• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.078 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cold Creek Manor (2003)

Drama / Thriller | 118 minuten
2,74 504 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Mike Figgis

Met onder meer: Dennis Quaid, Sharon Stone en Stephen Dorff

IMDb beoordeling: 5,1 (26.064)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cold Creek Manor

"The perfect house hides the perfect crime."

Cooper en Leah Tilson besluiten om samen met hun dochter Kristen en hun zoontje Jesse van de drukke stad naar het platteland te verhuizen. Ze kopen voor een spotprijsje een groot huis en beginnen langzaam maar zeker te geloven dat dit de perfecte plek voor hen is. Maar dan duikt Dale Massie, de vorige eigenaar van het huis die drie jaar in de gevangenis heeft gezeten, ineens op. Vanaf dat moment begint het prachtige leventje op het platteland ineens iets minder aantrekkelijk te worden voor de familie Tilson.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Flinterdun thrillertje dat lijkt te liften op een film als Cape Fear, beetje dezelfde verhaallijn. Het acteerwerk vond ik ook niet goed, zeker Juliette Lewis niet. 2* voor een paar spannende momentjes


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Erg matige thriller met houterig acteerwerk, een saaie uitwerking en een flink portie cliche's. Hier en daar een enkele aardige scène kunnen ontdekken, maar de voorspelbaarheid overheerst toch. Verder is de film op bepaalde momenten niet vooruit te branden. Met name in het begin is de film een aardige klus om door te komen.

Van het zooitje acteurs doet Stephen Dorff het duidelijk het beste, maar desalniettemin weet ook hij de film niet echt veel boeiender te maken. Tja, en Juliette Lewis is nu ook niet bepaald mijn favoriete actrice. Al met al net geen voldoende voor dit standaard thrillertje, dat met zijn twee uur overigens ook veel te lang is.

Kleine 2,5 sterren.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Wat een onnoemelijke K*T-met-peren-film!

Slap plot en dramatisch slecht acteerwerk. Inderdaad, die slangenscene. Echt om te janken!

Nog net 1*, omdat ik de film toch nog heb uitgekeken (maar waarschijnlijk was dit alleen maar omdat ik in een zelfkastijdende bui was !)


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Redelijke film die langzaam op gang komt. Origineel is hij zeker niet maar ik heb me er wel goed mee geamuseerd. Alhoewel ik van deze film nog nooit gehoord had bevatte hij wel een cast met veel bekende acteurs. Van deze cast speelde Stephen Dorff het best. Hij paste uitstekend in deze rol. Dennis Quaid deed het ook niet onaardig maar Sharon Stone (eens niet sexy in een film ) en Juliette Lewis voegden niets toe, vooral de laatste. Deze film is zeker geen topper maar is wel eens leuk om gezien te hebben. Men had wel beter het eerste uur kunnen inkorten naar 30 minuten want het eerste uur was vrij saai.


avatar van John Barry

John Barry

  • 3410 berichten
  • 638 stemmen

Cold Creek Manor vond ik een aardige film om een keer gezien te hebben.

Het verhaal van deze film is leuk bedacht. Een gezinnetje gaat in een wat afgelegen gebied in een groot huis wonen. Het gezin heeft wel wat behoefte aan rust. Maar rust krijgen ze niet echt….. De film word tegen het eind toe nog redelijk spannend.

Het is wel zo dat het eerste stuk van de film echt doorbijten is. Het eerste stuk van de film is erg langdradig en niet boeiend. Vanaf het moment dat er een stel slangen in het huis blijken te zitten word de film interessant. Vanaf dan word de spanning alleen maar opgevoerd. Maar voordat de film echt interessant word zijn we ongeveer 50 minuten verder. De eerste helft van de film is veel te langdradig.

De tweede helft is een stuk beter en spannender. Langzamerhand word steeds duidelijker dat Dale Massie niet goed bij zijn hoofd is en dat je voor hem moet uitkijken. Tegen het eind van de film draait Dale helemaal door en krijgen we een erg spannende finale voorgeschoteld.

Het acteerwerk in deze film is goed. Vooral Stephen Dorff vond ik een goede prestatie neerzetten. Dorff weet op een goede manier een eng en agressief mannetje neer te zetten. De muziek die we in deze film voorgeschoteld krijgen vond ik goed. De muziek draagt op een goede manier bij aan de spanning.

