• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.652 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rurôni Kenshin: Kyôto Taika-hen (2014)

Actie | 138 minuten
3,36 68 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 138 minuten

Alternatieve titels: Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno / Rurôni Kenshin: The Great Kyôto Fire Arc / るろうに剣心 京都大火編

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Keishi Ohtomo

Met onder meer: Takeru Satoh, Emi Takei en Tatsuya Fujiwara

IMDb beoordeling: 7,5 (19.817)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rurôni Kenshin: Kyôto Taika-hen

"Fate Hangs On His Sword."

Kenshin Himura gaat de strijd aan met de kwaadaardige Makoto Shishio. Makoto Shishio werkte vroeger voor de Meiji-regering maar wil deze nu ten val brengen. Kenshin Himura pakt het zwaard dat hij zwoer nooit meer te trekken. Hiermee bepaalt hij het lot van het hele land.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Kenshin Himura

Kaoru Kamiya

Sanosuke Sagara

Yahiko Myojin

Megumi Takani

Hajime Saito

Aoshi Shinomori

Kashiwazaki Nenji

Makimachi Misao

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Potverdikkie...dat was weer een ware traktatie.

Visueel was dit weer een toppertje...hij doet voor mij niet onder het eerste deel....op sommige momenten wel iets meer langdradig maar dat heb ik niet als storend ervaren.

Ook de lange speelduur vind ik in dit soort films een pluspunt.

Takeru Satô is perfect gecast in deze delen van films en is een genot om naar te kijken.

Ook de rest van de cast is super..

Ik kan niet wachten tot het laatste deel....

Om mee te beginnen 4 sterren


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede actie/drama/avontuur film...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Prima vecht scènes...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Super mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Ben benieuwd voor vervolg film:

Rurôni Kenshin: Densetsu no saigo-hen


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Vond het al een stuk beter dan de eerste film, die me toen niet zo bevallen was. Kenshin trekt ten strijde tegen een booswicht die de regering wil omverwerpen en snode plannen heeft met de stad Kyoto. Deze manga verfilming is gericht op pubers, dat zie je zo, want bij de zwaardgevechten zie je geen spatje bloed het geweld blijft redelijk binnen de perken en de soundtrack is teenage rock. Het wil duidelijk hip zijn op zijn Japans. Als actie-avonturenfilm was dit wel mooi allemaal; het ademt groots spektakel uit en de personages voelen interessanter aan. Bovendien mogen de actiescènes ditmaal wel gezien worden. De verwijfd uitziende samoerai Kenshin blijft me wat tegenvallen; helemaal niet het stoere type dat je zou verwachten in zo'n film. Een oerdegelijk vervolg; de laatste van de trilogie zal ik zeker ook een kans geven.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Kenshin VS Shishio

"Kom maar op met die sequels in ieder geval, want in het tweede deel zou niemand minder dan Shishio de bad-guy van dienst zijn. Mijn interesse is in ieder geval gewekt!" schreef ik ergens begin november in 2013 bij het eerste deel van de Rurouni Kenshin trilogie. Toen was het nog even wachten op de sequels en het gevolg was dat de reeks een beetje uit mijn gedachten was gegaan. Onterecht, want de eerste film is één van de beste vertalingen van een anime/manga naar live-action dat ik al heb gezien en het was pas toen ik een tijd geleden de DVD box met de drie films in een Kringloopwinkel vond, dat ik besloot om hier nog eens tijd voor vrij te maken.

En wat is het toch weer genieten van deze reeks. De verhaallijn met Shishio is één van de heerlijkste plotlijnen uit eender welke anime die ik ooit heb gezien en regisseur Keishi Ohtomo slaagt met vlag en wimpel om dit in 140 minuten te brengen. Hoewel, het klopt niet helemaal dat hij dat in die tijdspanne doet aangezien ervoor heeft gekozen om de echte strijd in het volgende deel pas te brengen. Dat klinkt alsof dit op narratief gebied wat tegenvalt, maar niets is minder waar. Kyoto Inferno kent een heerlijke spanningsopbouw en de dreiging die Shishio is komt geweldig tot zijn recht. Hier en daar een kleine aanpassing ten opzichte van het bronmateriaal, daar leed de eerste film ook wat onder, en ik hoop dat Shishio's Juppongatana in de sequel nog wat beter tot hun recht komt. Zeker de verhaallijn tussen Sanosuke en Anji (de monnik in het groepje) mag niet ontbreken, al krijgen we hier wel al een geweldig gevecht tussen Kenshin en Cho en om van het gevecht tussen Kenshin en Sojiro nog maar te zwijgen.

Ik blijf het ook knap vinden hoe Ohtomo er in slaagt om de sfeer van de manga/anime over te brengen naar een live-action film. Veel kleine details en knipoogjes (dat afscheid van Kaoru!), maar de gevechten zien er ook gewoon geweldig uit. Veel snelheid en toch nog overzichtelijk blijven, het is er niet velen gegeven. Heb ook het gevoel dat dit er zo nog net iets beter uit ziet dan zijn voorganger. De openingsscène tussen Saito en Shishio zet meteen heerlijk de toon en oogt gewoon erg indrukwekkend. Soit, soms neigen dit soort filmpjes dan ook naar een samenraapsel van veredele cosplayers, maar dit is qua cast toch ook wel genieten. Takeru Satô is een geweldige Kenshin en Munetaka Aoki lijkt voor de rol van Sanosuke te zijn geboren. Een paar nieuwkomers uiteraard met Tatsuya Fujiwara als Shishio op kop en die is ook indrukwekkend te noemen.

Deze week het derde deel er maar eens ergens proberen tussen te krijgen, dit smaakt in ieder geval naar meer. Goede keuze in ieder geval om dit op te splitsen in twee delen, maar het is te hopen dat het derde deel niet nodeloos gerekt wordt. Kijk er nu al naar uit.

4*


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Een must see voor liefhebbers van zwaardgevechtfilms. De dunne verhaallijn met nogal wat losse eindjes dient enkel om de talrijke, vaak warrige vechtscènes aan elkaar te rijgen. Choreografisch zitten die niet erg sterk in elkaar. Waar het eerste deel van deze trilogie nog enig drama bevatte, ontbreekt dat hier goeddeels. De dames Emi Takei, Yū Aoi en Tao Tsuchiya voegen niets toe aan het verhaal. Ze doen enkel mee als randversiering. Ik denk dat ik nog maar even wacht met het bekijken van deel drie.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Hoewel het een vervolg is op de eerste film uit deze reeks uit 2012, gaat het verhaal mooi door. Deel 1 was nog meer een deel op zich, terwijl dit deel op het einde meer de deur openzet naar het 3e deel. Maar dat wil niet zeggen dat we met een halve film zitten. Kenshin schittert opnieuw als de voormalige moordenaar die een evenwicht zoekt tussen vechten voor gerechtigheid en afscheid van zijn verleden als moordenaar.

De film mist dat epische om echt een topfilm te worden, maar de figuren zijn kleurrijk en de gevechten zijn geweldige gedaan. Zeer boeiend om te kijken en een sequel die er zeker mag zijn. Ik ken de serie en de magna niet, dus voor mij is het enkel via de films dat ik Kenshin ken. Je hoeft dus niet echt die voorgeschiedenis te hebben om te kunnen genieten van het verhaal.