• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.328 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

Avontuur / Fantasy | 144 minuten / 164 minuten (extended edition)
3,41 2.237 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 144 minuten / 164 minuten (extended edition)

Alternatieve titels: The Hobbit Part 3 / De Hobbit: De Slag van Vijf Legers

Oorsprong: Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Jackson

Met onder meer: Martin Freeman, Ian McKellen en Benedict Cumberbatch

IMDb beoordeling: 7,4 (612.342)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 december 2014

Plot The Hobbit: The Battle of the Five Armies

"Witness the defining chapter of the Middle-Earth saga"

Bilbo Balings, Thorin Eikenschild en de groep dwergen hebben hun koninkrijk heroverd op Smaug, maar onbedoeld ook een dodelijke kracht losgelaten op de wereld. Door wraak gedreven zorgt Smaug voor vele slachtoffers onder de inwoners van Meerstad. Thorin is geobsedeerd door zijn heroverde rijkdom en heeft zijn vriendschap hiervoor over, daar waar Bilbo gedwongen wordt een wanhopige en gevaarlijke keuze te maken. Maar er zijn grotere gevaren op komst. Gandalf ziet namelijk dat de gevaarlijke vijand Sauron enorme legers met Orks naar de Eenzame Berg stuurt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

mjk87 schreef:

Ligt het aan mij of zie de film er zo lelijk en nep belicht uit?

En episch of niet die veldslagen, die lijken me nu juist helemaal niet passen bij The Hobbit. Wel bij The Lord of the Rings, dat is nog steeds een uitermate knappe verfilming van een redelijk matig boek dat wel perfect de geest van het boek vatte. The Hobbit is een leuk verhaaltje, LOTR is een geschiedenis.

Dat is juist het hoogtepunt van het boek: De slag van 5 legers. Dat lijkt jou niet te passen, maar het boek werkt toe naar deze battle, hier draait het om. Ik snap je punt niet echt. (laat staan je mening over lotr, maar dat maag uiteraard)


avatar van theonering

theonering

  • 264 berichten
  • 0 stemmen

stephano2 schreef:

de lengte is 144 minuten een Duitse filmkeuringssite heeft de film staan op 144 minuten en 17 seconden.

De film zelf zal dan denk ik zonder credits 2 uur en 10 minuten duren. Dus het is echt de kortste film van de saga. Misschien nog een grote Extended edtion in de toekomst?

Jammer, ik had toch nog gehoopt dat dit de lengte zou zijn zonder credits, waarmee het rond de 155- 160 minuten uit zou komen. Vooral omdat ze voor de andere delen ruim de tijd namen, terwijl hier juist de meest belangrijke dingen gebeuren.

Ik denk dat de extended edition toch nog wel rond 3 uur zal uitkomen, omdat ze voor deel 2 ook veel extra materiaal hadden in de extended, denk ik dat ze hier ook veel hebben weggelaten.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Korte speelduur

Ik had een film zoals LOTR TROTK willen zien. Met veel tijd voor de veldslag, maar ook voor het plot. Benieuwd of dat mogelijk is met iets meer dan 2 uur. Hoop dat ze weer volgend jaar een extended box uitbrengen met de 3 Hobbit films.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14534 berichten
  • 4519 stemmen

Mensen, we hebben het over een boekje van nog geen 300 pagina's met nog wat plotlijnen door Jackson c.s. erbij gezet. In totaal is daar al 8 uur film aan besteed met deze erbij, dat lijkt me ruimschoots voldoende?


avatar van John Barry

John Barry

  • 3410 berichten
  • 638 stemmen

Ik vind de speelduur van iets meer dan twee uur ook wel kort. Ja 8 uur is in principe meer dan voldoende voor alle drie de films bijelkaar, maar het is toch raar dat het laatste het deel de kortste lijkt te zijn. Zoals hiervoor al aangeven gebeuren in deze film de belangrijkste gebeurtenissen. En deze film zou als het goed is ook een brug moeten vormen naar de LOTR films. De eerste Hobbit film vond ik wat langzaam op gang komen. Het zou vreemd zijn om dadelijk te moeten constateren dat Jackson te lang met het begin bezig is geweest en te snel het einde heeft verteld.

Ik had ergens gelezen dat de veldslag 45 minuten duurt. Laten er vanuit gaan dat de film 130 minuten duurt. Dus er is dan 85 minuten voor de rest van het plot. Waarin we dus o.a. ook nog moeten zien wat er met die draak gebeurt en dan hebben we ook nog Dol Guldur…… Als iets meer dan twee uur de werkelijke speelduur is, vind ik dat wat krap.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

Als deze net zo goed word als de 2 vorige dan vind ik het prima, maar dat zal ongetwijfeld wel. Ik vind The Hobbit persoonlijk beter dan LOTR. Maar dat zal echt niet iedereen met me eens zijn.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

mcdaktari schreef:

Als deze net zo goed word als de 2 vorige dan vind ik het prima, maar dat zal ongetwijfeld wel. Ik vind The Hobbit persoonlijk beter dan LOTR. Maar dat zal echt niet iedereen met me eens zijn.

