• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.538 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.798 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zombi Holocaust (1980)

Horror | 88 minuten
2,70 150 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 88 minuten

Alternatieve titels: Zombie Holocaust / Dr. Butcher M.D. / Island of the Last Zombies / Doctor Butcher M.D. / Medical Deviate / Doctor Butcher / Dr. Butcher, Medical Deviate / Zombie 3 / Zombie Terreur

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Marino Girolami

Met onder meer: Ian McCulloch, Alexandra Delli Colli en Donald O'Brien

IMDb beoordeling: 5,2 (6.492)

Gesproken taal: Italiaans

Releasedatum: 31 juli 1980

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Zombi Holocaust

"He's a depraved, homicidal killer...and he makes house calls!"

Een ziekenhuis in New York wordt opgeschrikt door bizarre gebeurtenissen: er verdwijnen delen van dode lichamen. Het duurt niet lang of er wordt iemand op heterdaad betrapt bij het eten van een hart, maar de man laat zich niet pakken en stort zich van tien hoog naar beneden. Eenmaal met de politie in contact gekomen blijkt dit geval niet uniek te zijn, de politie heeft een mooie diashow over hoe er nog meer kannibalen aan het werk zijn geweest in Amerika. En ze blijken ook nog eens allemaal dezelfde tattoo van een bepaalde stam te hebben.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Peter Chandler

George Harper

Dr. Obrero / Dr. Butcher (US version)

Molotto

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Zombi Holocaust, een kruising tussen een kannibalen- en een zombiefilm, heeft veel raakvlakken met eerdere Italiaanse genrefilms als Zombi 2, Emanuelle and the Last Cannibals, Cannibal Apocalypse en Mountain of the Cannibal God. Terend op het succes van voorgenoemde films mikt deze vooral op gore en absurditeit. Maar laten we eerlijk zijn, veel goorder dan de doorsnee Italiaanse kannibalen- of zombiefilm is deze echt niet. Op dat vlak dus een beetje teleurstellend, zeker als je gezien z’n reputatie een hels gorefest verwacht. De hoge verwachtingen buiten beschouwing gelaten is Zombi Holocaust natuurlijk een amusant filmpje met uiteindelijk nog enkele memorabele scènes: propeller, afgehakt hoofd vol maden in bed, scalperen, uitlepelen van ogen, …
Naar goede gewoonte zijn de acteurs weer slecht, de actrices weer lekker, en de soundtrack weer geniaal. De Italiaanse horrorwetten lijken bij deze dus weer voor de volle 100% gerespecteerd. Temeer omdat ook hier New York weer een niet te vermijden locatie blijkt.
Minpuntje aan de film vond ik dat een echte (lees: bloederige) confrontatie tussen de kannibalen en de zombies uitbleef. Het had de film nog wat amusanter en absurder kunnen maken. Een gemiste kans dus volgens mij.

@djelle: Zombi Holocaust beter dan Cannibal Holocaust? Nah!


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Vond er eerlijk gezegd niet veel aan, ben nochtans een liefhebber van het genre en veel gewend. Behoorlijk saai en biedt vooral weinig entertainmentwaarde, duurde me veel te lang voordat er wat ging gebeuren en toen het een beetje interessant begon te worden was de film zo gedaan.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

erik1677 schreef:
maar ben ik ook echt een fan van deze `troep`.

En troep, dat is het. Maar wel leuke troep. En de bozerikken in deze film maken ook een hoop troep. Maar ook leuke troep. Troep in troep dus. Wat een rommeltje

Vanwege de aardige opzet. de armetierige cast en de Joseph Mengele-praktijken een prima behapbaar stukje nonsens. Het onfunctioneel naakt werkt sfeerverhogend, evenals de gore, hoewel vooral dat laatste wat aan de matige kant bleek. Ook een paar hilarsiche foutjes overigens, zoals de zombies die de ene keer strompelen, maar de andere keer zeer behendig over obstakels heenspringen, of slechte make-up effecten. Leuk in de categorie slecht dus.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Ik vond dat er in deze film meer kannibalen voorkwamen dan zombies.

