• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.894 acteurs
  • 198.969 gebruikers
  • 9.370.282 stemmen
Avatar
 
banner banner

Clown (2014)

Horror | 100 minuten
2,86 245 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Jon Watts

Met onder meer: Andy Powers, Laura Allen en Peter Stormare

IMDb beoordeling: 5,7 (29.181)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Clown

"The kids aren't alright."

Een liefhebbende vader verkleedt zich als clown om de verjaardag van zijn zoon op te vrolijken, nadat de persoon die hij had ingehuurd op het laatste moment afzegt. Hij krijgt het clownspak echter niet meer uit en ontdekt dat het pak een verschrikkelijke vloek met zich mee draagt, waardoor hij langzaam verandert in een moordzuchtige maniak met een rode neus.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Het concept was leuk bedacht en uitgewerkt. Maar de film vond ik nogal langdradig. Ook jammer dat zijn hoofd eraf moest om de demon te stoppen. Ik had liever gezien dat hij nog een kind kreeg, ook al klinkt dat erger. Alhoewel ik niet denk dat Kent had kunnen leven met het feit dat hij vijf kinderen heeft vermoord. Dus al met al beter dat hij er niet meer is. Wel erg traumatisch voor zijn zoontje. Ik vind het eerder een horror/drama film. Het is best triest als je gevangen zit in zo'n pak. Het achterliggende verhaal vond ik niet erg sterk, ook erg afgeraffeld als het op het verhaal aankomt. Qua transformatie van de clown vond ik het wel goed neer gezet en is het ook best spannend op het eind.


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3612 berichten
  • 2167 stemmen

Tempo ligt erg laag maar de laatste 20 minuten maken een hoop goed. Hoofdrolspeelster Laura Allen deed het prima. Geen hoogvlieger, maar het heeft zeker zijn leuke momenten.

Kleine 3*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12267 berichten
  • 5513 stemmen

Deze Horror film leek me wel interessant omdat ik sowieso wat heb met moordende clowns in horrorfilms en mede omdat op de filmcover staat "from master of terror Eli Roth". En die combinatie zou in mijn ogen dus wel eens een goede en harde horrorfilm kunnen opleveren. Maar ondanks dat het verhaal wel leuk gevonden was en de clown er op een gegeven moment heerlijk creepy uitzag, viel het me qua horror en goor eigenlijk wat tegen. Dit is echter zeker ook geen kinderfilm, want kinderen moeten het juist hard ontgelden.

In deze film draait het om de liefhebbende vader Kent (verdienstelijk gespeeld door de onbekende acteur Andy Powers) die zich als clown verkleedt, met kleren die hij ergens vindt in een huis waar hij makelaar van is, voor de verjaardag van zijn zoontje Jack, omdat de echte persoon die ze hadden ingehuurd op het laatste moment heeft afgezegd. Nadat de verjaardag van zijn zoontje is afgelopen en hij zelfs met het clownspak inslaap is gevallen, krijgt hij de volgende dag het clownspak met geen mogelijkheden meer uit en ook zijn gedrag begint te veranderen (zo eet hij enorm veel zoetigheid). Nadat hij contact opneemt met iemand die meer weet van de oorsprong van het clownspak, krijgt hij te horen dat er een vloek heerst op het clownspak en dat degene die het clownspak aantrekt langzaam verandert in de moordzuchtige maniak "Frowny the Clown", die zijn honger stilt met het eten van kinderen. De vloek kan alleen worden opgeheven als er 5 kinderen worden geslachtofferd of als degene die het clownspak draagt wordt onthoofd. En daar draait het dan om in dit verhaal.

Ondanks dat het me qua horror en goor wat tegenviel, wist deze film me wel nog te vermaken en zag het er visueel ook allemaal aardig uit en zeker de verandering van de clown die er steeds enger gaat uitzien. Ook de uitvoering van het verhaal was leuk gedaan (inclusief de sfeer), maar het is hier en daar wel wat saai en langdradig. Helaas is het verhaal ook niet echt spannend en ontbreekt het ook aan schrikmomenten. Desondanks was het laatste gedeelte (o.a. de binnen speeltuin voor kinderen) van het verhaal wel aardig en bevat het verhaal ook een aantal goede scenes (o.a. het verwijderen van de rode clownsneus en natuurlijk de zelfmoordpoging die Kent onderneemt, waarbij hij een pistool in zijn mond stopt en dan de trekker overhaalt en waarbij dan zijn clownshersenen tegen de muur spatten). Ondanks dat de cast voor mij vrij onbekend was op Peter Stormare (in de leuke rol van Karlsson die Kent uitleg geeft over het clownspak en die Kent ook probeert te onthoofden) na, deden ze het wel allemaal verdienstelijk en vooral natuurlijk Andy Powers als vader Kent en als clown, maar ook Laura Allen als de vrouw van Kent die hem ook probeert te helpen.

