• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.941 gebruikers
  • 9.369.485 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Perfect Day (2015)

Drama / Komedie | 106 minuten
3,29 295 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titels: El Pozo / Un Día Perfecto

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Fernando León de Aranoa

Met onder meer: Mélanie Thierry, Benicio Del Toro en Tim Robbins

IMDb beoordeling: 6,8 (24.478)

Gesproken taal: Servisch, Engels, Spaans, Frans en Bosnisch

Releasedatum: 12 november 2015

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot A Perfect Day

De humanitaire hulpverleenster Sophie komt als nieuweling terecht in de nadagen van de Balkan-oorlog en wordt direct geconfronteerd met een lijk in een put. Als Sophie en haar doorgewinterde collega's Mambru en B alles op alles zetten om de watervoorziening van de afgelegen gemeenschap te redden, moeten ze VN-bureaucratie, militaire groeperingen en de lokale criminelen een stap voor zien te blijven. Ondertussen nemen ze ook een jongetje uit de buurt onder hun hoede en verschijnt een oude vlam van Mambru ten tonele, wat de zaken nog complexer maakt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Mooie film. Aan het begin was ik bang dat het niets zou worden, dan zie je een stoere Amerikaanse hulpverlener die stoer landmijnen ontwijkt e.d. Maar dat is alleen maar de komische start van de film, want daarna wordt het snel een meeslepende genremix waarin drama en de misdaden uit de Balkanoorlog voorkomen. Ook krijgen de personages gaandeweg meer inhoud. De nieuwe en naïeve hulpverleenster Sophie (Mélanie Thierry) wordt dan geconfronteerd met de littekens van de oorlog.

Het is een film met een boeiend script, die heel luchtig begint maar je opeens helemaal in het verhaal meetrekt. Een mooie film van deze doorgewinterde regisseur. Het is wel zijn minst Spaanse film en heeft heel veel weg van Hollywood, al verandert die insteek wel op den duur. Prima film, ruim 3,5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

Het verhaal stelt eigenlijk weinig voor, maar door de relatief luchtige uitvoering en vooral door de bekende cast (die het uitstekend doet), weet deze Drama film toch goed te vermaken en kijkt hij ook lekker weg.

Het verhaal speelt zich af in 1995 ergens in de Balkan, waar net een einde is gekomen aan de Bosnische Burgeroorlog, en draait om een waterput waarin een lijk ligt en waar humanitaire hulpverleners (allemaal te zien op de filmposter) proberen deze eruit te krijgen. Dat lijkt natuurlijk in eerste instantie relatief makkelijk, maar door omstandigheden (touw welke knapt), VN-bureaucraten, militaire groeperingen en lokale criminelen verloopt het heel moeizaam en lukt het maar niet om het lijk uit de waterput te krijgen. En daar draait het dan letterlijk en figuurlijk om in dit verhaal.

De uitvoering (de beelden van de bergachtige omgeving waar het verhaal zich afspeelt, waren zeer fraai) van het luchtige verhaal was best goed en hier en daar valt er ook wat te lachen (maar hier en daar zeker ook wat tragisch), maar wat vooral deze film goed maakt zijn de dialogen en de uitstekende cast die het goed doet en dan vooral natuurlijk Benicio Del Toro (in de rol van humanitaire hulpverlener Mambrú) en Tim Robbins (in de rol van humanitaire hulpverlener "B"), waarbij de laatste vooral voor de humor zorgt. Hoewel ze natuurlijk niet echt een goede actrice is maar wel zeker in mijn ogen één van de mooiste actrices is, was het voor mij weer een genot om naar de fraaie Olga Kurylenko (in de rol van humanitaire hulpverleenster Katya, die tevens de ex-vriendin is van Mambrú en dat levert natuurlijk een aantal leuke dialogen op) te mogen kijken en dat ondanks dat ze niet sexy gekleed was.

Doordat het verhaal behoorlijk luchtig is, kijkt de film zich eigenlijk vanaf de eerste tot de laatste minuut lekker weg en weet de film ook te vermaken en dat ondanks dat er eigenlijk niets in gebeurt. Omdat er eigenlijk niets in gebeurt komt het verhaal relatief saai en langdradig over, maar door bepaalde situaties en vooral door de vele leuke en goede dialogen is dat zeker niet het geval. Het einde van het verhaal vond ik overigens wek leuk en was ook wel cynisch (door de regen komt het lijk in de waterput namelijk vanzelf naar boven).