Al met al vond ik vooraal de tweede helft van de film de moeite waard. De tweede helft is weliswaar ook weer niet briljant te noemen, maar is wel behoorlijk spannend. De eerste helft vond ik veelte langdradig. En dit vind ik toch wel jammer. Nipte voldoende voor deze film.

3 sterren voor deze film.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9968 berichten
  • 4655 stemmen

Er zat wel wat in het hele idee. Helaas schiet het niet echt op en kent de film veel zwakke momenten. Half uur te lang. Dit was ook niet de spannendste thriller door de vele dode momenten die de kijkbeurt redelijk langdradig maakt. Zelfs in de climax, wat toch het meest intense moment van een goede thriller zou moeten zijn, slaagt Figgis erin om zijn scènes slaapverwekkend te maken. Ik heb het hier al gelezen : heel wat in deze film (intimidatie door een psychopaat, eindscène in de storm) is sterk ge-copy pasted van Cape Fear


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Ik had niet meteen verwacht dat de regisseur van Leaving Las Vegas hierachter zou zitten. Bovendien had ik eerder een soort spookhuis film verwacht, maar aan die verkeerde verwachtingen van mij kan de film natuurlijk weinig doen. Waar de film hoogstwaarschijnlijk wél wat aan had kunnen doen was dat het zo'n duffe bedoening geworden is.

Ik heb Cape Fear nooit gezien, maar volgens mij is dat niet de enige film waar deze Cold Creek Manor inspiratie van heeft opgedaan. De film zit barstensvol scènes die je al in tig andere films gezien hebt en daar ook beter worden uitgevoerd. Daarnaast wil de spanning maar niet echt op gang komen en het wordt zelfs geregeld eerder lachwekkend (de al voor mij genoemde slangenscène is daar een goed voorbeeld van). Zelfs richting de climax blijft het allemaal tamelijk flauw en de manier waarop Stephen Dorff's personage wordt uitgeschakeld voelt wel erg slecht.

Zolang je je verwachtingen tempert valt dit best uit te zitten. Ik heb me niet zitten ergeren, maar tegelijkertijd wist de film mij geen moment écht te pakken. Het acteerwerk is wat vlakjes (eigenlijk zonder uitzonderingen) en je hoeft geen Sherlock Holmes te zijn om te kunnen uitstippelen hoe de film zal verlopen. Ondanks het aardige uitgangspunt wilde de spanning maar niet uit de verf komen en dat zorgde er uiteindelijk voor dat ik een beetje op mijn honger bleef zitten.

2*


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Een hillbilly versie van Cape Fear. Het verhaal heeft er wel wat van weg. De volgende film die hij zou schrijven is 4 jaar later Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer... De cast doet het niet slecht, maar het mindere verhaal is te lang en vol clichés. Het helpt de sfeer niet echt vooruit en voor je het weet ben je de aandacht kwijt. Nochtans grote namen die het gewoonlijk wel goed doet. Met oa een 13-jarige Kristen Stewart die niet van haar gsm kan blijven.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Niet bijzonder.

Tijdens de eerste helft is Cold Creek Manor een soort vroegere versie van The Intruder. Het meest ironische daaraan is dat Quaid in The Intruder de rol van schurk speelt, terwijl hij hier juist aan de goede kant staat. In principe vind ik beide films op hetzelfde niveau hangen, buiten dat deze film in de tweede helft een iets andere richting neemt.

Het is allemaal een erg veilig gebeuren. De spanning is voorspelbaar, evenals het narratief zelf. Figgis mag misschien zelf denken dat hij hiermee iets geweldigs origineels heeft neergezet, maar voor mij is het niet veel meer dan een standaardrecept dat met een paar nieuwe ingrediënten wordt opgeleukt. De kern blijft echter nog altijd hetzelfde.

Acteerwerk is prima maar niet bijzonder. Evenals het narratief en de spanningsboog zijn de personages niet bepaald vernieuwende figuren, en in kader van het verhaal is dat ook geen vereiste. Ik had alleen gehoopt dat er wel iets te zien zou zijn dat wat te bieden had. Cold Creek Manor echter niet, waardoor het niet perse een vervelende zit was, maar ook geen enerverende zit. Meer heb ik er niet over te melden.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin een gezin na een voorval besluit te verhuizen van de stad naar het platteland. Een lange opbouw die nagenoeg de eerste helft van de film beslaat. En daar komt bij dat het uiteindelijke plot/mysterie ook niet al te veel voorstelt. Niet slecht, maar allemaal nogal standaard en een beetje saai (spannend wordt het in ieder geval nergens).