• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.899 films
  • 12.201 series
  • 33.969 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.955 gebruikers
  • 9.369.979 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Zavo als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Taegukgi Hwinalrimyeo (2004)

Alternatieve titel: Brotherhood

Ik heb deze film een tijd links laten liggen, omdat ik een zware aangijpende film verwachtte en daar heb ik niet altijd zin in. Niets bleek minder waar, deze film greep me totaal niet aan en het enige dat er zwaar aan was was het uitzitten van de 2 uur en 20 minuten. Het irritantst is de voortdurende herhaling, ik geloof dat ik wel 10 keer dezelfde gevechtsscene heb gezien. De makers dachten waarschijnlijk, hoe meer ontploffende armen en benen, hoe aangrijpender de film, het tegenovergestelde is waar, want na een tijdje doet het je helemaal niks meer. Daarnaast grijpt de film teveel naar gemakkelijk sentiment in veel te overdreven dramatische scenes met ook nog eens verschrikkelijke muziek. 2*

Tokyo Onlypic 2008 (2008)

Alternatieve titel: 東京オンリーピック

Soms erg grappig, soms té flauw, soms beide. Na het experimentele L'Ange was dit lichte vertier wel op z'n plaats in mijn IFFR-programma. Leuk om te zien hoe de Japanners grappen maken over andere landen/culturen (vooral de Amerikanen moesten het ontgelden), maar toch vooral ook over hun eigen cultuur. Door dat laatste was het echter voor niet-Japanners wel moeilijk alle grappen te begrijpen denk ik, ik had wel het gevoel dat ik af en toe wat miste. Dat was ook een vraag aan de regisseur na afloop (hij was aanwezig bij deze voorstelling). Die vraag kwam van een Japanse nota bene, ze had gemerkt dat er in de zaal minder gelachen werd dan men misschien in Japan zou hebben gedaan.

Jammer van deze compilatie (waarin trouwens naast animatie ook veel live-action stukken zitten) is dat het visueel allemaal niet zo boeiend is. De film is volgens mij ook meer voor tv of voor op dvd gemaakt, dan voor de bioscoopzaal.

Tragedy of Macbeth, The (1971)

Alternatieve titel: Macbeth

Op zich een goede MacBeth-verfilming, cinematographisch zeer sterk, maar toch heb ik er wat problemen mee. Aan de ene kant kiest Polanski voor een hele realistisch verfilming, aan de andere kant houdt hij wel de theatrale dialogen in stand. Dat stoorde me, het past niet bij elkaar. Throne of Blood van Kurosawa vind ik toch een stuk geslaagder.

Trash Humpers (2009)

Puberaal amateurfilmpje. Totaal niet grappig. Ik was bijna voor het eerst in m'n leven weggelopen, maar besefte me dat ik daarmee geen eerdere trein meer zou halen, dus heb ik het maar uitgezeten, kan ik in ieder geval de welverdiende minimumscore toekennen, want dit hoort bij het slechtste dat ik ooit gezien heb.

Als filmpje van dertig seconden op YouTube had ik misschien (mits in een vrolijke bui of stomdronken) kunnen glimlachen om een paar lelijke mannen die tegen een vuilnisbak aan staan te rijden. Maar anderhalf uur lang op groot scherm? Probeert Korine z'n publiek in de maling te nemen? Dat is dan in ieder geval gelukt.

Twilight (2008)

Behoorlijk slappe hap allemaal. Erg lichtvoetig ook, bij een vampierenfilm verwacht je toch een donkerdere film. Veel verhaallijnen die niet af zijn, duidelijk een voorproefje nemend op volgende delen, hierdoor wordt dit een nogal onsamenhangend geheel. Positief is dat er best een aardig wereldje wordt neergezet en dat de hoofdrolspelers het redelijk goed doen. Maar aan het niveau van een Låt den Rätte Komma In kan deze film toch nooit tippen.

Het valt me op dat deze film (en ook het vervolg) hier zo populair is, trouwens. De scores zijn hier opvallend veel hoger dan op imdb, terwijl dit toch een heel erg Amerikaanse film is.