De Amerikaanse filmregisseur Michael Mann is momenteel bezig met een vervolg op de geprezen misdaadklassieker Heatuit 1995 en heeft daar nu een veelbelovende update over gegeven. In een nieuw interview metLA Timesonthulde Mann namelijk dat hij momenteel bezig is met het script op basis van zijn boek Heat 2 dat in 2022 verscheen. Ook zouden er plannen zijn om eind dit jaar of begin 2025 al te beginnen met filmen.
Goed nieuws voor fans van de wereldberoemde misdaadfilm Heatvan Michael Mann. De regisseur is namelijk druk bezig met de ontwikkeling van de vervolgfilm en zou zelfs al heel ver zijn met het schrijven van het script voor Heat 2. Wat de casting voor dit vervolg betreft, wilde Mann echter niets loslaten. Het gerucht gaat dat Adam Driver, waar Mann onlangs nog mee samenwerkte aan Ferrari, en Austin Butler de rollen zouden spelen die Robert De Niro en Val Kilmer in de eerste film speelden, maar Mann hield de lippen stijf op elkaar. "Daar kan ik niets over zeggen", zo reageerde de regisseur in het interview.
De oorspronkelijke film stamt uit 1995 en volgt detective Vincent Hanna, gespeeld door Al Pacino, in zijn uitgebreide onderzoek naar een professionele bende die onlangs een geldtransport heeft overvallen. De andere kant van het verhaal volgt de leider van de bende, gespeeld door Robert De Niro, die probeert de buit te verkopen en alle sporen van de overval uit te wissen, terwijl hij te maken krijgt met de politie en andere criminelen. De film is een geliefde klassieker met een grote schare fans en heeft ook veel andere media beïnvloed. Zo heeft Christopher Nolan bijvoorbeeld verklaard dat zijn film The Dark Knight sterk geïnspireerd is door Heat.
Heat 2
Heat 2 zal naar verluidt zowel een vervolg als een prequel zijn op de film uit 1995. Het boek hanteert namelijk een TheGodfather Part II-achtige benadering van het verhaal, waarbij we het personage Chris Shiherlis (Kilmer) volgen na de gebeurtenissen in de eerste film terwijl hij probeert te ontsnappen aan Vincent Hanna. Voor Neil McCauley, het personage van De Niro uit de eerste film, dient het boek dan weer als een prequel, en worden eerdere overvallen belicht die hij samen met zijn crew pleegde.
Mann liet in het interview weten dat hij graag zo snel mogelijk wil beginnen met de productie van Heat 2, en dat hij hoopt met de opnames te beginnen 'aan het einde van dit jaar, of aan het begin van 2025'. We moeten dus nog even geduld hebben, maar met een beetje geluk zullen we niet al te lang hoeven wachten voordat Heat 2 op het witte doek zal verschijnen.
Alsjeblieft zeg. Laat regisseurs als Michael Mann en Ridley Scott eens gewoon met pensioen gaan in plaats van hun klassiekers te voorzien van onnodige sequels prequels en dat soort ellende.
Wanneer je tig jaar na dato een prequel/sequel op een meesterwerk gaat maken, heb je denk ik alleen maar wat te verliezen. Maar je hebt gelijk: ik laat me graag verrassen.
Reacties (6)