• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.003 acteurs
  • 198.997 gebruikers
  • 9.371.574 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cinderella (2015)

Fantasy / Romantiek | 105 minuten
3,23 620 stemmen

Genre: Fantasy / Romantiek

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Kenneth Branagh

Met onder meer: Lily James, Cate Blanchett en Richard Madden

IMDb beoordeling: 6,9 (203.609)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 18 maart 2015

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cinderella

"Midnight is just the beginning."

Cinderella (Lily James) is een weeskind dat door haar stiefmoeder (Cate Blanchett) en stiefzussen (Sophie McShera en Holliday Grainger) onrechtvaardig wordt behandeld. Op een dag ontmoet ze in het bos een charmante vreemdeling met wie ze zich gelijk verwant voelt. Wanneer de koning een open uitnodiging voor een feest stuurt naar alle maagden van het land, hoopt ze dat de vreemdeling ook van de partij is. Maar haar stiefmoeder verbiedt haar te gaan en verscheurt Cinderella's jurk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Cinderella

Stepmother, Lady Tremaine

Anastasia Tremaine

Drizella Tremaine

Cinderella's Father

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1619 berichten
  • 690 stemmen

In Film > Nieuws > Cinderella (2015):

De eerste Foto van Cinderella is uit.

Geregisseerd door Kenneth Branagh en geproduceerd door Walt Disney.

Zal tegen maart 2015 in de cinema zijn.

Kijk hier wel naar uit de 2 laatste sprookjesverfilmingen Jack the Giant Slayer en Oz: The Great and Powerful vond ik best geslaagd.


avatar van Seam

Seam

  • 991 berichten
  • 2310 stemmen

De nieuwste in de reeks 'duistere' hervertellingen van de Disney klassiekers. Welke hebben we inmiddels nog niet gehad?


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Trailer.

Waarin ze echt alles al laten zien.


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1619 berichten
  • 690 stemmen

Ziet er veel getrouwer uit aan het sprookje dan Maleficent. Leuke film voor eens tussendoor lijkt me.


avatar van Cygor

Cygor

  • 206 berichten
  • 307 stemmen

Erg mooie trailer!

Ze gaan de films trouwens niet allemaal duisterder maken.

Disney is ook bezig met een film over beauty and the beast


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Handig, zo'n chronologische samenvatting in de trailer. Kan ik deze verder links laten liggen.


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1619 berichten
  • 690 stemmen

Nieuwe trailer met veel nieuwe beelden.


avatar van Actarus

Actarus

  • 502 berichten
  • 2284 stemmen

I LOVE MAGIC!


avatar van JulieV1995

JulieV1995

  • 43 berichten
  • 7 stemmen

Nog een film waar ik naar uitkijk!

Hier al een eerste vrij positieve NL recensie. Wel vreemd dat de film al in bepaalde landen uit is en wij hier nog een maand op moeten zitten wachten :s


avatar van horned_reaper

horned_reaper

  • 386 berichten
  • 269 stemmen

Uier schreef:

Handig, zo'n chronologische samenvatting in de trailer. Kan ik deze verder links laten liggen.

Het is een freaking sprookje! Iedereen kent het verhaal toch wel.


avatar van host

host

  • 64 berichten
  • 161 stemmen

Ongelofelijk knap en efficiënt dat Disney het hele verhaal nu in 2m21s weet te vertellen (zie hier). De tekenfilm deed er nog 74 minuten over...


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

...bij IMDb staat 112 minuten. Hebben ze nog meer tijd nodig dan vroeger.


avatar van Bitking

Bitking

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Film die ik zeker wil zien! Het wordt in elk geval een betere versie dan uit de film "into the woods"!


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Ik vergeef je..

