• 15.754 nieuwsartikelen
  • 178.093 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.016 gebruikers
  • 9.372.586 stemmen
Avatar
 
banner banner

Self/less (2015)

Sciencefiction / Thriller | 117 minuten
3,10 770 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 117 minuten

Alternatieve titel: Selfless

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tarsem Singh

Met onder meer: Ryan Reynolds, Ben Kingsley en Matthew Goode

IMDb beoordeling: 6,5 (107.442)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 juli 2015

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Self/less

"God Created Man. Man Created Immortality."

Een welvarende oude man (Ben Kingsley) met kanker die het einde van zijn leven nadert, ondergaat een medische procedure waarbij ze zijn brein in een jonger lichaam plaatsen. Al snel komt hij erachter waar zijn nieuwe lichaam vandaan komt en moet hij vluchten voor het bedrijf dat hem het zwijgen op wil leggen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2356 berichten
  • 1804 stemmen

aardig filmpje met mooie speelduur, waarin zich een mooi mysterie ontplooit, en een aantal wendingen in komen.
Goed geacteerd.
Richting het eind wat het alleen even een gepuzzel hoe de vork nou precies in de steel zit, want die begreep ik niet 100%.
waar kwam die echte mark ineens vandaan op het einde ?, waar was hij dan al die tijd gebleven, of in welk lichaam.
wie die man met die gouden hanger precies was, was mij ook niet duidelijk.
je zag hem in het begin van de film ergens, maar toen ging dat langs me heen, en toen hij dus weer in beeld was toen Damien (als Mark) op de vlucht was bleken ze elkaar te kennen.

maar hoe/wat was me even ontgaan.

Misschien een 2e keer kijken over een paar jaar


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12841 stemmen

Matige scifi.

Sowieso is het meer modern-fi +1. Het speelt zich af in de huidige wereld, met één klein wetenschappelijk extratje. Jammer genoeg niet zo heel origineel, het is al redelijk snel duidelijk waar deze film heen wil en het verzandt eigenlijk best snel in een doorsnee thriller.

Ik schrok ook een beetje toen ik op het eind Singh's naam zag staan. Normaal toch iemand die een visueel uniek wereldje kan creëren, daarvan was hier weinig te merken. Het zag er allemaal wel oké uit, maar nergens echt speciaal.

Kingsley doet het goed, Reynolds neemt redelijk matig over. Het verhaaltje is halverwege eigenlijk wel verteld, de rest is doorsnee afwikkeling. 't Is allemaal wat te middelmatig om echt interessant of boeiend te zijn, jammer want Singh wist vroeger toch iets uniekers van z'n films te maken. Daarom niet beter, wel eigener.

2.5*


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

Reynolds is matig in deze thriller, die je eigenlijk na de helft van de film al door hebt. In het begin is er een goede sfeer maar dan komt de clou al en is de rest opzoekwerk en afronden. Jammer, na het zien van het eerste half uur dacht ik dat het echt wat ging worden. Reynolds zie ik liever in een soort Deadpool film, Kinsley doet het wel goed, is helaas niet lang in beeld. Iets positiefs, wel tamelijk vermakelijk verhaaltje.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4601 stemmen

Self/less begint als veelbelovende SciFi met een prima Ben Kingsley maar verandert na een half uur al snel in vrij standaard achtervolgings thriller.Wel onderhoudend met tamelijk goede actie maar niet echt origineel en ook Reynolds maakt niet al te veel indruk.Dit in tegenstelling tot Matthew Goode die wel een goede,ingehouden rol neerzet als Albright.

Ook had het verhaal last van iets te veel toevalligheid en ongeloofwaardigheden.

Wel fijn dat regisseur Singh zijn (voor mij lelijke) overdadig visuele stijl wat binnen de perken weet te houden.Was zeker geen fan the Cell en Immortal

Verder geen slechte genre film maar ook geen hoogvlieger.


avatar van diandi

diandi

  • 22 berichten
  • 29 stemmen

Leuke film!

Sommige elementen al eerder gezien natuurlijk. Maar film kon ons van begin tot eind boeien!


