Genre: Avontuur / Biografie
Speelduur: 115 minuten
Oorsprong:
Australië / Colombia
Geregisseerd door: Greg McLean
Met onder meer: Daniel Radcliffe, Thomas Kretschmann en Alex Russell
IMDb beoordeling:
6,7 (69.823)
Gesproken taal: Engels, Duits, Hebreeuws en Spaans
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Jungle
"Nature has only one law - Survival"
Yossi Ghinsberg is een enthousiaste jonge avonturier die zijn dromen navolgt. Samen met twee vrienden en een gids, die een mysterieus verleden met zich meedraagt, reist hij naar het Amazoneregenwoud. Daar wordt hun uithoudingsvermogen op de proef gesteld wanneer de donkere kant van de menselijke natuur naar boven komt en de dodelijke bedreigingen van de wildernis zich manifesteren. Hun reis verandert in een angstaanjagende psychologische beproeving waarbij de vrienden moeten vechten voor hun leven.
Externe links
Acteurs en actrices
Yossi
Karl
Kevin
Marcus
Kina
Tico
Amie
Yossi's Father
Yossi's Mother
Uncle Nissim
Video's en trailers
Reviews & comments
sjefke007
-
- 19 berichten
- 8 stemmen
klinkt erg fake dat acent,er heerst een b film gevoel in de trailer
mcdaktari
-
- 7307 berichten
- 0 stemmen
Toch wil ik deze graag zien, enkel al omdat het in de jungle afspeelt. Dat zie ik nou eenmaal graag. Ik heb alleen nog steeds moeite met Daniel Radcliffe, telkens als ik hem zie moet ik aan dat kleine jochie uit Harry Potter denken, dat wil maar niet weg gaan. 
mobistar
-
- 76 berichten
- 168 stemmen
Toch wel knappe survival film, ditmaal in de Boliviaanse jungle en blijkbaar echt gebeurd.
Wie moeite heeft om Daniel Radcliffe aan het werk te zien zonder daarbij spontaan aan Harry Potter te denken hoeft niet te vrezen.
Ten eerste loopt hij bijna de hele film met baard rond (hij deed mij denken aan de kapitein, Jürgen Prochnow, uit de film "Das Boot" ) en ziet hij er behoorlijk gehavend en getormenteerd uit, wat natuurlijk niet onlogisch is als je meer dan 2 weken ligt rond te dwalen in de jungle. Ik vond Radcliffe persoonlijk ijzersterk en geloofwaardig acteren. De mooie plaatjes van de natuur krijg je erbij.
Doom4
-
- 617 berichten
- 481 stemmen
Ik hou erg van survival films maar deze gaf mij niet dat dramatisch beklemmend gevoel. Ik irriteerde me ook mateloos aan de accent van hoofdacteur. Ik snapte uberhaupt niet waarom ze zich opeens gingen opsplitsen, alsof hun opeens de weg wisten zonder de gids. De eerste keer ging het nog maar net goed op die vlot en dan denken ze opeens dat ze het alleen kunnen. Ik las aan het eind dat de gids werd gezocht door de autoriteiten en dat de gids en 1 vriend nooit waren aangekomen. Dat vond ik ook wel weer erg toevallig, ik dacht direct zal hij dan een moordenaar ofzo zijn geweest want waarom zijn ze dan niet aangekomen aangezien die gids dit al zo vaak gedaan heeft. Nee dit vond ik niks.
numb nuts
-
- 238 berichten
- 2792 stemmen
vond deze toch tegen vallen,ondanks een waargebeurt verhaal.
harry speelt niet slecht,en toch vond ik hem overdreven spelen en het accent ?
was nergens voor nodig ook al probeer de maker het echte verhaal te laten zien.
net ff een half uur te lang.
stinissen (crew films & series)
-
- 23448 berichten
- 76942 stemmen
Aangenaam drama dat op waarheid berust.
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5884 stemmen
Helemaal geen slechte film hoor. Wat begint als een avontuurlijke reis door de jungle, eindigt in een strijd op leven en dood. Een ware uitputtingsslag in de jungle van Bolivië, zowel fysiek als mentaal. Een mooi waargebeurd verhaal met een redelijk spelende cast, al had ik persoonlijk niet voor Radcliffe gekozen voor deze rol. Hij doet het niet slecht hoor maar een wat mannelijker type i.p.v. deze hobbit (oh nee dat was Elijah Wood
) had de film meer recht gedaan denk ik. Wat ik ook niet helemaal vond passen waren de herinneringen aan thuis, het deed een beetje afbreuk aan de situatie. Verder gewoon een vermakelijke film waarin genoeg gebeurt.
606
-
- 23876 berichten
- 12274 stemmen
Oh my wat een onwerkelijke k film.
J.Verschoor
-
- 100 berichten
- 7 stemmen
Niet noemenswaardige 'bijna Tarzan-film’ met zeer onwaarschijnlijke scènes. En de Australische bush komt niet altijd overtuigend over als een Zuid-Amerikaanse jungle.
606
-
- 23876 berichten
- 12274 stemmen
