Genre: Oorlog / Horror
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Julius Avery
Met onder meer: Wyatt Russell, Bokeem Woodbine en Iain De Caestecker
IMDb beoordeling:
6,6 (115.555)
Gesproken taal: Engels, Frans, Duits en Russisch
Releasedatum: 8 november 2018
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Overlord
"Stop the unstoppable."
1944, D-Day. Twee Amerikaanse paratroepen worden boven Normandië neergeknald. Ze ontdekken dat de nazi's experimenten hebben uitgevoerd waaruit bovennatuurlijke krachten zijn ontstaan. Deze worden tegen de geallieerden ingezet.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,6 / 115555)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Overlord (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Private First Class Edward Boyce
Corporal Lewis Ford
Captain Wafner
Chloe
Private First Class Lyle Tibbet
Private Morton Chase
Sergeant Rensin
Private First Class Jacob Rosenfeld
Private First Class Charlie Dawson
Private First Class Murphy
Video's en trailers
Reviews & comments
Donkerwoud
-
- 8733 berichten
- 3980 stemmen
Wolfenstein meets From Dusk Till Dawn in een heerlijke pulpfilm met nazi's en occulte experimenten. Het werkt ook zo goed dat 'Overlord' (2018) van start gaat als een redelijk serieuze oorlogsfilm met een beklemmende opzet: een groep Amerikaanse paratroepers stort neer in een Frans dorpje, waar de Duitsers met harde hand regeren. Gaandeweg wordt de situatie steeds absurder wanneer de Amerikanen zowel cartooneske SS'ers als hun paranormale superleger moeten bestrijden met vlammenwerpers.
Lovelyboy
-
- 4009 berichten
- 3001 stemmen
Hier was ik toch al lange tijd nieuwsgierig naar, alleen miste ik de film iedere keer wanneer hij op tv was. Wat te verwachten wist ik nog steeds niet helemaal. Bij uitkomst verwachtte ik hier toch een beetje Asylum niveau van, bovendien een crossover horror oorlog? Hmmmm....
De film gaat uiteindelijk nog niet eens zo heel gek van start. De speciale effecten, cgi, ziet er goed uit. Met name de FLAK en latere schietpartijen zien er goed uit. Net als het sfeertje en een aantal lugubere momenten in de kelders. Vooral de shots van de dode para's in de bomen met vuur op de achtergrond zien er stijlvol uit. Het spooky sfeertje, de stoere chick Ollivier en Duitsers die zowaar Duits praten, het zijn elementen die het goed doen en vooral de laatste drie kwartier wordt knap opgebouwd en zijn best vermakelijk te noemen
Je zou zeggen, goed en lekker als je het zo zegt, toch...? Not quiet. Teveel van die rare dingetjes doen zich voor dat ik me afvraag, wie bedenkt zoiets? Bijvoorbeeld met licht aan voor het raam gaan staan terwijl het buiten van de moffen wemelt. Net als de ontzettend luid toon waarmee praktisch iedere discussie wordt uitgevochten, en dit andermaal met veel vijandelijke troepen in de buurt. De plaatsing van drakentanden in het bos is raar, net als de aanwezigheid van een landmijn, in beide gevallen totaal geen strategisch nut en opnieuw daar schreeuwen om het leven midden in vijandelijk gebied. Het lijkt dingen bedenken om het dingen bedenken. Net als dat mensen, die zo'n scenario als dit in elkaar knutselen, kennelijk weinig wisten van plaatsing van Afro-Amerikaanse soldaten in eenheden, laat staan elite. Een Afro-Amerikaan als para? Echt niet! Sterker nog, één als bevelvoerend officier, tja, onwetendheid of maatschappelijke correctheid? Nu besef ik dat deze film als geheel niet al te serieus genomen moet worden, toch zijn dit voor mij allemaal van die kleine dingetjes die heel fijntjes het niveau onderuit weten trekken.
Overlord is dan ook vooral aardig voor een keer, heeft sterke maar ook zwakke momenten, en is het uiteindelijke gevoel dat dit beter gekund had, maar eigenlijk ook heel veel slechter. Zoals gezegd, aardig voor een keer.
Filmkriebel
-
- 10076 berichten
- 4712 stemmen
