• 15.270 nieuwsartikelen
  • 175.714 films
  • 11.971 series
  • 33.558 seizoenen
  • 642.760 acteurs
  • 198.328 gebruikers
  • 9.330.043 stemmen
Avatar
 
banner banner

Better Call Saul - Seizoen 1 (2015)

3,93 540 stemmen

Show titel: Better Call Saul

IMDb beoordeling: 9,0 (775.846)

Afleveringen: 10

Speelduur: 7 uur en 56 minuten

Ontwikkeld door: Vince Gilligan en Peter Gould

Met: Bob Odenkirk, Jonathan Banks en Rhea Seehorn

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: zondag 8 februari 2015

Eerst uitgezonden op: AMC (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk seizoen 1 via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Better Call Saul

Saul Goodman ontmoette Walter White zes jaar geleden. Wij ontmoeten hem als de man die Saul Goodman nog moet worden en nu Jimmy McGill heet. Hij is een kleine prutsadvocaat die nog zoekende is naar zijn roeping en, op korte termijn, op allerlei manieren de touwtjes aan elkaar probeert te knopen. Hij zorgt voor zijn broer Chuck, die ook advocaat is en denkt allergisch te zijn voor elektriciteit. Hij ontmoet ook bijna dagelijks Mike Ehrmantraut, de parkeerwacht van het gerechtsgebouw die het hem nogal eens moeilijk maakt.

Afleveringen Seizoen 1 (2015)

  1. 1. Uno

    8 februari 2015 (54 minuten)

    Jimmy werkt zijn magie uit in de rechtszaal. Onverwachte inspiratie leidt hem naar een onconventionele nastreving van potentiële klanten.

  2. 2. Mijo

    9 februari 2015 (46 minuten)

    Wanneer zijn problemen escaleren tot een kookpunt, bevindt Jimmy zich in zwaar weer. Een daad van onzorgvuldigheid brengt Chuck in gevaar.

  3. 3. Nacho

    16 februari 2015 (48 minuten)

    Jimmy trekt alles uit de kast om te bewijzen dat zijn gevaarlijke cliënt onschuldig is, ook al veroorzaakt het enige wrijving met Kim.

  4. 4. Hero

    23 februari 2015 (47 minuten)

    Jimmy roept een gedurfd plan op om nieuwe klanten te werven, maar hij word geconfronteerd met de gevolgen wanneer de plannen verdraaid worden met zijn relaties van een rivaliserende bedrijf.

  5. 5. Alpine Shepherd Boy

    2 maart 2015 (45 minuten)

    Wanneer zijn inspanningen staan te wachten op nieuwe business wordt hij onderbroken door alarmerend nieuws, Jimmy is onder druk gezet om een moeilijke keuze te maken.

  6. 6. Five-O

    9 maart 2015 (45 minuten)

    Mike wordt achtervolgt door zijn tragische verleden en hij wordt gedwongen om hulp te zoeken bij een ongebruikelijke bron. Ondertussen wordt het moreel van Jimmy op de proef gesteld.

  7. 7. Bingo

    16 maart 2015 (47 minuten)

    Jimmy heeft een ontmoeting met potentiële cliënten. Wanneer hij de kans krijgt om iets goeds te doen neemt Jimmy een gunst aan van een onwaarschijnlijke bondgenoot.

  8. 8. RICO

    23 maart 2015 (47 minuten)

    Jimmy toont Chuck dat hij bereid is om alles te doen om een zaak te winnen, zelfs als dat betekent dat hij zijn handen vuil moet maken.

  9. 9. Pimento

    30 maart 2015 (47 minuten)

    Chuck dwingt Jimmy om de harde waarheid te accepteren. Ondertussen dreigt een deal te ontsporen wanneer Mikes mogelijkheden om een taak te voltooien in twijfel wordt getrokken.

  10. 10. Marco

    6 april 2015 (50 minuten)

    In de nasleep van de recente gebeurtenissen grijpt Jimmy zijn kans om de banden aan te halen met een oude vriend. Chuck past zich aan aan een nieuwe levensstijl.

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46632 berichten
  • 8796 stemmen

Ik vind de personages hier juist beter. Saul was ook in Breaking Bad al veruit het mooiste personage.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 3973 berichten
  • 3581 stemmen

Vind Better Call Saul uiteindelijk ook beter denk ik. Of in elk geval de meer volwassen serie. BCS draait echt volledig om de personages, waar Breaking Bad toch vooral een typische rise and fall misdaadserie met soms ietwat karikaturale personages is. BCS neemt het misschien wel grootste typetje van allemaal in BB, en trekt tientallen afleveringen uit om hem uit te diepen.


avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2473 berichten
  • 1442 stemmen

jerome998 schreef:

Aflevering 6, volledig gericht op Mike's verleden, was voor mij één van de beste stukjes tv van dit jaar.

Heb deze gisteren gezien (7 jaar na dato!) en idd. Heel sterke aflevering met een Mike in tranen, in een scène die kan tippen aan oscarwinnend materiaal. Heavy stuff.


avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2473 berichten
  • 1442 stemmen

BB is uiteraard goed, maart was op het einde wel een beetje aan het herkauwen. En wat waren we daar dankbaar voor Saul zijn comic relief. Dat is hier dus continu aanwezig, wat het iets prettiger maakt voor mij om naar te kijken.


