Netflix gaat voortaan elke zes maanden gedetailleerde 'kijkuren' delen voor al zijn titels. Dat laat de streamingdienst weten middels een persbericht. Dit besluit komt na twee grote stakingen in Hollywood, waarbij scenaristen en acteurs hun werk neerlegden vanwege de eis voor een eerlijkere vergoeding voor vertoningen op streamingdiensten.
Sinds 2021 publiceert Netflix al wekelijkse Top 10-lijsten en een regelmatig bijgewerkte categorie van populairste shows. Het nieuwe rapport, getiteld What We Watched: A Netflix Engagement Report, gaat verder en bevat gegevens voor alle programma's die meer dan 50.000 uur zijn bekeken, wat neerkomt op 18.000 titels en 99 procent van alle kijkuren op Netflix.
Deze nieuwe openheid van Netflix komt als reactie op kritiek tijdens de Hollywood-stakingen, waarbij Netflix werd verweten niet transparant te zijn over kijkcijfers om kosten voor succesvolle series te drukken. Het 'kijkuren'-rapport bevat echter geen informatie over het aantal kijkers of hoeveel mensen een serie volledig hebben bekeken. "Dit is een grote stap voorwaarts voor Netflix en onze industrie," aldus het persbericht van het bedrijf. Netflix hoopt dat deze cijfers makers en de branche diepgaandere inzichten zullen geven in het publiek en hun voorkeuren.
Best scorende programma's
Het rapport beslaat de periode januari tot juni 2023 en laat zien dat films en series die in die tijd zijn uitgebracht, het beter hebben gedaan. In het eerste halfjaar van 2023 was de meest bekeken titel de politieke thriller The Night Agent, met maar liefst 812 miljoen kijkuren. Op de tweede plaats stond het tweede seizoen van Ginny & Georgia met 665 miljoen kijkuren. Opmerkelijk is de populariteit van het eerste seizoen van de Nederlandstalige hitserie Undercover met Frank Lammers, die 11 miljoen kijkuren wist te behalen en op plek 1876 in de lijst staat. Ook titels als Wednesday, You en de Bridgerton-spin-off-serie Queen Charlotte goed. Opvallend was de sterke vertegenwoordiging van niet-Engelstalige programma's, waarbij Koreaanse en Spaanse titels in het bijzonder goed scoorden.
Hoewel het gebrek aan transparantie over kijkcijfers eerder kritiek kreeg van schrijvers en acteurs en een rol speelde bij de Hollywood-stakingen, ontkent mede-topman Ted Sarandos van Netflix dat dit nieuwe initiatief het resultaat is van gesprekken met vakbonden. Hij benadrukt dat Netflix in de beginjaren geen strategische route wilde delen met toekomstige concurrenten door waardevolle gegevens openbaar te maken.
Reacties (1)