- Home
- Night's Watch
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten Night's Watch als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Remember (2015)
Het grootste gedeelte van de film heb ik het gevoel gehad dat ik naar een originele versie van een zeer standaard verhaal zat te kijken en ik had na een ruim uur kijken al zo ongeveer besloten dat ik de film 2 à 2,5 ster waard zou vinden. De ongelofelijke rust in de film, de leuke scene met Dean Norris en de combinatie van twee zware thema's (dementie en antisemitisme) hebben hier voor nu een ''dikke'' 3 sterren van gemaakt... Een echte topfilm gaat het voor mij niet worden aangezien de film daarvoor te luchtig/simpel aanvoelde en er miste er een stuk diepgang, wat ik echter ook wel begrijp aangezien dit de speelduur van deze toch al trage film flink omhoog zal duwen.
Retreat (2011)
Zeer matige film.De karakters zijn niet interessant genoeg om het midden van de film boeiend te houden waardoor je na een uur kijken er wel klaar mee bent. Je hoopt dan op een einde dat dit nog enigszins goed maakt maar ook dat zat er niet in. Er zitten zo ontzettend veel en kinderlijke plotwendingen in het laatste half uurdat het niet meer serieus overkomt.
Revenant, The (2015)
Ik zag hier op MM enkele voorspellingen dat deze film wel eens de hoogste nieuwkomer in de nieuwe top 1000 zou kunnen zijn. Het is te laat om deze film nog in mijn toplijst op te nemen maar wou hem toch graag voor de challenge zien, mede omdat deze rol DiCaprio zijn gouden beeldje heeft opgeleverd. En terecht blijkt!
DiCaprio speelt zijn rol met verve en laat hier maar weer eens zien waarom hij één van mijn favoriete acteurs van dit moment is.. Zijn vertolking van Hugh Glass sluit naadloos aan bij de sfeer die Iñárritu de film meegeeft doormiddel van visuele schoonheid. Het rauwe noordelijke Amerika wordt schitterend in beeld gebracht, scene na scene stond ik weer versteld van de mooie beelden. Ook op de aankleding van de cast en settings is niets aan te merken.
Toch zal The Revenant voor nu de bovenste regionen van mijn toplijst niet binnendringen. De speelduur van ruim tweeënhalf uur voelde te lang voor een film waar niet altijd even veel in gebeurde. Het verhaal is interessant en origineel maar ietwat karig. De beelden maken veel goed maar ik had gerekend op een meer inhoudelijke film.
Met deze kennis zou de score bij de volgende kijkbeurt kunnen stijgen maar voor nu hou ik het op vier sterren.
Road House (1989)
De film begint meteen met een flink gevecht waardoor de sfeer er snel in zit. De bar wordt vervolgens geregeld ondersteboven gekeerd door de gevechten en het simpele plot er omheen rolt zich rustig af richting het einde. Herrington heeft er goed aan gedaan de bar scenes op het einde te laten voor wat het is en de film in een sterk einde te laten afsluiten met ontploffende huizen en in een villa met een 'souvenir kamer' die zo uit een james bond film geplukt had kunnen worden.
Vier sterren is wat te geflatteerd maar drieënhalve ster is Road House zeker waard.
Robin Hood: Men in Tights (1993)
Zo sporadisch vind ik een parodie film wel vermakelijk ondanks dat je van te voren weet dat het verre van een sterke film is. Zo ook bij deze versie van Robin Hood onder leiding van Mel Brooks waarvan ik tot vandaag nog nooit had gehoord.
Het enige waar het in mijn ogen om draait bij een parodie is de humor, alle overige facetten van film zijn volledig irrelevant. De humor is redelijk, ik heb mij prima vermaakt met de film maar 'hilarisch' wordt het helaas niet. Drieënhalve ster is te veel eer maar de drie sterren zijn ruim verdiend, vermakelijke parodie.