Niet noemenswaardige 'bijna Tarzan-film’ met zeer onwaarschijnlijke scènes. En de Australische bush komt niet altijd overtuigend over als een Zuid-Amerikaanse jungle.
J.Verschoor
-
- 100 berichten
- 7 stemmen
Ben jij er bij geweest? kan jijk mij voor de volle 100% garanderen dat dit werkelijk gebeurt is? Dacht het niet.
606
-
- 23876 berichten
- 12274 stemmen
Ben jij er bij geweest? kan jijk mij voor de volle 100% garanderen dat dit werkelijk gebeurt is? Dacht het niet.
EmanuelScheper
-
- 65 berichten
- 1953 stemmen
Bah altijd zo vreselijk als mensen commentaar op commentaar hebben. Running around in circles!
En ehhhhhh niet verzonnen door script schrijvers.....hahahaha dan zou de gebeurtenis dus daadwerkelijk gefilmd moeten zijn wanneer het gebeurd is. Het blijft een verhaal naverteld...en daarna nog steeds zeker hebben ze geprobeerd er een sappig script met de verfilming ervan te maken. En dit pakt volledig niet goed uit.
En natuurlijk blijft het persoonlijk 
J.Verschoor
-
- 100 berichten
- 7 stemmen
Net zo min jij kan zeggen dat het precies zo gebeurt is. En wat : 'Uit'. Dat bepaal IK wel.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
Toch wel erg indrukwekkende survival film,met een sterke radcliffe,die vrees ik nooit word gezien zonder zwiebertje / Potter effect .
Maar hij brengt het goed af .
Er zullen ongetwijfeld wat onrealistische elementen in voor komen .
Maar Het geheel verveelt geen moment .
En dat het is gebaseerd is op een waargebeurd verhaal geeft het wat extra s .
Wij kregen in ieder geval kippenvel op het eind als je ziet hoe het afliep met de karakters .
Goede voldoende .
3,5 *
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Leuk.
McLean is zeker niet de grote vernieuwer, dus wie van deze film iets uitzonderlijks verwacht is sowieso al aan het verkeerde adres. Maar McLean is wel een kundige genremens, dus wie zin heeft in een kleine twee uur jungle survival zit hier absoluut aan het goede adres.
Radcliffe zag ik vroeger altijd als Harry Potter, ondertussen zie ik hem als lijk. Geen idee of hij dat een opwaardering vind, maar ikzelf ben er op zich wel blij mee. Hij heeft in ieder geval de laatste paar jaren hard gewerkt om zijn imago op te schroeven, dat is hem ook best goed gelukt moet ik zeggen. Hij doet het hier ook weer meer dan behoorlijk.
Verder berust deze film op een waargebeurd verhaal, al voelt het af en toe toch wel érg gescript. Het zal hier en daar wel wat aangedikt en/of geromantiseerd zijn, maar wie lekker voor een genrefilmpje gaat zitten zal daar denk ik niet al te veel problemen mee hebben.
McLean toont zich verder weer kundig. Mooie opnames in de jungle, fijne opbouw van sfeer en spanning, een aantal geslaagde nagelbijtmomentjes en een personages dat zich door een fysieke en mentale hel mag murwen. Geslaagd filmpje dus, niks meer, zeker ook niks minder.
3.5*
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13397 stemmen
Radcliffe zag ik vroeger altijd als Harry Potter, ondertussen zie ik hem als lijk.
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Onderhond schreef :
Radcliffe zag ik vroeger altijd als Harry Potter, ondertussen zie ik hem als lijk. Geen idee of hij dat een opwaardering vind, maar ikzelf ben er op zich wel blij mee. Hij heeft in ieder geval de laatste paar jaren hard gewerkt om zijn imago op te schroeven, dat is hem ook best goed gelukt moet ik zeggen. Hij doet het hier ook weer meer dan behoorlijk.
Verder berust deze film op een waargebeurd verhaal, al voelt het af en toe toch wel érg gescript. Het zal hier en daar wel wat aangedikt en/of geromantiseerd zijn, maar wie lekker voor een genrefilmpje gaat zitten zal daar denk ik niet al te veel problemen mee hebben.
McLean toont zich verder weer kundig. Mooie opnames in de jungle, fijne opbouw van sfeer en spanning, een aantal geslaagde nagelbijtmomentjes en een personages dat zich door een fysieke en mentale hel mag murwen. Geslaagd filmpje dus, niks meer, zeker ook niks minder.
Volledig mee eens. 7,5/10
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Mooie film naar een waargebeurd verhaal, misschien wel hier en daar wat aangedikt , maar dan nog levert dit een intense film op waarin Daniel Radcliffe een goede rol speelt. De slotscène levert kippenvel op. Over die andere twee is het gissen, maar die gids was toch wel een rare snuiter en blijkbaar werd hij door de autoriteiten gezocht.
