• 17.223 nieuwsartikelen
  • 182.217 films
  • 12.561 series
  • 34.738 seizoenen
  • 655.833 acteurs
  • 200.400 gebruikers
  • 9.462.107 stemmen
Avatar
 

Logboek

Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van thunderball. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2025, februari 2025, maart 2025, april 2025, mei 2025, juni 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, november 2025, december 2025, januari 2026, februari 2026, maart 2026, april 2026, mei 2026, juni 2026, juli 2026

Selecteer maand & jaar

Don't Breathe (2016) 3,5

21 juni, 00:22 uur

Deze net zitten kijken op Paramount, nadat ik 'm jaren geleden al eens op Veronica had gezien.

Aardig spannende thriller, waarbij het maar moeilijk is om mee te leven en sympathie op te brengen voor de drie hoofdkarakters, drie van de grootste proleten, die je je maar kunt voorstellen en die makkelijk aan geld denken te komen door in huizen van mensen in te breken en er met flinke sommen geld vandoor te gaan.
Nu hun volgende slachtoffer een oude blinde man is, komen ze van een koude kermis thuis, want deze oorlogsveteraan vecht terug en weet ze één voor één onschadelijk te maken.

Mijn sympathie ging dan ook al snel uit naar de oude man, hoewel hij ook behoorlijk wat op zijn kerfstok blijkt te hebben, maar je snapt in ieder geval waarom hij zo is geworden, compleet doorgedraaid vanwege het verdriet en de dood van zijn dochter.

De film is feitelijk een B-film, maar heeft genoeg suspense om je toch op het puntje van je stoel te laten zitten en biedt ook voldoende vermaak om tot het einde te blijven kijken.

Een aantal scenes waarbij de jongeren muisstil moeten zijn zodat de blinde man ze niet opmerkt zijn echt nagelbijtend spannend.

Lang is goed als de oude veteraan, ik ken hem verder alleen van de tv serie Crime Story en de film Manhunter (naar het boek Red Dragon van Thomas Harris), beiden van Michael Mann.

Kortom: geen topper, maar een aardige tijdpassering voor een keer.

Een zeventje, ofwel 3,5 ster.

details   naar bericht   reageer  

Shango, la Pistola Infallibile (1970) 3,0

Alternatieve titel: Shango, 8 juni, 22:14 uur

Zaterdag de geremasterde versie op een nieuwe Engelse blu ray bekeken.

Wederom onze favoriete houterige, loezende, Braziliaanse aristocraat in de hoofdrol in een spaghetti western.

Dit was een film die ik al tijden wilde zien, al was het alleen maar omdat op posters en ander promo materiaal je Steffen zag afgebeeld als ware hij een lijdende Christus zelve en dat had uiteraard metéén mijn aandacht gewekt. Ik vroeg mij altijd af of het aan mij lag, totdat ik hier las dat ik niet de enige was die dat er in zag.

Helaas is daarvan in de film eigenlijk niets te bekennen en ik kwam eigenlijk geen enkele scene tegen, die mij ook maar aan één van de afbeeldingen deed denken. Vreemd.

Feitelijk is de film, na helaas een wat traag en langdradig eerste half uur, gewoon de gebruikelijke Steffen wraakfilm, waarbij hij à la Lucky Luke sneller schiet dan zijn schaduw en aan menig bandiet een ticket enkele reis naar de eeuwige jachtvelden uitdeelt. Het laatste uur is dan ook vol actie en zijn revolver schiet wél heel erg veel kogels voordat het een keertje -louter uiteraard voor de vorm- leeg raakt.

Geen slechte film, maar ook niet heel bijzonder, dus toch een beetje een tegenvaller na alle posters en afbeeldingen, die een iets meer bijzondere prent beloofden.

Volgens het hoesje was het een 4K print, dus dan zal ie daar ook nog wel een keer op verschijnen, maar dat vind ik dan eerlijk gezegd niet nog een keer de aanschaf waard.

Een dikke zes, ofwel drie sterren.

details   naar bericht   reageer  

Da Uomo a Uomo (1967) 4,0

Alternatieve titel: Death Rides a Horse, 7 juni, 20:44 uur

stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 3,5 sterren

details