Ik gok niemand.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

En daar slaap ik vannacht geen oog minder om. Ik zeg enkel dat ik het mooier vind.


avatar van stephano2

stephano2

  • 22 berichten
  • 551 stemmen

wie previews van de soundtrack wil luisteren!!

Return Journey klinkt erg goed!!

OST preview


avatar van stephano2

stephano2

  • 22 berichten
  • 551 stemmen

Ik hoop dat Thorins begrafenis ook in de film zit en de veiling bij Bag End ook. Zijn alle twee gefilmd!! Anders zou dat toch wel in de EE moeten komen lijkt me

Ik hoop dat de EE minimaal 40 min. aan footage krijgt. Ik ga wachten op de ultieme Middle-Earth box met alle 6-Extended films. Er gaan geruchten dat er meer footage bij LOTR komt. Peter Jackson had het er op Comic-Con over deze zomer.

Als ik cijfers zou moeten geven dan krijgt.

AUJ: 8,5
DOS: 9
BOTFA (hoop ik 9,5)

Kaarten zijn geboekt voor IMAX 3D HFR.
Laat de battle maar komen!!


avatar van stephano2

stephano2

  • 22 berichten
  • 551 stemmen

Nog een ding

Maandag 1 December is de wereld premiere in Londen.

Die week zullen ook wel de eerste reacties binnen komen.



avatar van harrynebbus

harrynebbus

  • 32 berichten
  • 187 stemmen

144 minuten met bijna 20 minuten aftiteling! Dus maar net aan 2 uur film , lijkt me het het minst van de drie. De extended versie moet het maar goed maken.



avatar van amsterdam02

amsterdam02

  • 15 berichten
  • 223 stemmen

mcdaktari schreef:

En daar slaap ik vannacht geen oog minder om. Ik zeg enkel dat ik het mooier vind.

Ik deel jouw mening!

Bij LOTR heb ik het idee dat het wat langdradiger is. Ik zal wel samen met jou de enigste zijn, die de Hobbit beter vinden:)


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad zijn wij één van de weinige amsterdam020 maar ik kan er niks aan doen dat ik The Hobbit beter vind. Ik wil niet beweren dat LOTR niet goed is, in tegendeel, maar net wat je zegt te langdradig. Dat is enkel mijn mening. Ik dacht dat daar deze site ook voor bedoeld is.


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

De Extended edition zal een goeie 30 minuten langer zijn. PJ zal er in het volgende jaar nog 4 à 5 maand mee bezig zijn.

Dus elke Hobbit film zal rond de 3 uur zijn.


avatar van Nicole_1989

Nicole_1989

  • 337 berichten
  • 193 stemmen

mcdaktari schreef:

Ik wil niet beweren dat LOTR niet goed is, in tegendeel, maar net wat je zegt te langdradig. Dat is enkel mijn mening. Ik dacht dat daar deze site ook voor bedoeld is.

Op geen enkele manier wil ik je mening de grond in drukken, want The Hobbit-films zijn ook daadwerkelijk prachtig. Maar ik ben benieuwd wat je precies langdradig vindt aan The Lord of the Rings-films in tegenstelling tot The Hobbit-films.

Ik ervaar zelf de Hobbit-films namelijk als langdradiger (niettemin prachtige films natuurlijk). Ook niet zo gek, aangezien het een relatief dun boek is dat in 3 films wordt opgesplitst. Terwijl The Lord of The Rings 1 film per boek heeft.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

Als ik dan uit die 2 titels moet kiezen vind ik The Hobbit veel lekkerder weg kijken. LOTR vind ik wel prachtig gemaakt maar dat is uiteraard The Hobbit ook. Maar goed, ik ben nooit echt een liefhebber geweest van LOTR en dat had ik met The Hobbit tegen mijn verwachting in wel. Misschien moet ik gewoon weer een keer de hele rits achter elkaar kijken.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

Thorongil schreef:

De Extended edition zal een goeie 30 minuten langer zijn. PJ zal er in het volgende jaar nog 4 à 5 maand mee bezig zijn.

Dus elke Hobbit film zal rond de 3 uur zijn.

De lange speelduur vind ik ook helemaal niet erg, ik vind het juist heerlijk als films lang duren, mits ze me blijven boeien.


avatar van amsterdam02

amsterdam02

  • 15 berichten
  • 223 stemmen

Nicole_1989 schreef:

(quote)

Op geen enkele manier wil ik je mening de grond in drukken, want The Hobbit-films zijn ook daadwerkelijk prachtig. Maar ik ben benieuwd wat je precies langdradig vindt aan The Lord of the Rings-films in tegenstelling tot The Hobbit-films.

