• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.482 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.138 gebruikers
  • 9.379.535 stemmen
Avatar
 
banner banner

Escape Room (2017)

Horror | 86 minuten
2,20 131 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Dukes

Met onder meer: Skeet Ulrich, Sean Young en Christine Donlon

IMDb beoordeling: 4,3 (4.499)

Gesproken taal: Engels en Arabisch

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Escape Room

"Let the game begin..."

Wanneer Brice, de eigenaar van een Escape Room, een horror-recensent weet over te halen zijn nieuwe spel te testen, haalt hij bij een antiquair een eng houten kistje op waar volgens de antiquair een vloek op zit. Daarmee hoopt hij de recensent en zijn vrienden te kunnen overdonderen zodat zijn Escape Room een groot succes wordt. Maar het verhaal van het kistje blijkt geen kleurrijke folklore te zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Verwacht er niet heel veel van maar toch wel een klein beetje benieuwd.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Heb het gevoel dat deze de bioscoop niet gaat halen...


avatar van n00r

n00r

  • 669 berichten
  • 1069 stemmen

Toch wel sinterklaas!


avatar van Valak

Valak

  • 626 berichten
  • 405 stemmen

Als ik de trailer bekijk vind ik het eerlijk gezegd ook moeilijk te geloven dat deze hier in Nederland in de bioscoop komt, als er de afgelopen jaren al tientallen veel betere films zijn geweest die (ook) geen bioscoop-release kregen hier.

Zie trouwens net dat Skeet Ulrich a.k.a. Billy Loomis hier de hoofdrol in speelt.


avatar van Doom4

Doom4

  • 617 berichten
  • 481 stemmen

Eindelijk weer een leuke horror film.

De film speelt zich af in een escape room en die zijn nog niet eerder gedaan dus dat is al een pluspunt en ik vind escape rooms zelf ook leuk. Stop er een moordenaar bij en gebrek aan tijd en dan word het snel spannend.

De film komt gelukkig snel op gang en nergens vond ik het saai worden.

Dit is niet een standaard horror film met jumpscares en gore dus dat hoef je niet te verwachten maar deze moet het vooral hebben van de spanning en dat vind ik goed gelukt. Ik denk wel dat de film in de bioscoop nog leuker was geweest. Ik zag dat er nog een film uit komt met dezelfde titel maar zonder moordenaar, ben benieuwd.


avatar van Doom4

Doom4

  • 617 berichten
  • 481 stemmen

De trailer klopt trouwens niet bij deze film! Dat is die andere escape room.


avatar van perceived

perceived

  • 1781 berichten
  • 5601 stemmen

De juiste trailer: ESCAPE ROOM (2017) Official Trailer (HD) Skeet Ulrich - YouTube

Deze vind ik in ieder geval een stuk interessanter dan die andere. Die is veel te gladjes cq gelikt om een fijne horror te kunnen zijn, lijkt wel een doorsnee TV-productie.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4337 berichten
  • 4045 stemmen

Al bij al matig werkje. Het begin met die 2 arabieren is zelfs zinloos vind ik...Eens in de "escape room" worden de "players" 1 voor 1 gekild met een schaar...woow zeer boeiend allemaal en is er eigenlijk weinig 'escape' aan se, ook nooit spannend...3/10


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Dat hij niet zo waardeloos zou zijn als zijn naamgenoot, dat was alles wat ik hoopte. Tot mijn grote verbazing blijkt dit echter een prima horrorfilm te zijn, met een prima scenario, sterke spanningsopbouw en flink wat geslaagde schokmomenten en verrassende wendingen. Peter Dukes schreef en regisseerde deze horrorfilm en bouwt de suspense op slimme wijze op, zeker zolang de vier deelnemers aan de Escape Room dat 'het' allemaal bij het spel hoort. Sterk is ook hoe Dukes de handelingen van Brice [Skeet Ulrich], de eigenaar van de Escape Room rechtvaardigt. De finale is niet helemaal waterdicht - de politie zou toch minimaal moeten onderzoeken of Brice bij de moorden betrokken is - maar dat is gelukkig één van de weinige kritiekpuntjes op deze uiterst vermakelijke horrorfilm.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Een bestaande horrror attractie , tot een horror film maken .

