Disney is al jaren bezig met nieuwe live-action films maken, die precies hetzelfde verhaal volgen als geanimeerde klassiekers. Na onder anderen Aladdin, Beauty and The Beast en The Lion King is nu ook Pinocchio aan de beurt. Met het gouden duo Tom Hanks en regisseur Robert Zimeckis, die eerder samenwerkten voor Forrest Gump, hoopte men op een succesverhaal. De recensies lijken echter duidelijk te maken dat dit er geen is.
Het leek voor Disney ooit zo'n gouden strategie: het hertellen van oude klassiekers voor een nieuwe generatie. Tot nu lijken bijna alle remakes echter geen succes te zijn. Helaas weet Pinocchio ook die trend niet te doorbreken. Met slechts een 31% op Rotten Tomatoes lijkt ook deze film een flop bij critici te zijn. The Hollywood Reporter weet het treffend te omschrijven: "Hoewel de bedoeling goed was, valt dit werk in het water. Het is opnieuw een deel van Disney's remake-agenda, maar één waar je door cast en crew hoopte op meer." De entertainmentwebsite Polygon is bijzonder hard voor de film: "Pinocchio heeft zijn onvergetelijke momenten, maar ze vallen op door de verkeerde redenen. Het zal moeilijk zijn om het beeld van Pinocchio die staart naar een hoop paardenstrond en het vervolgens aanraakt uit interesse te vergeten. Pinocchio is van top tot teen beschamend zonder goede reden om überhaupt te bestaan, dus dan kan je ook net zo goed beelden die net zo weinig creatieve logica brengen erin stoppen." Harde woorden, maar waar is het precies fout gegaan met deze film?
Niets nieuws aan de horizon
Het grootste kritiekpunt is bij vele recensenten dat de film braaf hetzelfde verhaal vertelt als het origineel, maar vergeet iets nieuws te brengen. Het gevolg is dat de film geen ziel lijkt te hebben. De recensent van The Guardian omschrijft het als volgt: "Iets is er mis - de film is prima gemaakt, aardig geacteerd, en duidelijk is er met hart en ziel aan gewerkt, maar toch, net als de hoofdpersoon, mist er een kloppend hart." Ook de recensent van The Wall Street Journal deelt deze mening: "De blauwe fee mag dan leven in Pinocchio hebben gebracht, maar niemand hier brengt iets dat ook maar een beetje verfrissend is." De creatieve leegte in de film was ook voor de recensent van Variety duidelijk voelbaar: "Net als bij zo veel van de vorige CGI-feesten van deze regisseur, kunnen alle oppervlakkige details in de wereld niet compenseren voor de leegheid die in de kern zit van de digitale creaties van de film."
Nieuwe dingen vallen niet in de smaak
Toch zijn er wel nieuwe dingen te zien in de film, maar bij de meeste recensenten weten die juist de film alleen maar zwakker te maken. Zo schrijft bijvoorbeeld de recensent van de Britse krant The Daily Telegraph dat de film "zonder gevoel de vinkjes afwerkt," maar dat juist de nieuwe dingen het nog veel erger maken: "Robert Zemeckis weet twee keer zijn handtekening in de film af te geven, waarvan één keer in een ongemakkelijk manische tour van Pleasure Island. Weet dat ons nu meermaals verteld wordt dat de drankjes met schuim gewoon alcoholvrij gemberbier is, en elk teken van sigaren is natuurlijk ook weggevaagd." Ook IndieWire is zeker niet te spreken hierover: "Elk gefaalde poging om het prachtige verhaal van Pinokkio te moderniseren, dient als reminder van hoe weinig updates er überhaupt nodig waren. Een verhaal over hoe de oppervlakkige meningen van je leeftijdsgenoten minder belangrijk zijn dan je ware karakter had geen CGI-vos die een mobiele telefooncamera nadoet nodig om relevant aan te voelen." De hierboven genoemde grap uit de recensie van Polygon spreekt wat dat betreft ook boekdelen. Opnieuw lijkt dus een live-action remake van een Disney-film geen hit te zijn, althans, als het aan de critici ligt.
Pinocchio is vanaf afgelopen donderdag te zien op Disney+. De meest recente trailer voor de film kun je hieronder bekijken.
En de Disney film is inderdaad matig. Met mijn vergevingsgezinde 2,3* was ik nog een Big Spender tussen de andere users. Zoek de rauwe, grimmige en meer volwassen versie van Garrone op, of wacht op Pinocchio (2022) van Del Toro. Tenzij je hem echt vóór en met je kleinere kind wilt kijken, en je eigen volwassen filmliefhebbershart dan maar op de tweede plek zet. Maar dan kun je net zo goed de animatie opzetten in plaats van deze wat zielloze remake zonder visie (bovenste trailer, just to be clear )
Alle Disney live action remakes zijn pure creatieve armoede .
Ik vond Beauty and the beast nog wel met enige liefde voor het origineel gemaakt maar deze Pinocchio is echt een geld graai eerste klas . Bovendien liet het veel vragen onbeantwoord.
Waarom heeft een blauwe fee inktvis armen? Waarom heeft een potvis inktvis armen?
Jungle Book en The Lion King waren eigenlijk de enige live-action adaptations waar ik plezier uit heb gehaald, misschien omdat het interessant was om deze verhalen met 'echte' dieren te zien. Ja mensen, ik weet dat het in feite gewoon computer gegenereerde animaties waren.
De trailer van Pinokkio mist de sfeer, stijl en magie van het origineel. Er is gepoogd om alles zo goed mogelijk na te maken, maar je herkent direct dat het op elk denkbaar vlak inferieur zal zijn aan de originele animatiefilm. Het is Disney's wanhoopspoging om via nostalgie opnieuw geld te verdienen aan een eerder uitgebracht product. Het is een pure cash grab.
Reacties (7)