendoor.

3,5


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Speak.

Wat een dolle pret was dit!

Jonas Akerlund; een Zweed, staat bekend om zijn enorme lijst aan videoclips die hij in de jaren 90 heeft gemaakt. Neem bijvoorbeeld de controversiële clip van Smack My Bitch Up van The Prodigy en de samenwerking met The Smashing Pumpkins. Waarbij de erg emotionele en diepe clip van Try de uitschieter is. Die laatste achtervolgt me nog steeds.

De enige film die ik verder van hem gezien had was Spun, en die was ook heerlijk over de top en smerig. Opmerkelijk is wel dat Akerlund geen Zweedse productie op zijn naam heeft staan. En zo had ik gisteren Polar gezien op Netflix... en ik kan nou wel verzekeren dat deze stukken beter is dan John Wick, en dat Mads Mikkelsen in deze kwestie een stuk cooler is dan Keaunu Reeves.

Ja, John Wick is een zeer aardige vlotte actiefilm, maar toch een beetje erg op de automatische piloot; waarbij deze actieheld eerder op een robot lijkt. Vizla moet het toch meer hebben van de diepgang en veelal onverschillige houding.

En die is ook wel nodig, want na een hele loopbaan aan bloedvergieten en moorden op elke uithoek van de wereld vindt huurmoordenaar Vizla het wel welletjes geweest. Hij heeft zich teruggetrokken in een blokhut diep in de bossen, rookt sigaretten en drinkt whiskey bij het knapperende haardvuur en kan, onbewust, ook niet zo goed met huisdieren omgaan. (je zult al snel merken welke scene ik bedoel. )

Maar toch wordt hij overgehaald om nog een klus te doen, onder opdracht van de maniakale Britse (of Duitse?) Blut. En met een fikse tegenzin stapt hij maar weer op het vliegtuig. Maarja, zoals je weet, wordt hij erin geluisd.

En waar heeft ie dat aan te wijten? Natuurlijk, dat hij over twee weken met pensioen gaat.

En wie mogen de huurmoordenaars wel zijn die de prijs op het hoofd van Vizla willen? Natuurlijk; niet slechts een groepje in strak pak gekleedde mannen, nee; een stelletje comic-karikaturen, met die übergeile verleidende Sindy als onderdeel. Deze moorden ook overduidelijk voor de lol, want ze gaan stad en land af om bij iedere kennis van Vizla op een bloederige manier verhaal te halen.

En ja, de moorden en de actiescenes; die zijn echt fantastisch gemonteerd en neergezet. Vrijwel zo over de top en fout en zelfs ook puberaal en vunzig. Neem bijvoorbeeld wanneer die vent met obesitas zijn eerste kogels ontvangt. Ik denk dat het al sinds Crank, Shoot Em Up, Kick-Ass of Gamer heeft geduurd totdat ik met een brede grijns naar actie-scenes heb zitten kijken.

Ook de creativiteit schort er niet aan. Het kleurrijke en hippe manier van het monteren van flashbacks en nachtmerries. Het aankondigen van plaatsen (met zijn mooie doch achterstallige locaties). Om dan nog maar even over de vette en sferische soundtrack te zwijgen. Dat kan ook alleen maar van een clip-producer komen...

Voornamelijk die scene waarbij Vizla op school voorlichting geeft was een giller.

En daar blijft het niet bij... Vizla krijgt al snel te maken met weesmeisje Camille (fantastisch vertolkt door Hudges). Een heel mysterie wat er rond haar hangt. Ook de ontvoering/verslaaft laten maken aan heroïne was sterk... ware het niet dat ze wel erg snel afkickte (alsof het een bekomen van een kleine verkoudheid was) nadat ze door Vizla werd bevrijdt. En dan krijgen we een zeer verrassende wending...

Nee, Polar is voor mij echt de beste actiefilm in jaren. Daar waar het bij veel Amerikaanse actiefilms in de afgelopen 10 jaar te braaf, gepolijst en geforceerd was, is dit gewoon een fantastische hoogvlieger.
In het begin dacht ik nog dat het erg bleef af dwalen, maar die gedachte verdwijnt al snel als sneeuw voor de zon.

Mads Mikkelsen is een held, zo dan niet een kameleon... Van gevoelige drugsdealer (Pusher), naar Viking (Valhalla Rising) naar vermeende pedofiel (Jagten), naar psychopaat (Charley Countryman).... naar heuse actieheld.

5,0*


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3235 stemmen

Nog beter dan ik had verwacht, Mads Mikkelsen speelt de actieheld rol bijna tot in de perfectie en raakvlakken met John Wick zijn al snel gemaakt. De poster alleen al natuurlijk maar ook het plot komt deels overeen. Alhoewel ik bij deze film ook nog wel eens moest denken aan First Blood (1982) of het nieuwere The Punisher (2004). De film lijkt ook een beetje een mix te zijn van deze 3 films en dat kon mij wel smaken!