Al met al gewoon aardige Drama film waar ik me goed me heb vermaakt en vooral vanwege de uitstekende cast in de vorm van Benicio Del Toro en Tim Robbins.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

A Perfect Day

De film verbeeld prachtig de bureaucratie van oorlogvoering. Het zwart-wit van voor- en tegenstanders, vriend en vijand, is door het internationaal oorlogsrecht geheel op de schop gegooid. Buitenlandse bemoeienis, interventie van grootmachten en humanitaire hulp zijn in een bureaucratische theorie gegoten die niet meer matcht met de werkelijkheid. A Perfect Day laat dat prima zien. De ironie van de titel valt je pas op als je de film uiteindelijk gezien hebt. Los daarvan klinkt het verhaal daarvoor ook al aanlokkelijk.

In de kern is het verhaal ook heel simpel en overzichtelijk: men gaat op zoek naar een touw om een in een put gegooid lijk eruit te kunnen halen. Daarbij stuiten ze op de directe gevaren (vuurwapens, mijnen etc.) van het conflictgebied en op de hypocrisie van de bureaucratie van de interveniërende vredesmacht. Met wrange humor en een knipoog blijkt de ogenschijnlijke simpele opgave nog een hels karwij. Daarbij schuwt De Aranoa enkele schokken niet - men is immers in oorlogsgebied. Hierdoor krijg je een combinatie van een ironische komedie die bijzonder goed valt. Met een duidelijke sneer richting de Westerse (groot)machten schuift De Aranoa zijn politieke standpunt ook niet onder stoelen of banken - en terecht.

Het goede verhaal wordt ingevuld door een prima spelende cast. Benicio Del Toro, Tim Robbins, Mélanie Thierry en Fedja Stukan zijn in beginsel een prima kwartet die daarna aardig aangevuld worden door Olga Kurylenko. Toch hebben de oorspronkelijke vier de beste chemie met elkaar. Vooral de beginscènes tussen Robbins en Thierry zijn sterk. De zijplot die daarna tussen Del Toro en Kurylenko zijn intrede doet is van mindere kwaliteit, maar geen doorn in het oog. De cast weet tot het einde hun goede niveau vast te houden en zijn daarbij een fijne diverse mix van speelstijlen en culturen (letterlijk).

Dat de filmlocaties zich allemaal in Spanje bevinden is niet terug te zien, mede doordat de gemiddelde bioscoopbezoeker geen expert is in Joegoslavische geografie en geologie, mijzelf incluis. Mede door het landschap visueel ten volste te benutten en een vrij langzaam tempo komt er een goede sfeer tot stand. Aangevuld met de juiste ironie uit het verhaal krijg je een eindcocktail die prima te verteren is.

A Perfect Day is echt een fijne film geworden om te bekijken. Door gebruikt te maken van de juiste ironie - in plaats van beklag - humor - deels zwart, deels subtiel - en een prima presterende cast ontstaat een goede mix. Prima film van Fernando León de Aranoa.

3.5*


avatar van Collins

Collins

  • 7282 berichten
  • 4306 stemmen

Boeiend en indringend beeld van een doordeweekse dag uit het leven van een stel hulpverleners in een oorlogsgebied.

De gebeurtenissen waar het team hulpverleners mee te maken krijgt, zijn absurd en droogkomisch, maar tegelijkertijd ook afschuwelijk. Die dubbele strekking geeft de paranoïde en gekmakende sfeer, die in het oorlogsgebied en rondom de personages hangt, perfect weer.

De film is in beginsel luchtig van toon en blijft dat in oppervlakkige zin ook. De personages zijn luidruchtig en door de wol geverfd en hanteren een cynische en relativerende vorm van humor die als schild goed werkt. Tijdens het kijken wordt natuurlijk snel duidelijk dat onder die cynische en laconieke laag een hoop nervositeit en spanning schuil gaat.

Die serieuzere innerlijke klank sijpelt in de loop van de film steeds nadrukkelijker door. De voortdurend heersende spanning en gekte waarmee de hulpverleners worden geconfronteerd, is steeds onmiskenbaarder in hun houding en gedrag en in de sfeer van de film aanwezig. De relativerende luchtigheid blijft overigens altijd hangen. Gelukkig maar.

