De Amerikaanse actrice Rae Allen, onder meer bekend van rollen in series als The Sopranosen Grey's Anatomyis op 95-jarige leeftijd komen te overlijden. Dat weet Varietyte vertellen. De actrice, die een Tony Award achter haar naam heeft, overleed woensdagochtend in haar slaap.
Actrice Rae Allen, bekend van verschillende Amerikaanse films en televisieseries, is woensdag op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt haar agent Kyle Fritze tegenover de Amerikaanse entertainmentwebsite Variety. De actrice, die al sinds het eind van de jaren vijftig actief was binnen het acteervak, werkte door de jaren heen mee aan ruim vijftig projecten, waarvan sommigen, waaronder beroemde televisieseries als Grey's Anatomy en The Sopranos. In die laatste serie, ontwikkeld door HBO, had ze een relatief grote rol en speelde ze de tante van hoofdpersonage Tony Soprano, vertolkt door wijlen acteur James Gandolfini. Ook was ze onder meer te zien in de film Stargate.
Verschillende prijzen
Allen, die werd geboren onder de Italiaanse naam Raffaella Julia Theresa Abruzzo, was niet alleen bekend van films en series, maar ook een begenadigd toneelspeelster. In die hoedanigheid was ze te zien in Broadway-stukken als Dude, Oliver en The Pajama Game. Voor haar rol als Fleur Stein in het toneelstuk And Miss Reardon Drinks A Little ontving ze in 1971 een Tony Award, de hoogst haalbare prijs binnen de toneelwereld. Eerder was ze al genomineerd voor de prijs door haar rollen in Traveller Without Luggage en Damn Yankees. Dat laatste stuk werd in 1958 bewerkt tot een speelfilm. Ook hierin was voor Allen een rol weggelegd.
Allen laat haar nichtjes Laura en Betty Cosgrow achter en haar vrienden April Webster en Lisa Ann Gold, die ze zelf altijd ‘haar geadopteerde familie’ noemde.
Reacties (0)