De Duitse serie Parfum van ontwikkelaar Philipp Kadelbach kan worden beschouwd als een verborgen pareltje op Netflix. De reeks, met hoofdrollen voor onder meer Friederike Becht, Wotan Wilke Möhring en August Diehl, is slechts door 29 MovieMeter-gebruikers gezien, maar zij komen wel tot een 3,57 uit 5.
In Parfum volgen we het verhaal van een groep vrienden die in hun jeugd geobsedeerd waren door geur. Ze maakten gebruik van geurige planten om hun aantrekkingskracht te vergroten, geïnspireerd door het boek Parfum van Patrick Süskind. Jaren later worden ze herenigd wanneer een moord plaatsvindt die hen doet denken aan hun duistere experimenten uit het verleden. Terwijl de grens tussen herinnering en huidige werkelijkheid steeds meer vervaagt, realiseren de vrienden zich dat ze de confrontatie moeten aangaan met hun eigen verleden. Alleen door hun diepste angsten onder ogen te zien, kunnen ze hopen om de waarheid achter de moord te onthullen. In een spannende zoektocht naar waarheid en verlossing moeten de vrienden ontdekken wat echt is en wat niet, voordat het verleden hen definitief inhaalt.
Parfum is het werk van de Duitse ontwikkelaar Philipp Kadelbach, die je onder meer zou kunnen kennen van de serie Generation War. Hij had de beschikking over een cast met daarin zowel bekende als minder bekende namen. Zo wordt de hoofdrol gespeeld door Friederike Becht, die ook al te zien was in de titels Hannah Arendt en Im Labyrinth des Schweigens. Andere rollen in de serie worden gespeeld door Wotan Wilke Möhring en Juergen Maurer, respectievelijk te zien in films als Who Am Ien Tatort. August Diehl, bekend van de film Inglourious Basterds, kruipt in de huid van de moordenaar.
De thriller-serie is dan misschien al wel zes jaar te bekijken op Netflix, toch hebben slechts 29 MovieMeter-gebruikers de reeks beoordeeld. Daarbij komen ze tot een indrukwekkende 3,57 uit 5. Ook de geschreven beargumentatie is positief te noemen. "Heerlijke serie, die me bij het lezen van de inhoud, inderdaad direct deed denken aan de heerlijke film Das Parfum - Die Geschichte eines Mörders. Deze serie wist me evenzeer van begin tot eind uitermate te boeien. Gewoon en zeer sterk verhaal, heel goed gebrachte erotische en zwoele touch, en vette flashbacks. Top cast. Dit was top vermaak!" zo klinkt het vonnis van umbra, en ook JorisTVmeter is onder de indruk. "Gisteren in één ruk uitgekeken. Zeer aangenaam verrast."
Parfum is zoals gezegd al even te zien op Netflix.
Reacties (0)