Het acteerwerk dat het allemaal moet vormgeven is zonder uitzondering erg goed.

"A perfect day" is allereerst een film waar ik erg om heb moeten lachen. Het is tegelijkertijd ook een indringende en indrukwekkende film.

Nogal dubbel, dus.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5586 stemmen

Fijne film die opvallend gemakkelijk laveert tussen relativerende humor en toch vrij zwaar oorlogsdrama met alles wat daarbij komt kijken. Afschuw en frustratie bijvoorbeeld. Deze hulpverleners counteren het met ironie en zo. Vooral Robbins is wat dat aangeeft behoorlijk op dreef. Het werkt ontwapenend, terwijl het tegelijkertijd serieus met de materie omgaat. Het blijft in ieder geval ver weg van de emo derrie die dit soort films nog wel eens parten willen spelen. Mambrú, het jongetje, de bal en zijn grootvader; het is niet mals wat er werkelijk aan de hand is, maar de film is op geen valse noot te betrappen. Beheerst en delicaat gespeeld door iedereen, innemend, subtiel en het heeft een prachtig slotstuk in de regen.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Knap staaltje cinema om vanuit de nasleep van de Balkan oorlog een prent te creëren waarbij drama en komedie prima samen gaan. De basis zijn een morbide obesitas lijk en een waterput waar vanuit het verhaal vorm krijgt. Een sublieme cast weet het prachtig te brengen. Zeer aangename film.


avatar van Moviestar1979

Moviestar1979

  • 1671 berichten
  • 975 stemmen

Een luchtige film die tijdens de vertoning in Cannes een staande ovatie van 10 minuten lang kreeg.

Dit zware thema wordt op een luchtige manier benaderd, en is niet origineel in zijn soort. Toch weet de film een voldoende te scoren door goed script, goede acteerprestaties en humor.

Fernando León de Aranoa won een Goya Award, en de film sleepte 18 nominaties binnen.

3,0 *


avatar van Decec

Decec

  • 6741 berichten
  • 8580 stemmen

Een goede komedie/drama/oorlog film...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Bekende acteur Benicio Del Toro...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)..

Leuk!


avatar van scorsese

scorsese

  • 13150 berichten
  • 11067 stemmen

Uitstekende film over een paar hulpverleners in een oorlogsgebied die een lijk uit een waterput proberen te halen. Een luchtige film over zware onderwerpen met een prima balans tussen (wrange) humor en drama. Grappige dialoge waarbij de cast ook zeker aan bij draagt. De film speelt zich af tijdens de Balkan-oorlog, maar het had net zo goed iedere andere oorlog kunnen zijn.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Bijtende film over hulpverleners, die in een poging om in oorlogsgebied een waterput te ontdoen van een lijk, aan alle kanten omgeven worden door een muur van wantrouwen, dan wel onwil, dan wel bureaucratie. Sarcasme is een probaat middel om de scherpe randjes weg te poetsen van de frustratie, die dat telkenmale teweeg brengt. Een (k)luchtig gebracht drama met Benicio Del Toro in topvorm. Hij en de cynische oneliners van Tim Robbins plus de fraaie opnamen van de omgeving maken dit tot een onderhoudende film.


avatar van Baboesjka

Baboesjka

  • 891 berichten
  • 1919 stemmen

Moeilijk om doorheen te komen. Ik heb de film niet in één keer uitgekeken. De oeverloze gesprekken, het verhaal, de grappen, het sprak mij niet erg aan en ik heb er niet om kunnen lachen. Het camera- en acteerwerk vind ik oké en er zitten wel goede stukken in de film/het verhaal, vooral op het eind vond ik het best mooi, maar voor het grootste gedeelte heb ik mij verveeld. Niet echt mijn ding. 2,5*


avatar van IH88

IH88

  • 9725 berichten
  • 3182 stemmen

“It's a important moment, your first corpse. You never forget it. It's like your first girlfriend.”

Sterke film. Als ik A Perfect Day in één woord zou moeten omschrijven dan is het cynisch. Cynisch word je zeker van het kijken naar deze film, maar ook de personages moeten hun best doen om niet al te zwartgallig te worden. Een film over hulpverleners die tijdens de Balkanoorlog hun werkzaamheden willen doen, maar telkens tegen een muur van onwil en bureaucratie aan lopen, kan al snel cynisch en deprimerend worden.