Een lekker tempo en veel actiescènes, alhoewel ik eerlijk moet zeggen dat de pay-off van the bad guy op het einde wel wat uitgebreider mocht zijn.
De film lijkt te hinten naar een deel 2 en meestal ben ik daar niet zo van, maar in het geval van deze film kan dat wel eens vermakelijk gaan uitpakken.

Polar heeft dan wel een simpel plot en een plot wat herkenbaar is, maar voor een avondje of middagje vol actie doet de film het meer dan prima.
4*


avatar van klara

klara

  • 814 berichten
  • 20367 stemmen

Evenals bij de John Wick's is het natuurlijk niet allemaal even geloofwaardig, maar wel (Vooral

op 't laatst) bizonder attractief en een gradatie rauwer. Met weer goed spel van Mikkelsen die je

meestal in serieuzere rollen niet zo gauw in een rol als deze zou verwachten. Met gelijk aan het

begin al heel drukke montage wat de regisseur in wat mindere mate ook al in Spun toepaste.

Maar sloot het eigenlijk wel prima aan bij het onzinverhaal dat amper serieus is te nemen. Bijna

al de bijpersonages zijn ook excentriek met Matt Lucas (Bekend van de komische serie Little Britain)

voorop, al te 'dik' aangezet, dat het mij soms lichtelijk wist te irriteren. Af en toe met mooi fel

kleurgebruik trouwens, en de veelvuldige actiescenes vond ik best wel goed.

Als puur vermaak de film beslist geslaagd. Een film ook waar je gauw een vervolg van zou kunnen verwachten, maar is het maar de vraag of Mikkelsen daar wel trek in zou hebben.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31155 berichten
  • 5452 stemmen

Een film vol actie en humor, maar in beide gevallen werkt het gelukkig wel. Het doet denken aan John Wick, maar dit is wel een heel eigen film. Veel absurder ook, maar het is niet dat de focus zo zeer op de humor ligt. Naast Mads Mikkelsen is er een fijne gekleurde cast die de film mee aankleden. Ben wel geen fan van Matt Lucas, hij deed me wat denken aan de rol van Samuel L. Jackson in The Kingsmen Secret Service. En dat was ook niet het beste van de film. Doet wat denken aan de James Bond vijanden, maar dan eerder de versies uit de parodieën dan de Bondfilms zelf.

Het geheel gaat voorbij in een vaart, met fijne muziek erbij. Pure entertainment met veel actie. De verhaallijn rond Vanessa Hudgens was nogal geforceerd, maar het was wel leuk om haar eens in een andere rol te zien dan het mooie poppetje dat we gewoonlijk zien.


avatar van Jynxter

Jynxter

  • 506 berichten
  • 437 stemmen

Ondanks dat Polar onevenwichtig en chaotisch is, is ie ook zeker vermakelijk. De actie, de droge en vaak vluchtige humor en de kleurrijke karakters. Het werkt allemaal prima. En omdat de film zichzelf niet serieus neemt is het geen probleem de onzin met een fikse korrel zout te nemen. Persoonlijk mag voor mij het grove geweld wel wat minder. Met name het expliciete martelen hoeft van mij echt niet. Daarnaast zijn flashbacks als deze zijn wel erg uitgekauwd. Maar verder valt het nogal mee met de clichés en is het een vrij eigenzinnige film. En dat is heel prettig.
Polar verveeld geen moment, raast lekker door en heeft genoeg te bieden.


avatar van Rubie2208

Rubie2208

  • 340 berichten
  • 324 stemmen

Leuke actie film met veel humor .

De film deed mij een beetje denken , zoals meerdere reacties vermelden, aan John Wick. Wel zat ik soms een beetje lacherig te kijken naar de , naar mijn mening, wat slechte karakters in de film . Deze karakters pakten mij niet helemaal..

Al met al een leuke actie film .


avatar van Phantasy

Phantasy

  • 61 berichten
  • 51 stemmen

Enorm brute en rauw film, ik kan de vergelijking met de John Wick reeks zeker begrijpen. De rauwe sfeer werd enorm goed overgebracht, mede dankzij het evil hoofdpersonnage Blut (Matt Lucas). Hij speelde zijn rol uitmuntend. Datzelfde kan ook zeker gezegd worden van Duncal Vizla (Mads Mikkelsen)! Persoonlijk minpunt vond ik het tempo; naar mijns inziens kakte dat af en toe nog wel eens in. Daarnaast kon ik Vivan (Katheryn Winnick) niet helemaal plaatsen in haar rol; mogelijk komt dat door haar 'good guy' rol in de serie Vikings.