Ik ervaar zelf de Hobbit-films namelijk als langdradiger (niettemin prachtige films natuurlijk). Ook niet zo gek, aangezien het een relatief dun boek is dat in 3 films wordt opgesplitst. Terwijl The Lord of The Rings 1 film per boek heeft.

Laat ik voorop stellen, dat de LOTR een uitstekende triology is, echter blijven de films niet de gehele speelduur boeien (grotendeels wel) in tegenstelling tot de Hobbit. Ik vind dat de Hobbit films tot nu toe iets vlotter verlopen...

Ik weet dat de hobbit films uitgemolken zijn uit één boek, maar zo voelt het toch niet?


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Wauw ben benieuwd... ik koop wel Blu Ray...


avatar van Nicole_1989

Nicole_1989

  • 337 berichten
  • 193 stemmen

amsterdam02 schreef:

Laat ik voorop stellen, dat de LOTR een uitstekende triology is, echter blijven de films niet de gehele speelduur boeien (grotendeels wel) in tegenstelling tot de Hobbit. Ik vind dat de Hobbit films tot nu toe iets vlotter verlopen...

Ik weet dat de hobbit films uitgemolken zijn uit één boek, maar zo voelt het toch niet?

Grappig om te zien hoe verschillend mensen het dan kunnen ervaren, he! Want ik vind de Hobbit-films namelijk echt minder vlot dan The Lord of The Rings-films. Vooral de eerste Hobbit-film vond ik erg traag af en toe, waarin vechtscenes naar mijn mening echt overdreven lang werden aangehouden, bijvoorbeeld bij die goblins onder de grond. Maar goed, leuk om te zien dat anderen dat juist niet zo ervaren!


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

De lange speelduur vind ik ook helemaal niet erg, ik vind het juist heerlijk als films lang duren, mits ze me blijven boeien.

Deels mee eens, maar zo'n extended version moet wel een film blijven. Dat is juist de reden waarom Jackson persoonlijk de voorkeur geeft aan de bioscoopversies van de LOTR-films; die zijn precies zoals hij ze bedoelde, terwijl bij de extendeds hier en daar de flow verloren gaat omdat er scènes tussendoor gefietst worden.

Ik ervaar dat precies zo, ik kijk veel liever de theatricals. Lengte is prima en in bepaalde gevallen goed, maar ze moeten niet lang zijn óm het lang zijn.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6909 stemmen

Maar Jackson is toch degene die ook de nieuwe extended cut van 3 uur maakt. Het is weer hetzelfde verhaal als bij LOTR, eerst de bioscoop, dan de bioscoopversie op DVD, daarna op BluRay en daarna de LUXE extended versies. Op die manier klop je de kijker 3 x geld uit de zak. Verder vond ik LOTR prima vermaak maar haakte ik bij The Hobbit (vroeger een dun pocketboekje) af. Het is meer van hetzelfde, en ook dit deel 3 barst weer uit zijn voegen met veldslag na veldslag na veldslag. Erg vermoeiend allemaal, maar de kritieken zijn goed dus wie weet ga ik hem toch nog zien.


avatar van legian

legian

  • 777 berichten
  • 0 stemmen

Zwolle84 schreef:

Deels mee eens, maar zo'n extended version moet wel een film blijven. Dat is juist de reden waarom Jackson persoonlijk de voorkeur geeft aan de bioscoopversies van de LOTR-films; die zijn precies zoals hij ze bedoelde, terwijl bij de extendeds hier en daar de flow verloren gaat omdat er scènes tussendoor gefietst worden.

Zou je eens een bron kunnen laten zien (of lezen). Als ik al die extra's op de extended editions me weer ff voor de geest haal kan ik me herinneren dat hij juist die lange versies wil omdat daar veel meer uitleg, sfeer en verhaal in zit. Ik kan ernaast zitten uiteraard, maar het lijkt me ook gewoon gek dat hij liever de bios versie heeft dan de extended versie, maar er ondertussen wel maanden werk in steekt.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

legian schreef:

Zou je eens een bron kunnen laten zien (of lezen).

Ik doel op dit interview: Lord of the Rings: Theatrical vs. Extended : TrueFilm - reddit.com


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

harrynebbus schreef:

144 minuten met bijna 20 minuten aftiteling! Dus maar net aan 2 uur film , lijkt me het het minst van de drie. De extended versie moet het maar goed maken.

20 minuten aftiteling? Lijkt me heel sterk.


avatar van stephano2

stephano2

  • 22 berichten
  • 551 stemmen

Smaug clip!!

Smaug attacks


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

mcdaktari schreef:

En daar slaap ik vannacht geen oog minder om. Ik zeg enkel dat ik het mooier vind.

Mooier zeker, maar er zit dan ook 10 jaar tussen. Sowieso zijn deze films van The Hobbit werkelijk een van de mooiste die ik ooit gezien heb.