Een duizendjarig reich heeft duizend jaar levende soldaten nodig. Jawohl! Overlord is een gespierde actiefilm met enkele horrorscènes waarbij een eenheid Amerikaanse soldaten op een sinister Nazi labo stuit achter de vijandige linies in Frankrijk tijdens de dagen van de landing in Normandië. Ik vond het een erg spannende film, vooral wanneer Boyce de eerste keer het lab binnendringt. Ik zat op het puntje van mijn stoel, en laat ik wel zeggen dat labs met gruwelijke experimenten me meer de stuipen op het lijf jagen dan spoken, vampieren en weerwolven samen. Het einde gaat redelijk over de top. Overlord is puur entertainement en slaagt in zijn opzet ...
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Nogal blank de film ingestapt. Dacht dat het over de landing van Normandië ging gaan. Nuja, zo begint het alvast, maar dat werd al snel bijzaak. Zombies en nazi's, het is een lugubere combi voor menig horrorfilms, meestal tot haast altijd niet hoogstaand, maar best vermakelijk bij momenten. Dat is hier niet anders. De creatieve geest van sommige filmmakers wanneer ze de Duitse medische experimenten op gevangenen moeten exploreren, lijkt grenzeloos.
Het eerste gedeelte van de film vond ik nog best OK. De film ontspoort alleen wat bij de tweede intrede in het kamp en dat tot het einde. Qua spanning zat het in het begin van de film nog redelijk goed. Hier en daar ook prima in beeld gebracht, bij momenten zelfs sfeervol. Daarentegen wel bizar dat men ondanks de vele decibels nauwelijks gehoor kreeg van de moffen.
Voor de rest stelt het niet bijster veel voor. Wel aangenaam verrast dat Pilou Asbaek de rol van Duitse officier op zich nam. En Mathilde Ollivier was eveneens een aangename verrassing!
Gerlof78
-
- 768 berichten
- 575 stemmen
Erg leuke film, die begint als een oorlogsfilm en dan als horrorfilm verder gaat ik vond dat zeer goed gedaan. De cast vond ik leuk spelen en vooral Pilou Asbaek als badguy en Jovan Adepo met name dan. Ook de actie en horror scenes zijn goed gedaan en de sfeer is ook creepy. Al met al een leuke film om te zien, vooral liefhebbers van het genre en ook van de game Wolfenstein zullen hem waarderen kijk ze.
reporterxyz
-
- 209 berichten
- 1126 stemmen
Sommigen zullen het allicht een goede film vinden, zelf vind ik dit genre dikke prul
shrink
-
- 2147 berichten
- 2401 stemmen
Wat een goede film!! Leuk verhaal, goede beelden en prima acteurs. Een verrassing, gaat dat zien!
Rubie2208
-
- 341 berichten
- 325 stemmen
Aangenaam verrast .
Een fijne oorlogsfilm met een vleugje horror hier en daar ! Verhaal was wat cliché ,maar verder dik in orde . De film begon al erg sterk vond ik zelf met de opening van D-day en visueel zag het er gelijk goed uit . In het begin dacht ik dat het een echte oorlogsfilm zou worden, maar dit veranderde na een tijdje in een wat meer luguber verhaal . Veel actie en prima acteer werk ook ! Een fijne oorlog/ actie film met hier en daar een vleugje horror ! Beetje wolfenstein Vibes kreeg ik ervan .
Ripley's Believe It or Not
-
- 60 berichten
- 37 stemmen
Meh...
Het beste aan deze film was de trailer op de toon van het fenomenale "Hells Bells" van AC/DC. Schepte verwachtingen die de film absoluut niet waar maakte.
Uiteindelijk is het een matige avonturen horror met hoge productiewaarden. Gezien de setting (WWII + SF/Horror) had hier had veel meer in gezeten. Typisch product van de tijd ook, met de sole survivor die vast en zeker blind gecast werd. Maar goed, het moet blijkbaar.
Een WWII film voor de mensen die van simpel entertainment houden, zo kan ik deze het beste omschrijven. De "Call of Duty" crowd.
K. V.
-
- 4395 berichten
- 3791 stemmen
Deze passeerde nog op tv. Een mix van oorlogsfilm en horror. De film begon wel veelbelovend en zag er goed uit. Het tweede deel vond ik toch wat minder. De verhaallijn vond ik niet meer zo boeiend. De cast deed het prima.
Vond het goed voor een keertje.
sportfan27
-
- 397 berichten
- 300 stemmen
Aangenaam verrast .
Een fijne oorlogsfilm met een vleugje horror hier en daar ! Verhaal was wat cliché ,maar verder dik in orde . De film begon al erg sterk vond ik zelf met de opening van D-day en visueel zag het er gelijk goed uit . In het begin dacht ik dat het een echte oorlogsfilm zou worden, maar dit veranderde na een tijdje in een wat meer luguber verhaal . Veel actie en prima acteer werk ook ! Een fijne oorlog/ actie film met hier en daar een vleugje horror ! Beetje wolfenstein Vibes kreeg ik ervan .
Mooi omschreven, hier exact hetzelfde. 

Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Het cijfer mag blijven staan na herziening. Overlord profiteert van een unieke mix tussen oorlog, horror en actie, alhoewel het duidelijk mag zijn dat de actiescenes hier overheersen. Regisseur Julius Avery opent zijn film uitstekend met een spectaculair eerste kwartier, om daarna een spijtige keuze te maken door het tempo aanzienlijk te vertragen. Het acteerwerk van Jovan Adepo, Wyatt Russell en Mathilde Ollivier is bovengemiddeld, maar ook zij kunnen weinig beginnen tegen het taaie middenstuk van dit geheel. Het geduld van de kijker wordt op die manier getest, totdat een aanstekelijke finale de snelheid weer overtuigend terugbrengt. Vermakelijk, maar geen groots hoogstandje dus.
Sergio Leone
-
- 4452 berichten
- 3134 stemmen
Matig.
Veel te veel matig geregisseerd oorlogsgedoe en veel te weinig horror. Het beetje horror dat de finale biedt is ook meer van het actiegerichte, een beetje Resident Evil-achtig minus de post-apocalyptische setting. Ik mis ook wat zelfrelativering. De toon is best serieus, terwijl de nazi zombies toch gewoon een potsierlijke bende zijn: de commandant die de ultra-zombie wordt, de malafide laborant met z'n gekke injecties, .. Ik word niet echt warm van dat gebrek aan originaliteit. Niettemin zit er hier en daar wel een tof dingetje in en de vormgeving van de nazi zombies zelf kan er ook mee door. Nog net te doen dus voor op een doordeweekse avond, maar daar blijft het bij.
2,5
Diederik58
-
- 859 berichten
- 1488 stemmen
Netflix haalt de film binnenkort van de buis. Dus toch nog even kijken. En dat viel niet tegen, ondanks dat horror niet mijn favoriete genre is.
Mengele was de echte nazi-griezelarts met zijn mensonterende experimenten. Maar de arts in deze film overtreft hem. Supersoldaten kweken mbv teer uit de Franse bodem. Hoe verzin je het.
Ik vind het een spannende griezelige film. Behoorlijk over de top. Redelijk voorspelbaar. Prima acteerwerk. Standaard camerawerk. Echte schrikmomenten ontbreken. Het zijn meer de walgelijke geweldscenes die je hart sneller doet kloppen.
Opvallend vond ik de muziek die soms deed denken aan oude Frankensteinfilms. Passend, want hier was ook sprake van het betere knutselwerk.
Al met al een onderhoudende film.
RikkieD
-
- 216 berichten
- 161 stemmen
Ik vond dit best een aardige film, beetje Frankenstein meets WO2. Leuk om een keer te kijken, geen hoogvlieger, maar goed te kijken. Goed inelkaar stekende actiefilm met wat horror tintjes qua gore. Vette openingsscène overigens.
Vikanohara
-
- 345 berichten
- 725 stemmen
Wat moet zowat de meest gehoorde uitspraak zijn in al die Amerikaanse oorlogsfilms?
Fucking Nazis
Maar met al die experimenten fuckten ze er ook wel wat op los. 'k Vind dit eigenlijk een geweldige mix tussen oorlogsfilm en horror, een pak vermakelijker dan ik had ingeschat. Bepaalde scènes kwamen me al bekend voor, maar de hele film had ik nog niet gezien. Heb dan misschien ooit eens halfweg ingepikt of zo, of enkele scènes gezien. Nu met de integrale kijkervaring is Overlord me wel de 4* waard. Ook de stukken pure oorlogsfilm vind ik immers een pak meer meeslepend dan doorsnee oorlogsprenten. Daarbij dan nog de horror deed het van al zeer degelijk naar best wauw stijgen. Beetje Doom/Wolfenstein achtig. En uiteraard ook wel zoals de mini-serie Les Sentinelles. Die vond ik wat minder, maar zou ik nog eens moeten herbekijken.
Ja, deze mag ik wel. Wel nog onder het verbluffende 1917, maar zet deze samen met bv. ook nog Hacksaw Ridge toch zeker ook bij m'n favoriete oorlogsfilms.
Gerelateerd nieuws

Tweede Wereldoorlog-horrorfilm 'Overlord' is nog maar kort te vinden op Netflix

Tweede Wereldoorlog-horrorfilm 'Overlord' komt volgende maand weer naar Netflix

Vrijdag de 13e uitgespeeld? Hier vijf doodenge onbekende horrorfilms
Bekijk ook

They Shall Not Grow Old
Documentaire / Historisch, 2018
90 reacties

Der Hauptmann
Drama / Historisch, 2017
121 reacties

Upgrade
Sciencefiction / Thriller, 2018
162 reacties

Searching
Mystery / Thriller, 2018
120 reacties

Alita: Battle Angel
Sciencefiction / Actie, 2019
266 reacties

Doctor Sleep
Horror, 2019
330 reacties
Gerelateerde tags
frankrijktweede wereldoorlognazinormandy, francedorpbovennatuurlijkserumd-daylaboratoryexplosiegi joe behind enemy linesparatrooper jaren 40scientific experimentbrutal violenceblack soldier
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