Al met al gewoon leuk om eens gezien te hebben deze Horror film. Maar vanwege het ontbreken van harde horror en goor, terwijl ik het wel eigenlijk verwacht had, valt het uiteindelijke resultaat me toch wat tegen. Gezien de laatste beelden m.b.t. bewijsmateriaal, kan er op deze film makkelijk een vervolg komen.

P.S. de clown liedje "Everybody Loves A Clown" en "Frowny The Clown" tijdens de aftiteling, waren wel leuk.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2562 stemmen

Theunissen schreef:

Deze Horror film leek me wel interessant omdat ik sowieso wat heb met moordende clowns in horrorfilms en mede omdat op de filmcover staat "from master of terror Eli Roth". En die combinatie zou in mijn ogen dus wel eens een goede en harde horrorfilm kunnen opleveren.

Want Eli Roth staat natuurlijk bekend om zijn geweldig goede horror films


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12267 berichten
  • 5513 stemmen

tattoobob schreef:

Want Eli Roth staat natuurlijk bekend om zijn geweldig goede horror films

Eli Roth heeft zeker een aantal goede horrorfilms gemaakt, maar hij staat bij mij vooral bekend als een regisseur die horror lekker gedetailleerd (o.a. in "Hostel (2005)", die jezelf maar liefst een 4.0 gaf ) in beeld brengt in


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2562 stemmen

Theunissen schreef:

(quote)

Eli Roth heeft zeker een aantal goede horrorfilms gemaakt, maar hij staat bij mij vooral bekend als een regisseur die horror lekker gedetailleerd (o.a. in "Hostel (2005)", die jezelf maar liefst een 4.0 gaf ) in beeld brengt in

Klopt hahaha....wat mij betreft zijn enige echt goede horror film.

Vind dat hij zich nog niet bewezen heeft als horror regisseur.

Maar goed wat er nog niet is kan nog komen.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1871 berichten
  • 983 stemmen

Leuk om een keer gezien te hebben, wel een aparte film, redelijk spannend en klein beetje gore.

Naarmate de film op het eind raakt word het ook steeds erger.

al met al wel een voldoende, maar er is meer uit te halen denk ik, misschien voor een 2e deel.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5318 stemmen

Minder grappige clown voor een kinderfeestje

Wat trage opbouw maar dat komt wel ten goede aan de vrij gedetailleerde uitleg van het verhaal. Super hoe Kent langzaam in een horrorclown transformeert, men zou bij momenten nog medelijden met 'm krijgen .

Naarmate de film vordert wordt het steeds grimmiger en naar het eind toe zelfs wat bloederig.

Doorlopend boeiend, goed acteerwerk, kleine schrikmomentjes en op-af gaande spanningsboog.

3*


avatar van cor1946

cor1946

  • 1178 berichten
  • 1601 stemmen

Een redelijke horrorfilm. Meer is er niet over te vertellen. Het bekende onderwerp veel bloed. Weinig schrik momenten dat is jammer.


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1621 stemmen

Al heel lang geen opmerking meer geplaatst na het zien van een film, maar in dit geval maak ik echt een uitzondering.

Ik wist helemaal niet welke film ik dit keer moest gaan kijken en uiteindelijk ben ik per toeval op deze film gestuit. Het leek mij eigenlijk best interessant en het geeft toch weer een andere dimensie dan al die andere 'clown' films. Het begin begon wat traag en B-filmerig, maar eigenlijk werd het al heel snel beangstigend, beklemmend en spannend (want je blijft kijken hoe het afloopt en hoe de man zich vormt tot een 'monster').

Hoe dan ook had ik niet verwacht dat de film zo goed zou zijn. Het is niet echt eng of echt te bestempelen als 'horror' zoals we gewend zijn, maar het is meer de sfeer en de originaliteit die de film omhoog houden. Tenminste, het werd mij echt benauwd bij het idee als ik zelf in zo'n situatie zou komen te zitten. De acteurs doen hun ding en daar is verder niet veel op aan te merken. De personages daarentegen zijn wel vrij irritant af en toe (maarja, mensen zijn nu eenmaal vaak irritant ).

Zeker een aanrader en krijgt van mij dan ook een hoge score. Clowns geven mij sowieso al de kriebels en ben benieuwd of ik nog meer van dit soort films kan ontdekken.


avatar van Scarto70

Scarto70

  • 86 berichten
  • 79 stemmen

Matige horrorfilm. Ik heb al veel betere gezien.


avatar van princesspeach

princesspeach

  • 511 berichten
  • 559 stemmen

Heeeel langdradig. Verder vond ik ‘m niet heel slecht. Transformatie was goed uitgebeeld. Klein beetje gore.. klein beetje. Meer schrikmomenten zouden het afmaken. Details zoals clowns-bloed.. ook leuk.


avatar van shrink

shrink

  • 2139 berichten
  • 2393 stemmen

Beter dan verwacht. Het verhaal is gewoon erg goed en uiteraard mocht het soms wel iets sneller. Maar dit mag de pret niet drukken. Je krijgt mij niet meer in een clownspak!


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Te langzaam!