belita
-
- 56 berichten
- 8 stemmen
Gewoon een prima weg te kijken film.
Ik begrijp niet echt alle reacties over het niet realistisch zijn etc. etc. Er zijn maar weinig films 100% realistisch en als ze dat zouden zijn, dan is de 'kijkwaarde' wellicht ook een stuk minder, dus.........
Wat de casting van Radcliffe betreft; je kunt de man waarderen of niet, maar feit is dat zijn bouw van nature al wat ielig is en zodoende komt hij in deze film na een week of wat in de jungle als survivor prima tot zijn recht.
Has je daarvoor een Vin Diesel type genomen dan zou het écht ongeloofwaardig zijn geweest (althans, qua postuur bij het terugkomen in de bewoond wereld).
Train
-
- 22 berichten
- 62 stemmen
Radcliffe doet het prima.
De film kijkt lekker weg. Prima filmpje
3.5*
coumi
-
- 1462 berichten
- 12321 stemmen
Mooie, krachtige survivalfilm. Niet perfect of vernieuwend, maar spannend entertainment welk doet wat het moet doen, met soms schitterende opnamen van moeder natuur ook. Als het niet waargebeurd was had je dit verhaal afgedaan als onrealistisch, maar met name door de perfecte rol van Radcliffe, die me voor het eerst eigenlijk voor de volle honderd procent kon overtuigen, werkt het als een tierelier. Damn, voor het eerst geloof ik in het sprookje dat Potter uiteindelijk een groot acteur gaat worden, zelfs Christian Bale had zich voor deze rol niet overtuigender kunnen uithongeren. Jammer alleen dat deze Jungle in de tweede helft, door enkele ogenschijnlijke vrijheden die regisseur McLean zich permitteert, dreigde uit te monden in een wirwar. Kan me niet goed voorstellen dat iemand tijdens een dergelijke overlevingsrace gekweld word door talrijke waanvoorstellingen, dus die niets toevoegende droomsequenties hadden er wat mij betreft niet in gehoeven. Maar in zijn totaliteit een enerverende trip die ik niet graag had willen missen.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Weer een film waarin Radcliffe alles kan geven. Ik vind hem niet eens zo heel goed spelen hier, en ook geen fan van dat accent, maar zijn toewijding is weer imposant. De film draait wel echt helemaal om zijn personage Yossi en diens overlevingstocht in de jungle. Je ziet McLean zijn horrorachtergrond duidelijk terug in de manier waarop hij dat aanpakt. De muziek is op momenten ook echt horrorachtig met van die griezelige strijkers. Er ligt ook wel enige focus op smerige momentjes, vooral die scènes met de parasiet die uit de bult komt en dat embryo dat Yossi uit het ei eet.
Helaas is alles om de survival van Yossi zelf heen zeer matig. De introductie van de film is erg irritant. Als er op een goede manier in de vriendschap van de personages was geïnvesteerd was de melding op het einde dat Marcus en Karl spoorloos zijn verdwenen best een dreun na geweest, maar Marcus weet in de film alleen maar te irriteren. Slechte acteur, en Kevin, Yossi en hij lopen in de aanloop van de film alleen maar steeds dom en naïef te grijnzen terwijl de film een overdreven en te snel gebracht onbezorgd sfeertje neerzet. Het komt alleen maar kunstmatig over allemaal.
Ook het melodrama dat in de film begint te sluipen stond me wat tegen. De aanzwellende muziek en slow motion, de oerkreten, de scène met de vlinder en die met het meisje met de bloem. De oude vrouw die een kruisje slaat. Het is niet best allemaal. De film had ook wel wat meer mystiek uit het personage van Karl kunnen halen. Die vond ik ook niet helemaal goed gespeeld. 2.5*.
Het laatste nieuws

Het aankomende derde seizoen van 'Knokke Off' krijgt een eerste teaser

A24 onthult nieuwe trailer van 'The Drama' met Zendaya en Robert Pattinson

De meeslepende misdaadthriller 'JFK' met Kevin Costner is gratis te zien op RakutenTV

Horrorfilm 'Together' met Alison Brie en Dave Franco is vanaf nu te zien op Prime Video
Bekijk ook

The Salt of the Earth
Documentaire / Biografie, 2014
18 reacties

Shot Caller
Misdaad / Thriller, 2017
114 reacties

The Hitcher
Thriller / Misdaad, 1986
250 reacties

Papillon
Biografie / Misdaad, 2017
133 reacties

The Entity
Horror, 1982
169 reacties

The Thief of Bagdad
Fantasy / Avontuur, 1940
41 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