Potverdrie! Gaat Camera sluiten?? Neeee dacht ik. Ik wou daartoe wel meer dan min naar deze toe, en wijzigde dus mijn halfzachte idee om in Rembrandt de Amerikaanse troost van Clint te gaan zien, en daarentegen naar een ander soort Amerikaans prul te gaan. In een zaal met een hoop prinsesjes en vergezeld door foyer achtergrond muziek van oa Enchanted, toverde ik mijn innerlijke kleine kind tevoorschijn. En werd weggeblazen. Wat een schouwspel. Helena deed het net iets beter dan co-ster Johnny in Into the Woods, ik ergerde me geenszins aan haar korte optreden. Dat was de eerste 2 keer met Johnny wel het geval.. Lily's sprankelende uitstraling deed me een klein beetje aan naamgenote Collins denken. En de prins is weer hartverpletterend, na oa Chris Pine. Wause bedoening. Genieten van de pracht en praal van de tot leven gewekte levende Cinderella. Alles klopt. Van Cate tot aan Holliday, van Stellan tot aan Lily. Mijn innerlijke kleine kind kan tevreden zijn.. en kijkt nu alweer uit naar meer van alles wat er qua (teken-live action)films van Disney tevoorschijn komt. Ge-wel-dig!!! Jubel de jubel over aankleding en de fijne sfeer. En de Jurken he. Wauw voor die blauwe japon. Buitengewoon. Anna was ook wel leuk geef ik toe... maar Lily zet gewoon 3 stappen extra.. Oja Frozen Fever was cool.


avatar van Cygor

Cygor

  • 206 berichten
  • 307 stemmen

Prachtige film!

Ze hebben zich goed gehouden aan het sprookje zoals Walt hem in de jaren 50 gemaakt heeft.

Walt zij altijd dat de veranderscene van cinderella hem aan zichzelf deed denken en dit was dan ook zijn lievelingsscene.

Walt kan trots zijn want ze hebben de film mooi omgezet in life action.

De acteurs deden het allemaal erg goed.

Ik ben erg te spreken over deze geweldige film, maar nu heb ik natuurlijk ook een zwak voor walt disney en sprookjes


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Klinkt erg goed allemaal, ik hoop op weer een toppertje zoals Maleficent


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Goed.

Cinderella en Sleeping Beauty zijn misschien we dé meest typische sprookjes. De verhaaltje die we associëren met prinsen, grootse feesten, magische toetsen en uiteraard een eenvoudig maar puur liefdesverhaal. De verhaaltjes die kleine meisjes met twinkelende ogen verslinden tot de laatste letter.

En deze verfilming brengt nét dat, tot in de puntjes verzorgd. Geen idee hoeveel zo'n Branagh eigenlijk in de pap te brokken heeft, want de reeks live-action verfilmingen die Disney momenteel heeft ingezet lijkt één groot geheel. Kosten nog moeite gespaard, qua look consistent en qua uitwerking op eenzelfde lijn. Iets duisterder dus, geen liedjes en hoewel de diertjes nog wel een rol hebben, is hun vermogen om te spreken verdwenen.

Malifecent is wat fantasierijker, met draken en meer vreemde wezentjes, deze film beperkt zich tot prinsessen en kastelen, enkel de balscene onderscheidt zich qua actie en effecten. Verder het klassieke verhaaltje in een modern jasje en met een voldoende ruim budget om het geheel verzorgd af te werken.

Blanchett doet het erg goed, ook Carter, Skarsgard en Anozie vervullen leuke rolletjes. Cinderella en de prins zelf zijn mij iets te Disney, té afgeborsteld en happy, maar dat hoort er uiteindelijk wel een beetje bij.

Hoorde dat Dumbo er binnenkort staat aan te komen, Peter Pan krijgt ook een nieuwe verfilming alleen weet ik niet of die echt in dit rijtje van films past. Disney heeft in ieder geval weer een goudmijn aangeboord en het resultaat is niet eens zo slecht.

3.0*


avatar van Devoo

Devoo

  • 295 berichten
  • 1111 stemmen

Zeer leuke verrassing.

Cinderella is een zeer bekend verhaal dat ik al in talloze varianten heb gehoord, gezien of gelezen. Daarom is het dus nog positiever dat deze film me de hele rit heeft weten te boeien. De film is mooi in beeld gebracht en de acteurs zijn perfect uitgekozen. Cate Blanchett is al jaren één van mijn favoriete actrices en zet hier een voortreffelijke rol neer.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"I shouldn't."

