De promotie voor Avatar: Fire and Ash, het derde deel in James Camerons succesvolle sciencefictionreeks, is officieel begonnen. Vandaag is de eerste poster onthuld, waarop we kennis maken met de nieuwe vijand Varang. Ook is bevestigd dat de eerste trailer dit weekend exclusief in de bioscoop te zien zal zijn, namelijk vóór de vertoning van The Fantastic Four: First Steps. Daarmee krijgen we eindelijk een eerste blik op Pandora’s nieuwste en duisterste omgeving: het rijk van het Ash-volk.
Avatar: Fire and Ash volgt direct op de gebeurtenissen uit Avatar: The Way of Water, waarin Jake Sully en zijn familie zich bij de Metkayina-waterstam voegden om de strijd aan te gaan met de Resource Development Administration (RDA). In dit derde deel maken ze kennis met een nieuwe groep: de Ash People, ofwel de Na’vi van de Mangkwan-stam. Op de nieuwe poster is hun leider Varang te zien, gespeeld door Oona Chaplin, bekend van haar rol als Talisa in Game of Thrones. De stam leeft in een met as bedekt landschap, ontstaan na een verwoestende vulkaanuitbarsting die hun oorspronkelijke leefgebied vernietigde. In tegenstelling tot eerdere Na’vi-stammen hebben zij zich afgekeerd van de godin Eywa.
Regisseur James Cameron omschreef Varang eerder als een complex personage in een interview met Empire Magazine: “Ze is de leider van een volk dat ongelooflijke tegenslagen heeft doorstaan. Ze is bereid alles te doen voor haar mensen, zelfs dingen die wij als kwaadaardig zouden zien. We willen afstappen van simpel zwart-witdenken.” Zie hieronder de eerste officiële poster met vijand Varang:
Trailer alleen te zien in bioscoop
De eerste trailer van Fire and Ash zal dit weekend exclusief te zien zijn in de bioscoop, voorafgaand aan The Fantastic Four: First Steps. Wie dus een vroege blik wil werpen op het vervolg van Jake Sully’s verhaal, zal een bioscoopbezoek moeten plannen. De officiële online release van de trailer volgt maandag. De keuze om de trailer voorlopig exclusief in de bioscoop te vertonen, sluit aan bij de recente strategie rond de trailerrelease van Christopher Nolan's The Odyssey.
Eerste trailerreacties: ‘Visueel verbluffend en mysterieus’
De eerste reacties komen inmiddels binnen op X van mensen die de trailer hebben gezien, en zijn bijzonder positief. Kit Stone is laaiend enthousiast: “Niemand evenaart Cameron visueel. De nieuwe Avatar ziet er ongelofelijk uit. En ik heb geen idee waar het over gaat, wat het een perfecte trailer maakt. Geef ons niets, Jim!” Ook Matt Neglia is onder de indruk: “Het lijkt erop dat dit derde hoofdstuk weer vol gaat scoren. De trailer laat vooral prachtige beelden zien van vulkanische gebieden en grootschalige actie die nog indrukwekkender lijkt dan in Avatar:The Way of Water.”
Volgens Doug Jamieson is de conclusie simpel: “Het ziet er weer net zo spectaculair uit als de vorige delen.” Hunter V Norris noemt de trailer een must-see: “Als je fan bent van de Avatar-films, dan maakt deze trailer je gegarandeerd enthousiast. Alleen al voor de trailer is het de moeite waard om The Fantastic Four in de bios te gaan zien.” Sean Chandler vat het treffend samen: “Een visueel verbluffende trip naar Pandora. Het voelt als een IMAX-natuurdocumentaire op een buitenaardse planeet. Het plot blijft mysterieus, maar er worden wel hints gegeven naar grote wendingen.”
Een ongekende bioscoopsaga
De verwachtingen voor het nieuwe deel zijn hooggespannen. Met meer dan 2 miljard dollar opbrengst per film zijn de eerste twee delen respectievelijk de meest en derde meest succesvolle bioscoopfilms ooit. Als Fire and Ash die trend voortzet, wordt Avatar de eerste franchise met drie films die elk meer dan twee miljard dollar opbrengen.
Volgens Cameron is dit nog maar het begin. Avatar 4 staat gepland voor 2029, Avatar 5 voor 2031 en er volgen mogelijk zelfs een deel 6 en 7. “We willen dat het blijft voelen als een event, maar niet zo verspreid dat er een generatie tussen zit,” aldus Cameron.
Avatar: Fire and Ash is vanaf 19 december te zien in de bioscoop. De eerste trailer draait vanaf dit weekend exclusief vóór The Fantastic Four: First Steps.
Zo zonde dat de man zijn talent verspilt aan herhaling van zetten films.
Avatar is een lege computer huls.
Dacht ik ook even toen ik las dat J. Cameron jarenlang met Avatar wilt doorgaan. Waarom, zo bijzonder is het helemaal niet.
Deel 1 was meer leuk om die kolonel bijvoorbeeld, niet om de nieuwe graphics of zo.
Deel 1 vond iedereen blijkbaar leuk om de special effects, niet om het verhaal, de acteurs is mijn ervaring.
Nu lijkt het weer zo iets te worden, hoop dat er dit maal wat meer verhaal in zit, wat meer sterke karakters. Iets wat je van J. Cameron zou mogen verwachten.
Reacties (3)