Niet zo heel slecht. Het verhaal is wel geinig. De zombies waren redelijk, alhoewel de geluiden die ze maakten een beetje stom waren. Soms vond ik het ook een beetje saai. Krijgt nog een kleine 3,0.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Matige zombie-cannibalmix, gefilmd op de Zombi 2-sets maar nergens zo goed.

Zombie Holocaust bouwt wel erg langzaam op en na een half uur had ik het gevoel alsof ik al bijna aan het einde was, zo langzaam ging de tijd voorbij. Saaie dialogen en een matig plot deden me de film bijna stopzetten. Ik heb ook nog nooit zo'n slechte schreeuwdub gehoord, ongelofelijk. Wanneer ze op het eiland aankomen wordt het iets vlotter, maar koning Cannibal Holocaust uit hetzelfde jaar is in alle opzichten beter. Sowieso is het meer een cannibalenmovie dan een zombieflick.

Deze film kent maar twee pluspunten en dat zijn Delli Colli die de hele film maar een beetje geil aan het doen is en de make-up. De worden en 'shock'-scenes zagen er af en toe zeker aardig uit. Voor de rest niet bijzonder. Het saaie gevoel overheerst.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Yeuy! Dit was weer meer dan geslaagd. Niet in de briljante lijn als de vorige zombie trash films die ik heb gezien dit weekend, maar wel op z'n eigen manier boeiend en vermakelijk. Enkele zeer opvallende gore-momenten en het kent toch een leuke manier om het plot te laten verlopen.

Ik vond de mix tussen kannibalisme en zombies in eerste instantie heel boeiend (en verrassend) maar er was totaal geen evenwicht waardoor ik dit toch geen zombie film kan noemen. Maar wat maakt het ook uit waaronder het valt, het was gewoon genieten!

Leuke (geleende) soundtrack en geweldige (hergebruikte) locatie . Zombi Holocaust, of Dr. Butcher M.D of toch maar Island of the Last Zombies krijgt 4 dikke sterren, op naar de volgende.

En ook deze heeft een uitgebreide review.


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

Beetje opvallende naamkeuze, creëert toch verwachtingen die niet geheel waargemaakt worden. Maar weet voornamelijk gewoon heel weinig te bieden buiten redelijke make-up en wat fun-momenten om. Neemt z'n tijd met de opbouw (iets teveel), acteerwerk is niet voor mij en is vaker niet fun dan wel. De soundtrack mocht er wel wezen, dat dan weer wel.

2,5*


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Een film die behoorlijk de tijd neemt om op te bouwen, terwijl je je afvraagt waarom een film met de titel Zombie Holocaust überhaupt zou moeten opbouwen. Eendimensionale karakters komen op een eiland tussen enerzijds kannibalen en anderzijds zombies te zitten, daar hoeven toch weinig woorden aan vuil gemaakt worden, lijkt me. Eenmaal op stoom komt de film met een paar aardige momenten, ondanks dat kwaliteit ver te zoeken is. Lelijke special effects, zombies die net iets te overduidelijk een masker dragen, acteerwerk van acteurs die in elke plaatselijke toneelvereniging geweigerd zouden worden; het draagt allemaal bij aan het campy gevoel. En het is deze ongein en alles behalve subtiele vermaak die Zombie Holocaust gelukkig nog best amusant maken. Amusante rotzooi, zullen we maar zeggen.

2,5 sterren.


avatar van Herculaas

Herculaas

  • 132 berichten
  • 132 stemmen

Zoals de titel al zegt is dit een kruising tussen Zombi 2 en Cannibal Holocaust. Zombies, kannibalen en ook nog een gestoorde dokter die medische experimenten uitvoert. Je verveelt je geen moment in deze zo-slecht-dat-ie-weer-goed-is-film, die toch nog wel een paar sfeervolle scènes bevat. Voor de liefhebber een aanrader.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Toen ik de opening creditszag vreesde ik even met grote vrezen, maar al met al is de Nederlandse DVD niet slecht. Er zullen hoogstwaarschijnlijk nog wel betere prints op de markt zijn, maar als ik dit vergelijk met de Amerikaanse en

Duitse trailers die ook op de DVD terug te vinden zijn, zie ik toch duidelijk een verbetering in de kwaliteit.

