• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.880 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.942 gebruikers
  • 9.369.514 stemmen
Avatar
 
banner banner

Skjelvet (2018)

Drama / Thriller | 105 minuten
3,05 305 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titel: The Quake

Oorsprong: Noorwegen

Geregisseerd door: John Andreas Andersen

Met onder meer: Ane Dahl Torp, Kristoffer Joner en Jonas Hoff Oftebro

IMDb beoordeling: 6,2 (16.249)

Gesproken taal: Noors

Releasedatum: 21 februari 2019

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Skjelvet

"The Wave Was Only The Beginning"

In 1904 wordt Oslo getroffen door een aardbeving met een kracht van 5,4 op de schaal van Richter. De aardbeving had zijn epicentrum in de "Oslo Graben" die onder de Noorse hoofdstad loopt. Er vinden vandaag de dag nog steeds kleinere aardbevingen plaats in dit gebied. Geologen weten het niet zeker, maar er zijn tekenen die erop wijzen dat we een grote toekomstige aardbeving in Oslo kunnen verwachten. Wanneer kan niemand met zekerheid zeggen. Misschien over 100 jaar, misschien over 10 jaar of misschien wel morgen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Hoggiebro

Hoggiebro

  • 188 berichten
  • 334 stemmen

mooi vervolg op Bolgen. Weer genoten van deze Noorse rampenfilm. Erg overtuigend in beeld gebracht


avatar van het lallende kadaver

het lallende kadaver

  • 98 berichten
  • 111 stemmen

erg goed al as het wel weer een gezinsdrama! ik ga nu gelijk the wave er achteraan kijken


avatar van MagicBB

MagicBB

  • 13 berichten
  • 4 stemmen

Een prachtfilm! Na Bølgen (The Wave, 2015) was ook dit een daverend succes wat mij betreft. Hetzelfde gezin dat weer een heftige ramp treft. Dat is weliswaar niet heel geloofwaardig, maar wel het fundament van dit verhaal. Vader Kristian moet doorleven met de schuldgevoelens die hij heeft overgehouden aan het tsunami in Geiranger en verslonst daarbij zowel zichzelf als zijn rol als vader (en echtgenoot, Idun en hij zijn uit elkaar) . De film komt enigszins traag op gang maar je geduld als kijker wordt beloond. Het einde waarbij moeder Idun onder de lift terecht komt en overlijd is tragisch, maar heel sterk. Ik ben over het algemeen niet iemand die Noorse films kijkt, maar dit is wat mij betreft echt een geweldig visitekaartje voor de Noorse film. Aanrader.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6011 berichten
  • 2445 stemmen

Grofweg dezelfde opzet als z'n voorganger (en als de meeste disaster movies uit die heerlijk rampenrijke jaren 70), maar nu met nog wat meer aandacht voor de langere aanloop van Kristian die uiteindelijk maar weer het heft in eigen handen neemt en zijn gezin probeert te evacueren maar ondertussen op de buitenwereld de indruk van een paranoïde waanzinnige of zelfs een (al dan niet religieus) bezetene maakt. De aardbeving zelf (spoilertags niet nodig neem ik aan, het is toch zeker voor niemand een verrassing dat die hier plaatsvindt?) ziet er piekfijn uit als je dat zo mag zeggen, en dat Kristian het in de vorige film kon overleven wordt nu als het ware goedgemaakt door de dood van Idun, hoewel het nóg "eerlijker" was geweest als ook het dochtertje die hachelijke situatie niet had overleefd. Weinig verrassingen, maar wel weer uitstekend gemaakt en zelfs nog iets beter dan Bølgen.


avatar van pierre18

pierre18

  • 761 berichten
  • 636 stemmen

Wat een goeie film. Dit was veel beklemmender dan enig Hollywood productie. De scène met de piano(vleugel) was geweldig en sterk. Jammer zaten er wel een paar kleine foutjes in de film, maar deze lekker laten voor wat het was


avatar van Rotterdam@1

Rotterdam@1

  • 876 berichten
  • 422 stemmen

Dat kan een Noorse avond worden vanavond: Bølgen en Skjelvet achter elkaar. RTL 7. Vi ses!!!


avatar van blondiefilmfreak

blondiefilmfreak

  • 747 berichten
  • 353 stemmen

Goed acteer werk maar erg langdradig.samen met bolgen wel films die wel erg zwaar op de maag liggen.ppppffff ik moest even naar de plee,en daar was de titel rol,geen idee of ze dat flat gebouw nog uit zijn gekomen.op een deel 3 zit ik echt niet te wachten.2 en halve ster,niets meer en minder.