3/5


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3442 stemmen

Lekkere film met fraaie kleurfilters, een fijne cast en tamelijk veel geweld maar ook wat humor.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1541 berichten
  • 1367 stemmen

Lekker veel actie tot het gore toe.

Wel allemaal over de top.

Mads Mikkelsen als een onverwoestbare bijna gepensioneerde huurmoordenaar

Ja dit zijn wel een van mijn favoriete soort filmpjes.

Bijna 2 uur genieten


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

Ik ben niet zo kapot van Polar. De film voelt als een vreemde pastiche van huurmoordenaar-clichés en voegt hier amper enige originaliteit aan toe.

De zwijgzame huurmoordenaar. De boekhouder die zijn centen beheert (Léon). Knokken met een handgun (John Wick). Fraai kleurgebruik (John Wick). Meisje in nood (The Equalizer). Gegevens over een doelwit worden via een nodeloos fancy computerinterface aan de huurmoordenaar verstrekt (kan ook gewoon in een Word-bestandje maar dat ziet er minder cool uit). Vlotte montage, namen van personages in beeld... En natuurlijk: vreselijke martelscènes. Het zit er allemaal in.

De eerste helft van de film kent een tergend trage opbouw. Als die nou als doel hadden om als kijker een band op te bouwen met de hoofdpersoon, prima, maar hij is zo saai en emotieloos dat je al snel op de klok gaat kijken. Scènes met taart die nergens op slaan, scènes met huisdieren die het verhaal niet vooruit helpen en veel mistroostige beelden van een mistroostige omgeving en een mistroostige hoofdpersoon.

Als de film dan echt loskomt is het een bizarre mengeling van ranzige marteling en een absurde karikaturale slechteriken. Enkele lekkere actiescènes kunnen het dan niet meer goedmaken.

2,5 sterren


avatar van Kliko_Green

Kliko_Green

  • 269 berichten
  • 1168 stemmen

Eerlijk: je moet hier van houden.

Maar als je hier een beetje van houdt dan is het echt wel goed te doen. Rauw, humor, goede afwisseling qua filters / kleuren en Mads is lekker op dreef.

Scène met de hond is echt geweldig.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3930 berichten
  • 2936 stemmen

Lovelyboy schreef:
Onder het mom van: oké dan! Overduidelijk gebaseerd op een strip en hier zit duidelijk een deel 2 in.

Aparte film met twee gezichten, waarvan de ene wel aanslaat, de andere niet. Waar Mad Mikkelsen, een genot om naar te kijken wat mij betreft, een bijzonder zwijgend en timide persoon inclusief zijn leefstijl en waar hij woont neerzet, betreft Lucas en zijn hitsquad louter drukte, idioterie en aanstellerij. Waar dat wellicht angstaanjagend en eng moet overkomen is het slechts hier en daar grappig, de aanstellerij van Lucas in het bijzonder. Het is grappig maar die dikke kwal, want dat is hij in de film, weet nooit echt eng te worden. En dat is ook meteen het zwakke punt van de film, de overdreven doenerij van Lucas en zijn squad is net wat té. En daardoor is eigenlijk alleen sobere Mikkelsen interessant en boeiend om naar te kijken. Aardig twist nog op het einde met Hughens.

Aardig film, leuk vermaak, flink wat grof geweld en grappige cameo's van Dreyfuss en Knoxville. Benieuwd wat ze eventueel met een deel 2 doen. MM overtuigd wel als zwijgzame huurmoordenaar maar ik hoop dat ze dan iets meer overtuigen met het uitzoeken van bad guy en handlangers.


Woensdagavond bracht een herkijk van deze Polar die 6 jaar geleden toch echt niet bracht wat ik er toen van verwachtte. Maar met de wetenschap wat me te wachten stond viel dit kleurrijke stripachtige gebeuren toch heel anders.

Mikkelsen nog altijd geweldig als de zwijgzame en harde hitman, een kust en te keur aan vrouwelijk schoon met Winnick, O'Fee en Hudgens, bezit het geheel een aangename mix van expliciet geweld en veel humor, en is de soundtrack van Deadmau5 geweldig te noemen. De aanvankelijke kritiek dat het allemaal wel erg oppervlakkig blijft is vergefelijk bij de gedachte dat het afstamt van een strip. De andere kritiek is bad guy Blut die toch vooral raar en irritant is en niet bepaald eng, toch zie ik daar nu ook iets meer de humor van in rond zijn grootspraak als hij omringd is door beveiliging maar als eerste op de vlucht slaat bij tegenslag.

Daarom zit er dan ook een aanzienlijke cijferverbetering in voor dit kleurrijke en stijlvolle geheel waar nog steeds geen vervolg op is gekomen.