Het acteerwerk is nog wel acceptabel en met name de gore fx zijn nog van verrassend hoog niveau.

Bijna alles in deze film was al eens (beter) gedaan en dit is dan ook duidelijk een prent die mee probeerde te liften met de populariteit van dergelijke Italo sleaze.

Enorm cheesy, maar de film heeft hier en daar nog wel zijn momenten.

Vermakelijk voor de pulpliefhebbers.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

8 jaar (!!!!) na laatste kijkbeurt toch opnieuw een halfje erbij. Zombi Holocaust begint zo'n beetje 1 van mijn favorieten te worden uit de Italiaanse horror scene believe it or not. Ondanks al z'n gebreken, want dat zijn er natuurlijk gewoon wel een aantal.

Opvallend allereerst dat er toch altijd een beetje langs Zombi Holocaust heen gekeken word. 134 stemmen hier momenteel op MM. Vergelijk dat is met bijvoorbeeld een
Cannibal Holocaust (815 stemmen)
Zombi 2 (319 stemmen)
Cannibal Ferox (200 stemmen).

Nou weet ik wel, dat zijn een paar van de grootste namen uit het genre, maar dan nog vind ik het opvallend. Leuk trouwens hoe klein die Italiaanse cashgrab scene was in de jaren 80. Iedere film weer zie je van acteurs tot productie dezelfde namen voorbij komen. Ongelofelijk eigenlijk hoe gigantisch veel van dit soort films er geproduceerd werden in dat korte tijdsbestek. En tot op de dag van vandaag genieten mensen van deze films.

Anyway, even beginnen bij de gebreken maar, want dat zijn er wel een aantal. De film start (zoals zoveel Italiaanse horror films uit die tijd) in New York. En man, man, man wat een knulligheid tijdens die NY scenes zeg. Weerzinwekkende dubbing, gigantische continuity fouten, onlogische beslissingen, plot holes. Werkelijk een drama. Alsof er al begonnen was met filmen zonder dat er überhaupt een script klaar lag. Echter is het, hoe stompzinnig ook, wel héél vermakelijk.

Dan na een half uurtje (ongeveer net zo lang als dat Alexandra Delli Colli erover doet om volledig naakt in beeld te verschijnen) is het op naar het duistere eiland Matool... Ownee Matool hete het in Zombi 2. Het heet nu Kito (hetzelfde eiland en sets van Zombi 2 worden hier hergebruikt). Vanaf daar neemt de knulligheid ietsjes af moet ik zeggen. Tuurlijk, het plot en de dialogen blijft aan alle kanten rommelen, maar Marino Girolami laat zien dat hij in de jungle achtige setting eigenlijk best wel een aardige horrorfilm kan maken. Zo zijn die scenes met die kannibalen die in sommige shots door de dichtbegroeide jungle 'stalken' best wel sterk (vreemd, dat vond ik in mijn review van 8 jaar geleden niet), en is de gore eigenlijk BEHOORLIJK goed.

'Berucht' zijn uiteraard de kill met de buitenboordmotor, en het uitsteken van de ogen, maar de meest realistische en misschien wel meest shockerende vind plaats wanneer één van de hulpjes in een val loopt, zijn keel terwijl hij nog leeft word doorgesneden, en daarna zijn torso word opengesneden. Gewoon heel sterk, luguber en straight to the point gefilmd. Had echt niet misstaan in een film als Cannibal Holocaust zo'n scene.

Verder is het bloederige gemodder van de mad doctor, EN de introductie van de zombies gewoon heerlijk. Best wel wat sterke horror elementen dus waar Marino Girolami en Zombi Holocaust in het algemeen niet genoeg credits voor krijgt. De rest rammelt aan alle kanten, zo eerlijk ben ik dan ook weer wel.

Anyway heerlijk kijkvoer voor de fans van wansmakelijke Italiaans horrortroep. Je krijgt spontaan zin om met een groepje en wat camera's naar de Caraïben te gaan om een kannibalen of zombiefilm te maken. Microfoons hoeven niet mee want alles kan overgedubt worden .