Blijkt moeilijker te zijn dan het lijkt.Tenzij je het vrij simpel houd in dit (naar ik meen lowbudget )werkje . de kleuren waren Erg flauw ,als of men de knoop niet kan door hakken om het zwart wit te maken , of toch nog ietsje kleur. ( dat laatste dus )

Een vloek , of hoe je het ook wilt noemen,en een gesloten ruimte . Je kan dit als saai zien ,,,ik

heb me niet verveeld . Maar ook geen ruime voldoende maar een nipte .

3* .


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Aardig.

De betere van de twee Escape Room films uit 2017. Nu is dat ook niet zo moeilijk, die andere is echt een compleet gedrocht. Deze film is vooral erg degelijk, een film die z'n uitgangspunt enige eer aan doet, maar verder ook weer niet zo heel veel toevoegt.

Het begin wordt vooral opgeleukt door wat horror referenties. Wat gepalaver over The Thing en een slinkse Gremlins knipoog moeten duidelijk maken dat Dukes een horror fanaat is. Daarna gaan we echter al snel over tot de orde van de dag: de escape room.

Probleem met die dingen is dat ze misschien net iets té handig zijn voor horror regisseurs. Je laat jezelf opsluiten, je weet dat er geen connectie is met de buitenwereld, ze zijn al horror themed ... alles waar een goeie horror regisseur toch nog enige inventiveit voor nodig heeft is al gecovered door het concept. Dat maakt dat het verder allemaal erg voorspelbaar is, al vanaf de eerste minuut.

Maar Dukes brouwt er toch nog een redelijk sfeervol filmpje van. De gore is wat flauwtjes misschien, maar qua creep zit het wel goed. Net genoeg spanning, de personages zijn net likeable genoeg en het loopt best vlot, ondanks dat er weinig verrassing inzit.

Een aardig horrortje voor tussendoor met andere woorden. Verwachtingen niet te hoog leggen, maar het kijkt best lekker weg.

3.0*


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Vrij matig.

Als dit deze Escape Room al wat beter zou moeten zijn dan Escape Room (2017) wil ik niet weten hoe slecht die zal zijn.

Een behoorlijk saai werkje. Het verhaal was standaard, wat niet echt een probleem is maar de film mist gewoon spanning, gore, kills, sfeer en goed acteerwerk.

Het begon nog enigszins vermakelijk maar na 60 min had ik het wel een beetje gezien.

2,0*


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Die vind ik anders niet zo slecht Daan258.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

JacoBaco schreef:

Die vind ik anders niet zo slecht Daan258.

Ohh, aan de rating te zien doet die film het niet al te best.

Heb je de deze film ook gezien? Zoja vond je dan Escape Room (2017) vermakelijker?


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Daan258

Ik moet deze nog zien. En de andere scoort extreem laag ja. Maar ja, het gaat er uiteindelijk om wat je er zelf van vindt.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

JacoBaco

Dan toch misschien is een keer opzetten als ik me verveel

Als het niks is is het weet ik bij wie ik moet zijn. Haha, just kidding


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Blijkbaar is dit de betere Escape Room film, daarom gekozen om deze als eerste te kijken. Ben nu wel heel benieuwd naar die ander, want heel goed was dit niet.

Buiten het feit dat het allemaal erg voorspelbaar is en de personages allemaal best irritant zijn is het grootste hekelpunt dat de film voornamelijk in het begin nergens "opleeft". Kan er de vinger niet op leggen, maar het voelde allemaal erg stoffig en dof aan en dat haalde voor mij een stukje spanning weg. Er wordt mijn inziens ook te weinig moeite gedaan om te escapen, wat je wel zou verwachten als je vast zit in zo'n kamer.

Naarmate het einde vorderde verloor de film me helemaal. Erg raar en vooral zwak. Het is niet barslecht, maar wel een beetje saai en zoutloos. Jammer.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10047 berichten
  • 6182 stemmen

Het concept lijkt boeiend, maar de uitwerking valt wel echt tegen. Het verhaal en de personages bieden weinig vermaak en ook de spanning ontbreekt. De locatie is hier eerder saai dan een troef. 4/10


Zo verschrikkelijk slecht , wat heeft de doos er nu in godsnaam ermee te maken . Het einde ook ,Dit moest verboden worden.


avatar van speliz

speliz

  • 57 berichten
  • 147 stemmen

Best aardig voor een B-film


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3423 berichten
  • 3506 stemmen

Leuk concept, gelukkig ook de goeie film gekeken dacht ik.

Onderhoudend en of ik de volgende keer zo enthousiast in een escape room stap??