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6903 stemmen

Best een aardig experiment.

Helaas met een gemankeerd en vooral ongeinspireerd script.

De schrijver loopt al snel vast en de film verzandt in voorspelbare achtervolgingen en bedenkelijke geweldsexplosies. In plaats van een spannende en prikkelende sci-fi, volgt een erg slappe thriller.

Jammer, het idee had een betere film kunnen en moeten opleveren.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Redelijk goede SF-thriller.

Prima cast, en een tamelijk goed verhaal, al is het niet altijd even spannend en boeiend om volgen.

We zijn van Ryan Reynolds meer actie gewend dan in deze film.

Maar je zal je er toch niet met vervelen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11077 stemmen

Aardige film waarin een steenrijke zakenman die nog maar kort te leven heeft, zijn leven wil verlengen. Het niveau van de uitstekende opening met Ben Kingsley wordt niet vastgehouden (zo zijn de personages wat ongeloofwaardig uitgewerkt). Verder wel een onderhoudend plot en de film is ook vlot gemonteerd. Visueel de meest conservatieve film van Tarsem Singh.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Tarsem Singh die een standaard film maakt. Dat is eigenlijk het meest jammere aan de hele film want voor de rest is het allemaal best oke.


avatar van Davido

Davido

  • 184 berichten
  • 627 stemmen

Vond het echt een fantastische film. Een verhaal waarin je meegezogen wordt. In deze film komen alle aspecten aan het licht. Zowel in de verhaallijn van de film (alle gerne komen voorbij) als die van het leven. Zeer verrassend.


avatar van Skuller

Skuller

  • 250 berichten
  • 2422 stemmen

Aangenaam verrast door deze film .zet je wel aan het denken .


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"You never asked the right questions."

Tarsem Singh ontstijgt wederom de middelmaat niet.

Ben Kingsley heeft weer eens gemakkelijk zijn geld verdiend, gezien hij enkel een kwartier in deze film zit. Hij komt hier opdraven als een rijke zakenman die nog maar een paar maanden te leven heeft voordat zijn lichaam bezwijkt aan kanker. Door een experimentele medische procedure krijgt hij de kans om zijn ziel over te plaatsen in een gezond lichaam. Een opzet die door de bijkomende haken en ogen in eerste instantie nog prima lijkt.

Echter vervalt 'Self/less' al gauw in een standaard actiefilm; buiten de medische procedure om zie ik hier bar weinig Sci-Fi in terugkomen. Op zich zijn de actiescènes best aardig en op momenten zelfs creatief, maar voor een dergelijke film voelen deze nogal misplaatst aan. Een meer psychologische benadering ingaande de ethiek had hier beter gepast.

Normaal gesproken staat Singh bekend om zijn visuele flair, maar daar is hier nauwelijks iets van te bespeuren. De beste man weet simpelweg zijn stempel niet te drukken. Hierdoor word je als kijker overgelaten aan een hoop voorspelbaarheid en de nodige clichés, zucht. Eveneens helpen de vele cuts niet mee als je een lopend verhaal wil etaleren.

Al met al een inwisselbare Sci-Fi die maar niet kan intrigeren.

Kleine 2,5 sterren.


avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

RTL 7??...dan weet ik het al..Komt op mij over als een bullshit verhaal. Ik ga af op Gish hierboven. Tnx Gish hahaah


avatar van des1

des1

  • 1736 berichten
  • 993 stemmen

Aardig gegeven natuurlijk, dat allerlei interessante existentiële issues had kunnen opleveren. Maar de marketingafd. zal wel gezegd hebben dat slechts beperkte aandacht bij de les is hiervoor bij de social media en instagram generatie. Dus moesten er onnodige acties en rare verwikkelingen ingevoegd worden. Nog niet zo erg als de tegenspeelster van Reynolds die enorm overacteert. Raar eind ook.


avatar van Donnie Vallermee

Donnie Vallermee

  • 223 berichten
  • 204 stemmen

Eigenlijk best een heel goede film ennn...
Most important: ‘een goed einde!’ YES


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6012 berichten
  • 2446 stemmen