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Deze Italiaanse Horror film welke een mix is van een van zombiefilm en een kannibalenfilm, heb ik vooral gekeken vanwege het meespelen van de mooie blondine en hoofdrolspeelster Alexandra Delli Colli. Haar rol deed me denken aan die van Ursula Andress (vooral bekend als Bondgirl Honey Ryder in de eerste film van James Bond, namelijk "Dr. No (1962)") in de kannibalenfilm "La Montagna del Dio Cannibale (1978)" en zeker als de kannibalen haar als een soort van Godin (omdat ze een blondine is) gaan beschouwen. Men beschilderd haar dan o.a. met een bloemetjesmotief waarbij ze volledig naakt (dan zijn wel alleen haar mooie borsten te zien) staat te poseren en daarna legt men haar volledig naakt in een soort van mal (met haar armen en benen uit elkaar gespreid) en dan kan je zien dat ze een echte blondine is

Een medewerker in een ziekenhuis in New York blijkt van lijken in het mortuarium te eten. Medewerkster Lori Ridgeway (Alexandra Delli Colli) en dokter Peter Chandler (Ian McCulloch) komen erachter dat dit is gebeurd in meerdere ziekenhuizen die immigranten uit het Molukse eiland "Kito" in dienst hebben. De twee reizen daarom met een onderzoeksteam af naar de eilandengroep en daarbij krijgen ze assistentie van de zekere dokter Obrero (Donald O'Brien) die in de Molukken woont en daar aan geneeskunde doet.

Het verhaal was zeker niet slecht, maar het duurt wel eventjes voordat het opgang komt, want de eerste 25 minuten van het verhaal welke zich afspelen in New York (waar wel mooie beelden van te zien zijn) zijn saai en langdradig en alleen de openingsmuziek (synthesizer) is dan spannend. Er gebeurt wel het één en ander in het mortuarium waar o.a. een hand en twee keer een hart worden verwijdert uit een lijk en daar moet je het mee doen. Ook wordt je even op het verkeerde spoor gezet als Lori (die vroeger op de Molukken heeft gewoond) de koelkast openmaakt en je een groot stuk rauw vlees ziet liggen.

Gedurende die 25 minuten kleedt Alexandra Delli Colli zich wel een keer op fraaie wijze uit (na circa 11 minuten) en heeft ze alleen nog een witte BH en slipje aan, maar naakt zie je haar nog niet, want daar moet je op wachten tot ze op de Molukken zijn, waar ze zich na circa 28 minuten begint uit te kleden om een douche te nemen. In eerste instantie zie je haar in zwart ondergoed, maar gelukkig gaat dit keer wel haar zwarte BH los en zie je haar mooie borsten voor het eerst en eventjes later komt ze uit de douche gelopen en is ze van top tot teen naakt te zien (ze droogt zich nog wat af en trekt daarna alleen een T-shirt aan) en treft ze een hoofd met maden aan in haar bed.

Zodra ze op de Molukken aankomen wordt het verhaal gelukkig wat beter en interessanter en daar leidt Peter de expeditie naar de eilanden om te onderzoeken, waar hij contact onderhoudt met dokter Obrero (Donald O'Brien). Inbegrepen bij de expeditie buiten Lori zijn zijn assistent George Harper (Peter O'Neal), George's enthousiaste journaliste (van de "New York Express") en vriendin Susan Kelly (Sherry Buchanan, die helaas niet naakt is te zien, het enige naakt wat je van haar te zien krijgt is haar hoofd en hersenen ), de plaatselijke bootsman Molotto (Dakar) die door Obrero is aangesteld, en drie dragers (beter gezegd de "Three Stooges" en die verdwijnen, beter gezegd worden opgegeten, natuurlijk ook het eerst één voor één op het eiland "Kito").