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5330 stemmen

Het is al wachten tot halverwege de film voor er wat gebeurt, en wat er dan gebeurt is eerder flauw, sfeerloos en zonder spanning.

Die andere escape room versie zal ik dan maar al onmiddellijk overslaan

1,5*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7602 berichten
  • 7511 stemmen

Redelijk, het was niet allemaal echt geweldig.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4337 berichten
  • 4045 stemmen

Ik vond deze dus de mindere vd 2, hierdoor had ik de andere eerst links laten liggen. Deze was zo loos met foute killer, zonder hetgeen ik in een escape/boobytrap film verwacht. Dus nog maar eens bewijs dat ik nooit zomaar op anderen hun mening/recensie moet afgaan. Binnenkort de escape room van dit jaar eens kijken se.


avatar van jordorientje

jordorientje

  • 491 berichten
  • 431 stemmen

Oh mijn god. Wat moet ik hier nou van zeggen?
Laat ik beginnen met het begin stuk. Waar sloeg dat op? Even serieus, 5 minuten lang verspilling aan 1 of andere Arabische vloek.
Ten 2e het acteer werk, WAT SLECHT! Het eerste moment al dat die dude en die chick in beeld komen, ben je mij al verloren. Die kunnen écht niet acteren. Vandaar dat ze ook als eerste doodgaan haha
Ten 3e dat overdreven seksueel gedoe. Man man man we weten allemaal wat seks is, we hebben allemaal wel eens piemels borsten en een kont gezien, waarom moet het altijd zo obsessief over seks gaan? Lijkt wel alsof de makers van zulke films echt gefrustreerd zijn. Gooi er een halfnaakt wijf in en wat puberale obsessieve seks-talk en ze denken een goeie film te hebben, lachwekkend.
Ten 4e kan je álles voorspellen. Al vanaf het moment dat ze die room instappen weet je precies wie er als eerste aangaat. Ook met die schaar, dat ie hem naast zich neerlegt, is gewoon vragen om moeilijkheden. Je weet ook precies wie er als laatste overblijft en zelfs hoe diegene gaat ontsnappen.
Tja en verder kan ik er niks over zeggen. Behalve dat het acteerwerk echt waardeloos is en dit eruit ziet als een hele cheapass film.
Voor een echte horror liefhebber like moi is dit gewoon een Bassie en Adriaan vertoning. Jammer.


avatar van jordorientje

jordorientje

  • 491 berichten
  • 431 stemmen

Daan258 schreef:

Ohh, aan de rating te zien doet die film het niet al te best.

Heb je de deze film ook gezien? Zoja vond je dan?

Ze zijn allemaal niet te doen. De 1 nog slechter dan de ander. Wat een hel zeg, ongelofelijk


avatar van jordorientje

jordorientje

  • 491 berichten
  • 431 stemmen

Doom4 schreef:

Eindelijk weer een leuke horror film. Ik denk wel dat de film in de bioscoop nog leuker was geweest.

Haha ben jij serieus? Ik weet dat meningen kunnen verschillen, maar als jij deze film "leuk" kunt noemen en in de bioscoop had willen zien, dan ben jij echt niks gewend en totaal geen horror liefhebber.

Deze film was namelijk té slecht geacteerd, té vol met voorspelbare momenten en té irritant voor woorden.


avatar van Doom4

Doom4

  • 617 berichten
  • 481 stemmen

jordientje

Ja ik ben serieus.

Noem eens een paar goede horrorfilms dan? Ik heb net even jouw lijst bekeken maar ik zie bijna geen horrorfilm er tussen staan dus dan denk ik dat jij juist geen horror liefhebber bent.


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Een nieuw dieptepunt in het horror genre.

Had totaal geen binding met de irritante personages en spanning is totaal afwezig.

Het nerd geneuzel over andere horror films is pijnlijk omdat wat beter jatwerk dit onding nog enigszins had kunnen redden.

'Let the games begin...' was zeer tevreden dat het gedaan was.


avatar van Chelsea94

Chelsea94

  • 742 berichten
  • 824 stemmen

Belachelijk slechte film met een vervelende soundtrack. Het begin was al matig en het kistje, tja het is er maar wat verder de bedoeling is? Erg vergezocht. Personages zijn oninteressant en acteren slecht. Het oogt echt als een hele goedkope film met lelijke kleurfilter erover. Het eind is al helemaal achterlijk.