Schandalig, zo'n intrigerend uitgangspunt laten verzanden in zo'n clichématige achtervolgingsthiller. En daar laat deze regisseur dan z'n uitbundige visuele stijl voor achterwege, wellicht om eens een flinke hit te scoren, een hoop die helaas ijdel bleek. Het is dat ik graag naar Reynolds kijk, dat Martinez een onvoorstelbare babe is (ik ben al een fan sinds de remake van Death race uit 2008) en dat de laatste twee scènes de film op een zeer elegante wijze afronden, maar anders had ik hier een dikke onvoldoende voor gegeven.


avatar van Capablanca

Capablanca

  • 1271 berichten
  • 1680 stemmen

Leuk voor een avondje, maar te glad en voorspelbaar voor een echt goede score.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3910 berichten
  • 2923 stemmen

Met lage verwachtingen aan begonnen vanwege de toch middelmatige cijfers en reacties en even sloeg de schrik me om het hart dat het een 'serieuze' film moet voorstellen maar dan wel met Ryan Reynolds in de hoofdrol.

Maar het viel me allemaal reuze mee. Ondanks de aanwezigheid van Reynolds, die zijn ik-ben-zo-grappig-bakkes meer dan behoorlijk in de plooi houdt, en het clichématige plot, werd het toch wel aardig gebracht. Reynolds blijkt dus meer te kunnen dan dom doen en denken dat hij grappig is, de actie/vechtscenes zijn best wel goed zoals wanneer hij drie man te lijf gaat bij de auto en Martinez tussen beide komt. Voorspelbaarheid troef maar voorspelbaar houd niet meteen in dat iets dan niet spannend en mooi gebracht kan worden. Voeg daar de aanwezigheid van Martinez aan toe, poeh, en het gegeven dat als hij zijn pillen niet neemt hij geleidelijk over zal vloeien in Mark, maar ja, wie zou dat niet doen om vervolgens lepeltje-lepeltje te kunnen liggen met Martinez?

Meer dan vermakelijk, leuk voor een keer. Geen top uiteraard.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Prima verhaal dat boeit. Had her en der wel wat beter gespeeld kunnen worden door reynolds. Vond zijn gedrag niet echt op dat van kingsley lijken. En waarom moet die organisatie zoveel geweld gebruiken etc. Is geen geheime dienst ofzo. Sloeg nergens op.

Veel dingen waren wel ontzettend voorspelbaar helaas en toch ruime 3.5.


avatar van John Barry

John Barry

  • 3410 berichten
  • 638 stemmen

Eerste helft van de film is een spannende en mysterieuze thriller. Tweede helft van de film is een redelijke actiefilm. De film heeft een interessant uitgangspunt en is in het begin erg sterk in het neerzetten van een mysterieuze sfeer. Ongelooflijk jammer dat de lijn van eerste helft niet is doorgezet. De actie scenes zijn op zich wel redelijk en vermakelijk, maar voelen ook misplaatst aan. Op het acteerwerk is verder niks aan te merken. In de tweede helft wordt de film nog een beetje gered door een paar goede plotontwikkelingen.

3,5*


avatar van Night owl

Night owl

  • 43 berichten
  • 83 stemmen

Deze film pakte leuk uit voor mij. De 2 uur en 5 minuten waren zó voorbij. Geen moment verveeld. Niet té dramatisch, niet té grof, niet zeikerig. Soms iets te mooi om waar te zijn, maarja, dat is deze film sowieso al. Een mooi afgemaakt eind.

Hij had wel nog ietsje meer uitgediept kunnen worden. En was soms wat voorspelbaar, maar wel zoals je hoopt dat ie gaat.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4407 berichten
  • 3091 stemmen

Matig.

Selfless is een vrij doordeweekse thriller met weinig sci-fi. Ryan Reynolds baant zich op automatische piloot een weg door het weinig verrassende plot. Visueel had ik van Tarsem Singh ook iets anders verwacht, iets meer gedurfd. Selfless is uiteindelijk grijze middenmoot geworden.

2,5


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4644 berichten
  • 2100 stemmen

Echt zo'n Netflix film. Grote acteurs die even een tussendoortje meepakken. A man's gotta eat.