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16451 stemmen

Helemaal niet mijn ding. Na 1e seizoen gestopt. Een hoop gezwets en geluk, zonder enige vorm van logica. Wat een waaghalzerij om deze serie te linken aan een topserie als Breaking Bad. Dus verwijderd uit mijn kijklijst


avatar van Fortune

Fortune

  • 4270 berichten
  • 2738 stemmen

Grindhouse62 schreef:

Dus verwijderd uit mijn lijkkist.

Je moet wel heel erg van Breaking Bad houden als het alvast in je lijkkist ligt.


avatar van dagodewerd

dagodewerd

  • 8 berichten
  • 13 stemmen

Deze review betreft in feite de hele serie . De serie is gebouwd rond Saul.

Eigenlijk vind ik de hele ontwikkeling van Mike, Gus en het Cartel (Don Eladio, Gus, de Salamancas) vele malen interessanter. Ik ben nu de eerste 4 seizoenen aan het herkijken alvorens aan seizoen 5 te beginnen. Dit omdat je altijd dingen ontgaan.

Echt genieten hoe zich dit ontwikkelt en uiteindelijk uitmondt in Breaking Bad. Chuck, Kim, leuk allemaal hoor, maar had van mij weggelaten mogen worden. Gewoon vulling. Ik vind dus BCS net zo goed als BB behalve dan die vulling. De ontwikkeling van Jimmy naar Saul en Gene is an sich ook interessant maar neemt veel te veel plaats in door al die doodlopende zijsporen van Chuck, Kim etc. En zou dus veel beperkter mogen zijn. Maar krijg dan maar eens 6 seizoenen vol...


avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2473 berichten
  • 1442 stemmen

hilosj schreef:

Chuck, Kim, leuk allemaal hoor, maar had van mij weggelaten mogen worden. Gewoon vulling.

Tja, dat ben ik dus grondig met je oneens. Kim geeft net een emotionele lading en sérieux aan Saul mee, daar waar hij in BB alleen maar (en dat was niet zo erg) een kolderfiguur was. Het is ook dankzij Kim dat we zo'n mooie finale gekregen hebben.


avatar van SergioMalick

SergioMalick

  • 1196 berichten
  • 1764 stemmen

Groot pluspunt voor de uitschuif- slaapbank in episode 2. Ben zelf ook al een paar jaar gedwongen (voornamelijk keuze ivm ruimtegebrek) tot een slaapbank, dus eindelijk wat erkenning.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2385 berichten
  • 2745 stemmen

Nu pas aan begonnen. Fijn eerste seizoen alvast, met een unieke sfeer en soms fantastische uitvoering. De enige vergelijking die je kunt maken is, uiteraard, met Breaking Bad. Ik vind BCS vooralsnog wel wat volwassener en ontspannender. Mooi ook om de veelzijdigheid van Bob Odenkirk te zien.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3809 berichten
  • 2843 stemmen

En na Breaking Bad moest Better Call Saul wel volgen werd er gezegd, dus dat advies nam ik dan ook ter harte waarop de eerste aflevering van seizoen 1 niet lang op zich liet wachten, en toch wel met bepaalde verwachtingen rondom Saul. En laat ik vast zeggen dat Better Call Saul alle ingrediënten heeft van een kwalitatief goede serie en dat tot op zekere hoogte ook wel is, toch komt het gedurende seizoen 1 geen moment uit de schaduw van Breaking Bad.

Toch is het ontstaan aanvankelijk best leuk om te zien met Slippin Jimmy die niet een al te beste reputatie heeft, de wet vervolgens beoefend met een weinig succesvol eigen zaak waar hij maar amper van rond kan komen terwijl hij ondertussen nog de zorg heeft voor zijn hypochonder broer Chuck. Erg leuk toch op zijn minst de vele bekenden zoals Tuco en de strijd met Mike rondom het parkeren en een uiteindelijke samenwerking. Interessant is tevens de achtergrond van Mike als ex-smeris, overduidelijk dirty en het nodige op de kerfstok, maar ook ontzettend streetwise. Kostelijk trouwens hoe hij zich verzekerd van het bewakingsbaantje en korte metten maakt met de opschepper. Het zijn momenten dat ik me afvraag of een serie over Mike misschien niet veel interessanter geweest was.

Want de humor rondom Jimmy tenspijt, net als de sterke afwikkeling van de Kettleman zaak en het verzorgingstehuis, zegt het me allemaal niet zo heel veel en mis ik toch de afwisseling en wisselwerking die Walt en Jessie als karakters brachten in BB en is daarmee dynamischer te noemen. Better call Saul heeft een interessant karakter met Mike en diens achtergrond, is Kerry Condon een welkome verrassing, maar overheerst bij mij toch achteraf het gevoel dat een serie over Mike wellicht een beter idee geweest was dan Jimmy in deze hoedanigheid, die zeker niet vervelend is maar niet de factor is die je aan de tv doet kluisteren. Maar wie weet, ik zet door met seizoen 2 en we gaan het zien. Een slecht cijfer gaat Saul in die zin niet krijgen want het is kwalitatief best wel goed toch doet het mij aanzienlijk minder dan BB. Een 3,5 is net te weinig, een 4 is dan weer net te hoog, een 3.75 of 3.8 is waar ik aan zat te denken, dus vooruit een 4 naar boven afgerond.


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.