Gelukkig kiest regisseur De Aranoa soms voor een onverwacht luchtige toon. Uiteraard zitten er ook tragische en gruwelijke scenes in, maar door de focus op vijf hulpverleners en hun werkzaamheden en gesprekken is er ook genoeg ruimte voor relativering en heerlijke cynische humor. Dat moet ook wel als je dit werk vol wilt houden. Alle acteurs zijn ook in topvorm. Del Toro is altijd een genot om naar te kijken, en Robbins zorgt voor de komische noot. Maar ook Mélanie Thierry is erg sterk als groentje die nog weinig heeft meegemaakt en een spoedcursus krijgt. De scene waarin ze met Del Toro op een aantal lijken stuit is hartverscheurend. Ook Stukan en Kurylenko doen het prima. Het gekibbel tussen Kurylenko en Del Toro levert venijnige conversaties op, en de twee hebben een aanstekelijke chemie. Het jongetje met de bal vond ik ook een sterk subplot, en de afwikkeling van dit gedeelte is cynisme ten top. Net zoals hoe het eindigt met het lijk in de put. Als het niet zo deprimerend was geweest had je er eigenlijk alleen maar om kunnen lachen. Hetzelfde geldt voor de film in zijn geheel.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

Het cynische zit reeds in de titel van deze anti-oorlogsfilm, zonder gevechtsscènes maar met de afschuwelijke getuigenissen van de Balkan-oorlog: de gruwel van de waterput, het jongetje dat zijn voetbal verkoopt om bij zijn opa te zijn, onwetend dat zijn ouders zijn opgehangen, de kapot geschoten huizen in de verlaten dorpen, de gevangenen die mogelijks nog een wreed lot wacht, de lafheid van de mijnen met het schokkend beeld van de dode koeien....
De onbeholpenheid en de pech van de hulpverleners en een hele streep sarcastisch humoristische toestanden en gezegden verzachten het gebeuren maar het leed van de oorlog zit diep onder de huid : Where have all the flowers gone ....
Mooie film, iets ondergewaardeerd, naar mijn gevoelen.
Behoorlijk acteren, met mogelijs Tim Robbins als markantste figuur, maar niemand valt uit de toon.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13441 berichten
  • 1978 stemmen

Zeker ondergewaardeerd. A perfect day is een knappe film die vol humor zit maar tegelijk schrijnend is, absurd en maatschappelijk relevant. En dat alles zonder op enige wijze arthouse-maniertjes te bezigen. Gedurfde muziek ook, leuke personages, prima camerawerk. En dan het verhaal: een queeste op zoek naar een touw en een bal op het platteland ergens in voormalig Joegoslavië, waar de burgeroorlog de omgeving nog volledig in z'n greep heeft. Ik twijfel over vier sterren, voorlopig nog even niet, maar dit is dus een heerlijke Balkan-prent (uit Spanje).


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2312 stemmen

Evenwichtige tragikomedie over de machteloosheid van internationale hulpverleners in de nasleep van de Balkan-oorlog. Meeslepend samenspel, ontwapenende humor en een aantal aangrijpende momentjes tillen een wat klein opgezette film naar een hoger niveau.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

De lotgevallen van een groep hulpverleners ergens in de Balkan in 1995 waar alles en iedereen een potentiële bedreiging is. De Puerto Ricaanse Mambru [Benicio Del Toro] en de Albanese Damior [Fedja Stukan] proberen een ongeïdentificeerd lichaam uit een put te halen en krijgen hulp van de Amerikaanse B [Tim Robbins] en de Française Sophie [Mélanie Thierry]. Zwartkomische satire scoort punten wanneer het zich richt op de interactie met plaatselijke bevolking. Wanneer de aandacht meer uitgaat naar de onderling e verhoudingen en relaties is het een stuk minder interessant.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2413 berichten
  • 2790 stemmen

Niet onaardig, maar had veel beter gekund, zeker met de perfect gecaste Del Toro en Robbins. Het lijkt nu teveel op vergelijkbare films uit het genre, met die combinatie van blasé ironie, vervreemding en persoonlijke lotgevallen.