Ik mag zowel Kingsley als Reynolds graag zien spelen, maar niet elke film verschijnt op mijn radar. Deze vloog er onderdoor en duikt dan ineens op in mijn Netflix suggesties. Direct aangezet zonder trailer te kijken of plotsynopsis te lezen.

Kingsley speelt voor het eerst sinds Gandhi weer eens een good guy. Daarom is het in het begin even wennen. Als Reynolds ten tonele verschijnt krijg de film al snel een heerlijke mystery thriller sfeer. Ik liet me er lekker door meeslepen. Hierdoor stoorde ik me gek genoeg totaal niet aan het feit dat werkelijk ieder detail in de film voorspelbaar is. Van vrienden die geen vrienden blijken te zijn tot de keuze die de hoofdpersoon uiteindelijk maakt bij zijn dilemma. De enige verrassing was het lettertype van de aftiteling.

Niet alleen het verhaal bood geen verrassingen, maar zelfs op het moment dat Reynolds bukt terwijl een badguy achter hem stond, zei ik tegen mijn vrouw: "let op, elleboog". En nog geen seconde later parkeerde Reynolds zijn elleboog tegen de gokkel van de slechterik.

Ondanks alles was het prima kijkvoer. Dit soort films zijn eerder gemaakt, beter, maar ook veel slechter.

3 sterren


avatar van Bxian32

Bxian32

  • 524 berichten
  • 312 stemmen

Mooi concept en goed uitgewerkt. Was benieuwd of het einde zou zijn zoals gehoopt en dit was gelukkig zo. Goed geacteerd en een leuke combi van Sci-fi en actie met een ethische kwestie erin.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Op zich aardig en prima kijkbaar, maar daarnaast ook wel weer zó tam en kleurloos. Visueel trekt de film op niets en Reynolds geeft zijn karakter ook 0.0 schwung mee. Zodra hij een personage zonder overdreven veel zelfspot of andere vorm van humor moet neerzetten heeft hij het wel vaker moeilijk.
Self/less doet halverwege al uit te doeken hoe de vork in de steel zit, al is eigenlijk na de eerste hallucinatie al duidelijk. Aan de andere kant wordt het ook weer nergens echt vervelend en blijven dit soort scifi-thrillertjes altijd wel oké.

Een hele schrale voldoende.
2,5*


avatar van Mickey b

Mickey b

  • 748 berichten
  • 565 stemmen

Mengeling van wat SF en actie. SF is enkel door verhaal waarbij een geest kan overgezet worden naar een ander lichaam. Geen visuele effecten. Actie dan weer doordat hoofdrolspeler wordt opgejaagd door het medisch bedrijf dat deze ingreep heeft uitgevoerd. Echt over the top wordt het nooit. De actie en spanning blijft allemaal wat braafjes. Ook het inlevingsgevoel en poging tot wat emotie blijft oppervlakkig. Idee goed, maar kon visueel beter uitgewerkt. Voor mij een middelmatige prestatie. 3 * voor het concept.


avatar van Jynxter

Jynxter

  • 503 berichten
  • 435 stemmen

Een redelijke actie-thriller die op geen enkel vlak echt excelleert maar boeiend genoeg is. Dat er weinig lijn in de montage zat vond ik enigszins hinderlijk. En hier en daar maakt Self/less zich schuldig aan wat knulligheden. Maar met genoeg actie, en een niet te lange speelduur is dit een prima tussendoortje.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3224 berichten
  • 1404 stemmen

Het had een goede film kunnen zijn, maar sorry hij was het niet. Nogal rommelig en niet goed uitgewerkt...


avatar van JessicaD

JessicaD

  • 478 berichten
  • 553 stemmen

Het concept van deze film leek mij echt ontzettend interessant en ik ben dan ook blij dat ik kan melden dat ik heb genoten van deze film. Zeker ook de combinatie met Ryan Reynolds en Matthew Goode maakt de film een lust voor het oog met goede acteerprestaties. Ik vind het concept goed uitgewerkt. De film blijft continu boeiend, is spannend en bevat actie.