Op het eiland "Kito" wordt de bemanning opgejaagd door kannibalen en zombies (die zagen er overigens erg goedkoop uit met alleen wat make-up en wat lappen om hun lichaam en ze grommen ook wat) en daar is het dan ook behoorlijk bloederig en goor en valt er voor de horrorliefhebbers o.a. te genieten van een hoofd van een kannibaal welke wordt ingeslagen met een machete (dat gebeurt overigens nog voordat ze op het eiland "Kito" zijn) door Lori, oogbollen (die van George) die krachtig worden uitgetrokken en verslonden en het gezicht van een zombie welke wordt verpulverd door de buitenboordmotor van een rubberbootje. Ook het in de boobytrap (een val met spitse bamboestokken) lopen van één van de dragers mocht er best wezen, want van hem wordt daarna de keel doorgesneden terwijl hij nog in leven is, waarna hij wordt opgegeten en dat laatste geldt iets later ook voor George, wiens ingewanden eruit worden getrokken.

Daarna is het eigenlijk ook een beetje afgelopen met het goor, want buiten het doden van de zombie met de buitenboordmotor, zorgt alleen Susan nog voor wat goor na circa 60 minuten als deze op de operatietafel ligt van dokter Obrero (hij experimenteert namelijk met mensen, maakt zombies van ze, om deze lang te laten leven en hij zegt daarover ook "lk verbeter de natuur, en sta op het punt de levensverwachting van de mens met meer dan honderd jaar te verlengen") waar ze zonet is gescalpeerd (dat wordt helaas wel niet in beeld gebracht, waarbij je het alleen moet doen met haar bebloede en kale hoofd).

Wat er over scalperen wordt gezegd door dokter Obrero is best geinig, namelijk:

"Ik maak er de gewoonte van de scalpen aan de inboorlingen te geven om ze tijdens hun traditionele
vruchtbaarheids- rituelen te gebruiken. Door ze te dragen denken ze dat de mannelijke potentie verhoog wordt. Blond haar zou twee keer zo goed werken.
"

Daarom hebben de inboorlingen (beter gezegd kannibalen) het ook voorzien op de blondine Alexandra Delli Colli (daar zou ik het ook op voorzien hebben ). Met Susan (die overigens ook een blondine was) loopt het natuurlijk niet goed af, want nadat dokter Obrero haar gescalpeerd heeft tapt hij wat bloed af via een slang in een fles via haar hals (daar maakt hij ook een sneetje in). Als Susan daarna flink begint te schreeuwen, knipt hij haar stembanden af en zegt hij:

"Het geschreeuw van de patient stoorde me. Ik heb de stembanden verwijderd."


Voor Susan is de horror overigens nog niet afgelopen, want na het inbrengen van een injectie (om haar bij bewustzijn te houden), opent hij haar schedel (werd best fraai in beeld gebracht) met een haakse operatieslijper, waarbij hij zegt (o.a. tegen haar):

"Ik ga zo de hersenen van deze jonge vrouw transplanteren in het lichaam van deze man die reeds tien dagen dood is. En wat jou betreft, ik garandeer je dat ook jij zult leven net als de wezens die ik eerder gecreërd heb."

Daarna zie je nog haar hersenen en is ze dood.
Wat dan nog volgt (de laatste circa 20 minuten) is een ietwat flauwe finale met als hoogtepunt de naaktheid (borsten en schaamstreek) van Alexandra Delli Colli tussen de 71e en 79e minuut (overigens, of beter gezegd helaas, niet de volle acht minuten) die op het punt staat om opgeofferd te worden maar op de één of andere manier als een Godin wordt beschouwd. Samen met de kannibalen en Peter (die op het punt staat om door dokter Obrero geopereerd te worden, maar hij weet zich te bevrijden met een scalpel) worden dan Molotto (wordt door zijn keel gesneden met het scalpel door Peter), wat zombies (vliegen o.a. in brand) en dokter Obrero gedood en de laatste wordt levend opgegeten door de kannibalen.

Daarna wordt er nog gezegd "Laten we gaan" en zie je Lori en Peter weggaan en hetzelfde geldt voor de kannibalen en staat het gebouw waarin dokter Obrero zijn operaties uitvoerde volledig in brand en is de film na circa 83 minuten afgelopen.