Op voorhand dacht ik dat deze titel de Maleficent (2014) behandeling zou krijgen, maar dat is helaas verre van waar.

Met 'Cinderella' weet Kenneth Branagh namelijk niets vernieuwend te brengen; hij kleurt plichtmatig binnen de lijntjes. Aan de hand daarvan word je als kijker door de - welbekende - plotpunten geleid, met hier en daar een minieme afwijking. Het is simpelweg weinig om enthousiast van te worden.

Opvallend is hoe zoetsappig de film is van opzet. Het begin snap ik op zich wel, maar om vervolgens alsmaar door te hameren op de "Have courage and be kind." boodschap, vind ik te veel van het goede. Wat dat betreft mag Ella opstandiger zijn en is Cate Blanchett te braaf als stiefmoeder. Daarnaast is de humor op momenten misplaatst te noemen.

Wat ik daarentegen wel kan waarderen is de vormgeving en de CGI. Als geheel ziet het er tot in de puntjes verzorgd uit, van de kostuums tot en met de weelderige decors. Bovendien worden karakteristieke scènes als de transformatie en de ontsnapping fenomenaal gebracht.

Al met al een vrij vlakke hervertelling van het beroemde sprookje. Hier had echt meer uitgehaald kunnen worden, jammer dat het lef daarvoor ontbreekt.

2,5 Sterren.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Een nogal duf en vervelend gebeuren waar ik me enorm zat te irriteren aan die twee opvallende zussen. Waarom moeten het nou weer van zulke typetjes zijn? Die moeder stond me ook niet echt aan (Cate Blanchett). Ook is het allemaal nogal voorspelbaar en zie je de meeste dingen wel aankomen zoals bijvoorbeeld het moment dat Cinderella en haar vriendje een tuin binnenlopen waar een houten schommel heel mooi is uitgelicht. Je weet dat zij daar op gaat zitten, en dan stoor ik me aan dat stroperige gedoe wat er aan vooraf gaat en hoe alles in beeld gebracht wordt.
Verder waren er ook diverse kenmerken die aantonen dat we met een vrij oppervlakkige benaderingswijze te maken hebben zoals een kat die een muis achterna zit en dan net als in een tekenfilm hard met zijn kop tegen een kastje aanstoot. Zo dom is een kat nou ook weer niet. Nog iets: als er een deur hard wordt dichtgegooid om een scène af te sluiten begint de volgende scène met een shot van het kasteel met een raaf die wegvliegt met een hoop kabaal. Dus je hoort eerst een deur hard dichtvallen en daarna nog hard een kraai wegvliegen. Dat liep gewoon niet lekker over. Verder nogal vreemd dat Stepmother gaat klagen van ''wil je ons de volgende keer pas roepen als het eten klaar is'' terwijl we kort daarvoor zagen hoe Cinderella voor de open haard wakker werd met de stiefmoeder op de achtergrond. Cinderella kan helemaal niet geroepen hebben voor het eten.
De metamorfoses van de hagedissen, muizen, pompoen en gans waren op zich wel leuk gedaan.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6902 stemmen

Sprookje op zijn "Disnies" met een betoverend mooie en erg leuke Lily James als Assepoes, die in haar eentje de film fier overeind houdt. Mooi gemaakt, kleurrijk, suikerzoet en een aanrader voor alle kinderen (en stiekem voor volwassenen). Ga wel de originele versie zien.


avatar van staralfur

staralfur

  • 75 berichten
  • 128 stemmen

Gish schreef:
een aanrader voor alle kinderen (en stiekem voor volwassenen).


Hoezo stiekem? Vorige maand ben ik 4 dagen met vriendinnen naar Disneyland Parijs geweest, juist als je geen kinderen hebt is dat super leuk

Ik heb genoten van deze nieuwe verfilming van Cinderella. Mierzoet en over de top, maar daar hou ik wel van. Lily James is een pláátje in deze film, ze knalde zowat van het scherm af De prins vond ik minder geslaagd, maar dat zal wel een kwestie van smaak zijn.