Zoals ik hier niet de enige bent is de film inderdaad vrij traag. Het laatste half uurtje is opzich vermakelijk maar zonde dat ze het tempo er niet wat eerder hadden ingegooid.

Toch zeker wel vermaakt.

2,5*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Debuut van Watts.

Een verrassend debuut eigenlijk aangezien dit afkomstig is van de regisseur die de meest recente Spider-Man films regisseerde. Twee Marvel-films met een behoorlijk hoog en speels tempo. Clown is daarvan precies het tegenovergestelde. Voor zo'n ridicuul uitgangspunt vond ik het namelijk behoorlijk serieus.

De film is een stuk droeviger en trager dan je op het eerste gezicht zou denken. Het verhaal klonk namelijk redelijk belachelijk toen ik hem voor het eerst las, ook meteen de reden dat Clown überhaupt op de watchlist ging. Ik was dus verrast dat het een hele andere film is geworden.

De film komt snel tot zijn punt maar doet er vervolgens heel lang over om deze uit te werken. Het pak wordt in ieder geval al in de eerste 3 minuten uit de kast getrokken, maar de transformatie duurt vervolgens weer even voordat het echt de horrorkant uitgaat. Alles daarvoor is vooral een dramafilm met een traag tempo.

Iets te traag dus eigenlijk, want het drama is redelijk standaard en vooral erg lang. Het is niet de beste combinatie om zo'n gek concept met zo'n serieus gebeuren te vermengen en Clown slaagt daar ook niet in. Het loopt niet helemaal lekker door en ik zat vooral te wachten tot er eindelijk iets geks ging gebeuren.

De transformatie zelf is ook niet erg origineel, maar eenmaal het op gang komt is het best leuk. De film is wat harder dan de gemiddelde horrorfilm door de gore erg in-your-face te tonen, maar het komt ook voornamelijk door de kille toon van de film. Toch komt de echte horror pas in het laatste half uur echt uit de mand.

De make-up is wel erg bruut en geslaagd, zeker richting het einde neemt het heerlijke vormen aan. Het bloed spat hier en daar hard in het rond en de toon is zoals ik al eerder zei best hard. De regie had alleen wel wat sneller gemogen, want het duurt nu echt wat te lang. Leuk als je een concept zoals dit met een andere invalshoek wil tonen, maar zorg er dan ook voor dat het daadwerkelijk werkt.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6983 berichten
  • 9777 stemmen

Verrassend effectief horrorwerkje, vakkundig geregisseerd door de hier debuterende Jon Watts, die inmiddels tot de eredivisie behoort met de meest recente Spider-Man films. Hier beschikt hij weliswaar niet over een groot budget maar hij weet er het beste van te maken, met eersteklas special effects en een fraaie cameravoering. De cast doet het ook goed. Het lage tempo is een klein minpuntje, maar het compromisloze naargeestige verhaalverloop en de mysterieuze mythologie achter de titelfiguur zijn eersteklas.


Body Horror meets Slasher!

Voor een Hollywood filmpje best wel behoorlijk hard en bruut!

De film bouwt vrij snel op en voelt steeds ongemakkelijker aan. Daardoor kijkt de film makkelijk weg en er is eigenlijk constant wel een dreigende sfeer omdat je Kent zijn irritatie voelt. De film geeft in het begin vanwege het pak bijna een beetje een claustrofobisch gevoel. De kleine self-harm achtige pijntjes brengen ook wel een scheut ongemakkelijkheid met zich mee. Kent zijn honger naar kinderen neemt vrij langzaam steeds meer toe en dit word gecomplimenteerd door het knorren van zijn maag en de vage blik die hij krijgt als hij kinderen ziet (waarvan hij zelf ook schrikt).

Het telefoon gesprek met Karlsson was trouwens wel vrij goofy en weird maar ik weet niet zeker of dit zo hoort of dat het even een "moment of bad acting" was.

The lore over The Clöyne was sterk bedacht en complimenteert de film enorm!

Wanneer de film veranderd van sfeer gaat het aardig los maar de sterke pathologische drama aspecten blijven wel aanwezig en dit versterkt de sfeer enorm! Als je niet tegen moord op kinderen kan dan kan je deze film maar beter overslaan...

De scène in het speelparadijs is zo geniaal en bruut! Ik had Clown al eens eerder gezien toen ie net uit was en die scène zat nog vers in mijn hoofd!

Die opa irriteert me de hele film al...wat een vervelende karakter...gewoon een wandelend horror cliché!

Prima einde maar niet echt speciaal.

☆3,5


avatar van slam1975

slam1975

  • 283 berichten
  • 300 stemmen

Heel lang geleden, maar vond hem toe wel echt cool gemaakt


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Vermakelijke horrorfilm met een leuk en redelijk origineel uitgangspunt. Vond de langzame transformatie eigenlijk wel leuk gedaan, al had de fysieke transformatie nog wel iets nastier gemogen. Kakt na een uurtje een beetje in, maar komt dan gelukkig op de valreep nog met de volledig getransformeerde clown wat nog wat toffe horror scènes oplevert. Niet verkeerd.