Al met al weet deze Italiaanse Horror film nog best te vermaken en dan vanwege de naaktheid van Alexandra Delli Colli ("Lo Squartatore di New York (1982)" met haar is zeker ook het kijken waard) waar je dus wel eventjes op moet wachten en natuurlijk ook het goor. Maar hoogstaand vond ik het allemaal niet en het wordt ook nergens spannend of eng. Veder is het ook jammer dat er alleen naaktheid te zien valt van Alexandra Delli Colli, want ik had zeker ook naaktheid verwacht van Sherry Buchanan (en zeker als ze op een gegeven moment wordt gepakt door de kannibalen) en ook wat van kannibalen vrouwen, die er nauwelijks zijn (alleen de twee die Alexandra Delli Colli aan het beschilderen zijn, maar die hebben kleren aan ). Er is overigens ook een zittende zombievrouw te zien met de blonde scalp van Susan op haar hoofd


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7271 stemmen

Toch wel een fijn vies filmpje deze ... gooi zo'n beetje al die beruchte junglefilms met kannibalen en zombies in de blender en daar is je Zombie Holocaust. Dikke hit uit de plaatselijke 80s videotheken. Op het legendarische Video for Pleasure-label met een waarschuwing op de achterkant dat deze film huiveringwekkend, bloedstollend en nog verschrikkelijker dan het onwaarschijnlijke was. In de herziening blijkt er geen woord van gelogen. Kleine klassieker.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Chaotische horrorprent waarin zombies en kannibalen in voorkomen.

De scènes met de kannibalen waren wel de moeite en op gore kom je wel aan je trekken. De film zit vol met plotgaten en soms zelfs stupide, maar toegegeven er zitten wel een paar toffe scènes in de film waardoor de film toch een voldoende krijgt. Alexandra Delli Colli mag er ook wezen en is op een bepaald moment volledig naakt te bewonderen. Pure pulp ! 5/10


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8931 stemmen

“I could easily kill you now, but I’m determined to have your brain! It will be the culmination of my career!”

In 1979 maakte Lucio Fulci Zombi 2, een jaar later maakte Ruggero Deodato Cannibal Holocaust en paar maanden daarna maakte Marino Girolami Zombi Holocaust. Het rare aan deze film is dat het kannibalen, zombies en een gekke wetenschapper combineert. De resultaten zijn door een duidelijk gebrek aan logica en productiewaarden nogal rampzalig. Er is geen enkel spoor van originaliteit, maar desalniettemin is het door de prima gore ook enigszins leuk. Zoals vele Italiaanse films begint het in New York. Een ziekenhuis kampt met lijkverminking. Waarna je op een raadselachtig moment een blik op de inhoud van de koelkast van assistent en antropoloog Lori Ridgeway een plastic pakje vlees ziet. Echter door een expeditie, waar ze niet bij betrokken wilde raken, reizen ze naar het eiland Kito en kom je nooit achter het waarom? Uiteindelijk belanden ze dus op dat Molukse eiland waar, na een douche van Lori (om aan het naaktquotum te voldoen) een kannibalenstam aantreffen. Nou, duh....alle primitieve volkeren beoefenen kannibalisme! Welkom in de wondere wereld van de Italiaanse kannibaalfilm. Echter wordt het eiland ook bewoont door een gekke wetenschapper genaamd Doctor Obrero die experimenten uitvoert op de lokale bevolking en ze in zombies verandert. Alhoewel er zijn slechts 5 zombies in de hele film. En voor het grootste deel dwalen ze gewoon rond, staren naar dingen en maken rare scheetgeluiden. Echter wat het aan samenhang mist, maakt het meer dan goed met gore. De effecten zijn nog behoorlijk goed en vanuit dat oogpunt is de film dan ook leuk tijdverdrijf!


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Zombies en kannibalen. Een vreemde mix. Na het wat oninteressante begin in de stad, is het een verademing als de personages eindelijk op het eiland zijn. Vanaf daar wordt het echt leuk. De film voelt in alles aan alsof het op de plek zelf gecreëerd is. Het voelt niet als een geheel. Had het of bij Zombies of Kannibalen gehouden. Dit concept werkt gewoon niet heel goed. Dat neemt niet weg dat Zombie Holocaust een erg vermakelijke film is et veel slechte make-up, slechte effecten, vreemde muziek en nog vreemder acteerwerk. I love it! Er zijn alleen betere films binnen deze genres.