• 15.983 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.200 stemmen
Avatar
 
Super Mario Bros Movie
Foto: © ANP

Super Mario Bros Movie
Foto: © ANP

De eerste film van 2023 met een opbrengst van meer dan een miljard dollar is bekend: The Super Mario Bros. Movie. Nadat afgelopen weekend opnieuw wereldwijd velen naar de bioscoop trokken om de film te zien, heeft de film over de goed gemutste loodgieter nu die grens verbroken. De film lijkt op weg om één van de meest succesvolle animatiefilms ooit te worden.

Super Mario is niet langer alleen in de gameswereld een grote hit, ook in de bioscopen heeft het personage van Nintendo veel succes geboekt. Dit weekend ging The Super Mario Bros. Movie door de grens van één miljard dollar aan bioscoopopbrengsten heen. Niet alleen is de film de eerste uit 2023 die dat gelukt is, ook is het slechts de vijfde film die dat sinds de start van de pandemie heeft klaargespeeld. De film had daar 26 dagen voor nodig. Dat lijkt wellicht snel, maar ter vergelijking, Avatar: The Way of Water wist dit vanaf de kerstvakantie al binnen twee weken voor elkaar te krijgen. De meest prestigieuze records lijken dus voor Nintendo niet binnen handbereik, maar alsnog heeft de film een paar leuke records weten te behalen.

Prestatie binnen animatie

Waar Nintendo en Illumination Studios in elk geval al voor gezorgd hebben, is dat The Super Mario Bros. Movie de meest succesvolle film is die gebaseerd is op een videogame. Die lat lag net onder de $450.000, die daar was gelegd door Warcraft en Pokémon: Detective Pikachu. Ook ligt het record van de hoogste opbrengst voor een animatiefilm binnen handbereik. Dat record ligt nu nog bij de remake van The Lion King met 1,6 miljard dollar, hoewel Disney zelf die telt als een live-action film. Als je die weghaalt, is Frozen II met 1,4 miljard de recordhouder. Mario is echter nog niet klaar met bioscoopbezoekers trekken. In bijvoorbeeld Zuid-Korea is de film pas dit weekend uitgekomen, dus daar valt nog flink veel meer te behalen. Het zou dus zomaar kunnen dat Disney in de komende weken van de troon wordt gestoten door Mario.

Reacties (3)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7356 berichten
  • 0 stemmen

Het is toch onvoorstelbaar. Zo'n filmpje.


avatar van Apieknar

Apieknar

  • 18 berichten
  • 145 stemmen

mcdaktari schreef:

Het is toch onvoorstelbaar. Zo'n filmpje.

Nee hoor. Mario is het bekendste gamecharacter dat er bestaat en gaat al decennia mee. Meerdere generaties zijn met de Mario-games opgegroeid. Elke game is ook kwalitatief hoogstaand.

Helemaal niet gek dat deze film zo populair is. Zowel kinderen als volwassenen komen erop af.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7356 berichten
  • 0 stemmen

Apieknar schreef:

(quote)

Nee hoor. Mario is het bekendste gamecharacter dat er bestaat en gaat al decennia mee. Meerdere generaties zijn met de Mario-games opgegroeid. Elke game is ook kwalitatief hoogstaand.

Helemaal niet gek dat deze film zo populair is. Zowel kinderen als volwassenen komen erop af.

En precies daarom zeg ik "Onvoorstelbaar" Ik heb deze game vroeger uiteraard ook gespeeld toen het pas in Nederland uitkwam, ja zo oud ben ik al. Maar hoe leuk ik de game vroeger dan ook vond zit ik niet op de film te wachten. Maar er zijn er genoeg blijkbaar die dat wel doen, vandaar mijn reaktie.