Cate Blanchett is al jaren één van mijn favoriete actrices en het was leuk haar in de rol van boze stiefmoeder te zien. De korte bijdrage van Helena Bonham Carter was ook genieten

Natuurlijk, de moraal lag er wel erg dik bovenop, de stiefzussen waren haast 1dimensionaal en Cinderella vergeeft de stiefmoeder wel heel makkelijk, maar dat mocht de pret niet drukken. Wat een visueel spektakel was dit, chapeau!


avatar van Dominootje

Dominootje

  • 564 berichten
  • 0 stemmen

Wat je kan verwachten van Disney: zeer zoet gehalte!


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Braaf. Deze film is de titel en het sprookje trouw. In die zin is het dus de zoveelste versie van het bekende verhaal, zonder dat er ergens een draai aan wordt gegeven. De film voldoet als zodanig maar heeft niets nieuws te bieden. Inderdaad zoals hier vaker is aangegeven is (helaas) dit geen Maleficent (2014), de inventiviteit, originaliteit, uitwerking van de personages, en de emotie uit die film ontbreekt hier.

De beelden zijn fraai en voldoen aan de eigentijdse mogelijkheden, het acteerwerk is verder ook correct, maar dat is niet genoeg om deze film boven andere Cinderella-versies te laten uitstijgen. Iets te doorsnee voor mijn smaak, maar prima als een van de vele versies, al is het vast niet de beste. 3*


avatar van NicoleJeffrey

NicoleJeffrey

  • 4 berichten
  • 97 stemmen

Erg mooi met veel oog voor detail, een echte disney film dus.


avatar van schrans

schrans

  • 491 berichten
  • 1089 stemmen

Een film die je moet zien als een typisch sprookje zonder daarboven nog hoge verwachtingen.

De film start vrij flauw met nogal geforceerde acteerprestaties. Dat geforceerde minder wel wat in de loop van de film, maar dat krijg je volgens mij nu eenmaal als je een zo waarheidsgetrouwe adaptatie van de tekenfilmversie probeert te verkrijgen.

Over het algemeen zijn de personages ook vrij vlak, hoewel James wel mooi gecast is als Assepoester. Degene die er voor mij echt een pak bovenuit stak was Helena Bonham Carter als de goede fee. De transformatie was mede door haar optreden het meest memorabele van de film.

Verder ontbrak het de film een beetje aan spanning en een scherp randje. Zo vond ik Blanchett maar een vrij flauwe stiefmoeder spelen en werd het nergens echt bloedstollend of spannend.

Alles werd wel erg mooi in beeld gebracht dus daarover kon ik zeker niet klagen. En als je met de intentie kwam om een sprookjesfilm te zien, dan kwam je zeker ook niet bedrogen uit.

Al bij al een redelijke film, maar door de vrij hoge quotering op IMDB had ik er meer van verwacht, terwijl het toch aan wat pit ontbrak.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

Dit is echt een Disneyfilm, vol magie en het ziet er prachtig uit. Waar ik me aan stoorde was het verhaal (Cinderella 2.0 zonder iets nieuws) en de typetjes. De stiefzusters waren echt types, stiefmoeder ook en Cinderella ook. Dus daar ben ik allemaal niet enthousiast over, ik ben wel enthousiast over de uitwerking, film ziet er prachtig uit.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2356 berichten
  • 1804 stemmen

vergeleken bij malleficent was dit een tegenvaller.

Dit is echt een film voor de allerkleinste, erg zoet en uiteraard voorspelbaar omdat het nergens afwijkte van het origineel.


avatar van hoffhaan

hoffhaan

  • 773 berichten
  • 2149 stemmen

Suikerzoet sprookje voor kinderen, derhalve niets voor mij. 2.0


avatar van clubsport

clubsport

  • 3813 berichten
  • 6941 stemmen

het mierzoete was natuurlijk te verwachten , decors en kostuums zijn top verzorgd , het verhaal had wat gedurfder gekund , de 2 stiefdochters kwamen naar mijn mening te opppervlakkig over , het had allemaal net wat scherper en gemener gekund kortom er had meer ingezeten .

nietemin goed